Nájdite letenky s najlepšou cenou

Zambia Národný park Luanshya

Ubytovanie Zambia Národný park Luanshya


Zambia je jedným z najkrásnejších krajín v Afrike. Nachádza sa v srdci kontinentu a oplýva nádhernou prírodou, národnými parkami a bohatou divokou zverou. Medzi najkrajšie miesta patrí Národný park Luanshya.

Národný park Luanshya sa nachádza na severe Zambie a rozkladá sa na ploche viac ako 18 700 hektárov. Park bol vyhlásený v roku 1972 a odvtedy sa stal jednou z najobľúbenejších turistických destinácií v krajine.

V parku nájdete bohatú faunu a flóru, ktorá je domovom pre množstvo zvierat vrátane šeliem, slonov, zebier, žiráf a mnoho ďalších. Luanshya je tiež jedným z najlepších miest v krajine na pozorovanie vtákov a uvidíte tu aj rôzne druhy hadov, krokodílov a iného plazivého zvieraťa.

Ak plánujete návštevu Národného parku Luanshya, mali by ste si tiež zabezpečiť ubytovanie. Park má niekoľko možností ubytovania, ktoré sú vhodné pre rôzne typy návštevníkov.

Jednou z možností je kempovanie, ktoré je vhodné pre tých, ktorí hľadajú dobrodružstvo a radi strávia čas v prírode. Park má k dispozícii kempovacie miesta, kde môžete postaviť svoj stan alebo parkovať karavan. To všetko za príjemnú cenu.

Pre tých, ktorí sú skôr zvyknutí na luxus a komfort, je k dispozícii exkluzívna možnosť ubytovania v miestnych hoteloch a rezortoch. Väčšina z nich ponúka relaxačné procedúry, bazény a ďalšie zariadenia.

Najlepšou voľbou pre rodiny s deťmi alebo pre veľké skupiny návštevníkov sú chatky alebo bungalovy. Táto možnosť je zároveň aj najlacnejšou. Chatky sa nachádzajú v blízkosti hlavného vchodu do parku, čo znamená, že sa dostanete k divokej zveri a prírodnému krásam pohodlne aj peši.

Niet pochýb o tom, že návšteva Národného parku Luanshya bude nezabudnuteľným zážitkom. Tak prečo by ste si to nemohli dopriať a zarezervovali si tu svoj pobyt hneď teraz?


Počasie Zambia Národný park Luanshya


Zambia Národný park Luanshya sa nachádza v severovýchodnej časti Zambie, a ak hľadáte miesto na dobrodružstvo, tak toto je to správne! Na tomto mieste môžete zažiť nádhernú prírodu a divokú zver, ktorá tu žije.

Podnebie v Zambia Národný park Luanshya je tropické, s vysokou vlhkosťou a teplotami, ktoré sa pohybujú od 20°C do 35°C počas celého roka. Obdobie dažďov v tomto parku sa začína v novembri a končí v apríli, čo znamená, že pre turistov je najlepšie navštíviť tento park v suchých mesiacoch od mája do októbra.

Takéto počasie vytvára dokonalé podmienky pre zvieratá v parku, ktoré sú jeho hlavnou atrakciou. Medzi najobľúbenejšie druhy patrí napríklad lev, gepard, slon, zebra, antilopa a hroch. Okrem toho tu nájdete množstvo vtákov a iných druhov stvorení.

Turisti môžu v parku vidieť zvieratá takmer celý deň, aj keď sa treba pohnúť rýchlo, pretože niektoré druhy, ako napríklad gepard, sú veľmi rýchle a môžu byť pre turistov nebezpečné. V parku sú k dispozícii skúsení sprievodcovia, ktorí Vám pomôžu nájsť a sledovať zvieratá.

Okrem toho môžete v parku absolvovať aj niekoľko zaujímavých výletov, ako napríklad prechádzky po divokom teréne v sprievode sprievodcu, ktorej je jeden z najpopulárnejších spôsobov, ako zrelaxovať sa a užiť si krásy prírody. Na výlete si môžete pozrieť napríklad malebný kaňon Zambezi alebo obdivovať vodopády Victoria.

Takže ak hľadáte miesto, kde môžete ochutnať divokú prírodu a nezabudnuteľné dobrodružstvo, Zambia Národný park Luanshya je miesto pre Vás! Počasie je ideálne na návštevu od mája do októbra a s mnohými druhmi zvierat a fascinujúcimi výletmi, ktoré je možné absolvovať, určite prinesie nezabudnuteľný zážitok pre každého.


Najčastejšie otázky a odpovede Zambia Národný park Luanshya


Ospravedlňujeme sa, ale ako jazykový model neposkytujeme prístup k špecifickým informáciám o miestnych atrakciách alebo miestach. Odporúčame, aby ste sa obrátili na turistickú informačnú kanceláriu alebo oficiálne webové stránky Zambia National Parks pre informácie o zaujímavostiach Národného parku Luanshya a najčastejších otázkach a odpovediach.


Dovolenka Zambia Národný park Luanshya


Zambia je fascinujúca krajina, ktorá ponúka jedinečné a nezabudnuteľné zážitky. Medzi najkrajšie miesta na návštevu patrí Národný park Luanshya, ktorý sa nachádza v severnej časti krajiny.

Luanshya je jedným z najstarších národných parkov v Zambii a je domovom mnohých exotických zvierat a vtákov. Park je obklopený nádhernými krajinami a nachádza sa v blízkosti rieky Luanshya, ktorá je domovom crocodilov a hipopotamov.

Dovolenka v Národnom parku Luanshya je skutočným dobrodružstvom. Turisti môžu vidieť leva, leoparda, geparda, slona a žirafu. Okrem toho existuje veľa rôznych druhov antilôp a psovité. V parku je tiež možné vidieť mnoho druhov vtákov, ako napríklad orlov, sokolov a čapcov.

Okrem pozorovania zvierat si môžete užiť aj rôzne aktivity, ako sú safari jazdy, rybačka a prechádzky po národnom parku. Je tiež možné stráviť noc v prírode a pozorovať nočný život parku.

Národný park Luanshya je vynikajúcim miestom pre tých, ktorí hľadajú dobrodružstvo a zároveň chcú zažiť kúzlo prírody v Afrike. Turisti si môžu užiť okolitú krásu a zároveň sa naučiť o domorodých zvieratách a ich správaní.

Zambia je skutočne neodolateľná krajina a návšteva Národného parku Luanshya je určite nezabudnuteľným zážitkom. Tak prečo sa nevrhnúť na dobrodružstvo v srdci Afriky?


Letenka Zambia Národný park Luanshya


Zambia je krajina v južnej Afrike, známa svojimi nádhernými národnými parkmi a prírodnými krásami. Medzi klenoty Zambie patrí Národný park Luanshya, ktorý je jedným z najkrajších a najprírode blízkych parkov krajiny.

Národný park Luanshya sa nachádza v pokojnej časti západnej Zambie a rozprestiera sa na ploche 8 500 hektárov. Jeho jedinečná poloha medzi riekou Kafue a kopcom Mwekera z neho robí ideálne miesto pre pozorovanie divokej zveri v jej prirodzenom prostredí.

Hlavnou atrakciou parku sú obrovské populácie divokej zveri, medzi ktorými nájdete slony, leva, geparda, paviány, hyeny a mnoho ďalších druhov. Okrem toho park ponúka aj nádherné výhľady na zelené plániny a betónové kúty.

Pre turistov, ktorí hľadajú niečo viac ako len divoké zvieratá, je v parku veľa možností na aktívny oddych. Môžete sa vybrať na prechádzky v prírode, jazdu na koni alebo nakuknúť do zvieracej rezervácie. Takisto tu môžete navštíviť miestnu dedinu a spoznať miestnu kultúru a životný štýl.

Cesta do zambického Národného parku Luanshya môže byť trochu náročná, ale výhody a neopakovateľné zážitky, ktoré vám tento park ponúkne, určite stojí za to. Ak plánujete tuto dovolenku, určite sa pozrite po letenkách do Zambie a uistite sa, že vám neunikne táto klenot člen krajiny.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky