Nájdite letenky s najlepšou cenou

Vietnam Ha Long Bay

Ubytovanie Vietnam Ha Long Bay


Ha Long Bay je jedným z najkrajších miest na svete a nevyhnutnou zastávkou pre návštevníkov Vietnamu. Nachádza sa v severovýchodnej časti krajiny a s viac ako 1 600 ostrovmi predstavuje skutočný klenot. Toto UNESCO dedičstvo sa môže pochváliť zaujímavým geologickým pozadím, ako aj nezabudnuteľným výhľadom, čím predčí očakávania každého, kto ho navštívi.

Ako si vybrať ubytovanie v Ha Long Bay?

Ako turista v Ha Long Bay máte na výber niekoľko možností, čo sa týka ubytovania. Môžete si vybrať medzi luxusnými resortami, tradičnými plavidlami, modernými hotelmi a cenovo dostupnými hostelmi, ktoré sú ideálne pre backpackerov alebo cestujúcich s obmedzeným rozpočtom.

Luxusné resorty

Ak hľadáte dokonalý únik z každodenného života, luxusné resorty, ako sú napríklad Paradise Resort alebo Vinpearl Resort, sú ideálnou voľbou pre vás. Tieto resoty sú vybavené množstvom vybavenie ako bazénmi, wellness centrami alebo reštauráciami, kde si môžete vychutnať skvelú vietnamskú kuchyňu. Vzhľadom na vzdialenosť od hlavného mesta Ha Long, tieto resorty sú tiež ideálne pre tých, ktorí hľadajú kľud a súkromie.

Tradičné plavidlá

Nie je nič iné ako užívať si krásy Ha Long Bay z tradičného plavidla. Toto ubytovanie Vám zaručuje nezabudnuteľný zážitok s jedinečným výhľadom. Môžete si vybrať z množstva tradičných lodí, ktoré ponúkajú rôzne typy priestorov, od menších až po veľké jachty. Navyše, mnoho z týchto plavidiel ponúka aj obmedzený počet miest, pretože cieľom je vždy ponúknuť jedinečný a osobitný výlet s kvalitnou službou.

Moderne hotely

Moderné hotely, ako sú napríklad Wyndham Legend Halong alebo Halong Plaza Hotel sú vhodné pre tých, ktorí očakávajú luxusné ubytovanie a tiež lepšiu dostupnosť k ďalším atrakciám v meste. Tieto hotely ponúkajú komfortné izby s moderným zariadením, ako aj množstvo služieb a zázemie na mieste.

Cenovo dostupné hostely

Pre tých s obmedzeným rozpočtom sú hostely ideálnou voľbou pre ubytovanie v Ha Long Bay. Hostely, ako sú napríklad Manh Tuan Hostel alebo Halong Bay Party Hostel, ponúkajú cenovo dostupné ​​možnosti, zvyčajne s jednoduchou ale pohodlnou izbou a zdielaným sociálnym zariadením. Okrem toho sú ideálnou možnosťou pre spoločnú koexistenciu s inými cestovateľmi a pre skúmanie všetkých zákutí Ha Long Bay.

V závislosti od vášho štýlu cestovania a rozpočtu môžete v Ha Long Bay nájsť rôzne druhy ubytovania. V každom prípade však bude mať každý, kto navštívi toto krásne miesto, nezabudnutelný zážitok a udrží si nádherné spomienky na tento kľúčový kúsok Vietnamu.


Dovolenka Vietnam Ha Long Bay


Vietnam je fascinujúcou a nezabudnuteľnou krajinou, ktorá ponúka prekrásne prírodné scenérie a úchvatné históricke pamiatky. Ak hľadáte nezabudnuteľný zážitok, navštívte Ha Long Bay.

Ha Long Bay sa nachádza na severe Vietnamu a je jedným z najkrajších miest krajiny. Svoju nádhernú scenériu dlhé roky získavať a vytvárala ju príroda. Toto miesto vás prekvapí so strmými vápencovými útesmi, ktoré vytvárajú neskutočné scenérie po celom zálive.

Ha Long Bay ponúka množstvo zaujímavých aktivít pre turistov. Môžete stráviť deň plachtením a objavovaním malých ostrovov, ktoré sa vzájomne prepojili s mostami. Vodné športy sú tiež populárne a pre tých, ktorí chcú zistiť viac o kultúre Vietnamska, sú k dispozícii kulinárske kurzy a workshopy.

Aké je najlepšie obdobie na návštevu?

Väčšina turistov navštevuje Ha Long Bay v období medzi októbrom a májom, kedy sa počasie zdá byť najlepšie. No aj v období dažďov môžete zažiť zaujímavé zážitky, i keď mraky a dažde vám môžu prekážať pri fotografovaní.

Kde sa ubytovať?

Je mnoho možností, ako sa dostať do Ha Long Bay. Najjednoduchšou možnosťou pre turistov nezávislých na miestne doprave je unájom automobilu alebo taxi na transfer z Hanoju do Bai Chay. Kde sa nachádza veľa hotelov a ubytovania. Pri výbere ubytovania mysliet treba na to, že hotely pri prístave sú drahšie.

Čo navštíviť?

Jedným z najkrajších miest v Ha Long Bay je Cat Ba Island. Ostrov je vzdialený asi 30 minút lodnou dopravou od prístavu v Bai Chay a ponúka prekrásne pláže a krásnu prírodu.

Pre milovníkov histórie a kultúry sú k dispozícii rôzne pamiatky, ako napríklad starobylé pagody a chrámy.

Kam sa najlepšie ísť najesť?

Vietnamské jedlo je známe pre svoje chutné kombinácie korenín a čerstvých zložiek. V Ha Long Bay nájdete množstvo reštaurácií, kde si môžete ochutnať tradičné aj moderné jedlá. Ak máte radi morskej jedlá, určite skúste čerstvé ryby alebo krevéty priamo z miestnych trhov.

Váš pobyt v Ha Long Bay bude určite nezabudnuteľným zážitkom. Toto miesto ponúka krásnu prírodu, zaujímavé aktivity, históriu a kultúru. Naplánujte si svoju cestu do Vietnamu a objavte Ha Long Bay už teraz.


Letenka Vietnam Ha Long Bay


Vietnam je jednou z najobľúbenejších turistických destinácií, ktorá si získava srdcia miliónov návštevníkov z celého sveta. A jedným z najkrajších miest v tejto krajine je Ha Long Bay. Toto fascinujúce miesto ponúka návštevníkom nádherné scenérie, ktoré rozhodne stojí za to vidieť. A preto by podniknutie letu do Vietnamu a cesta do Ha Long Bay mohla byť výbornou voľbou pri planovaní vašej dovolenky.

Ha Long Bay sa nachádza v severovýchodnej časti Vietnamu a pohľad na tento zlomok zeme je určite nezabudnuteľný. Toto miesto je známe svojimi mnohými ostrovmi, ktoré sa vypínajú z jasného modrého mora a ponúkajú nádherné scenérie. Ha Long Bay bola dokonca vyhlásená za svetové dedičstvo UNESCO a odvtedy je toto miesto jedným z najnavštevovanejších turistických atrakcií v krajine.

Ak hľadáte najlepšie lety do Vietnamu, je dôležité zvážiť mnoho faktorov, ako napríklad letiská, čas letu, a hlavne cenu. Pretože Vietnam ponúka množstvo letísk, výber správneho letiska môže mať veľký vplyv na váš čas strávený na ceste. Viete, že hlavné letisko v Hanoji sa nachádza približne 170 km od Ha Long Bay a letisko v Ho Chi Minh City sa nachádza približne 201 km od neho. Takže ak hľadáte najlepší spôsob, ako sa dostať do Ha Long Bay po prílete do Vietnamu, najlepšou možnosťou by mohlo byť prenajatie auta alebo taxíka.

Pokiaľ ide o letenky do Vietnamu, musíte počítať s cenami, ktoré sa môžu veľmi líšiť v závislosti od poskytovateľa, letového plánu a ďalších faktorov. Ak však chcete získať najlepšiu ponuku, je dôležité porovnať ceny a vybrať najlepšiu ponuku s najlepšími parametrami. Zvyčajne sa platí, že cestovanie do vietnamských destinácií v období mimo sezóny môže byť lacnejšie a môže to byť výhodné pre tých, ktorí chcú ušetriť peniaze.

V každom prípade, ak raz priletíte do Vietnamu, čakraď Ha Long Bay je miesto, ktoré by ste rozhodne nemali vynechať. Ponúka množstvo zážitkov a aktivít od plávania a potápania po návštevu miestnych ostrovov a vodopádov. Precíťte krásy Ha Long Bay a objavujte zázraky, ktoré ponúka. Určite stojí za to.


Počasie Vietnam Ha Long Bay


Vietnam je krajina, ktorá ponúka svojím návštevníkom mnoho príležitostí na objavovanie jej krásnych miest a jedným z najobľúbenejších turistických miest v krajine je zátoka Ha Long. Toto miesto ponúka nádheru všetkým, ktorí ho navštívia, ale počasie môže byť niekedy nepredvídateľné. V tomto článku sa pozrieme na to, ako sa správa počasie v Ha Long Bay.

Klima v Ha Long Bay

Ha Long Bay má subtropické klima, s horúcimi letnými mesiacmi, ktoré trvajú od mája až do septembra. Teploty v tomto období môžu dosiahnuť až 40 stupňov Celzia. Zimné mesiace trvajú od decembra do februára a sú chladnejšie, s teplotami klesajúcimi na 15 stupňov Celzia v noci.

Dažde v Ha Long Bay

Najmokrejšie obdobie v Ha Long Bay trvá od mája do septembra. V tomto období môžu byť dávky veľmi silné, čo spôsobuje, že niektoré aktivity, ako napríklad plávanie v mori alebo jazda na lodi, sú obmedzené. Najsuchšie obdobie trvá od novembra do apríla.

Najlepší čas na návštevu

Najlepší čas na návštevu Ha Long Bay závisí od toho, kedy ste rada v akcií a aké aktivity máte na programe. Ak ste ochotní zvládnuť tropické dažde a chcete vidieť krásu zátoky v jasnom slnečnom svetle, jún a júl sú pre vás ideálne. Ak vás zaváňa chladná a suchá atmosféra, január a február sú tie, ktoré máte zvoliť.

Zhrnutie

Ha Long Bay je jednou z najkrásnejších destinácií v Ázii a ponúka návštevníkom nespočetné množstvo aktivít a krásnych miest. Ak plánujete návštevu, pamätajte, že počasie môže byť nepredvídateľné, takže nezabudnite sa na to pripraviť. Ak ste však pripravení na akékoľvek počasie, určite nebudete sklamaní.


Najčastejšie otázky a odpovede Vietnam Ha Long Bay


1. Čo je Ha Long Bay?
Ha Long Bay je záliv na severe Vietnamu, ktorý je známy svojimi skalnatými ostrovmi a krásnymi plážami.

2. Ako sa dostanem do Ha Long Bay?
Najlepšie je cestovať do Hanoiu alebo Hai Phongu a potom si objednať prevoz k zálivu.

3. Kedy je najlepší čas na návštevu Ha Long Bay?
Najlepším časom na návštevu Vietnamu a Ha Long Bay je od decembra do marca.

4. Koľko návštevníkov navštívi Ha Long Bay ročne?
Ha Long Bay navštívi ročne viac ako 6 miliónov návštevníkov.

5. Ako dlho trvá plavba po Ha Long Bay?
Existujú rôzne typy plavieb - od pol dňa do trojdňovej plavby.

6. Čo môžem očakávať počas plavby po Ha Long Bay?
Počas plavby si budete môcť užívať krásne výhľady na skalnaté ostrovy, piesočné pláže, jaskyne a zátoky. Taktiež si budete môcť vyskúšať rôzne vodné aktivity ako kajakovať alebo plávať.

7. Aké sú hlavné aktivity, ktoré by som mal poznať v Ha Long Bay?
Hlavné aktivity v Ha Long Bay sú plavba po zálive, návšteva jaskýň a tiež priamo na ostrovoch si môžete vyskúšať turistiku alebo ochutnávať morské plody.

8. Aké sú najlepšie miesta na odfotenie v Ha Long Bay?
Najlepším miestom na odfotenie v Ha Long Bay sú skaly a ostrôvky, pláže, jaskyne a tiež východy a západy slnka.

9. Aké ubytovanie môžem nájsť v Ha Long Bay?
V Ha Long Bay nájdete široký výber ubytovacích možností, od lacných domov pre hostiteľov až po luxusné hotely a resorty.

10. Aké sú najlepšie miesta na nákupy v Ha Long Bay?
Najlepšie miesta na nákupy v Ha Long Bay sú trhy, obchody s morskými plodmi a priamo na plážach, kde si môžete kúpiť suveníry.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky