Nájdite letenky s najlepšou cenou

Turecko Canakkale

Počasie Turecko Canakkale


Canakkale v Turecku je veľmi populárne turistické miesto, ktoré ponúka návštevníkom skvelé počasie po celý rok. Mesto sa nachádza na juhozápadnom pobreží Turecka a leží na úpätí hor. Canakkale má subtropické podnebie s vyššími teplotami v lete a chladnejšími teplotami v zime.

Leto v Canakkale sa vyznačuje vysokými teplotami a málo zrážok. Priemerné teploty v júli a auguste sa pohybujú medzi 28°C až 30°C, s minimálnymi teplotami v okolí 22°C. Väčšina dní sú slnečné a jasné a umožňujú návštevníkom počas dňa prežívať vonku. V lete tiež neprší často, takže turisti si môžu naplno vychutnať pláže a iné vonkajšie aktivity.

Jeseň v Canakkale môže byť stále dosť teplá s teplotami okolo 25°C a priemernými minimami okolo 15°C. Aj keď sa v tomto období začína zvyšovať množstvo zrážok, jeseň môže byť pre turistov stále ideálnym časom na návštevu. Večery sú chladnejšie, takže je nevyhnutné mať so sebou sako alebo ľahkú bundu.

Zima v Canakkale je dosť chladná a mokrá. Priemerné teploty sa pohybujú okolo 5°C a minimálne teploty sa približujú k -2°C. Aj keď sa v tomto období konajú tradičné prázdniny, návštevníci by sa mali pripraviť na mrazivé rána a treba sa obliekať do tepla. Zimné obdobie je však ideálnym časom na návštevu hôr a iných turistických atrakcií.

Jar v Canakkale znamená návrat teplejšieho počasia. Priemerná teplota sa pohybuje okolo 17°C a minimálne teploty vedia kolísať pri okolo 10°C. Jar ponúka špeciálnu krásu, pretože kvety kvitnú a po celom meste sa šíria vetvy ovocných stromov.

Canakkale je teda ideálnym miestom k návšteve po celý rok vďaka svojmu priaznivému počasiu. Či už ste zimný nadšenec alebo letný strážca pláže, Canakkale má čosi pre každého. Turisti by v každom prípade mali mať pri sebe slnečné okuliare, opaľovací krém a lahôdky, ktoré sú ideálne na šťavnatý obed alebo olovrant na pláži.


Ubytovanie Turecko Canakkale


Canakkale, mesto v Turecku, je jeden z najkrajších a najdôležitejších turistických miest v krajine. Nachádza sa na severozápade Turecka a je významné predovšetkým svojou históriou, ale aj peknými plážami a prírodnými krásami. Ak plánujete dovolenku v Canakkale, potrebujete si zabezpečiť ubytovanie. V tomto článku sa dozviete viac o ubytovaní v Canakkale.

Canakkale má množstvo rôznych možností ubytovania. Môžete si vybrať medzi hotelmi a apartmánmi. Každá možnosť má svoje výhody a nevýhody.

Hotely v Canakkale sú ideálne pre tých, ktorí hľadajú pohodlie a zábavu. V meste sa nachádza množstvo pekných a pohodlných hotelov, ktoré ponúkajú výhodné balíčky pre návštevníkov. Niektoré hotely ponúkajú aj wellness služby, ktoré sú vynikajúce pre relaxáciu a oddych. Ak plánujete dovolenku s rodinou alebo s partnerom, môžete sa rozhodnúť pre luxusné hotelové ubytovanie.

Ak hľadáte trochu väčšiu slobodu počas svojho pobytu, môžete sa ubytovať v apartmáne. V Canakkale nájdete množstvo pekných a priestranných apartmánov, ktoré sú vhodné pre rodiny alebo veľké skupiny. Apartmány sú vhodné pre tých, ktorí chcú cestovať nezávisle a slobodne, ale aj pre tých, ktorí sa chcú naučiť miestne kuchyne alebo si vyskúšať miestny životný štýl.

V poslednej dobe sa však stáva čoraz populárnejším aj couchsurfing. Couchsurfing je spôsob ubytovania sa u miestnych ľudí, ktorí sú ochotní poskytnúť vám svoju pohovku alebo izbu zadarmo. Toto ubytovanie je ideálne pre ľudí, ktorí chcú spoznať kultúru a miestny životný štýl.

Bez ohľadu na to, akú formu ubytovania si vyberiete, Canakkale vám ponúka krásny zážitok. Mesto má množstvo kultúrnych zaujímavostí, ktoré stoja za to vidieť, ale aj pekné pláže a prírodné krásy. Ubytovanie v Canakkale vám umožní vychutnať si všetko, čo mesto ponúka.


Letenka Turecko Canakkale


Turecko Canakkale – malé mestečko s veľkými históriou

Turecko je krajina, ktorá robí dojem svojou kultúrou, históriou a samozrejme krásnymi plážami. Pokiaľ chcete objaviť čosi nové a máte radi menšie, menej preplnené miesta, rozhodne by ste si nemali nechať ujsť turisticky málo známe Canakkale.

Canakkale je povedzme, že najlepšie a najútulnejšie miesto na to, aby ste si Turecko začali plnohodnotne užívať. Nachádza sa na západnom pobreží a v minulosti bolo vicekrát centrom bojových konfliktov. Dnes je toto mesto turistickým centrom, ktoré prináša to najlepšie z histórie, kultúry a krásnej prírody.

Historické pamiatky

V Canakkale sa nájde množstvo historických pamiatok, ktoré každý, kto má záujem o históriu, ocení. Medzi najzaujímavejšie patrí rad pevností a múzeí. Jednou z nich je aj muzeum, ktoré zahrňuje história oblasti, bojov konfliktov a samozrejme aj staroveké časy.

Okrem múzeí nájdete aj rôzne skvosty starovekých pamiatok. Najväčšou atrakciou pre turistov je napríklad Troja (Treja). Môžete si tu pozrieť zachovalé zrúcaniny a prechádzať sa po mieste, kde podľa legendy prebiehali bitky medzi rímskymi a gréckymi vojskami. Ak máte záujem o históriu, určite neváhajte a objavte všetky miesta, ktoré mesto Canakkale ponúka.

Pláže a raji pre plavec

Turecko je známe svojimi krásnymi plážami a Canakkale v tejto súvislosti nezaostáva. Napríklad pláža Kucukkuyu sa radí medzi najlepšie pláže okolo mesta a ponúka čistý piesok a jemnú plážovú osvetlenie.

Ak viete plávať, potom si určite nenechajte ujsť rôzne vodné aktivity, ktoré sú Vám tu k dispozícii. K dispozícii sú napríklad šnorchlovanie, potápanie, jazda na vodnom skútry a mnoho ďalších.

Ako sa dostanete do Canakkale?

Ak si chcete kúpiť letenku do Canakkale, potom to bude určite ľahká cesta, len musíte vedieť, kde hľadať. Najlepšie je hľadať letenky online, za použitia rôznych webových stránok a porovnávať ich ceny. Dôležité je si zvoliť správny dátum a čas letu a tiež dbať na presné údaje o destinácii.

Z letiska v Istanbule sa môžete dostať do Canakkale zhruba vo vzdialenosti 360 km. Cesta vám zoberie približne štyri hodiny a ponúka skvelý výhľad na okolité hory a krásy tureckej krajiny. Až tu prídete, budete môcť zažiť kultúru, históriu a krásy okolia, ktoré Vám Canakkale ponúka.

V Turecku sa okrem iného dá skvele stráviť dovolenka plná zábavy, oddychu a kultúry. Canakkale je menšie mesto, ktoré ponúka zívajícim turistom príjemnú atmosféru a prekvapivé množstvo rôznych atrakcií. Pokiaľ ešte nikdy nemáte Turecko v pláne ako dovolenkovú destináciu, rozhodne by ste to nemali nechať ujsť.


Dovolenka Turecko Canakkale


Turecko nie je iba Antalya či Side, Canakkale je jedným z príjemných miest, kde strávite kvalitnú dovolenku.

Canakkale je prístavné mesto na Maloázijskom polostrove. Je známe hlavne monumentálnymi pamiatkami, ktoré sú zdedené z obdobia Trojskej vojny a prvej svetovej vojny. Nachádza sa v blízkosti Dardanel u ústia rieky Simois, čo spraví z vášho pobytu nezabudnuteľné zážitky.

Ak si chcete užiť kúpanie a slnko tak jazdite do miesta nacanakkale, kde sa spája mora Čiernym morem. Tu si môžete užívať vodné športy, prechádzky nočným mestečkom a objavovať gastronomické špeciality tohto regiónu.

Toto mesto však ponúka nielen krásne pláže, ale aj bohatú históriu a kultúru. Navštívte múzeum Trojskej vojny, ktoré sa nachádza priamo na mieste slávnej Trojskej vojny. Poprechádzajte sa juhozápadom starého mesta na vrchu Kilitbahir a uvidíte aršeologické pozostatky z obdobia Rimania a Pera.

Z Canakkale je ľahko dostupný aj bývalý úzkopráhny vlákno, ktorý viedol z Istanbulu do Djakovice. Zvládnúť túto trať za predpokladu časového výpadku, je naozaj zaujímavý zážitok.

Canakkale je teda ideálnym miestom pre tých, ktorí sa chcú ponoriť do histórie, chcú si vychutnať pláže a využiť možnosti aktívneho oddychu. Pobyt v tomto nádhernom meste určite stojí za to.


Najčastejšie otázky a odpovede Turecko Canakkale


1. Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať do Canakkale v Turecku?
Odpoveď: Najlepší spôsob je lietadlom do Istanbulu a potom autobusom alebo vlakom do Canakkale.

2. Aké sú najlepšie miesta na návštevu v Canakkale?
Odpoveď: Najlepšie miesta na návštevu sú historické miesta, ako sú Troja a pamätník Gallipoli.

3. Ako sa dostať z Canakkale do Troje?
Odpoveď: Najlepšie je ísť taxíkom alebo autobusom. Cesta trvá asi 30 minút.

4. Kedy je najlepší čas na návštevu Canakkale?
Odpoveď: Najlepší čas návštevy je od mája do októbra, keď je počasie teplé a suché.

5. Aké sú najlepšie pláže v Canakkale?
Odpoveď: Najlepšie pláže sú Ayvacik pláž a Bozcaada pláž.

6. Prihláška do Turecka je potrebná pre občanov krajín EÚ?
Odpoveď: Áno, občania krajín EÚ musia mať platný pas a vízum na vstup do Turecka.

7. Aké kuchyne sa nachádzajú v Canakkale?
Odpoveď: Najlepšie kuchyne v Canakkale sú turecké, grécke a mediteránske.

8. Aký druh hudby sa najčastejšie hrá v Canakkale?
Odpoveď: Najčastejšie sa hrajú tradičné turecké pesničky a ľudové piesne.

9. Kde môžem zmeniť peniaze v Canakkale?
Odpoveď: Väčšina bankových firiem a hotely v Canakkale poskytuje zmenu mien.

10. Aké sú najlepšie miesta na nákupy v Canakkale?
Odpoveď: Najlepšie miesta na nákupy sú obchody s tradičnými tureckými produktmi a trhy.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky