Nájdite letenky s najlepšou cenou

Tanzánia Kondoa Rock Art Sites

Dovolenka Tanzánia Kondoa Rock Art Sites


Dovolenka v Tanzánii je jedinečný zážitok, ktorý určite stojí za to zažiť. Táto africká krajina ponúka mnoho miest, ktoré stoja za návštevu a jedným z nich sú aj Kondoa Rock Art Sites.

Kondoa Rock Art Sites sú jedným z najväčších a najviac zachovalých rock art miest v Africkom rohu. Nachádzajú sa v centrálnej Tanzánii a sú zložené z vyše 150 rock art štruktúr, ktoré boli vytvorené počas obdobia 2000 až 4000 rokov. Ide o miesta, ktoré sú zapísané v zozname svetového dedičstva UNESCO a sú jedným z najdôležitejších príkladov afrického kamenového umenia.

Kondoa Rock Art Sites sú umiestnené v skalných dutinách a na vopred pripravených plošinách a predstavujú pôvodnú kultúru lovcov-sberačov v Tanzánii. Kameň, ktorý bol použitý na vytvorenie týchto kresieb, bolo jedno z najbežnejších materiálov používaných na cestách keďže bolo veľmi dostupné v prostredí, kde žili.

Tieto rock art miesta sú rozdeľované do dvoch skupín: Kolo a Manyara. Kolo sa nachádza v juhovýchodnom pobrežnom regióne Tanzánie, zatiaľ čo Manyara sa nachádza na severovýchodnej strane. Kolo je známe pre svoje jednoduché a geomterické vzory, zatiaľ čo Manyara je poznáme pre svoju sofistikovanú umeleckú prác.

Turisti navštevujú Kondoa Rock Art Sites pre úctu k minulosti Tanzánie a aby videli krásu rock art, ktoré predstavujú lovcov a najstaršie obyvateľstvo Tanzánie. Pri návšteve turisti zažijú jedinečnú atmosféru a prebudia v nich záujem o históriu a kultúru Tanzánie.

Dovolenka v Tanzánii s návštevou Kondoa Rock Art je určite nezabudnuteľným zážitkom a príležitosťou vidieť, ako sa umenie menilo v priebehu tisícročí. Pre tých, ktorí hľadajú dovolenku, ktorá ponúka okrem pláží aj niečo zaujímavé a kultúrne, Kondoa Rock Art je ideálnym miestom na návštevu.


Počasie Tanzánia Kondoa Rock Art Sites


Tanzánia je krajina východnej Afriky, ktorá má rozmanité klimatické podmienky v závislosti na mieste. V oblasti Kondoa Rock Art Sites, ktorá je jedným z významných miest vo svete pre zachovanú kultúru starovekého umenia, sa nachádza suchšie a teplejšie počasie.

V tejto oblasti panuje subtropické podnebie so suchými a horúcimi letami a miernymi zimami. Teploty sa pohybujú medzi 20-30°C počas celého roka a občas sa vyskytnú krátke dažďové obdobia. Najväčšie množstvo zrážok padá počas obdobia od marca do mája a v novembri a decembri.

Počas suchých období, ktoré trvajú od júna do októbra a od januára do marca, sa dá očakávať menej zrážok a suché prostredie. Taktiež sú tu častejšie silné veterné podmienky, ktoré môžu ovplyvniť odlety a prílety letov.

Navštíviť oblasť Kondoa Rock Art Sites je výnimočnou skúsenosťou pre každého, kto má záujem o históriu a kultúru. Je dôležité počas návštevy pamiatok dbať na bezpečnosť a starostlivo plánovať aktivity tak, aby sa minimalizovali riziká.

V každom prípade, počasie v Kondoa Rock Art Sites v Tanzánii môže byť pre turistov príťažlivé po celý rok, obzvlášť pre tých, ktorí majú radi teplo a slnko. Pred cestou je však dôležité zoznámiť sa s predpoveďou počasia a plánovať svoje aktivity v súlade s rizikami.


Ubytovanie Tanzánia Kondoa Rock Art Sites


Tanzánia je plná krásnych a fascinujúcich miest, ktoré ženú turistov zo celého sveta. Jedným z najzaujímavejších a najviac navštevovaných miest v Tanzánii sú Kondoa Rock Art Sites v regióne dodoma. Tento región je hrebeňom pohoria Central Tanzania Highlands a je domovom množstva miestnych kmeňov.

Kondoa Rock Art Sites sú skupinou skalných útesov, ktoré sú posiate starobylými náčrtmi a maľbami. Tieto náčrty a maľby sú viac ako 50 000 rokov staré a súvisia s históriou a kultúrou miestnych kmeňov v oblasti. Najčastejšie maľby sú zvieratá, ako je slon, lev a nosorožec, ale aj ľudia, ktorí sa podieľajú na rôznych činnostiach, ako je poľovníctvo alebo tanec.

Tento región sa dostal na svetové dedičstvo UNESCO v roku 2006, keďže je to dokonalý príklad skupiny skalných útesov, ktoré poskytujú pohľad na miestnu históriu a kultúru z dlhého obdobia. Okrem toho sú taktiež zdrojom výskumu pre archeológov a historikov, ktorí sa zaoberajú pôvodom ľudstva.

Aby ste si mohli užiť to najlepšie z Kondoa Rock Art Sites, ponúka sa zopár možností ubytovania v lokalite. Väčšina z nich sú kempingy, ktoré ponúkajú rôzne zariadenia pre turistov, aby sa im bolo pohodlne počas pobytu. Ak hľadáte luxusné ubytovanie, ponúka sa možnosť hotela venována Siepa Safari Camp sú kúsok od regiónu a ponúka komfortné ubytovanie v krásnej prírode.

V neposlednom rade je Kondoa Rock Art Sites miestom, kde môžete zažiť kombináciu fascinujúcej histórie a úžasnej prírody. Preto ak sa chystáte na návštevu Tanzánie, nevynechajte túto krásnu lokalitu ako súčasť svojej itinerára. Určite si toto miesto obľúbite a v budúcnosti sa sem radi vrátite.


Najčastejšie otázky a odpovede Tanzánia Kondoa Rock Art Sites


1. Čo sú Kondoa Rock Art Sites?
Odpoveď: Kondoa Rock Art Sites sú jedným z najväčších zdrojov skalných umení na svete, ktoré sa nachádzajú v Tanzánii.

2. Kde sa nachádzajú Kondoa Rock Art Sites?
Odpoveď: Kondoa Rock Art Sites sa nachádzajú v regióne Dodoma, v strede Tanzánie.

3. Aké obdobie zobrazujú skalné umenia na Kondoa Rock Art Sites?
Odpoveď: Skalné umenia na Kondoa Rock Art Sites zobrazujú obdobie od staroveku až po stredovek.

4. Ako sa dostanem k Kondoa Rock Art Sites?
Odpoveď: K najznámejším miestam sú organizované prehliadky, ktoré sú zabezpečené Ministerstvom kultúry a Turistickou radou Tanzánie.

5. Aké náklady sa viažu na prehliadku Kondoa Rock Art Sites?
Odpoveď: Náklady na prehliadku sa líšia podľa počtu ľudí a trvania prehliadky.

6. Aké riziká môžu návštevníci Kondoa Rock Art Sites čeliť?
Odpoveď: Návštevníci musia dodržiavať isté pravidlá a obmedzenia, ako sú neurobiť žiadne zmeny na skalách, nedotýkať sa skalných umení a nepoužívať blesk pri fotografovaní.

7. Aké ďalšie miesta by som mal navštíviť po návšteve Kondoa Rock Art Sites?
Odpoveď: V blízkosti sa nachádza niekoľko ďalších zaujímavých miest, ako sú Ngorongoro Crater, Serengeti a Kilimandžáro.

8. Je potrebné si rezervovať vstupenky vopred?
Odpoveď: Áno, návštevníci by mali získať vstupenky vopred, pretože ak sa uskutočnia viac ako 12 prehliadok, musia byť plánované a koordinované s Ministerstvom kultúry.


Letenka Tanzánia Kondoa Rock Art Sites


Tanzánia Kondoa Rock Art Sites je jedno z najzaujímavejších a najkrajších miest v Tanzánii, ktoré okrem svojej krásy ponúka aj unikátne historické miesta a pátrovanie po stopách starých civilizácií.

Tanzánske Kondoa Rock Art Sites sa nachádza v provincii Dodoma a má vynikajúcu polohu v pohorí Irangi, ktorého skaly sú ozdobené tisíckami prehistorických a histórických maľieb.

Maľby prezentujú ťažbu, lovy, náboženské obrady, tanec a vzdanie holdu rôznym zvieratám a ich sú vyhotovené vo viacerých štýloch. Najstarší sú kresby, ktoré pochádzajú z obdobia pred viac ako 3 tisíc rokmi.

Tiež tu môžete nájsť kresby z obdobia bronzovej doby a mnoho z týchto miest sa stalo národnými pamiatkami Tanzánie.

Na miesto sa môžete dostať letecky, cez letisko v Dodome alebo autobusom z Dar es Salaamu alebo Arushy. Podrobné údaje o sprístupnení miesta nájdete na webovej stránke pre cestovanie a turistiku v Tanzánii.

Pre turistov, ktorí hľadajú dobrodružstvo, môžu zvoliť výlet do Tanzánie, na Kondoa Rock Art Sites kde sa môžu naučiť viac o kultúre a histórii miesta alebo robiť túry a treking po okolí a hľadať nové miesta a maľby.

Pre tých, ktorí hľadajú relaxáciu, môžete si užiť krásu miesta, kde sa môžete ponoriť do krásnej prírody so skvelým panoramatickým výhľadom.

Môžete si zariadiť ubytovanie v blízkosti miesta alebo sa ubyť v prostredí prírody a vychutnať si krásu krajiny. Za návštevu určite stojí niečo viac ako len pekný kúsok piesku voľne sa rozprestierajúci na pobrezí Afriky.

Celkovo miesto ponúka možnosť návštevy zaujímavých pamiatok, spoznávať nové kultúry a užiť si prírodu v jednej z najkrajších oblastí Tanzánie. Preto si času na návštevu Tanzánie Kondoa Rock Art Sites určite nájdite.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky