Nájdite letenky s najlepšou cenou

Sudan Národný park Red Sea Hills

Letenka Sudan Národný park Red Sea Hills


Sudan môže byť pre mnohých netypickou turistickou destináciou, no pre milovníkov divokej prírody a krásy sa návšteva tohto afrického štátu môže stať nezabudnuteľným zážitkom. Jedným z miest, ktoré by si určite mal navštíviť každý milovník prírody, je Národný park Red Sea Hills.

Najjednoduchší spôsob ako sa dostať do tohto národného parku je vybrať sa lietadlom do Sudánu. Na letisku v Chártúme sa nachádza niekoľko leteckých spoločností, ktoré smerujú do rôznych častí krajiny. Pre návštevu Národného parku Red Sea Hills odporúčame vybrať si lietadlo do mesta Port Sudan, ktoré sa nachádza v oblasti Rudého mora. Z Port Sudanu je potom jednoduché sa dostať až do vchodu do národného parku.

Národný park Red Sea Hills sa nachádza na pobreží Rudého mora, a predstavuje jedno z najznámejších miest v Sudáne pre milovníkov turistiky a prírody. Národný park Red Sea Hills patrí medzi najstaršie chránené územia v Sudáne, a jeho celková rozloha sa blíži k 6 000 km2. Národný park Red Sea Hills patrí k najpestrejším oblastiam v Sudáne, no napriek tomu sa v poslednej dobe turistika v tejto oblasti neustále rozvíja.

Národný park Red Sea Hills je domovom niekoľkým druhom zvierat a rastlín, ktoré sú typické pre túto oblasť. Okrem toho sa v oblasti parku nachádza niekoľko hlavných turistických atrakcií, ktoré sa rozhodne oplatí navštíviť. Jedným z najznámejších miest v parku je Gebel elba, oáza, ktorá sa nachádza na severe parku. Okrem toho môžete navštíviť aj Khor Aroma, údolie, ktoré je naplnené vodou počas obdobia dažďov a ponúka nezabudnuteľné scény pre milovníkov kanoistiky a plávania.

Ak chcete vidieť niečo skutočne špeciálne, nemôžete vynechať návštevu oblasti Hashanajn. Toto údolie je tatranskou oblasťou parku, a dokonca obsahuje aj miesta s fosíliami a pozostatkami dinosaurov. Pre milovníkov turistiky, ktorí majú radi dlhé výlety, je v parku tiež niekoľko túr, ktoré ponúkajú nádherné výhľady a silné zážitky. Niektoré z možných túr sú napríklad trekking po púštnych kopcoch, prechádzky po nížinách a vysokohorský turizmus.

Celkom jednoducho teda dôjdeš k záveru, že návšteva Národného parku Red Sea Hills patrí medzi tie nezabudnuteľné zážitky, ktoré by si mal za žiadnych okolností nevypustiť. Stačí si teda naplánovať letenku do Port Sudanu, a následne už len spustiť svoju dobrodružnú cestu a objavovať krásy Sudánu.


Počasie Sudan Národný park Red Sea Hills


Sudan Národný park Red Sea Hills leží v severovýchodnej časti Sudánu. Tento park ponúka návštevníkom prekrásne výhľady na púštnu krajinu a známu Červenomorskú horu, ktorá sa týči až do výšky 2 107 metrov.

Počasie v tomto regióne je podobné ako v iných púštnych oblastiach, teda teploty sa v lete môžu vyšplhať až nad 40 stupňov Celzia a v zime klesnú na miestami pod nulu. Dážď v tomto regióne padá len zriedkavo a väčšinou sa s ním počíta len počas obdobia dačí.

Návštevníci sa môžu tešiť na púštnu krajinu s výhľadom do Červeného mora s jeho krásnymi koralmi a morskými živočíchmi. Novou atrakciou parku je tiež návšteva miestnej osady Beduínov, ktorí ponúkajú svoje služby turistom.

Okrem toho môžu návštevníci parku pozorovať gazely, hyeny, kozy, vrány a ďalšie druhy zvierat. A ak by ste sa však potešili aj kúpaniu, nepálite nadarmo, pretože pobrežie v tomto regióne ponúka výborné možnosti.

Pre návštevníkov parku je nutné mať v pamäti, že toto je púštna oblasť, a preto je nutné mať pri sebe dostatok vody a ochraňovať sa pred slnkom. Hoci sa v parku môžete cítiť ako v nekonečnom púštnom svete, najlepší čas na návštevu parku Red Sea Hills je od novembra do marca, kedy sú teploty menej extrémne a vhodné na turistiku.

Zhrnutie: Sudan Národný park Red Sea Hills ponúka púštnu krajinu s výhľadom na Červené more, pričom návštevníci môžu pozorovať celú škálu zvierat ako hyeny, gazely, kozy, vrany a ďalšie. Pre návštevníkov je nevyhnutné mať dostatok vody a chrániť sa pred slnkom. Najlepší čas na návštevu parku je od novembra do marca.


Ubytovanie Sudan Národný park Red Sea Hills


Sudán je známy ako jeden z najdivokejších a najkrajších kútov Afriky. Jeho národný park Red Sea Hills, ktorý sa nachádza južne od Krasného mora, je územia, ktoré stojí za to navštíviť. Ak ste však rozhodnutí ho navštíviť, potrebujete vedieť aj niečo o ubytovaní v tomto nádhernom parku.

V parku Red Sea Hills je mnoho ubytovacích možností, ktoré sa vyrovnajú vašim očakávaniam. Návštevníci si môžu vybrať v rôznych hoteloch a kempoch, v závislosti od ich finančných možností a preferovaných spôsobov prežitia dovolenky.

Ak vás lákajú hotelové služby, môžete si vybrať z rôznych 5-hviezdičkových hotelov, ktoré ležia v bezprostrednej blízkosti parku. Tieto hotely ponúkajú širokú paletu služieb, ako sú spa, bazény, záhrady, pláže a mnoho ďalších aktivít.

Pre tých, ktorí preferujú kempovanie, je mnoho kempov nachádzajúcich sa v samom srdci národného parku. V týchto kempoch môžete stretnúť ľudí s podobným záujmom, môžete si požičať vybavenie na kempovanie a užiť si voľný čas v prírode. Tieto kempy poskytujú všetko, čo potrebujete pre pohodlné a bezpečné ubytovanie.

Návštevníci sa môžu rozhodnúť aj pre tradičné africké chaty, ktoré sú dostupné naďalej v niektorých častiach sudánskeho parku Red Sea Hills. Tieto chaty sú obvykle vyrobené z dreva, blata a rohoží, a ponúkajú pohodlné a rustikálne ubytovanie.

V závislosti od vášho rozpočtu a požiadaviek, návštevníci môžu zvoliť jednu z mnohých ubytovacích možností ponúkaných v parku Red Sea Hills. Každý môže nájsť miesto, ktoré bude preňho najlepšie vyhovovať na základe jeho vlastných požiadaviek. Avšak, aby ste sa vyhli veľkým návštevám a mohli si užiť krásy parku, je vhodné si ubytovanie zabezpečiť dopredu a rezervovať miesta v hoteloch a kempoch s predstihom, najlepšie už pred samotným odchodom na dovolenku.

Národný park Red Sea Hills je ako stvorený pre zážitkovú dovolenku, plnú prírodných krás a adrenalínu. Vyberte si to správne ubytovanie a užite si dokonalý pobyt v Afrike.


Dovolenka Sudan Národný park Red Sea Hills


Ak hľadáte unikátnu dovolenku a chcete objaviť iné miesta na planéte, zvážte návštevu Sudánu a jeho Národného parku Red Sea Hills. Toto územie sa nachádza na severe krajiny, blízko hraníc s Egyptom a Eritreou. Park pokrýva plochu približne 20 000km2 a je domovom mnohých druhov zvierat a rastlín.

Pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo, Národný park Red Sea Hills ponúka množstvo turistických a outdoorových aktivít. Môžete sa vydať na prechádzku po horách, sledovať vodopády alebo sa vybrať na safari. Okrem toho, môžete sa vybrať na potápanie do Kórsoumského zálivu a objaviť podmorský svet.

Liať svetlo na dávnu históriu krajiny si môžete pri prehliadke starovekých pamiatok. V tejto oblasti môžete navštíviť aj mesto Port Sudan, ktoré je dôležitým prístavom a zároveň jedným z najväčších miest v Sudáne.

Čo sa týka ubytovania, Národný park Red Sea Hills ponúka rôzne možnosti v závislosti na vašom budgete a preferenciách. Môžete sa ubytovať v kempe alebo v meste Port Sudan.

Vzhľadom na polohu Sudánu môže byť letecká doprava k destinácii vyššie. Napriek tomu, navštevovať tento úžasný a ešte stále relatívne neobjavený klenot sa určite oplatí.

Ak sa hľadáte netradičné miesto na dovolenku, navštívenie Národného parku Red Sea Hills v Sudáne je určite tou správnou voľbou. Okrem krásnej prírody nájdete aj mnoho zaujímavých miest a atrakcií, ktoré vám umožnia objaviť tento štát a jeho kultúru zblízka.


Najčastejšie otázky a odpovede Sudan Národný park Red Sea Hills


1. Čo je to Národný park Red Sea Hills v Sudáne?
Odpoveď: Národný park Red Sea Hills je chránené územie v Sudáne, ktoré sa nachádza na pobreží Rudého mora.

2. Aké zvieratá sa v parku vyskytujú?
Odpoveď: V národnom parku Red Sea Hills žije množstvo rôznych druhov zvierat, vrátane púštnych kópií, spínacov, hydien, ibexov alebo gaziel.

3. Aké aktivity je možné v parku vykonávať?
Odpoveď: Turistom sú k dispozícii rôzne aktivity vrátane turistiky, jazdenia na konskom chrbte, sledovania vtákov, potápania a ďalších vodných športov.

4. Aké sú otváracie hodiny parku?
Odpoveď: Národný park Red Sea Hills nie je otvorený v priemere viac ako 8 hodín denne. Presné otváracie hodiny sa však môžu líšiť v závislosti od ročného obdobia a počasia.

5. Je potrebné mať na návštevu parku nejakú povolenie?
Odpoveď: Áno, na vstup do národného parku Red Sea Hills je potrebné mať platné povolenie. Toto povolenie si môžete získať priamo na mieste alebo si ho môžete zabezpečiť vopred cez správu parku alebo cez turistickú agentúru.

6. Aké je vstupné do parku?
Odpoveď: Vstupné do národného parku Red Sea Hills sa môže líšiť v závislosti od návštevníka. Pre miestnych obyvateľov je často vstupné nižšie ako pre turistov z iných krajín.

7. Je možné v parku kempovať?
Odpoveď: Áno, pre turistov je v národnom parku Red Sea Hills k dispozícii táborisko, kde si môžu postaviť stan alebo si prenajať ubytovanie.

8. Aké sú najlepšie mesiace na návštevu parku?
Odpoveď: Najlepšie mesiace na návštevu parku sú obyčajne od novembra do marca, kedy je počasie menej horúce a vlhké. Avšak, park je otvorený aj počas ostatných mesiacov.

9. Je v parku povolený lov?
Odpoveď: Nie, v národnom parku Red Sea Hills je lov zakázaný, pretože ide o chránenú oblasť.

10. Aké ďalšie miesta v okolí stojí za návštevu?
Odpoveď: Okrem národného parku Red Sea Hills je v okolí množstvo ďalších zaujímavých miest, ako sú napríklad historické miesta, ako je Pyramída Meroe, alebo národný park Dinder a Národný park Alwadi algnuõri, ktoré oba ponúkajú široké možnosti na pozorovanie zvierat.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky