Nájdite letenky s najlepšou cenou

Stredoafrická republika Dzanga-Sangha Special Reserve

Počasie Stredoafrická republika Dzanga-Sangha Special Reserve


Stredoafrická republika môže byť často vnímaná ako krajina s chaotickou politickou situáciou a vojenskými konfliktmi, avšak jej prírodné krásy a jedinečná fauna a flóra majú čo ponúknuť. Jedným z najdôležitejších chránených území v tejto krajine je Dzanga-Sangha Special Reserve, ktorá sa nachádza v juhozápadnej časti Stredoafrickej republiky.

Dzanga-Sangha Special Reserve je bohatá na bohatstvo pralesov, riek a miestneho obyvateľstva, ktorého živobytie závisí od prírody. K dispozícii je západná savana, centrálna pahorkatina a východné hory, ktoré poskytujú rôzne typy klímatu a prostredia. Práve preto počasie v tejto oblasti môže byť veľmi rôznorodé.

V období sucha, ktoré trvá od decembra do marca, je v oblasti extrémne suché a teploty môžu vystúpiť až na 40 °C. Väčšina zvierat v tejto dobe nechodí na pramene vody, ale snaží sa získať tekutiny z jedla. Naopak, počas obdobia dažďov, ktoré prevažuje v októbri až v marci, môže pršať takmer každý deň. Silné dažde v tejto dobe prispievajú k rastu rastlín a zvyšovaniu populácie zvierat.

Väčšina návštevníkov sa do tejto oblasti odváži počas suchej sezóny, keď sú cesty v lepšom stave a je možné vidieť väčšie množstvo zvierat v prirodzenom prostredí. V tomto období, keď sa väčšina stromov olistí, môžete vidieť množstvo vtákov, opíc, levov, slonov, nosorožcov a iných zvierat.

Je dôležité si uvedomiť, že ak chcete navštíviť Dzanga-Sangha Special Reserve, mali by ste vopred overiť, či je v oblasti pokoj a bezpečne. Aktuálne informácie o bezpečnostných opatreniach by ste mali získať od svojho cestovného agenta alebo ministerstva zahraničných vecí.

Ak sa rozhodnete navštíviť túto oblasť, pripravte sa na to, že počasie sa môže veľmi rýchlo meniť a môže byť rôznorodé. Nezabudnite sa dobre obliecť a pripraviť si potrebné prostriedky na prežitie v prírode. Dzanga-Sangha Special Reserve môže byť pre mnohých návštevníkov nezabudnuteľným zážitkom, ktorý dokáže ukázať krásy Afriky, ktoré sa nachádzajú mimo obvyklých turistických trás.


Letenka Stredoafrická republika Dzanga-Sangha Special Reserve


Stredoafrická republika je pre mnohých turistov známa ako krajina s neustálymi konfliktmi a politickou nestabilitou. Avšak, pre tých, ktorí sú ochotní odhaliť jej krásu a nádhernú prírodu, ponúka krajina množstvo unikátnych prírodných lokalít, ako napríklad Dzanga-Sangha Special Reserve.

Dzanga-Sangha Special Reserve sa nachádza na juhozápade Stredoafrickej republiky a patrí medzi najdôležitejšie chránené územia v tejto časti Afriky. Táto rezervácia je domovom množstva ohrozených druhov zvierat a rastlín, ktoré tu žijú v prírodnom prostredí bez zásahu ľudskej civilizácie.

V rezervácii môžete nájsť aj jednu z najväčších populácií goríl v Afrike, ktoré tu žijú v jednej z najlepšie chránených oblastí ich prírodného prostredia. Okrem goríl tu môžete vidieť aj slony, levhartov, lesovú antilopu, zoborov a mnohé iné ohrozené druhy zvierat.

Jednou z najväčších atrakcií rezervácie je tiež kolónia bažantov zlatých, ktorí žijú v rezervácii v relatívnej voľnosti. Tento druh vtákov je známy svojimi výraznými farebnými periami, ktoré sú pre návštevníkov neuveriteľným zážitkom.

Ak by ste sa rozhodli navštíviť Dzanga-Sangha Special Reserve, budete potrebovať letenku do mesta Bangui, hlavného mesta Stredoafrickej republiky. Avšak, treba si uvedomiť, že táto krajina patrí medzi menej turisticky navštevované miesta a preto je potrebné si vopred zabezpečiť veľa vecí, napríklad ubytovanie a miestnu dopravu.

Napriek tomu, ak ste nadšeným obdivovateľom prírody a chcete stráviť čas v úplnej divočine, Dzanga-Sangha Special Reserve vám určite poskytne nezabudnuteľný zážitok. Toto územie je snom každého milovníka prírody a určite stojí za to navštíviť.


Ubytovanie Stredoafrická republika Dzanga-Sangha Special Reserve


Stredoafrická republika nie je práve prvou voľbou turistov, no ak sa rozhodnete navštíviť túto krajinu, určite by ste nemali prehliadnuť návštevu Dzanga-Sangha Special Reserve. Tento rezervát sa nachádza v južnej časti krajiny, v pohorí Dzanga-Sangha, a rozprestiera sa na ploche viac ako 4000 km².

Okrem rozmanitej a jedinečnej flóry a fauny, má rezervát aj ubytovanie pre návštevníkov. Ide o kemp s názvom Sangha Lodge, ktorý je rovnako ako celý rezervát spravovaný organizáciou Wildlife Conservation Society. Kemp ponúka ubytovanie v jednoduchých, no čistých chatkách, ktoré majú kapacitu pre 20 hostí. Chatky sú postavené v prírodnom prostredí a sú spojené drevenými chodníkmi.

Samotná Sangha Lodge je zaujímavá aj vďaka svojmu zariadeniu a dodržiavaniu ekologických a environmentálnych noriem. Zdroj elektriny pochádza zo slnečných panelov, voda sa čerpá z miestnych studní a kompostovanie odpadov je každodennou praxou kempu. Sangha Lodge tak dokazuje, že nielenže sa snaží o ochranu miestnej prírody, ale zároveň aj o udržanie miestneho tradičného spôsobu života.

Ubytovanie v Sangha Lodge obsahuje aj stravovanie, ktoré je zvyčajne založené na miestnych pochutiach a surovinách. O pohodlie hostí sa starajú miestni kuchári a personál kempu, ktorý je vždy ochotný pomôcť a zodpovedne stráži okolie kempu.

Navštívenie Dzanga-Sangha Special Reserve a ubytovanie v Sangha Lodge je určite zážitkom, ktorý neskôr nezabudnete. Ak by ste sa rozhodli túto časť Stredoafrickej republiky navštíviť, odporúčame vám, aby ste si dopredu zabezpečili povolenie a naplánovali si to správne, pretože v tejto krajine môžu byť obmedzenia na voľný pohyb a turistické aktivity.


Najčastejšie otázky a odpovede Stredoafrická republika Dzanga-Sangha Special Reserve


Otázka: Kde sa nachádza Dzanga-Sangha Special Reserve?
Odpoveď: Dzanga-Sangha Special Reserve sa nachádza v Stredoafrickej republike v oblasti Sangha-Mbaere.

Otázka: Ako sa dostať do Dzanga-Sangha Special Reserve?
Odpoveď: Najlepší spôsob, ako sa dostať do Dzanga-Sangha Special Reserve, je lietadlom do Bangui, následne autom do oblasti Bayanga a odtiaľ motorovými člnmi na rieku Sangha.

Otázka: Aké zvieratá môžete vidieť v rezervácii Dzanga-Sangha?
Odpoveď: V rezervácii Dzanga-Sangha môžete vidieť slony, gorily, šimpanze, impaly, léšky, antilopy, leopardy a mnoho ďalších druhov zvierat.

Otázka: Aké sú poplatky za vstup do rezervácie Dzanga-Sangha?
Odpoveď: Poplatky za vstup do rezervácie Dzanga-Sangha závisia od dĺžky pobytu a typu programu. Ceny sa pohybujú medzi 225 až 500 USD na osobu, pričom deti majú zľavu.

Otázka: Aké je najlepšie obdobie navštíviť Dzanga-Sangha Special Reserve?
Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu Dzanga-Sangha Special Reserve je od decembra do marca, keď je suché obdobie a zvieratá sa zhromažďujú v okolí vodných zdrojov. No aj napriek tomuto obdobiu si treba byť vedomý zmeny počasia v tejto oblasti.

Otázka: Aké sú možnosti ubytovania v blízkosti Dzanga-Sangha Special Reserve?
Odpoveď: Na ubytovanie v blízkosti Dzanga-Sangha Special Reserve si môžete vybrať medzi niekoľkými možnosťami, ako sú luxusné stany, kempingy a turistické chatky. Záleží na vašich preferen­ciách a rozpočte.


Dovolenka Stredoafrická republika Dzanga-Sangha Special Reserve


Stredoafrická republika sa nachádza v srdci Afriky a patrí k tým najmenej navštevovaným a zároveň fascinujúcim krajinám na svete. Jedným z jej nejvýraznejších prírodných krás je Dzanga-Sangha Special Reserve, ktorá sa nachádza na juhozápade krajiny. Toto územie, ktoré patrí medzi najlepšie chránené rezervácie v Afrike, je domovom mnohých ohrozených druhov zvierat a rastlín, a je jedným z najdôležitejších miest na svete pre ochranu rôznorodosti biotopov.

Ak hľadáte dovolenku, ktorá vám umožní uplatniť vašu lásku k prírode a dobrodružstvu, potom by Dzanga-Sangha Special Reserve mohla byť ideálnym miestom pre vás. Rezervácia ponúka mnoho zaujímavých aktivít, medzi ktoré patrí sledovanie goríl, prechádzky po pralese, pozorovanie divokých zvierat alebo sa stretávate s miestnymi obyvateľmi, ktorí sú známi pre svoje mnohé zaujímavé tradície.

Ak sa rozhodnete navštíviť Dzanga-Sangha Special Reserve, môžete očakávať, že vaše dobrodružstvo začne už po pristátí na letisku v hlavnom meste Bangui. Z letiska sa budete musieť prepraviť na miesto, kde sa nachádza rezervácia, čo znamená, že vaša cesta bude trochu náročnejšia. Avšak, ak si pripomeniete, že sa chystáte do jedného z najkrajších a najpôsobivejších miest na svete, vaša snaha bude zaručene odmenená.

Keď už prídete do rezervácie, mali by ste mať pocit, že ste spočinuli na miestach, ktoré boli zachované po stonky rokov. Šum vodopádov, ktoré sa nachádzajú v blízkosti, alebo zvuky vtákov z Rovnovážnej Afriky sú niečím, na čo sa budete tešiť. Dzanga-Sangha Special Reserve ponúka možnosti jedinečného pozorovania niektorých z najznámejších druhov zvierat na svete, ako sú gorily východnej nížiny, pýchavé slony, lebohory, leopardy či vzácne druhy opíc.

Okrem pozorovania zvierat a pralese si môžete užiť aj tradičnú kuchyňu, ako aj družobné stretnutia s miestnymi obyvateľmi. Pre tých, ktorí sa zaujímajú o kultúru a dejiny tejto krajiny, sa určite oplatí navštíviť mnohé historické pamiatky, medzi ktoré patrí napríklad Bazilika sv. Petra a Pavla v hlavnom meste, alebo chrámy v blízkosti.

Dzanga-Sangha Special Reserve je miesto, ktoré by ste si nemali nechať ujsť, ak milujete prírodu, dobrodružstvo a nádherné pamiatky. Toto miesto zaručuje jedinečný zážitok, ktorý vás prenesie do takmer nezdotknutého sveta, ktorý vás rozhodne neomrzí. Keď sa vrátite domov, budete sa tešiť na spomienky na váš nezabudnuteľný zážitok z afrického srdca a chválený okamih, ktorý ste si užili, a ktorým ste získali vzácnu spomienku do života.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky