Nájdite letenky s najlepšou cenou

Srí Lanka Wilpattu National Park

Letenka Srí Lanka Wilpattu National Park


Srí Lanka je krajina plná krasových pláží, chrámov s Buddhovými sochami a chránených oblastí pre rôzne zvieratá. Wilpattu National Park je príkladom jednej z týchto chránených oblastí.

Tento národný park sa nachádza v severozápadnej časti Srí Lanky a nachádza sa vo veľmi malebnej oblasti plnej lúk a jazier. Park leží vo vlhkých zónach Srí Lanky a je tu preto veľa druhov rastlín a zvierat.

Tento park je jedným z najväčších na Srí Lanke a domovom pre mnoho ohrozených druhov zvierat, ako sú napríklad leopard, slon a medveď. Okrem toho tu môžete vidieť aj rôzne druhy vtákov, rýb, plazov a hmyzu.

Wilpattu National Park je tiež známy kvôli svojim tradičným zverenciám, ako sú napríklad aligátori, žaby a hady. Títo zverenci sú obľúbenou atrakciou pre turistov, ktorí prichádzajú do parku.

Ak sa rozhodnete navštíviť tento park, môžete si zvoliť viacero spôsobov, ako ho preskúmať. Môžete si požičať bicykel alebo auto a prejsť celý park, môžete sa tiež prejazdom na slonovi ísť na prehliadku alebo si zvoliť prehliadku s miestnym sprievodcom.

Ak máte záujem o návštevu tohto parku, je potrebné si zakúpiť letenku na Srí Lanku, kde si následne môžete zvoliť aj služby usporiadanej cesty alebo si park môžete preskúmať samostatne. Indian Airlines poskytuje pravidelné lety z Indie do Kolomba na Srí Lanke, od kadiaľ si môžete ďalej cestovať do Wilpattu National Park.

Voľbou návštevy Wilpattu National Park sa dostanete do sveta divočiny, kde sa môžete nabažiť krás a pokojnej atmosféry krajiny vyplnenej rôznymi zvieratami. Ste radi dobrodružstvu a prírode plnej prekvapení? Takže na to, s odletom ánozápadnej strany Indie vyrazte!


Dovolenka Srí Lanka Wilpattu National Park


Wilpattu National Park je jedným z najkrajších národných parkov Srí Lanky a je určite jedným z miest, ktoré by ste mali navštíviť počas vašej dovolenky na tejto krásnej ostrove krajine. Tento národný park sa nachádza v severnom západnom pobreží Srí Lanky a je známy pre svoju rozmanitosť fauny a flóry.

Tento národný park bol založený v roku 1938 a rozprestiera sa na ploche viac ako 130 000 hektárov. Wilpattu National Park je domovom pre mnoho druhov zvierat vrátane slonov, leopardov, medveďov, krokodílov, rýbujúcich mačiek a mnoho ďalšieho. Park je taktiež známy pre tiché a idylické jazerá, ktoré sa týčia nad parkom a ktoré sa často využívajú pre rybolov. V parku sa nachádza aj mnoho rôznych druhov volaviek a inej vtáčej fauny.

Wilpattu National Park je obľúbeným miestom pre výlety a pre dovolenky a mnoho turistov sa do parku vyberá na skúmanie rozličných druhov fauny a flóry. Park ponúka mnoho aktivít, vrátane nočných safarií, ktoré vám umožní pozorovať zvieratá v ich prirodzenom prostredí, jazdu na slonoch a prechádzky po parku. Park je tiež známy pre svoje prírodné krásy a svoju nezameniteľnú horskú scenériu.

Ak plánujete dovolenku, potom by ste určite mali zvážiť prechádzku parkom Wilpattu National Park v Srí Lanke. Tento park ponúka nekonečné množstvo krásnych scenérií, ktoré sa môžete pozerať a aktivity, ktoré vám umožnia spoznať faunu a flóru Srí Lanky. Vždy sa uistite, že si vyberáte organizáciu, ktorá používa etické postupy v ochrane zvierat a ktorá dbá na vládne smernice v oblasti cestovného ruchu.

Srí Lanka je veľmi krásna, ale zároveň aj veľmi zraniteľná krajina, a preto by sme mali byť opatrní a dbať na to, aby sme netvorili žiadne negatívne dopady na prírodu či jej obyvateľov. Napriek tomu sa môžeme tešiť na to, že zážitky, ktoré nám Srí Lanka ponúka sú veľmi unikátne a nezabudnuteľné.


Počasie Srí Lanka Wilpattu National Park


Srí Lanka je krajina s úžasnou a rozmanitou prírodou. Wilpattu Národný park, ktorý sa nachádza na severozápade krajiny, je jedno z miest, kde sa táto krása ukazuje v celej svojej kráse. Wilpattu je známe svojimi tropickými lesmi, ktoré sú domovom mnohých druhov zvierat a rastlín.

Začiatkom roka je toto miesto obzvlášť krásne, keď po daždi zazelenie tráva a vegetácia je plná života. Okrem toho, keď prichádza leto, teploty môžu dosiahnuť až 35 stupňov Celzia a vlhkosť je tiež na vysokej úrovni. V týchto mesiacoch je toto miesto skôr pre tých, čo vyhľadávajú tropický zážitok.

Ale čo sa týka počasia, Wilpattu má svoje vlastné kúzlo. V období monzúnovej sezóny, ktorá trvá od mája do septembra, prichádza aj mnoho búrok a silných dažďov. Tento čas je však obľúbený pre turistov, ktorí hľadajú miestne letné zážitky.

Pri pohľade z druhej strany, národný park zaznamenáva návštevu velryb a delfínov v období od decembra do marca. Toto obdobie sa tiež nazýva „slonie zimovanie“, keď slony putujú z juhu krajiny na sever, kde sa nachádza Wilpattu.

V súhrne, počasie v Wilpattu Národnom parku je vždy o čom hovoriť. Každé ročné obdobie prináša svoj jedinečný zážitok. Pre nevestory a aktívnych turistov sú obdobiam monzúnovej sezóny ideálne pre turistiku a plávanie, zatiaľ čo pre tých, ktorí hľadajú symbolický turistický zážitok, sú vhodné chladnejšie sezóny. Pokojná scenéria zelenej trávy, slonov a iných druhov zvierat pritiahne každého, kto chce objaviť krásy Srí Lanky v jej najlepšej forme.


Najčastejšie otázky a odpovede Srí Lanka Wilpattu National Park


1. Aké sú ceny vstupného do Wilpattu National Parku?
- Ceny sa líšia podľa krajiny pôvodu návštevníka, pre dospelých z krajiny priemernej prosperity je cena približne 20 USD, zvyšok návštevníkov platí viac.

2. Kedy sa najlepšie navštíviť Wilpattu National Park?
- Ideálny čas na návštevu parku je medzi decembrom a aprílom, keď sú teploty mierné a dažďové obdobie sa končí.

3. Musím si vopred rezervovať safari v Wilpattu National Parku?
- Áno, je lepšie si rezervovať safari vopred, pretože park môže byť obmedzený počtom návštevníkov.

4. Aké zvieratá môžem vidieť v Wilpattu National Parku?
- V parku žije veľa zvierat, vrátane slonov, leopardov, medveďov, vodných buvolov, krokodílov a rôznych vtákov.

5. Je v Wilpattu National Parku možnosť ubytovania?
- Áno, v parku sú kempi a chatky, ktoré ponúkajú ubytovanie pre návštevníkov.

6. Ako sa dostanem do Wilpattu National Parku?
- Najlepšou možnosťou je cestovať autom alebo taxíkom, ale park je tiež prístupný pomocou verejnej dopravy a organizovaných zájazdov.

7. Aké sú alternatívy na výlety mimo Wilpattu National Parku?
- V okolí parku sa nachádzajú rôzne historické pamiatky a chrámy, vrátane Anuradhapura, Polonnaruwa a Mihintale.

8. Ako dlho trvá safari v Wilpattu National Parku?
- Safari trvá približne 3-4 hodiny, v závislosti od toho, ktorú časť parku si chcete pozrieť.

9. Môžem si do parku priniesť svoju stravu a nápoje?
- Áno, ale je dôležité si zobrať len odpadky, ktoré si prinesiete so sebou.

10. Je možné v parku využiť služby sprievodcu?
- Áno, služby sprievodcu sú k dispozícii pre návštevníkov parku.


Ubytovanie Srí Lanka Wilpattu National Park


Srí Lanka je krajinou s krásnymi prírodnými krásami a národnými parkmi, ktoré privábajú tisícky turistov každý rok. Jedným z najobľúbenejších parkov je Wilpattu National Park, ktorý sa nachádza v severozápadnej časti krajiny. Ak hľadáte ubytovanie v blízkosti tohto parku, máte niekoľko možností.

Vyberte si svoje ideálne ubytovanie

Prvá možnosť je ubytovanie priamo v národnom parku. Existuje niekoľko kempovacích miest a chatiek, ktoré sú k dispozícii pre návštevníkov Wilpattu National Parku. Tieto chatky sú vybavené základným nábytkom, posteľou, stolom a stoličkami. Kempovacie miesta sú určené pre tých, ktorí si radi urobia tábor. Avšak, tieto ubytovania v zime nie sú veľmi vhodné, keďže teploty klesajú a môže byť dosť chladno. Odporúčame si priniesť si teplý spacák a oblečenie.

Druhá možnosť je hľadať ubytovanie v okolitých dedinách. Existuje niekoľko hotely, penziónov a hostíne, ktoré ponúkajú pohodlné a moderné zariadenia. Mnohé z týchto ubytovaní využívajú vlastné organizované prehliadky parku a návštevníci si môžu objednať pobyt s programom poznávania národného parku.

Treťou možnosťou je ubytovanie v blízkom meste, kde môžete nájsť rôzne ubytovacie možnosti, od hotelov po byty na prenájom. To je najlepšia možnosť pre tých, ktorí hľadajú moderné zariadenia a jednoduchý prístup k ďalším atrakciám a zábave. Táto možnosť je vhodná pre tých, ktorí cestujú s rodinou alebo skupinou priateľov.

So všetkými týmito možnosťami na výber je možné si vybrať ideálne ubytovanie pre svoju cestu na Wilpattu National Park. Je dôležité vedieť, čo od vašich ubytovaní očakávať a čo potrebujete. Ak hľadáte dobrodružné zážitky, kempy sú vynikajúcou voľbou. Ak hľadáte pohodlie, moderné zariadenia a jednoduchý prístup k ďalším atrakciám, mesto môže byť pre vás ideálnou voľbou.

Celkovo, Srí Lanka ponúka množstvo možností pre turistov, ktorí navštívia Wilpattu National Park a chcú sa ubytovať v blízkosti parku. Využite možnosti a užite si krásy tohto národného parku, ktorý ponúka zaujímavý pohľad na život zvierat v divočine.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky