Nájdite letenky s najlepšou cenou

Spojené štáty americké Everglades National Park, Florida

Ubytovanie Spojené štáty americké Everglades National Park, Florida


Everglades National Park, nachádzajúci sa v južnej časti Floridy v Spojených štátoch amerických, ponúka návštevníkom nezabudnuteľný zážitok z prírody. Tento park je jedným z najväčších parkov Spojených štátov a zahrňuje plochu takmer 6 000 kilometrov štvorcových, ktorá sa tvorí mnohými riekami, mokradami a bažinami.

Ak plánujete navštíviť Everglades National Park, je dôležité mať na pamäti, že park ponúka rôzne možnosti ubytovania pre návštevníkov. Prvou možnosťou je kempovanie v parku, ktoré je obľúbené medzi tými, ktorí sa radi pohybujú v prírode. V parku sa nachádza viacero táborovísk, ktoré ponúkajú možnosť ubytovania pre stanovanie a kempovanie.

Okrem kempovania ponúka park aj ubytovanie v hoteloch, moteloch a apartmánoch, ktoré sa nachádzajú v okolí parku. Napríklad, v mestečku Homestead, ktoré sa nachádza na východnom okraji parku, návštevníci nájdu rôzne možnosti ubytovania, ako sú napríklad hotely, motely, apartmány alebo bed and breakfast.

Pri ubytovaní v blízkosti Everglades National Park, návštevníci majú možnosť preskúmať park a jeho mnohé atrakcie. Medzi najpopulárnejšie atrakcie patrí napríklad návšteva Shark Valley, kde si návštevníci môžu pozrieť množstvo divokých zvierat, ako sú aligátory a krokodíly. Ďalšou možnosťou je návšteva Anhinga Trail, kde sú návštevníci vedení po chodníku v okolí bažín a môžu si vychutnať krásne výhľady na flóru a faunu parku.

V Everglades National Park nájdete tiež množstvo turistických chodníkov, cyklotrás a vodných aktivít, ako sú napríklad kajakovanie a kanoe. Pre tých, ktorí si radi viac vychutnajú prírodu, sú k dispozícii aj túry s odbornými sprievodcami, ktoré poskytujú zaujímavé informácie o parku a jeho divokej prírode.

V Everglades National Park je mnoho možností na ubytovanie priamo v parku alebo v jeho okolí. Park ponúka takmer nekonečné množstvo možností na objavovanie divokej prírody Floridy a je ideálnym miestom pre všetkých, ktorí milujú prírodu a chcú vidieť všetku krásu, ktorá ju obklopuje. Ak chcete zažiť unikátny zážitok z prírody, navštívte Everglades National Park!


Dovolenka Spojené štáty americké Everglades National Park, Florida


Everglades National Park, Florida – Tropický raj plný divokých zvierat a nádherných výhľadov

Everglades National Park je jedným z najznámejších národných parkov v Spojených štátoch amerických. Nachádza sa na juhu Floridy a zaberá plochu viac ako 600 000 hektárov. Park je to legendárne a fascinujúce miesto, kde môžete zažiť prírodu v jej plnej kráse.

Everglades National Park sa skladá z najväčšieho subtropeckého vlhkého sídliskového ekosystému v severnej Amerike, s viac ako 60 druhmi rastlín a 300 druhmi vtákov. Park ponúka niekoľko druhov aktivít ako turistiku, lov, rybolov a kanoe.

Plavba po rieke

Jedným z najlepších spôsobov ako preskúmať Everglades National Park je na kanoe alebo kajaku. Park ponúka množstvo vodných kanálov a riek, ktoré sú skvelým miestom na pozorovanie divočiny, ako aj na fotografovanie. V riekach sa nachádza veľké množstvo zvierat, vrátane aligátorov, rôznych druhov vtákov a iných druhov zvierat.

Cyklistika

Everglades National Park poskytuje tiež ideálne podmienky pre cyklistiku. Park ponúka niekoľko cyklotrás pre turistov, ktoré vedú cez jedinečné scenérie a prírodné krásy. Môžete vidieť rôzne druhy vtákov a zvierat ako napríklad hmyz a hady. Cyklotrasy v parku sa stretávajú s turistickými chodníkmi, takže môžete ľahko kombinovať obe aktivity.

Podmorská exkurzia

Ak máte radi vodné aktivity, podmorská exkurzia Everglades National Park môže byť pre vás ideálnou možnosťou. Podmorská exkurzia Vám umožní vidieť rýchlo sa meniace ekosystémy národného parku a spoznať podmorské druhy zvierat a rias. V Everglades National Park môžete vidieť viac ako 200 druhov rýb, ktoré si môžete pozrieť zblízka.

Taktiež môžete využiť služby miestnych sprievodcov, ktorí Vám poskytnú informácie o živote v parku, vtáctve a zvieratách, ktoré tu žijú.

Everglades National Park sa stáva popredným turistickým cieľom v Spojených štátoch, a to pre svoju krásu, fascinujúce ekosystémy a obrovské množstvo zvierat, ktoré tu žijú. Ak hľadáte exotickú dovolenku s množstvom aktivít, Everglades National Park je miestom, kde sa určite nebudete nudiť. Príďte a presvedčte sa sami o tom, prečo je tento národný park takÚnique.


Letenka Spojené štáty americké Everglades National Park, Florida


Everglades National Park v južnej Floride je národný park USA a jedno z najväčších území neporušenej divočiny v Spojených štátoch. Je to domov pre niektoré z najunikátnejších biotopov na svete a poskytuje útočisko pre množstvo ohrozených druhov.

Ak sa chystáte navštíviť Everglades, najlepšou cestou je vzlietnuť z najbližšieho letiska. Pre väčšinu turistov to znamená let do Miami International Airport, z ktorého sa dá dostať do národného parku rôznymi spôsobmi – napr. prenájomom auta, autobusom alebo súkromnými prevádzkovateľmi.

Po príchode do Everglades National Park máte na výber množstvo aktivít a miest, ktoré môžete navštíviť. Prechádzka na niektoré z turistických chodníkov je skvelý spôsob, ako objavovať krásy parku. Existujú tiež organizované výlety na kanoe alebo kajak, na ktorých si môžete vychutnať výnimočné výhľady na divokú krajinu a jej život.

Everglades nezabudnuteľným zážitkom sú aj tzv. airboat výlety, na ktorých sa môžete preplaviť rýchlymi kajutami po bažinách a zistiť, akí sú krokodíli, aligátori a iné zvieratá naživo. Obzvlášť úžasným zážitkom sú nočné prechádzky, kedy si môžete prezrieť menej známe druhy a ich správanie.

Everglades National Park ponúka zážitok pre každého, kto vyhľadáva nezabudnuteľné dobrodružstvo a prírodu v jej plnej kráse. Ak sa chystáte na návštevu tohto národného parku, určite si pozrite letenku do Spojených štátov amerických a pustite sa do objavovania krás tejto malebnej časti sveta.


Počasie Spojené štáty americké Everglades National Park, Florida


Everglades National Park v Florida je jedným z najrozmanitejších a najväčších mokradí v Spojených štátoch Amerických. Toto národné parkovisko ponúka turistom a návštevníkom jedinečnú príležitosť zažiť viac ako 1,5 miliónov akróv (6 070 štvorcových kilometrov) nezničiteľného prostredia.

Počasie v Everglades

V Everglades National Park sa nachádza subtropické podnebie, čo znamená, že celoročne je tu veľmi teplo a vlhko. Teploty sa v lete pohybujú okolo 32°C, zatiaľ čo v zime sa teploty pohybujú okolo 21°C. Toto môže znamenať, že turisti a návštevníci by mali byť opatrní a mať na sebe ľahké, dýchatelné oblečenie s UV filtrom a byť hydratovaní.

V tomto mokradom je veľa dažďov, s viac ako 60 palícami (1524 milimetrov) ročne. Veľa parku sa nachádza na nízkej úrovni nad morom, čo znamená, že sa môže vyskytnúť niekoľko záplav.

Aktivity v Everglades

Okrem toho, že je národným parkom, ponúka Everglades množstvo aktivít pre návštevníkov. Môžete sa vypožičať kanoe alebo kajak a preskúmať mokrad, tenisové kurty s osviežujúcim vzduchom alebo prechádzať sa po niektorom z ciest, kde si môžete počúvať spev vtákov alebo sa pozrieť na ničivé aligátory.

Prečo navštíviť Everglades?

Navštíviť everglades National Park by mal byť zoznamom pre každého milovníka prírody. S bohatým zväzkom vodného života a unikátnou vegetáciou, je to nezabudnuteľné a vzrušujúce miesto, ktoré sa určite nezaobišlo. Pre tých, ktorí sa zaujímajú o prírodu a ochranu jeho zdrojov, môžu navštíviť Everglades získanie povedomie o metódách, ktoré môžeme prijať na ochranu tejto krásnej krajiny našej krajiny.

V záverečnom zhrnutí, Everglades National Park poskytuje jedinečný pohľad do jedného z najúžasnejších mokradí na svete. Nechcete sa nechať ujsť príležitosť zažiť tento úžasný národný park prvý ruky a vidieť krásu, ktorá poskytuje v tomto krásnom kúsku Spojených štátov Amerických.


Najčastejšie otázky a odpovede Spojené štáty americké Everglades National Park, Florida


1. Čo si musím vziať so sebou na návštevu Everglades National Park?
- Odporúča sa vziať si vodu, opaľovacie krémy, repelent proti hmyzu, pevnú obuv, ochrannú čiapku a okuliare.

2. Môžem v parku kempovať?
- Áno, Everglades National Park má kempovacie miesta a rezervácie možno urobiť online.

3. Ako sa môžem dostať do Everglades National Park?
- Je potrebné použiť automobil, miestnu dopravu alebo si prenajať vlastné vozidlo. Existujú aj organizované súkromné a skupinové zájazdy do parku.

4. Aké aktivity sú k dispozícii v parku?
- Návštevníci môžu robiť turistiku, loviť, rybáriť, fotiť prírodu, plávať, jazdiť na bicykli, vodnom skútri a kajaku, pozorovať zvieratá a pod.

5. Môžem vidieť krokodíly v Everglades National Park?
- Áno, park je domovom pre veľké množstvo krokodílov a aligátorov, ktoré sú často viditeľné v pobrežných oblastiach a močiaroch.

6. Aké sú najlepšie časy na návštevu parku?
- Najlepšie časy na návštevu sú v horskej sezóne, keď sa teploty pohybujú medzi 20 a 30 stupňami Celzia a menej je množstvo hmyzu.

7. Potrebujem platiť vstupné do parku?
- Áno, vstupné do parku sa platí na vstupe a je platné na 7 dní. Cena závisí od typu vozidla a počtu osôb v ňom.

8. Ako môžem získať viac informácií o Everglades National Park?
- Viac informácií nájdete na oficiálnej stránke parku, môžete kontaktovať návštevnú službu parku alebo sa obrátiť na miestne turistické informačné centrum.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky