Nájdite letenky s najlepšou cenou

Spojené kráľovstvo The Peak District

Počasie Spojené kráľovstvo The Peak District


The Peak District je oblast v strednej Anglicku, ktorá sa nachádza približne medzi mesta Manchester a Sheffield. Tento región je známy svojou krásnou krajinou a veľkým množstvom turistických atrakcií, avšak počasie tu môže byť veľmi nepredvídateľné.

V lete je počasie v The Peak District zvyčajne teplé a slnečné, s teplotami dosahujúcimi približne 18 – 20 ° C. Aj keď môže byť podnebie vlhké, dažde sú zvyčajne krátke a príležitostné, čo znamená, že návštevníci môžu očakávať veľa slnečných dní.

Jeseň v The Peak District je zvyčajne chladnejšia a vlhkejšia ako leto, s teplotami klesajúcimi na približne 10 – 13 ° C. Tento ročný čas je tiež značne veterný, a keďže sa tu nachádza mnoho stúp, ochladenie a zväčšenie rizika preblyskov je rovnako dôležité na opatrnosti.

Zima v The Peak District môže byť dosť tvrdá s teplotami klesajúcimi až pod nulu, a naďalej sa môžu objaviť podmienky na sneženie. Aj keď je pravda, že tu nie je toľko snehu, ako v iných častiach Spojeného kráľovstva, v zimných mesiacoch môže byť príťažlivý, no zároveň náročný priestor pre turistiku. Rozsah sústavy hôr Plateau môže prísť na nepríjemne chladné a zrážky môžu byť vysoké, takže turisti sa musia obliecť s dostatočným ohľadom a tiež byť pripravení sa ochrániť pred zrážkami.

Jar v The Peak District je miernejšia ako zima, s teplotami v rozmedzí od približne 12 – 15 ° C. Počasie sa môže pohybovať od krásneho slnečného dňa po veľkú búrku, takže by ste sa mali pripraviť na všetko.

Celkovo povedané, počasie v The Peak District môže byť nepredvídateľné a turisti by sa mali pripraviť na to, že počasie sa môže rýchlo zmeniť a byť pripravení na každé scenáro. Aj keď počasie môže odradiť niektorých turistov, pôvab krajiny a krása nesklame tých, ktorí sa rozhodnú navštíviť tento krásny región.


Najčastejšie otázky a odpovede Spojené kráľovstvo The Peak District


Otázky:

1. Kde sa nachádza The Peak District?
2. Aké aktivity môžem v The Peak District robiť?
3. Kde sa dajú ubytovať v The Peak District?
4. Aké sú najlepšie miesta na turistiku v The Peak District?
5. Kedy je najlepšie navštíviť The Peak District?

Odpovede:

1. The Peak District sa nachádza v strednej Anglicku, medzi mestami Manchester, Sheffield a Derby.
2. V The Peak District sa dajú robiť turistika, cyklistika, jazda na koni, rybolov, adrenalinové športy a ďalšie outdoor aktivity.
3. V The Peak District sa dajú ubytovať v rôznych možnostiach ako sú hotely, penzióny, apartmány a kempy.
4. Najlepšie miesta na turistiku v The Peak District sú Mam Tor, Stanage Edge, Kinder Scout a Chatsworth House.
5. Najlepšie obdobie na návštevu The Peak District sú mesiace jún a september, keď je miesto najkrajšie a najaktívnejšie.


Dovolenka Spojené kráľovstvo The Peak District


The Peak District je národný park nachádzajúci sa v srdci Spojeného kráľovstva. Obsahuje množstvo nádherných scenérií, zvyčajne s úchvatným výhľadom na zalesnené vrchy.

Ak plánujete dovolenku v Spojenom kráľovstve, The Peak District je skvelou voľbou na oddych po dlhých mesiacoch práce. Park ponúka množstvo príležitostí na turistiku, horskú turistiku, cykloturistiku a rôzne iné aktivity v prírode.

Jednou z najlepších vecí, ktoré môžete robiť v The Peak District, je výlet na Mam Tor. Tento vrch ponúka nádherný výhľad na okolitú krajinu a národný park. Ak sa nechcete plazit sa nahor na Mam Tor, môžete sa rozhodnúť pre kratšiu a menej náročnú túru do Winnats Pass. Táto prechádzka vás prevedie bizarnými skalnými útvarmi, s ozajstnými speleologickými zážitkami.

The Peak District má bohatú históriu a kultúru, preto sa určite stojí za návštevu Chatsworth House. Toto zaujímavé miesto je sídlom rodu Cavendishovcov a má mnoho miestností s nádhernými umeleckými dielami a historickým nábytkom.

Ak hľadáte príležitosť na relax, odporúčame vám navštíviť mestečka Buxton alebo Bakewell. Buxton je známe reštauráciami a kaviarňami, a tak je pre turistov skvelou voľbou, aby tam strávili 2 či 3 dni oddychu. Bakewell na druhej strane ponúka možnosť ochutnať famózne bakewellské koláče, ktoré sú medzi turistami veľmi populárne.

Dovolenka v The Peak District je skvelou voľbou na oddych pre každého, kto miluje prírodu a kultúru. S množstvom možností na turistiku, cykloturistiku a ďalšie aktivity, určite nebudete ľutovať svoj výlet do tohto nádherného národného parku.


Ubytovanie Spojené kráľovstvo The Peak District


The Peak District – jedna z najkrajších oblastí v Spojenom kráľovstve, ktorá sa nachádza v srdci Anglicka. Táto oblasť svojou prírodou fascinuje turistov z celého sveta. Mnohí sa rozhodnú navštíviť tento parkový kraj len na jeden deň, ale ak máte viac času, určite sa oplatí zostať tu niekoľko dní. Ak hľadáte cenovo dostupné a príjemné ubytovanie, tu je niekoľko tipov.

1. B&B The Old Post Office – Táto historická budova ponúka útulné a pohodlné ubytovanie v centre obce Tideswell. Väčšina izieb má výhľad na okolitú krajinu a hostia sa môžu tešiť z chutného raňajkového menu. Toto B&B má veľmi dobré hodnotenie na portáli TripAdvisor.

2. Hotel Izaak Walton – Tento hotel, ktorý sa nachádza v obci Ilam, ponúka krásne ubytovanie v historickej budove z 17. storočia. Hostia sa môžu tešiť z vkusne zariadených izieb a vynikajúcej kuchyne v reštaurácii Riverside. V okolí sa nachádza množstvo turistických atrakcií, ako napríklad chrám Ilam Park a Dovedale.

3. Hostel YHA Castleton Losehill Hall – Ak hľadáte cenovo dostupné ubytovanie, hostel YHA Castleton Losehill Hall by mohol byť ideálnym výberom pre vás. Tento hostel sa nachádza v nádhernom zrenovovanom sídle stojacom v strede národného parku. Hostia majú k dispozícii spoločenskú miestnosť, kuchyňu a výmenu kníh. Ideálny výber pre turistov, ktorí hľadajú ubytovanie v prírode s vynikajúcou polohou.

4. Ubytovanie v kempoch – Ak milujete kempingové dovolenky, v oblasti The Peak District nájdete množstvo kempov, ktoré ponúkajú ubytovanie od stanov až po karavány. Jedným z najlepších kempov v okolí je Campsite at Laneside Farm v obci Hope. Kemp sa nachádza v krásnej krajine s výhľadom na hory a hostia sa môžu tešiť z množstva turistických atrakcií v okolí.

5. Ubytovanie v súkromí – V oblasti The Peak District nájdete množstvo pekných izieb a apartmánov v súkromných domoch. Na portáloch ako Airbnb alebo VRBO nájdete množstvo ponúk v oblastiach ako Buxton, Bakewell alebo Matlock. Tento výber je ideálny pre turistov, ktorí hľadajú útulné a komfortné miesto na prespanie.

V oblasti The Peak District nájdete množstvo rôzneho typu ubytovania. Bez ohľadu na to, aký si vyberiete, určite si užijete krásy tejto nádhernej krajiny.


Letenka Spojené kráľovstvo The Peak District


Pokoj, príroda a úžasné turistické atrakcie. Tieto tri charakteristiky spojene s anglickým kútikom, ktorý sa nazýva Peak District, robia z tohto miesta neodolateľné miesto na návštevu.

Ak zvažujete cestu do Spojeného kráľovstva, mali by ste rozhodne uvažovať o ceste do Peak District. Tento národný park sa nachádza na severe Anglicka a zahŕňa viac ako 1 400 kilometrov štvorcových územia plného zelene, údolí a jazier. Je to miesto, kde sa stretávajú nadšenci turistiku, cyklistiku a horské túry.

Jedno z najlepších miest, ktoré by ste mali navštíviť v Peak District, je Mam Tor - vrchol, ktorý sa v angličtine nazýva Mother Hill. Tento vrch je obľúbený nielen pre jeho nádherné výhľady, ale aj pre to, že si môžete prezrieť ruiny na vrchole.

Ak hľadáte niečo ľahšie, ale rovnako príťažlivé, môžete sa vybrať do dediny Castleton. V dedine sa nachádzajú jaskyne, alebo takzvané "Blue John" nepravý jantár. V dedine nájdete aj obrovský hrad Peveril Castle, ktorý sa nachádza na vrchole kopca a zaručene ponúkne krásne výhľady.

Pre tých, ktorí si chcú užiť prírodu, môžete sa vybrať na prechádzku po dedine Bakewell, kde môžete navštíviť slávne trhy s tuniakmi, ovocím a zeleninou. Môžete tiež prejsť cez neďalekú rieku Wye a prejsť sa okolo krajiny, ktorá je rovnako krásna ako samotná dedina.

Ak cestujete do Spojeného kráľovstva z iného kontinentu, najlepším spôsobom ako sa dostať do Peak Districtu, je cestovať cez letisko Manchester. Letenky do Manchesteru môžete nájsť za veľmi príjemné ceny ak kupujete vopred. Z letiska potom môžete prekonať cestu do Peak Districtu najlepšie prostredníctvom prenájmu auta alebo môžete použiť miestne autobusy.

V každom prípade je Peak District miestom, ktoré rozhodne stojí za návštevu. FOTO!@!@! FOTO!@!@! FOTO!@!@!


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky