Nájdite letenky s najlepšou cenou

Spojené kráľovstvo Bath

Dovolenka Spojené kráľovstvo Bath


Spojené kráľovstvo je známe svojou bohatou históriou, kultúrou a architektúrou. Jedným z najkrajších a najzaujímavejších miest v Anglicku je mesto Bath, ktoré je plné rímskych zvyškov, krásnych stavieb a termálnych kúpeľov. Ak sa chystáte na dovolenku do Spojeného kráľovstva, Bath je určite miesto, ktoré by ste nemali vynechať.

Príjemná atmosféra tohto mesta vás uvíta už na prvý pohľad. Mesto bolo založené rímskymi legionármi a dodnes si zachovalo mnoho rímskych pamiatok a zvykov. V Bath sa môžete prechádzať starými uličkami a obdivovať úžasné budovy, ako napríklad krásnu kúpeľnú budovu, ktorá bola postavená vo 18. storočí.

Jednou z hlavných atrakcií mesta sú termálne kúpele, ktoré boli používané už rímskymi legionármi. Tieto kúpele sú dodnes funkčné a ponúkajú príjemný relax v teplom vode a v parných saunách. Okrem kúpeľov môžete v Bath vyskúšať aj iné termálne zážitky, ako napríklad procedúry v kúpeľoch na báze minerálnych látok, ktoré sú známe pre svoje liečivé účinky.

Pre tých, ktorí majú radi históriu a kultúru, Bath ponúka mnoho múzeí, galérií a umení. V meste sa nachádza napríklad Museum of Bath at Work, ktoré vás zavedie do histórie priemyslu a zamestnania v meste, alebo Fashion Museum, ktoré ponúka unikátnu zbierku rôznych módních doplnkov a odevov.

Ak sa chcete na chvíľu odpojiť od mestského ruchu, môžete sa vybrať na prechádzku do prekrásneho parku a záhrad na predmestí mesta. V mnohých z nich sa nachádzajú historické a architektonické pamiatky, ako napríklad Bathwick Hill, Alexandra Park alebo Prior Park Landscape Garden.

V Bath sa nachádza aj veľa kaviarní, reštaurácií a obchodov, kde si môžete vychutnať tradičné anglické jedlá, ako napríklad fish and chips, alebo vyskúšať niečo nové a exotické.

Celkovo je Bath nádherným miestom, ktoré kombinuje históriu, kultúru a prírodné krásy do jedinečného a nezabudnuteľného zážitku. Ak sa chystáte na dovolenku do Spojeného kráľovstva, neváhajte a zahrňte do vášho itinerára aj toto krásne mesto.


Ubytovanie Spojené kráľovstvo Bath


Spolu s Londýnom a Oxfordom patrí Bath medzi najkrajšie a najzaujímavejšie mesta Spojeného kráľovstva. Nachádza sa na juhozápade Anglicka a jeho kúpeľný charakter, ktorý sa datuje až do rímskej éry, ho robí jedným z najpopulárnejších turistických cieľov v krajine.

Ak hľadáte útulné a príjemné ubytovanie v centre mesta, máte na výber z množstva možností. Mnohé hotely sú umiestnené v historických budovách, ktoré dodávajú miestu ešte viac charakteru. Napríklad, Royal Crescent Hotel & Spa, umiestnený v jednom z najznámejších úsekov mesta, ponúka luxusné ubytovanie s jedinečným výhľadom na mesto a hory v pozadí. Hotel Gainsborough Bath Spa, zase ponúka moderné a elegantné izby s relaxačným kúpeľom a masážnymi službami, ktoré sú súčasťou ubytovacieho balíka.

Ak hľadáte niečo jednoduchšie a cenovo dostupnejšie, mesto ponúka aj množstvo malých a útulných pensionov, B&B a ubytovníkov. Napríklad, The Old Smithy Loft B&B ponúka ubytovanie v príjemne zariadených izbách s výhľadom na historické centrum mesta. Pond House Bed & Breakfast kombinuje tradičný anglický štýl s moderným zariadením a ponúka veľmi príjemné ubytovanie pre návštevníkov, ktorí hľadajú priateľskú a príjemnú atmosféru.

Pre tých, ktorí hľadajú veľa nezávislosti a súkromia, mesto ponúka aj množstvo apartmánov, ktoré sú výhodou najmä pre rodiny alebo skupiny priateľov. Napríklad, St. Christopher's Serviced Apartments ponúka modernejšie a dobre vybavené apartmány s kuchynkou, TV a DVD prehrávačom. Apple Tree Hotel Apartments sú skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú tiché a romantické prostredie s dobrým prístupom do centra mesta.

Ak hľadáte ubytovanie na okraji mesta, môžete odísť do prírody, ktorej tu Bath neraz dostatok. Ubytovanie ako farmstays alebo kempingy sú ideálnym riešením pre tých, ktorí hľadajú pokoj a skromnosť. Napríklad, Kingsmead Centre Farm ponúka ubytovanie v izbách alebo apartmánoch so základným vybavením. Bath Chew Valley Caravan Park umožňuje ubytovanie v karavanoch s výhľadom na krásnu vidiecku krajinu.

Bez ohľadu na to, aký máte záujem, mesto Bath má pre každého čo ponúknuť. Súčasne zaručuje rôzne formy ubytovania a umožní vám nájsť to, čo vyhovuje vašim požiadavkám. Tak sa neváhajte vydať na dovolenku do tohto jedinečného kúpeľného mesta, ktoré vám bez pochýb zostane v pamäti ako jeden z najkrajších zážitkov z vašich ciest.


Letenka Spojené kráľovstvo Bath


Letenka do Spojeného kráľovstva, presnejšie do mesta Bath, je vynikajúcou voľbou pre všetkých, ktorí chcú spoznať jedinečnú atmosféru starobylého mesta v kombinácii s modernou architektúrou a pestrým spoločenským dianím. Bath je jedným z najkrajších miest Spojeného kráľovstva, ktoré uchovávajú svoj historický charakter a nezameniteľný šarm.

Bath je po prvé známe svojimi teplými minerálnymi prameňmi, ktoré sú známe už od rímskych čias. Práve preto sú termálne kúpele neoddeliteľnou súčasťou tohto mesta. Návštevníci si môžu vychutnať wellnes procedúry v luxusných termálnych kúpeľoch kráľovskej spoločnosti Thermae Bath Spa, ktoré sú postavené nad rímskymi výtokmi horúcej vody.

Okrem termálnych kúpeľov môžu turisti navštíviť aj mnohé historické pamiatky, ktoré sú súčasťou svetového dedičstva UNESCO. K najvýznamnejším patria rímske kúpele, katedrála sv. Petra a Pavla, barokový kráľovský palác a park Royal Crescent, ktorý patrí medzi najznámejšie architektonické výtvory v Spojenom kráľovstve.

Bath ponúka aj bohatú kultúrnu scénu, kde sú každoročne organizované rôzne festivaly, koncerty a kultúrne podujatia. Obľúbené sú napríklad festival literatúry, filmový festival, festival dobrej nálady alebo čokoládový festival.

Letenka do Bathu je v súčasnosti veľmi cenovo dostupná. Turisti si môžu vybrať z množstva leteckých spoločností, ktoré ponúkajú letenky za veľmi priaznivé ceny. Pre cestovateľov z Európy je najvhodnejšie pricestovať lietadlom na letisko v Bristolu a potom využiť dopravu do Bathu.

Počas návštevy mesta Bath sa môže turista ubytovať v mnohých luxusných hoteloch, ktoré sú umiestnené priamo v centru mesta. Okrem toho je možné ubytovať sa aj v súkromných apartmánoch alebo v hoteloch, ktoré sú mimo centra.

Výlet do mesta Bath určite stojí za to. Toto historické mesto poskytuje jedinečné zážitky a pamätné zážitky, ktoré nezabudnuteľne ovplyvnia vašu cestu. S letenkou v ruke sa môžete tešiť na nezabudnuteľnú dovolenku plnú zážitkov, záhad a kúzla, ktoré Bath svojim návštevníkom ponúka.


Najčastejšie otázky a odpovede Spojené kráľovstvo Bath


Otázka: Kde sa nachádza Bath?
Odpoveď: Bath je mesto nachádzajúce sa na juhu Anglicka, v hrabstve Somerset.

Otázka: Aké je počasie v Bate?
Odpoveď: Počasie v Bate sa líši v rôznych ročných obdobiach. Letá sú teplé a slnečné, zimy sú studené a chladné. Prší tu pomerne často a často býva aj zatažené.

Otázka: Aké pamiatky sa dajú v Bate vidieť?
Odpoveď: Bath je známy pre svoje historické termálne kúpele, ktoré boli postavené už v rímskych časoch. Medzi ďalšie známe pamiatky v Bate patria The Royal Crescent, The Circus, Pulteney Bridge a Bath Abbey.

Otázka: Ako sa dostanem do Bate?
Odpoveď: Bath je dobre spojený cez železnicu a autobusovú dopravu s inými miestami v Anglicku. Najbližšie letiská sú v Londýne a Bristolu.

Otázka: Aké sú možnosti ubytovania v Bate?
Odpoveď: V Bate nájdete širokú ponuku ubytovania vrátane hotelov, penziónov, apartmánov a B&B. Ceny sa líšia podľa kategórie ubytovania a ročného obdobia.

Otázka: Čo sa dá robiť v Bate?
Odpoveď: V Bate môžete navštíviť historické pamiatky, prejsť sa po prekrásnych záhradách, relaxovať v termálnych kúpeľoch a nakupovať v mestskej časti.

Otázka: Aké jedlá a nápoje sú typické pre Bath?
Odpoveď: V Bate sa môžete ochutnať tradičné anglické jedlá, ako sú Sunday roast, fish and chips, alebo Cornish pasties. Mesto je tiež známe pre svoj Bath bun - sladký koláčik s orechmi a sušeným ovocím. Ak sa chcete osviežiť, určite vyskúšajte takzvané "pumpy drinks", čo je zmes horúcej čokolády a rôznych nápojov.


Počasie Spojené kráľovstvo Bath


Spojené kráľovstvo je známe svojimi nestálymi počasím a rôznorodosťou klimatických podmienok po celom území. Mesto Bath, ktoré sa nachádza v juhozápadnej časti krajiny, nie je výnimkou.

Bath má oceánske podnebie s mierne teplými letami a chladnými zimami. Zvyčajne je tam dosť vlhké počasie, ktoré sa vyznačuje vysokou mierou zrážok po celý rok.

V zime sa tam bežne vyskytujú mráz a sneženie, a teploty klesajú na približne 0 ° C. O prvom máji sa v meste koná tradičný oslavný festival, kde miestni a turisti oslavujú príchod jari. Klimatické podmienky na tomto festivale bývajú zvyčajne mierne, ale návštevníci by mali byť pripravení na zmiešané počasie vrátane dážďa a vietru.

Letné mesiace v Bath sú obvykle teplejšie, s priemernými teplotami dosahujúcimi okolo 20 ° C. Tiež tu býva vlhké počasie, čo robí letné dni niekedy ťažšie.

Jeseň prichádza do mesta Bath s miernejšími teplotami a množstvom občasných dažďov. Toto obdobie môže byť krásne pre prechádzky v meste alebo po okolitých dedinách s krásnymi stromami, ktoré prebúdzajú svoje farebné lístie.

Celkovo by návštevníci mali byť pripravení na rôzne klimatické podmienky počas celého roku. Avšak, takéto počasie a atmosféra spolu s krásnymi budovami a históriou mesta Bath robia z tohto miesta nádhernú lokalitu pre turistov aj domácich obyvateľov.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky