Nájdite letenky s najlepšou cenou

Slovinsko Bled

Dovolenka Slovinsko Bled


Slovinsko je zemí, která se nachází uprostřed Evropy a je obklopena krásnou přírodou. Je oblíbenou volbou turistů, kteří hledají klid, pohodu a dovolenou v přírodě.

Bled je malebné městečko, které se nachází na severozápadě Slovinska, v Julijských Alpách. Jeho největší turistickou atrakcí je Bledské jezero, které se nachází uprostřed města. Jezerem krouží lodě, na březích je místo pro procházky a kavárny, u jezera lze také pronajmout kolo nebo si zapůjčit vesla a vyjet si na vodu. Druhým nejvýznamnějším místem v Bledu je Vila Bled, kde se setkávají politikové, celebritites a ministři.

Pokud chcete dobře strávit čas, můžete se také vypravit na pěší výlety po okolí, navštívit nedaleký Vintgar Gorge, krásnou soutěsku, kde si můžete projít jedním z nejkrásnějších zákoutí Slovinska, projít se po krovinatých cestách a dívat se na krásné výhledy.

V Bledu je také možné se zúčastnit kulturních akcí a festivalů, a navštívit památky, jako je zřícenina hradu, kde si můžete dát piknik mezi zbytky středověku.

V oblasti kolem Bledu lze také najít mnoho přírodních krás a parků. Například Triglavský národní park, je největším národním parkem v Slovinsku a nabízí nádherné výhledy na hory, lesy a úchvatné vodopády.

Pokud hledáte dovolenou, kde si užijete slunce, přírodu a klid, Slovinsko Bled je ideálním místem pro vás. Krásné jezero, přírodní památky, a historické město, vás rozhodně nezklamou. Je to nezapomenutelná dovolená v jednom z nejkrásnějších koutů Evropy, kde si určitě každý najde to svoje oblíbené místo a získá skvělé zážitky.


Najčastejšie otázky a odpovede Slovinsko Bled


Ako sa dostanem na Bled?

Najlepším spôsobom, ako sa dostať na Bled, je lietanie do letiska Jožeta Pučnika v Ljubljane a následná jazda autom, autobusom alebo taxíkom do Bledu. Alternatívnym spôsobom je cestovanie vlakom alebo autobusom z Ljubljany alebo z iných miest v Slovinsku.

Ako kúpim lístok na lodné prehliadky jazier?

Lístky na lodné prehliadky jazier v Bledu si môžete zakúpiť na mieste, na prístave, kde začína prehliadka. Ceny sa líšia v závislosti od trvania a typu plavby.

Kedy je najlepšie navštíviť Bled?

Najlepším obdobím na návštevu Bledu je od mája do októbra, keď býva teplejšie počasie a jazerá sa dajú využiť na kúpanie a rôzne vodné aktivity. V zime je tu zas možnosť lyžovať a turistika na okolité vrchy je tiež populárna.

Kde môžem najesť v Bledu?

Bled má mnoho reštaurácií, kaviarní a barov, kde si môžete vychutnať slovinské a medzinárodné jedlá. Najznámejšie sú reštaurácie s výhľadom na jazero, ako napríklad reštaurácia na Hotelu Park alebo reštaurácia na Hotelu Triglav.

Aké aktivity môžem robiť v Bledu?

V Bledu môžete robiť mnoho aktivít, vrátane lodných prehliadok jazier, turistiky v okolí hôr, raftingu, kajakáre na rieke Sáve, cykloturistiky, golfovať na golfovom ihrisku alebo voľnočasového letu v Bledskom letnom stredisku.

Kde si môžem zakúpiť suveníry v Bledu?

V Bledu sa nachádza mnoho obchodov s darčekmi a suvenírmi, kde si môžete zakúpiť miestne produkty, ako napríklad med, chlieb alebo Bledsky špeciál. Môžete ich nájsť okolo jazera, v centre mesta alebo v blízkosti turistických atrakcií.


Počasie Slovinsko Bled


Slovinsko je krásna krajina s množstvom turisticky atraktívnych miest. Jedným z najspevnejších a najpopulárnejších miest je Bled, ktoré sa nachádza v severnej časti Slovinska. Bled je turistickým centrom a je známy svojou krásnou prírodou, ktorá vytvára dokonalé prostredie na rôzne outdoorové aktivity a relaxáciu.

Počasie v Bledu býva najčastejšie ovplyvnené Balkánskym počasím, ktoré prináša mierne podnebie s veľkými výkyvmi počasia počas celého roka. V zimnom období sa teploty pohybujú okolo nuly a sneh príde približne od decembra do marca, čo zabezpečuje dobré podmienky pre lyžovanie a ďalšie zimné športy. V letnom období sú teploty vyššie, pohybujú sa okolo 20 °C a viac. Leto sú taktiež zvyčajne viac suchšie a príjemnejšie ako v iných častiach Slovinska.

V lete sa Bled môže stať veľmi rušným, keďže množstvo turistov využíva jazero na kúpanie, vodné športy a relaxáciu. Väčšina z nich sa tiež vyberá na túry a výlety po okolí. Oblačno a daždivé dni sú však častejšie v júni a júli, takže by ste si mali užívať každý slnečný deň na plnej sile.

Jeseň v Bledu je zvyčajne príjemná s primeranými teplotami okolo 10 – 15 °C. Turisti, ktorí sa radi vyberajú na náročnejšie túry, si ju veľmi užijú, pretože jesenná sezóna poskytuje krásne scenérie a farebné listy stromov. Zima je tu samozrejme najkrajšia, keďže Bled je obklopený zasnúbenými vrchmi a jazero sa šklbí s ľadom, čo je ohromujúce na pohľad.

Ak hľadáte ideálne miesto na dovolenku, Bled je jedno z najlepších miest v Slovinsku. Jeho krása a rozmanitosť vás určite nezanechá ľahostajným. Všetkých turistov, ktorí túžia po oddychu v peknom prostredí by malo Slovinsko Bled stáť veľmi blízko ich srdcom.


Ubytovanie Slovinsko Bled


Slovinsko je nádherná krajina s čarovnými kútmi a krásnymi výhľadmi. Jedným z najnavštevovanejších miest v krajine je Bled - malé mesto na brehu jazera s rovnakým názvom. Bled je obľúbený nielen pre svoju prírodu a kúpanie v jazere, ale aj pre svoju históriu a architektúru. Ubytovanie v Bledskom regióne je široké a ponúka rôzne možnosti a ceny.

Hotely v Bled

Bledská oblasť je známa pre svoje luxusné hotely, ktoré sa nachádzajú priamo na brehu jazera. Avšak, tieto hotely sú zvyčajne oveľa drahšie ako ostatné možnosti ubytovania. Medzi najlepšie hotely v Bled patrí hotel Grand Hotel Toplice s nádherným výhľadom na jazero a vynikajúcou reštauráciou, ktorá ponúka tradičné jedlá slovinského regiónu.

Majú aj luxusné vybavenie, ako sú spa a bazény. Ak hľadáte skôr luxusné ubytovanie, hotel Savica je ďalšou skvelou voľbou s nádherným výhľadom na jazero a hory v pozadí. Ponúka rôzne služby ako sú wellness a fitness centrum, reštaurácie a bar.

Penzióny v Bled

Ak hľadáte niečo súkromnejšie a cenovo dostupnejšie, môžete rozpočet udržať na uzde a zvoliť si penzión. Penzióny v Bled sú zvyčajne známe pre svoju tradíciu a komfort, ktorý ponúkajú.

Ak hľadáte niečo jednoduché, penzión Mlino je skvelou voľbou. Nachádza sa na brehu jazera a ponúka nádherný výhľad. Penzión ponúka ubytovanie v moderných a komfortných izbách s vlastnou kúpeľňou. Penzión Astoria je ďalšou skvelou voľbou s príjemne zariadenými izbami a bazénom. Nachádza sa centrálne v meste, takže máte všetky turistické atrakcie na dosah ruky.

Apartmány v Bled

Apartmány sú čoraz populárnejšou voľbou pre návštevníkov Slovinska a Bled nie je výnimkou. Apartmány sú často cenovo prístupnejšie ako hotely a ponúkajú väčšiu flexibilitu a súkromie.

Ak hľadáte niečo trochu špeciálnejšie, apartmán Villa Mila je skvelou voľbou. Nachádza sa v krásnej lokalite s výhľadom na jazero, a ponúka ubytovanie v elegantných a nádherne zariadených apartmánoch. Apartmány Sofija sú ideálnou voľbou pre rodiny s deťmi. Nachádzajú sa blízko jazera, ponúkajú veľké izby a zariadenie, ktoré bude zabezpečovať pohodlný pobyt.

Celkovo, výber ubytovania v Bled závisí na vašom rozpočte a preferencie. Bez ohľadu na tom, či hľadáte luxusné hotely alebo cenovo dostupnejšie penzióny a apartmány, Bled vám ponúka to, čo potrebujete pre príjemný pobyt. Bled v Slovinsku je skutočný skvost, ktorý určite stojí za návštevu.


Letenka Slovinsko Bled


Letenka Slovinsko Bled: Objavte klenot na brehu jazera

Ak hľadáte miesto na oddych v srdci prírody, Bled v Slovinsku by mohol byť vaša cesta. Toto malebné mestečko sa nachádza na brehu jazera s krištáľovo čistou vodou, obklopené horskými vrchmi a zelenými lesmi. Čaro Bledu sa prejavuje veľkoleposťou jeho okolia a nezameniteľnou atmosférou, ktorá sa na vás len tak nezabudne.

Ak sa chcete dostať do Bledu, môžete využiť letenku zo Slovenska. Z Bratislavy môžete vyraziť cez Viedeň a Ljublanu do najbližšieho letiska v Klagenfurte. Odtiaľ už zostáva len pár desiatok kilometrov do Bledu, kde môžete počas celého roka vstávať do ticha a kľudu. Okrem toho, že Bled ponúka krásne scenérie, môžete si tu vychutnať aj množstvo aktivít.

Jazero Bled je výborné na plachtenie či kajakárenie. Krajina okolo jazera je vhodná na turistiku či cykloturistiku. Mnohí turisti si sem prichádzajú užiť nezabudnuteľný výhľad na hory a prirodzenú krásu. O športové zážitky tu nesmieme prísť, oddýchnuť si môžete aj pri wellness masáži alebo v niektorom z mnohých termálnych kúpeľov.

Najväčšou dominantou v Bledu je jeho ostrov, na ktorý sa dostanete len lodkou. Ostrov má jedinú stavbu, slávnu Kostolík svätého Martina, ktorý priláka postojných návštevníkov. Keď zájazd končí, iní nadšenci sem prišli len tak pozrieť sa na krásu a ticho na jazere.

Bled v Slovinsku je miestom, ktoré by ste určite nemali vynechať, ak máte radi prírodu a športové aktivity. Letenka do tohto malebného mesta je určite investíciou, ktorá sa vám stonásobne vráti nielen zážitkami, ale aj nezabudnuteľnými zábermi. Navštívte Bled a uvidíte, že tu máte pred sebou nádherné dobrodružstvo, ktoré sa oplatí zdieľať s rodinou a priateľmi.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky