Nájdite letenky s najlepšou cenou

Slovensko Malá Fatra

Počasie Slovensko Malá Fatra


Slovensko je krásna krajina, ktorá každého návštevníka ohromí svojimi nádhernými prírodnými scenériami. Jedným z najkrajších miest na Slovensku je určite Malá Fatra. Malá Fatra je pohorie, ktoré sa nachádza na severe Slovenska a patrí medzi najpopulárnejšie turistické destinácie na Slovensku. Keďže Malá Fatra je vysokohorským pohorím, počasie tu môže byť dosť ošemetné a často sa mení.

V lete sa v Malých Karpatoch teploty pohybujú okolo 20-25 stupňov Celzia. V zime, na druhej strane, teploty klesajú pod nulu a v vrcholových častiach môže byť aj -20 stupňov. Najväčšie zrážky v pohorí padajú v letných mesiacoch, ale aj v zime sa tu vyskytuje dosť zrážok. Vďaka tomu sa v Malých Karpatoch nachádza veľa potôčikov, kde si môžete osviežiť nohy a pobudnúť v prípade horúceho letného dňa.

Pohorie Malá Fatra má mnoho vrcholov, ktoré sú často pokryté oblakmi. Oblaky sa tu začínajú vplyvom rôznych prírodných vplyvov. Napríklad, keď sa teplý a vlhký vietor z Golfského prúdu stretáva s chladným vzduchom z Ázijského kontinentu, tvoria sa tu obrovské oblaky, ktoré sa držia na horách celé dni.

Navštevovať Malú Fatru v rôznych ročných obdobiach má svoje kúzlo. V letných mesiacoch si tu môžete užívať krásne počasie a prechádzky po prírode, v zime sa tu môžete zasa vydať na lyže alebo snowboard a užiť si zimné športy.

Ak teda plánujete navštíviť Slovensko a Malú Fatru, nezabudnite sa pripraviť na rôzne poveternostné podmienky a vždy skontrolujte predpoveď počasia. Malá Fatra je krásna a magická krajina, ktorá každému návštevníkovi vyrazí dych. Určite sa sem oplatí prísť a vychutnať si krásy slovenskej prírody.


Dovolenka Slovensko Malá Fatra


Slovensko je krásna krajina plná úžasných prírodných krás, ktoré si zaslúžia vašu pozornosť. Medzi najobľúbenejšie miesta patria aj pohoria, ako napríklad Malá Fatra. Ak by ste chceli stráviť dovolenku na Slovensku, Malá Fatra vám ponúka množstvo aktivít a zážitkov, ktoré vás určite nadchnú.

Malá Fatra sa nachádza na severozápade Slovenska a rozprestiera sa na ploche 226 km². V tomto pohorí sa nachádza veľa národných parkov a chránených území, ktoré sú plné úchvatných scenérií a prírodných zaujímavostí. Najnavštevovanejším miestom je Národný park Malá Fatra, ktorý patrí medzi najkrajšie pohoria na Slovensku.

Počas svojej dovolenky v Malých Karpatoch si môžete vybrať z mnohých aktivít. Najväčšou atrakciou sú samozrejme turistické trasy. Najobľúbenejšie sú trasy na vrcholy Veľký a Malý Kriváň, ktoré sú najvyššími vrcholmi v Malých Karpatoch. Nie je však nutné sa vypraviť na vrchol, prechádzky po horskej prírode umožňujú i menej náročné trasy.

Okrem turistiky môžete v Malých Karpatoch absolvovať aj horský cyklistický výlet. K vami vybranému tréningu vám pomôže výborná sieť cyklotrás rôznej náročnosti. Malá Fatra je tiež obľúbená pre zimné športy. Nájdete tu niekoľko lyžiarskych areálov jednak pre pokročilých lyžiarov, ale aj pre začiatočníkov.

Záverom možno konštatovať, že Malá Fatra poskytuje vynikajúce možnosti pre svižný zimný oddych aj pre príjemné letné dni. Výhľady z vrcholov, rôzne trasy a cyklotrasy, turistické chodníky, lyžovanie, ale aj množstvo historických pamiatok a atrakcií, ktoré vás budú baviť počas vašej dovolenky na Slovensku v Malých Karpatoch. Tešíme sa na vašu návštevu!


Ubytovanie Slovensko Malá Fatra


Slovensko Malá Fatra je jedným z najkrajších miest na Slovensku. Tento krásny horský masív ponúka svojim návštevníkom množstvo možností na vyžitie. Pre milovníkov turistiky je toto miesto rajom. Našťastie, aj ubytovanie tu nájdeme vo veľkom počte.

Ak hľadáte ubytovanie v Slovenskej Malej Fatre, máte na výber z množstva možností. Tu je niekoľko tipov, ktoré vám môžu pomôcť rozhodnúť sa.

1. Hotel Diery: Tento hotel sa nachádza v krásnom prostredí Slovenskej Malej Fatry a je ideálny pre tých, ktorí milujú prírodu. V blízkosti hotela nájdete množstvo zaujímavých miest na turistiku. Hotel ponúka pohodlné izby s výhľadom na okolitú prírodu.

2. Penzión Adria: Tento penzión sa nachádza v obci Terchová, ktorá je jednou z najkrajších oblastí Slovenskej Malej Fatry. Penzión má príjemnú atmosféru a ponúka útulné izby. Je ideálny pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie v peknom prostredí.

3. Penzión Ustieň: Tento penzión je ideálny pre tých, ktorí sú na dovolenke s deťmi. Penzión ponúka veľkú záhradu s trampolínou, preliezkami a pieskoviskom. Izby sú priestranné a pohodlné.

4. Chata pod Chlebom: Táto chata sa nachádza v blízkosti národného parku Malej Fatry. Chata ponúka zaujímavú architektúru a pohodlné izby. Vo vnútri chaty sa nachádza reštaurácia, kde si môžete v chutnom jedle vychutnať krásny výhľad na okolitú prírodu.

5. Hotel Rozsutec: Tento hotel je ideálny pre tých, ktorí hľadajú luxusné ubytovanie v prekrásnom prostredí. Hotel má moderné izby a ponúka sauna, fitness centrum a krytý bazén.

Toto sú len niektoré z najlepších miest na ubytovanie v Slovenskej Malej Fatry. Nech už ste turista alebo len hľadáte miesto na oddych, určite si tu nájdete perfektné miesto na pobyt.


Letenka Slovensko Malá Fatra


Slovensko je krásna krajina so zaujímavými miestami na návštevu. Jedným z týchto miest je národný park Malá Fatra. Ak chcete prežiť nezabudnuteľnú dovolenku, navštívte tento nádherný kút Slovenska. Najlepší spôsob, ako sa tam dostať, je letecky.

Letenky na Slovensko sú pomerne cenovo dostupné, a je len na vás, koľko peňazí chcete minúť na cestovanie. Pre turistov, ktorí sa chcú dostať na Malú Fatru, najlepšou možnosťou je pristáť na medzinárodnom letisku v meste Bratislava. Z letiska je možné ísť ďalej buď na verejnú dopravu, alebo si prenajať auto.

Cesta z Bratislavy na Malú Fatru trvá približne dve hodiny. Malá Fatra je rozdelená na dva časti, Veľkú a Malú Fatru. Turisti väčšinou navštevujú Malú Fatru.

Najlepšie obdobie na návštevu národného parku je na jar alebo jesť. V lete sú teploty vysoké, no zas v zime sú cesty k národnému parku často zatvorené kvôli snehu.

Malá Fatra ponúka turistom prekrásnu prírodu s krásnymi horami, jaskyňami, vodopádmi, a mnohými inými miestami na objavovanie. Okrem toho, návšteva tejto oblasti ponúka tiež možnosť ochutnať tradičné slovenské jedlá a nápoje.

Ak sa rozhodnete navštíviť Malú Fatru, nezabudnite si vziať so sebou pevnú obuv, oblečenie na horský výstup a nezabudnite ani na fotoaparát. Túto krásnu oblasť si určite nechcete nechať ujsť.

Väčšina turistov si pri ceste na Slovensko vyberá letenku ako najpohodlnejší spôsob dopravy. Ak plánujete cestu na Malú Fatru, neváhajte a zarezervujte si letenku čo najskôr. Okrem nezabudnuteľnej dovolenky, vás čaká aj jedno veľké dobrodružstvo.


Najčastejšie otázky a odpovede Slovensko Malá Fatra


1. Aké sú možnosti ubytovania v Malých Karpatoch?
Odpoveď: V Malých Karpatoch nájdete širokú škálu možností ubytovania, od hotelov a penziónov po chaty a chalupy.

2. Kde sa dajú v Malých Karpatoch nájsť turistické trasy?
Odpoveď: V Malých Karpatoch nájdete množstvo turistických trás, ktoré sú značené v teréne.

3. Aké sú najzaujímavejšie miesta, ktoré sa dajú v Malých Karpatoch navštíviť?
Odpoveď: Medzi najzaujímavejšie miesta v Malých Karpatoch patrí napríklad Vrátna dolina, Chleb a Veľký Kriváň.

4. Je potrebné sa v Malých Karpatoch obzvlášť chrániť pred niektorými zvieratami?
Odpoveď: Ničím sa výrazne chrániť v Malých Karpatoch nemusíte. Kvôli diviakom by ste však mali byť opatrní hlavne v období ich párenia.

5. Kedy je najlepší čas na návštevu Malých Karpát?
Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu Malých Karpát je letné obdobie, keď sú prírodné scenérie na svojom vrchole a teploty dosahujú príjemnú úroveň.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky