Nájdite letenky s najlepšou cenou

Singapur Bukit Timah Nature Reserve

Počasie Singapur Bukit Timah Nature Reserve


Singapur je známy ako moderné mesto so svetovo známymi mrakodrapmi a kultúrou zameranou na technológie. Napriek tomu však existuje klenot uprostred tohto vyspelého mesta - Bukit Timah Nature Reserve. Toto miesto je známe svojou pestrým ekosystémom a je jedným z najväčších zakonzervovaných území v Singapure. Okrem toho, je známe aj svojou rozmanitosťou počasia, ktoré vytvára fascinujúcu atmosféru.

Väčšina návštevníkov Bukit Timah Nature Reserve si pripadá, akoby odleteli do iného sveta. Hľadajú útočisko od rušného mesta a užívajú si bohatstvo divočiny v centre Singapuru. Počas prechádzky sa môžete stretnúť s veľkým množstvom rastlín a zvierat, vrátane opíc, vtákov, hadov a iných divokých zvierat. Pre milovníkov prírody to je prostredie, ktoré netreba prehliadať.

Zmeny počasia v Bukit Timah Nature Reserve sú viac ako zaujímavé, keďže sú veľmi rýchle a impulzívne. Môžete tu zažiť obdobie dážďa, ale aj suchú sezónu. Počas obdobia dažďa, ktoré sa zvyčajne vyskytuje od novembra do januára, sú bohaté zelené pokryvy tropických rastlín o mnoho intenzívnejšie a divoké rieky sú oveľa plnšie. To môže viesť k tomu, že túry sú spomalené a niektoré trasy môžu byť uzavreté kvôli bezpečnosti návštevníkov. Avšak v suchom období (od februára do októbra) môžete očakávať jasne modré ​​oblohy a príjemnejšie teploty, ktoré sú ideálne pre túry a iné aktivity.

Okrem toho, Bukit Timah Nature Reserve je obklopený hustými lesmi a tým pádom je to miesto, kde vlhké prostredie odvádzajúc teplo a vlhkosť dokážu skrývať množstvo prekvapení. Práve toto prostredie poskytuje útočisko pre obrovské množstvo unikátnych druhov rastlín a zvierat, ktoré sú zriedka kde jinde na svete vidieť.

V závislosti na čase návštevy môže byť počasie v Bukit Timah Nature Reserve mierne nepredvídateľné. Napriek tomu, môže byť pre návštevníkov toto miesto skutočnou oázou zelených priestorov v centre Singapuru. Ak hľadáte miesto, kde sa môžete vrátiť k prírode a načerpať si dávku energie, neváhajte navštíviť Bukit Timah Nature Reserve.


Najčastejšie otázky a odpovede Singapur Bukit Timah Nature Reserve


1. Kedy je otvorený Bukit Timah Nature Reserve?
Bukit Timah Nature Reserve je otvorený 7 dní v týždni od 7:00 hod. do 19:00 hod.

2. Kde sa nachádza Bukit Timah Nature Reserve?
Bukit Timah Nature Reserve sa nachádza v centrálnej oblasti Singapuru, na pohorí Bukit Timah.

3. Aké sú vstupné poplatky do Bukit Timah Nature Reserve?
Vstup do rezervácie je zadarmo.

4. Aké aktivity sú k dispozícii v Bukit Timah Nature Reserve?
V Bukit Timah Nature Reserve môžete vyskúšať turistiku, jazdu na bicykli a tiež pozorovanie vtákov a mnoho ďalších aktivít s prírodou.

5. Je povolené kempovanie v Bukit Timah Nature Reserve?
Nie, kempovanie nie je povolené v Bukit Timah Nature Reserve.

6. Kedy by som mal ísť na turistiku v Bukit Timah Nature Reserve?
Najlepším časom na návštevu Bukit Timah Nature Reserve je od mája do septembra, keď je Suché obdobie.

7. Je v Bukit Timah Nature Reserve povolené kŕmenie zvierat?
Nie, kŕmenie zvierat nie je povolené v Bukit Timah Nature Reserve.

8. Aké zvieratá je možné vidieť v Bukit Timah Nature Reserve?
V Bukit Timah Nature Reserve môžete vidieť napríklad opice, vtáky, kohúty, motýle a hadov.

9. Je v Bukit Timah Nature Reserve dostupná strava?
Nie, v Bukit Timah Nature Reserve nie sú žiadne reštaurácie alebo predajne potravín.

10. Aké dopravné prostriedky sú k dispozícii na cestovanie do Bukit Timah Nature Reserve?
Do Bukit Timah Nature Reserve sa môžete dostať autobusom, taxíkom alebo vlastným vozidlom.


Letenka Singapur Bukit Timah Nature Reserve


Singapur Bukit Timah Nature Reserve – Explore the Vibrant Biodiversity of Singapore

Nestled in the heart of the bustling metropolitan city of Singapore is a hidden gem that offers a serene and refreshing escape from the busy city life. The Singapore Bukit Timah Nature Reserve, the largest and oldest nature reserve in Singapore, is a haven for nature lovers and adventurers alike. It boasts of a diverse ecosystem of flora and fauna that is sure to thrill anyone who visits.

Located just a few kilometers away from the city center, the Bukit Timah Nature Reserve is easily accessible via public transportation or taxi. Upon arrival, visitors are immediately greeted with lush greenery and a breath of fresh air. The reserve is home to over 800 species of trees and plants including the majestic dipterocarps, which are among the tallest trees in Southeast Asia.

One of the main attractions in the reserve is the Bukit Timah Hill, which stands at 163 meters tall and is the highest point in Singapore. Visitors can hike to the summit and enjoy a stunning panoramic view of the city skyline. The trail is well-maintained and easy to navigate, making it accessible to hikers of all levels.

Another highlight of the reserve is the wide array of animal species that call it home. Singapore is known for its impressive biodiversity despite its small size, and the Bukit Timah Nature Reserve is no exception. Visitors can expect to see macaques, pangolins, and even the critically endangered Raffles' Banded Langur. The reserve is also a popular destination for bird lovers, as over 160 species of birds have been recorded there.

In addition to its rich biodiversity, the Bukit Timah Nature Reserve is also steeped in history. The reserve was once home to indigenous people, and the remnants of their settlements can still be seen today. Visitors can also explore the old railway tracks that once connected Singapore to Malaysia and learn about the reserve's role in World War II.

Visitors should note that there are certain restrictions in place to protect the reserve's fragile ecosystem. No food or drinks are allowed on the hiking trails, and visitors are required to stay on designated paths to avoid damaging the plants and wildlife.

In conclusion, the Singapore Bukit Timah Nature Reserve is a must-visit destination for anyone visiting the city. Its unique balance of nature, history, and adventure makes for an unforgettable experience that is sure to leave visitors with a deep appreciation for Singapore's vibrant biodiversity. So why not book a flight to Singapore and see for yourself what this amazing nature reserve has to offer?


Ubytovanie Singapur Bukit Timah Nature Reserve


Bukit Timah Nature Reserve v Singapure ponúka nádherné prírodné prostredie a ponúka mnoho možností pre turistov, ktorí navštívia tento krásny rezervát. Ak hľadáte ubytovanie v tejto oblasti, máte niekoľko možností.

1. Bukit Timah Guest House

Bukit Timah Guest House je ideálnym miestom pre turistov, ktorí hľadajú ubytovanie v blízkosti rezervátu. Nachádza sa iba necelé tri kilometre od vstupu do rezervácie Bukit Timah Nature Reserve. Toto ubytovanie je v rodinnej rezidencii, ktorá bola prebudovaná na moderný dom. Mali by ste sa však pripraviť na to, že by ste mohli bývať s inými hostiteľmi, pretože si toto ubytovanie zdieľate s inými turistami.

2. Cluny Lodge

Cluny Lodge je malý hotel vzdialený len pár metrov od vstupu do Singapurskej botanickej záhrady a Bukit Timah Nature Reserve. Toto romantické a útulné ubytovanie zaručuje pokojné prostredie a výhľady na blízke okolité hory. Čakajte tu jednoduché, ale pohodlné izby a dobre vybavenú kuchyňu, kde si môžete pripraviť svoje jedlá.

3. Shangri-La Hotel, Singapore

Shangri-La Hotel v Singapure je luxusný hotel, ktorý ponúka krásné ubytovanie v arabskom štýle. Nachádza sa len pár minút jazdy od Bukit Timah Nature Reserve a je obklopený exotickou zeleňou a plážou. Tento hotel je ideálnym miestom pre náročnejších turistov, ktorí vyžadujú prvotriedne služby a to najlepšie ubytovanie.

4. Six Senses Duxton

Six Senses Duxton sa nachádza v historickom centre Singapuru a poskytuje jedinečné ubytovanie v blízkosti Bukit Timah Nature Reserve. Toto ubytovanie je zariadené v štýle starých cinských obchodov a škôl. Okrem jedinečného dizajnu je tento hotel vybavený aj najmodernejšou technológiou a ponúka luxusné služby. Six Senses Duxton je určený pre tých, ktorí si chcú oddýchnuť v nezvyčajnom a krásnom prostredí.

5. Hotel Royal

Ak hľadáte ubytovanie, ktoré ponúka dostatok miesta a komfortu na pohodlné bývanie, Hotel Royal je pre vás ideálnou voľbou. Nachádza sa len približne 15 minút jazdy autom od Bukit Timah Nature Reserve a ponúka širokú škálu služieb, vrátane priestorných izieb, solária, krytej plavárne a fitnescentra.

Bukit Timah Nature Reserve v Singapure je obrovským prírodným pokladom, ktorý ponúka nespočetné množstvo aktivít, ako napríklad turistiku, cyklistiku, piknikovanie a pozorovanie zvierat. Pri výbere ubytovania v tejto oblasti si môžete byť istí, že nájdete to správne miesto, ktoré vám umožní plne si užiť vašu dovolenku.


Dovolenka Singapur Bukit Timah Nature Reserve


Singapur je fascinujúce miesto, ktoré ponúka pre turistov mnoho príležitostí na zážitok. Pokiaľ milujete prírodu a jej krásy, nemali by ste vynechať Bukit Timah Nature Reserve. Je to prírodná rezervácia v Singapure a je známa ako jeden z najstarších lesných parkov na svete.

Bukit Timah Nature Reserve sa nachádza v severo-západnej časti Singapuru a je neďaleko od mesta. Rezervácia ponúka úžasné prostredie pre turistov, ktorí hľadajú únik od ruchu mesta a chcú sa ponoriť do prírodnej krásy. Plocha Bukit Timah Nature Reserve je 163 hektárov a zahrnuje množstvo druhov flóry a fauny.

V Bukit Timah Nature Reserve si máte možnosť vychutnať všetko, čo ponúka príroda - od prechádzok a turistických trás až po pozorovanie vtákov a foto-safari. Jednou z najväčších atrakcií v rezervácii je horu Bukit Timah, ktorá je najvyšším bodom Singapuru. Táto hora je s výškou 162 metrov a jej vrchol ponúka nádherný výhľad na okolité lesy a mesto.

Okrem toho, Bukit Timah Nature Reserve ponúka turistom tiež možnosť pozorovať rôzne druhy zvierat, ako sú napríklad makaky a medvede. Navštíviť by ste mali aj Vihorlatkovo jazero, ktoré je dôležitým biotopom pre množstvo vtákov a hmyzu.

Turisti, ktorí sa rozhodnú navštíviť Bukit Timah Nature Reserve v Singapure, by nemali zabudnúť na to, aby si vzali so sebou pohodlnú a ľahkú obuv. Tiež si zoberte niečo na ochranu pred slncem, predovšetkým ak sa chystáte na horu Bukit Timah. Taktiež by ste mali byť pripravení na prechádzky a turistické trasy, ktoré sú dlhé asi 7 kilometrov.

Celkovo povedané, návšteva Bukit Timah Nature Reserve v Singapure je skvelou príležitosťou na to, aby ste si užili úžasnú prírodu a zároveň získali trochu kultúry a histórie z krajiny, ktorá je známa svojou modernou architektúrou a mestským životom. Tak si užite si dovolenku v Singapure a navštívte Bukit Timah Nature Reserve a vychutnajte si prírodu v jej plnej kráse.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky