Nájdite letenky s najlepšou cenou

Seychely Cousine Island

Najčastejšie otázky a odpovede Seychely Cousine Island


Otázka: Aký časový posun má Seychelská republika?
Odpoveď: Seychelská republika má časový posun vzhľadom na Stredoeurópsky čas +3 hodiny.

Otázka: Aké je najlepšie obdobie na návštevu Seychel?
Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu Seychel je od mája do októbra, keď je suché obdobie a málo zrážok.

Otázka: Ako sa dostanem na ostrov Cousine?
Odpoveď: Ostrov Cousine sa dá dosiahnuť vrtuľníkom, súkromnou jachtou alebo lode z hlavného mesta Victoria na ostrove Mahé.

Otázka: Je potrebné vízum pre návštevu Seychel?
Odpoveď: Pre niektoré krajiny je potrebné vízum pre vstup na Seychely, ale pre štáty EÚ, USA a Kanadu nie je potrebné vízum na pobyt do 30 dní.

Otázka: Čo sa nachádza na ostrove Cousine?
Odpoveď: Na ostrove Cousine sa nachádza luxusný resort a prístup k bielej piesočnatej pláži, ktorá je obklopená tropickými rastlinami a palmami. Vo vode sa dá pozorovať množstvo morských živočíchov.

Otázka: Aké aktivity sú k dispozícii na ostrove Cousine?
Odpoveď: Na ostrove Cousine sa dajú robiť rôzne aktivity ako potápanie, šnorchlovanie, rybolov, turistika, sledovanie morských korytnačiek alebo prechádzky po pláži a pozorovanie vtáctva.

Otázka: Aké sú náklady na pobyt na ostrove Cousine?
Odpoveď: Náklady na pobyt na ostrove Cousine závisia od toho, aký druh ubytovania si zvolíte. Ceny sa pohybujú v rozmedzí od 3000 USD do 6000 USD na noc.


Dovolenka Seychely Cousine Island


Ak hľadáte nevšednú a luxusnú dovolenku, Seychely sú určite tou správnou voľbou. Tento ostrovný raj na zemi ponúka nádherné pláže, jasne modré vody a exotickú flóru a faunu, ktorá vás ohromí. Medzi najobľúbenejšie ostrovy patrí Cousine Island, ktorý navštíviť môžete s pomocou výletných spoločností alebo súkromným dopravcom.

Cousine Island je súkromný, ekologický ostrov a jeho rozloha je približne 26 hektárov. Do tejto malebnej destinácie môžete prísť jedine lietadlom z hlavného ostrova Seychely, Mahe. Väčšina lodí nepristáva na tomto ostrove, čím sa zachováva jeho jedinečná atmosféra.

Tento ostrov je známy svojou úžasnou prírodou. Prechádzky po plážach budú určite jedným z najkrajších zážitkov na Cousine Island. Prírodné lagúny, koralové útesy a podivné druhy vtákov, ktoré v tichosti preletia okolo vašej hlavy, sú len niektoré z vecí, ktoré na ostrove nájdete.

Cousine Island je tiež domovom mnohých divokých zvierat, ako sú korytnačky, žaby a havrany. Najznámejšími obyvateľmi ostrova sú však bez pochýb riesne morské vtáky a obrie korytnačky Seychelské. Tieto zvieratá sa zimujú na ostrovoch a plnia povinnosti rodičovského parenia.

Na ostrove si môžete užiť aj aktivity ako rybolov, plávaniu, potápaniu alebo len relaxáciu na jednej z pláží. Objavte tajomstvá šumivých vôd a podmorských jaskýň, ktoré nájdete vo vnútri barie rias, ktoré obklopujú Cousine Island. Vo večerných hodinách si môžete vychutnať romantickú večeru, ktorá sa bude niesť v duchu kreolskej kuchyne. Do môjho obľúbeného patrí grilovaný krevetový špíz, ktorého chuť je nezabudnuteľná.

Pokiaľ máte radi prírodu a chcete si trochu oddýchnuť od ruchu mesta, Seychely a najmä Cousine Island je pre vás tou správnou voľbou. Tento ostrov vás nielenže očarí svojou neopakovateľnou krásou a svojimi zvieracími obyvateľmi, ale tiež vám umožní prežiť nezabudnuteľnú dovolenku spolu s vašimi najbližšími.


Letenka Seychely Cousine Island


Seychely Cousine Island – Ostrov, ktorý zažiješ len raz v živote

Seychelské ostrovy sú známe svojou krásou a prírodou. Jedným z najkrajších ostrovov v tomto arhipelagu je bezpochyby ostrov Cousine. Nachádza sa približne 6 kilometrov západne od ostrova Praslin a ponúka neuveriteľné zážitky, ktoré si návštevníci budú môcť pamätať na celý život.

Let na ostrov Cousine je zážitkom sám o sebe. Vybrali sme si let s leteckou spoločnosťou Air Seychelles, ktorá má pravidelné lety na ostrov Mahé. Z Mahé sme pokračovali letom s malou súkromnou leteckou spoločnosťou, ktorá nás dostala až na ostrov Cousine. Let trvá len asi 15 minút, ale ponúka krásne výhľady na okolité ostrovy a more.

Po príchode na ostrov nás privítal tímový leader, ktorý nám poskytol podrobné informácie o ostrove, jeho histórii a zvykoch miestnych obyvateľov. Po ukážkovej prehliadke sme sa presunuli do našich bungalovov, kde sme sa ubytovali. Bungalovy sú situované v tieni kokosových palmov a ponúkajú nádherné výhľady na more.

Jedným z najväčších zážitkov pre nás bolo plávanie s morskými korytnačkami. Ostrov je domovom pre mnoho druhov morských živočíchov, ako sú napríklad delfíni, žraloky, ryby a korytnačky. Návštevníci majú možnosť plávať s korytnačkami a sledovať ich voľný pohyb v ich prírodnom prostredí.

Na ostrove Cousine sa nachádzajú aj rôzne turistické trasy, ktoré vedú cez tropickú džungľu a k bezpečným miestam na pozorovanie vtákov a ďalších zvierat. Najkrajšími miestami sú určite pláže, ktoré sú prekrásne zladené s bledomodrým morom.

Ostrov Cousine je miestom, kde sa môžete pripojiť k prírode a zažiť niečo, čo sa vám už možno nikdy nebude dariť. Je to nádherný ostrov, ktorý je určený pre tých, ktorí hľadajú nielen krásne prostredie, ale aj kultúru, zábavu a vynikajúce jedlo.

Ak si chcete zabezpečiť poriadny oddych, nezabudnite sa vydať na Seychelské ostrovy a navštíviť aj ostrov Cousine. Sľubujeme vám, že nebudete prekvapení a určite si sem budete chcieť vrátiť.


Počasie Seychely Cousine Island


Seychely sú známe svojou krásnou prírodou, biele piesočnaté pláže a azúrovými vodami Indického oceánu. Jedným z najkrajších ostrovov tohto súostrovia je Cousine Island, ktorý sa nachádza asi 6 kilometrov západne od hlavného ostrova Mahé.

Počasie na Cousine Island je veľmi priaznivé po celý rok. Tento ostrov leží v tropickom páse a preto si užijete teplé a slnečné počasie každý deň. Teploty sa pohybujú medzi 24 až 32 stupňami Celzia a voda má rovnakú teplotu.

Najlepší čas na návštevu Cousine Islandu je v období od mája do októbra. V tomto období je suché obdobie a teploty sú miernejšie. Toto obdobie je ideálne pre turistov, ktorí sa chcú venovať vodným aktivitám ako potápanie, šnorchlovanie alebo plachtenie.

Od novembra do apríla prichádza na ostrov obdobie dažďov. V týchto mesiacoch môže byť počasie dosti nestále a môže dôjsť k silným dažďom a búrkam. Napriek tomu, návšteva Seychel v tomto období môže byť stále nádherná, pretože po daždivých dňoch sa ostrov premení na zelenú oázu a rastliny a kvety začínajú kvitnúť.

Ako aj na ostatných ostrovoch Seychel, na Cousine Island sú tiež vysoké vlhkosti, s priemernou vlhkosťou od 70% do 80%. Preto by ste si mali zobrať vhodné oblečenie, ktoré Vám pomôže udržať sa vysušený počas celého dňa.

V každom prípade, návšteva Cousine Islandu by mala byť plánovaná podľa toho, čo očakávate. Ak hľadáte pekné počasie, ideálne obdobie je od mája do októbra. Ak však chcete vidieť viac zelenej prírody, môžete prísť kedykoľvek počas roka. Ak chcete byť úplne istí, doporučujeme si zistiť predpoveď počasia pred svojím príchodom na ostrov.

Celkom určite vás okúzli krásy ostrova Cousine Island a jeho priateľské počasie vás nechá vychutnať si túto tropickú krásu na maximum.


Ubytovanie Seychely Cousine Island


Seychely sú skutočným rajom, kde sa nachádza mnoho ostrovov, ktoré sú ideálnym miestom na dovolenku. Jeden z týchto ostrovov je Cousine Island, ktorý má veľa čo ponúknuť pre tých, ktorí hľadajú dokonalé miesto na oddych.

Cousine Island je malý súkromný ostrov s rozlohou 25 hektárov a nachádza sa 6 km západne od ostrova Praslin. Tento ostrov je miestom pre tých, ktorí hľadajú pokoj a súkromie, pretože na ostrove je len jedno ubytovanie - Cousine Island Resort.

Cousine Island Resort je luxusné ubytovanie, ktoré ponúka len štyri vily súkromným plážovým prístupom. Všetky vily sú vybavené súkromným bazénom a majú krásny výhľad na oceán.

Okrem ubytovania si môžete užiť aj rôzne aktivity na ostrove. Môžete si pozrieť rôzne druhy vtákov a obdivovať nádherné rastliny, pretože ostrov je naozaj rozmanitý a má množstvo druhov rastlín a živočíchov. Okrem toho, môžete si užiť aj vodné aktivity, ako plávanie, potápanie alebo surfovanie.

Jedlo je tiež skvelé na Seychelách a Cousine Island nie je výnimkou. V resort ubytovaní máte možnosť ochutnať rôzne pochutiny z miestnej kuchyne, ktoré sú bohaté na rôzne druhy rýb a morských plodov.

Ak hľadáte súkromie, exkluzívnosť a luxus, Cousine Island Resort je pre vás to pravé miesto na dovolenku. Na tomto krásnom ostrove sa môžete naozaj odreagovať a užiť si dokonalý oddych.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky