Nájdite letenky s najlepšou cenou

Senegal Parc National de la Langue de Barbarie

Najčastejšie otázky a odpovede Senegal Parc National de la Langue de Barbarie


1. Čo je Senegal Parc National de la Langue de Barbarie?

Senegal Parc National de la Langue de Barbarie je národný park nachádzajúci sa v západnej Afrike v krajine Senegal. Park sa nachádza na južnom konci polostrova Langue de Barbarie, ktorý sa rozprestiera do Atlantického oceánu.

2. Aké druhy zvierat môžem pozorovať v parku?

V parku môžete vidieť rôzne druhy vtákov, cicavcov, krokodílov a jeleňov. Medzi obľúbených zvierat patria zebrák senegalský, antilopy, nilské krokodíly a mnoho ďalších.

3. Kedy je najlepší čas na návštevu parku?

Najlepšie obdobie na návštevu parku je v období sucha, teda od novembra do mája. Počas tohto obdobia je počasie najstabilnejšie a najmenej vlhké, čo zvyšuje šance na pozorovanie zvierat a prírodných krás.

4. Ako sa dostanem do parku?

Park sa nachádza v blízkosti mesta Saint-Louis, kde sa nachádza medzinárodné letisko. Možno sa k parku dostať autom, taxíkom alebo autobusom, a to buď z letiska alebo z blízkych miest.

5. Aké sú návštevné hodiny parku?

Park je otvorený každý deň od rána do večera. Konkrétne návštevné hodiny sa však môžu líšiť v závislosti od ročného obdobia a počasia.

6. Potrebujem si pred návštevou parku kúpiť vstupné lístky?

Áno, pred vstupom do parku je potrebné si zakúpiť vstupné lístky. Vstupné je často zahrnuté do cien organizovaných exkurzií a turistických balíkov.

7. Môžem si v parku kempovať?

Áno, v parku je možné si postaviť stan a kempovať. Park ponúka aj niektoré zariadenia, vrátane toalet a sprch, pre komfort návštevníkov.

8. A čo stravovanie?

Park nemá k dispozícii reštaurácie alebo občerstvenie, takže si musíte doniesť vlastné jedlo a nápoje alebo si ich kúpiť v miestnych obchodoch.

9. Aké sú hlavné aktivity, ktoré môžem v parku robiť?

Medzi hlavné aktivity patrí pozorovanie zvierat a vtáctva, prechádzky a výlety na loďách v okolí parku.

10. Už som navštívil park, aké sú ďalšie turistické atrakcie v Senegale?

Senegal ponúka množstvo ďalších turistických atrakcií, vrátane národného parku Niokolo-Koba, ostrova Gorée, kde nájdete múzeum afrického otroctva, a mesta Dakar, ktoré ponúka množstvo zaujímavostí a pamiatok.


Dovolenka Senegal Parc National de la Langue de Barbarie


Senegal je krásna krajina s bohatou históriou a jedinečnou prírodou. Ak hľadáte miesto na dovolenku, kde okrem oddychu a zábavy spoznáte aj nejakú kultúru a exotiku, Senegal je pre vás to správne miesto. A ak máte záujem o nezvyčajné a menej frekventované miesta, neváhajte sa vybrať do Parc National de la Langue de Barbarie.

Táto národná rezervácia sa nachádza na severozápade Senegalu, v blízkosti mesta Saint-Louis. Jej hlavnou atrakciou je dlhá piesočnatá kosť, ktorá oddeluje Atlantický oceán od ústia rieky Senegal. Tento útvar, dlhý až 30 kilometrov, predstavuje jednu z najväčších piesočnatých kosťov na svete a je domovom mnohých rastlinných a živočíšnych druhov.

Pri návšteve národného parku si môžete užiť relaxed atmosféru, ktorá tu panuje. Najlepší spôsob, ako sa kosiť sa doba uplynulá od návštevy priateľov a rodiny, je prejsť sa po piesočnatej kosi, ktorá ponúka dokonalý výhľad na oceán a ústie rieky. Môžete si tu aj pozorovať vtáctvo a iné živočíchy v ich prirodzenom prostredí.

Park sa nachádza v miestach, ktoré sú prístupné iba člnom, takže určite stojí za to si zorganizovať vodnú cestu na vlastnú päsť alebo si prenajať miestneho sprievodcu.

Okrem toho si tu môžete vyskúšať aj rôzne vodné športy, ako sú surfovanie, windsurfing alebo kajakovanie. Ak máte radi rybolov, môžete si požičať prám a vyplaviť sa na lov rýb.

V národnom parku sa nachádza aj malé miestne sídlo, kde sa môžete spoznať s domácimi obyvateľmi a ochutnať miestne jedlá. Môžete si tiež pozrieť miestne remeslá a kúpiť si ručne vyrobené suveníry.

Národný park Langue de Barbarie ponúka jedinečný zážitok pre každého, kto hľadá menej preplnené miesto s krásnym prírodným prostredím. Bude to určite nezabudnuteľná dovolenka a zážitok na celý život.


Počasie Senegal Parc National de la Langue de Barbarie


Senegal Parc National de la Langue de Barbarie je národný park nachádzajúci sa na území Senegalu, na západnom pobreží Afriky. Park sa nachádza v oblasti delty rieky Sénégal a je zaujímavý pre svoju exotickú faunu a flóru. Keďže sa park nachádza v týchto zemepisných šírkach, počasie má významný vplyv na jeho prírodu a turizmus.

V tomto národnom parku panuje tropické podnebie, s vysokými teplotami počas celého roka. Najteplejšie obdobie je v mesiacoch máj až október, kedy priemerné teploty dosahujú okolo 30 stupňov Celzia. Naopak, najchladnejšie mesiace sú január až marec, kedy priemerná teplota klesá na približne 25 stupňov Celzia.

Výrazné sú tiež dážďové obdobia, ktoré sa vyskytujú v dvoch ročných obdobiach. Prvé dážďové obdobie má miesto v júni a júli a druhé od septembra do októbra. Počas dážďových období môžu byť cesty a turistické trasy v parku neprechodné a voda v rieke môže byť príliš silná na plavbu.

Pre tých, ktorí plánujú návštevu tohto národného parku, najlepšou dobou na návštevu sú mesiace január a február, keď sa počasie dostáva do finálnej fázy sucha, ale ešte nie je príliš horúco. Na jar a v lete je v parku teplota vysoká a dáždivé obdobia môžu obmedziť turistické aktivity.

Celkovo je Senegal Parc National de la Langue de Barbarie krásnym miestom s exotickými zvieratami a flórou. Ak plánujete cestu do tejto oblasti, dôkladne si overte aktuálne počasie a vyberte si vhodný čas pre vašu návštevu. S dobrou prípravou sa však môžete tešiť na nezabudnuteľnú aocentnovanú dovolenku.


Letenka Senegal Parc National de la Langue de Barbarie


Senegal je krajina, ktorá ponúka nádherné prírodné krásy a mnoho miest, ktoré stoja za návštevu. Jedným z týchto miest je aj národný park Langue de Barbarie, ktorý sa nachádza v pobrežnej oblasti Senegalu.

Letenka do Senegalu je investíciou do nezabudnuteľného zážitku. Národný park Langue de Barbarie je prírodnou rezerváciou, ktorá zahrnuje 18 km pobrežia Atlantického oceánu. Svojou úžasnou prírodou ponúka prechádzky po pobreží a vôľu objavovať nové miesta v tejto jedinečnej oblasti.

Západná oblasť Sahelu je typická dlhými piesočnými plážami, pouštiami a slanými bažinami. Táto oblasť je miestom, kde sa stretávajú tropy a púšte. Práve v tejto oblasti môžete pozorovať množstvo druhov vtákov. Národný park Langue de Barbarie je domovom pre mnoho ohrozených druhov vtákov.

V národnom parku Langue de Barbarie nájdete to, čo hľadáte - úžasné prírodné krásy, záznamy vtákov a rastlín a nádherné pláže. Park sa rozprestiera na ploche približne 1 300 ha pri ústí rieky Sénégal.

Najlepším časom na návštevu parku Langue de Barbarie je medzi mesiacmi november a máj. Počas tohto obdobia park ponúka jasné nebo a nízku vlhkosť. Táto oblasť má tropické pobrežie, ktoré návštevníkom prináša osviežujúci pocit v menej teplých mesiacoch.

Návšteva národného parku Langue de Barbarie je vyhliadkou na nádherné pláže, ktoré ponúkajú možnosť dobrodružstva a rekreačnej činnosti. Čakajú na vás skvelé prírodné scenérie, ktoré vás určite ohromia svojou nezvyčajnou krásou.

Je nutné poznamenať, že vstup do tohto parku je zdarma. Požiadavky na návštevu sú minimálne, a to v rozumných medziach.

Vzhľadom na svoju polohu v oblasti pobrežia Atlantiku, je krajina a krajina Senegal ideálna pre nenásilnú turistiku a ochutnávanie miestnej kuchyne a kultúry. Navyše, prispejete k posilneniu miestneho hospodárstva, ktoré žije z turizmu.

Vzhľadom na mnoho prírodných krás, ktoré táto krajina ponúka, nemôžete nájsť lepší dôvod, prečo práve teraz cestovať do Senegalu na návštevu národného parku Langue de Barbarie. Nech už ide o milovníkov prírody, kultúry alebo jednoducho prechádzajúcich návštevníkov, Senegal a jeho národný park Langue de Barbarie budú nezabudnuteľnou skúsenosťou.


Ubytovanie Senegal Parc National de la Langue de Barbarie


Senegal je okúzľujúca krajina západnej Afriky, ktorá ponúka návštevníkom skvelé prírodné scenérie a jedinečné zážitky. Jednou z najkrajších oblastí v krajine je Parc National de la Langue de Barbarie. Tento park sa nachádza na severovýchodnom pobreží Senegalu v blízkosti mesta Saint-Louis a ponúka úchvatnú prírodu a rajské pláže. Ak sa plánujete navštíviť tento park niekedy v blízkej budúcnosti, máme pre vás niekoľko tipov ohľadom ubytovania.

Ubytovanie v Parc National de la Langue de Barbarie

Ubytovanie v Parc National de la Langue de Barbarie môže byť trochu ťažšie zohnať, pretože na rozdiel od turistickej zóny v blízkosti mesta Saint-Louis, v parku sa nenachádza mnoho luxusných hotelov. Na druhej strane, toto miesto má však veľa prírodného kúzla, vďaka ktorému môžete zažiť jedinečné zážitky.

Pre tých, ktorých oslovia kempovanie, je dobrým riešením táborisko. Môžete si zapožičať stan a kempovať priamo na pláži. Toto zvláštny spôsob ubytovania to s výhľadom na more a hviezdami poskytne neuveriteľný zážitok.

Ďalšou možnosťou je pobyt v bungalove. Tieto bungalovy ponúkajú pomerne lacné a komfortné ubytovanie. Môžete si vybrať medzi rôznymi veľkosťami a zariadením. Niektoré z nich majú vynikajúci výhľad na oceán.

Je tu aj možnosť ubytovania sa priamo v meste Saint-Louis. V tomto meste sa nachádza mnoho hotelov a penziónov, ktoré ponúkajú rôzne typy ubytovania - od luxusných hotelov po cenovo dostupné hostely.

Návštevníkom, ktorí si chcú vychutnať nádherné výhľady na dediny, pláže a miestnu prírodu, odporúčame vyberať si ubytovanie v domácej atmosfére. V parku sa nachádza mnoho miestnych bývaní, ktoré ponúkajú turistom jednoduché ubytovanie a skvelé jedlá.

Zhrnutie

Parc National de la Langue de Barbarie je úchvatné miesto, ktoré každoročne priťahuje tisíce návštevníkov z celého sveta. Ubytovanie v tomto parku môže byť trochu ťažšie zohnať, ale ak prekročíte toto prekážku, určite nebudete ľutovať. Odporúčame si dopredu zabezpečiť miesto na kempovisku alebo v bungalove, pretože tieto možnosti sú obľúbené a rýchlo sa zapĺňajú. Okrem toho si môžete vyskúšať aj miestne bývania a užívať si jedinečnú atmosféru tohto úžasného miesta.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky