Nájdite letenky s najlepšou cenou

Šalamúnove ostrovy Russell Islands

Dovolenka Šalamúnove ostrovy Russell Islands


V srdci juhozápadného Tichomořia ležia Šalamúnove ostrovy, tajomné a nádherné pohľady, ktoré sú ako stvorené pre dovolenku. Medzi najkrajšími z nich nájdeme Russellovy ostrovy, ktoré svojimi plážami a krištáľovo čistou vodou priťahujú množstvo návštevníkov z celého sveta.

Russellovy ostrovy sú súčasťou Šalamúnových ostrovov a ležia pred pobrežím Papuy-Novej Guiney. Sú neobydlené, s výnimkou niekoľkých dedín, ktoré sa nachádzajú na okrajoch ostrovov. Mnohé z pláží a zátok tu zostali nedotknuté a je to miesto, kde sa môžete úplne oddialiť od každodennej zhonu, relaxovať na bielych piesočnatých plážach a užívať si krásu nezvyčajnej krajiny.

Ak plánujete cestu na Russellove ostrovy, musíte sa pripraviť na to, že sú to neobydlené ostrovy a nemajú žiadnu infraštruktúru. Je možné však využiť miestne ubytovanie v dedinách na okraji ostrova. Miesta, kde sa dá ubytovať, sú pekné a čisté, aj keď jednoduché. Väčšina návštevníkov však radšej využíva ubytovanie na bilých piesočnatých plážach, ktoré sú tým najkrajším na celých ostrovoch.

Jednou z najzaujímavejších vecí, ktoré môžete na Russellových ostrovoch vidieť, sú zvyšky americkej vojenskej prítomnosti z druhej svetovej vojny. Ostrovy boli vtedy v dôležitej strategickej polohe a boli využité ako základňa vojenských operácií. Dnes môžete vidieť rôzne zvyšky z tohto obdobia, vrátane zvyškov nákladných lodí a lietadiel.

Ak sa rozhodnete vychutnať si miestnu kuchyňu, sú tam veľmi jednoduché reštaurácie, kde sa dá ochutnať čerstvé morské plody. Najbežnejšie jedlá sú založené na rýži a rybách, čerstvo uvarené v miestnych štýloch.

Ak hľadáte miesto na oddych a úplne sa oddialiť od reality, Russellove ostrovy by mohli byť presne tým, čo hľadáte. Po celé dni na pláži a v explore krajiny, môžete nazbierať nezabudnuteľné spomienky, ktoré vás budú sprevádzať celý život. S krásnymi panoramatickými pohľadmi a jedinečnou kultúrou, Russellove ostrovy sú miestom, kde sa môžete vrátiť do prírody a vychutnať si jej nádhernosť.


Ubytovanie Šalamúnove ostrovy Russell Islands


Russell Islands sú skupinou ostrovov nachádzajúcou sa v južnom Tichom oceáne. Väčšina ostrovov patrí do krajiny Šalamúnove ostrovy a sú známe svojimi krásnymi plážami a pestrým podmorským svetom. Jedným z najväčších ostrovov skupiny je ostrov Pavuvu, ktorý bol počas druhej svetovej vojny okupovaný japonskými vojakmi. Dnes sú Russell Islands populárnym miestom pre turistov, ktorí sa radi ponoria do krásnej prírody.

Ak hľadáte miesto na ubytovanie na Russell Islands, určite by ste mali zvážiť možnosť ubytovať sa na Šalamúnove ostrovy. Tento ostrov má veľmi rôznorodú ponuku ubytovania, či už hľadáte luxusný hotel alebo skromné bungalovy.

Jeden z najlepších spôsobov, ako zažiť krásu Russell Islands, je pobyt v súkromnom bungalove umiestnenom na pláži. Niektoré bungalovy sú postavené tradičným spôsobom, z dreva a palmy. Môžete teda zažiť tradičnú miestnu kultúru, ako aj vychutnať si pohodlne zariadenie, ako je klimatizácia, sprcha a toaleta.

Nájdete tu aj rôzne možnosti pre tých, ktorí hľadajú luxusné ubytovanie. Niekoľko hotelové komplexy sú umiestnené v pomerne odľahlej oblasti, pretože krajina neumožňuje veľa stavebných možností. Vzhľadom k obmedzeným zdrojom obyvatelov, dodáva celému prostrediu pocit útulnosti a pokoja.

Odo všetkých miest ubytovania na Šalamúnove ostrovy môžete vidieť krásu Tichého oceánu a pláže s bielym pieskom, kde je možné plávať, slnenie alebo hrať si so svojimi deťmi. Večery sú tiež kúzelné, s možnosťou sledovať romantických západov atlantického slnka, a to priamo z vášho ubytovania.

Využite svoj čas na Russell Islands, aby ste sa zblížili s miestnou kultúrou, kuchyňou a prírodou. Pozrite si korálové útesy a rôzne druhy morských živočíchov v rámci ponuky miestnych ponorov. Medzi vyhľadávané aktivity patrí aj plachtenie, rybolov alebo prechádzky po miestnom pralese a rovnako aj poľovačka, ktorá je miestnym obyvateľom prírodou nezriedka vykonávaná.

Russell Islands sú skutočným skvostom a určite krásnym miestom na západo-tichomorskom rajone. Tak urobte plán na návštevu a nezmeškajte túto skvelú príležitosť vidieť jedinečnú krásu Tichom oceánu.


Letenka Šalamúnove ostrovy Russell Islands


Letenka na Šalamúnove ostrovy Russell Islands – nevšedný zážitok z ostrovného ráje

Šalamúnove ostrovy ležia na juhozápadnom pobreží Tichomoria, v blízkosti Papuy-Novej Guiney. Svojou krásou a prírodou nechávajú bez slov a po návrate sa do domova zostanú v mysliach turistov naveky. Islandy sú charakteristické svojimi palmami, bledomodrou vodou a exotickými zvieratami. Ak hľadáte miesto, kde môžete na chvíľu zabiť čas a zbaviť sa stresu, Šalamúnove ostrovy Russell Islands sú jednoznačne tou správnou voľbou.

Ako si zakúpiť letenku?

Najjednoduchším riešením je objednanie letenky prostredníctvom služieb spojených s cestovnými kanceláriami. Okrem toho, že vám poskytnú olavu o vašej ceste, môžete si byť istý, že letenku získať bez problémov a za férovú cenu. Ak sú vám však známe cestovné portály, môžete odkázaní aj na ich ponuku letov.

Kedy je najlepšie ostať na Šalamúnových ostrovoch?

Najlepší čas na návštevu ostrovov je od mája do októbra, kedy ostrovy majú svoju najmenej daždivú sezónu. Ak však chcete zažiť vzrušujúce surfovanie, najlepší čas je od novembra do januára.

Čo robiť na Šalamúnových ostrovoch?

Existuje veľa vecí, ktoré sa dajú robiť na ostrovoch, vrátane surfovania, potápania sa, rybolovu, šnorchlovania a turistiky. Svet pod morom ostrovov ponúka krásne koralové útesy a voľný priestor pre ryby a iné podmorské zvieratá. Ak máte radi dobrodružstvo, môžete sa tiež zúčastniť pochodu v pralese, vyraziť na ráno so slonmi alebo sa kompletne odpočinúť a relaxovať na piesočnej pláži.

Ubytovanie na Šalamúnových ostrovoch

Na ostrovoch sú k dispozícii rôzne možnosti ubytovania, ktoré zahŕňajú prázdninové domy, kempingy, hotely a chalupy na pláži. Najlepším spôsobom, ako si vybrať ubytovanie, je zvážiť svoj rozpočet a preferencie komfortu, ktorý hľadáte.

Zhrnutie

Cesta na Šalamúnove ostrovy Russell Islands nie je lacná, ale bude to určite nezabudnuteľný zážitok, ktorý sa neopakujú každý deň. Krása a príroda ostrovov nechávajú turistov bez slova a po návrate sa domov ostávajú v mysliach naveky. Ak chcete zažiť niečo úplne jedinečné a nie ste si istí, kde začať, osloboďte sa od stresu a poraďte sa s profesionálmi. Vaša cesta môže byť uchvacujúcou dobrodružstvom.


Počasie Šalamúnove ostrovy Russell Islands


Šalamúnove ostrovy Russell Islands sa nachádzajú v Tichom oceáne a patria k štátu Solomonove ostrovy. Tieto ostrovy majú tropické podnebie s vysokou vlhkosťou a teplotou počas celého roka.

Väčšina obyvateľov na týchto ostrovoch pracuje v priemysle alebo v poľnohospodárstve, ktoré závisia od počasia. Teplota na ostrovoch sa pohybuje od 23 do 30°C a vlhkosť je vysoká, čo znamená, že môže byť dosť nepohodlné pre turistov a návštevníkov.

Na Russell Islands sú dva ročné obdobia - suché a dažďové obdobie. Suché obdobie sa koná od mája do októbra a je tu nižšia vlhkosť a menej dažďov. Dažďové obdobie sa koná od novembra do apríla a tu sa očakávajú záplavy a silné dažde.

Vzhľadom k týchto klimatických podmienkam, turistika nie je hlavnou základňou ekonomiky. Miestne obyvateľstvo využíva počasie na pestovanie plodín ako banány, kórejské a ananásy, ktoré sú hlavným zdrojom príjmu.

Vzhľadom k tomu, že sa nachádzajú v Tichom oceáne a v zóne pásu cyklónov, Russell Islands sa môžu stať postihnutými cyklónmi. Toto sa stalo v minulosti, keď bol ostrov ustavične zasiahnutý silnými vetrami a záplavami.

Všetko však závisí od toho aký druh počasia si turista vyberie. Ak preferujú suchý a slnečný čas, mali by sa rozhodnúť pre návštevu v mesiacoch máj až október. Na druhej strane, ak sú dobrodružnejší a chcú vidieť dažď a prekrásne tropické búrky, mali by sa rozhodnúť pre návštevu v dažďovom období.

Vo všeobecnosti je počasie na Russell Islands plné rôznych možností, ktoré sú vhodné pre každého. Aj keď sa môžu vyskytnúť cyklóny, zvyčajne sú ostrovy bezpečné a zákazníci môžu počítať s príjemnou a tropickou atmosférou, ktorá je ideálna pre tých, ktorí hľadajú únik.


Najčastejšie otázky a odpovede Šalamúnove ostrovy Russell Islands


1. Kde sa nachádzajú Šalamúnove ostrovy Russell Islands?
- Nachádzajú sa v južnom Pacifiku, medzi ostrovmi Guadalcanal a Ngella.

2. Sú Šalamúnove ostrovy Russell Islands obývané?
- Áno, sú obývané miestnymi pôvodnými obyvateľmi a ďalšími skupinami prisťahovalcov.

3. Aký je povrch ostrovov?
- Ostrovy sú hornaté a väčšinou pokryté džungľou.

4. Ako sa môžem dostať na Šalamúnove ostrovy Russell Islands?
- Najlepší spôsob, ako sa tam dostať, je cez leteckú linku do mesta Honiara na susednom ostrove Guadalcanal, a potom sa vydať lodou na Russell Islands.

5. Aké rozmanité druhy fauny a flóry môžete nájsť na ostrovoch?
- Na ostrovoch nájdete množstvo druhov vtákov, rýb, korálov a morských živočíchov. Rastlinný svet zahŕňa množstvo druhov endemických pre ostrovy, napríklad kokosové, pandanusové a banánové palmy.

6. Aké histórie majú Šalamúnove ostrovy Russell Islands?
- Počas druhej svetovej vojny boli ostrovy dôležitými základňami pre vojská Spojených štátov a Japonska. Dnes sú po vojne mnohé prežitky ešte viditeľné, napríklad zostatky starých budov, odpaľovačov, tankov a lietadiel.

7. Môžem sa zúčastniť potápania na Šalamúnových ostrovoch Russell Islands?
- Áno, na ostrovoch sú miesta ideálne na potápanie a šnorchlovanie so zachovanými útesmi a potopenými loďami z 2. svetovej vojny. Existujú tiež rôzne scény morského života a úžasné krajinné scenérie.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky