Nájdite letenky s najlepšou cenou

Rusko Smolensk

Počasie Rusko Smolensk


Rusko Smolensk leží v západnej časti Ruska, na hranici s Bieloruskom. Pretože sa nachádza vo vnútrozemí kontinentálnej Európy, ma podobné klimatické podmienky ako väčšina miest v oblasti. Rokyúliarok, v Smolensku si môžete vychutnať všetky ročné obdobia s ich charakteristickými zmenami počasia.

V lete sa teploty môžu pohybovať v slušnej rozmedzí od 15 až do 30 stupňov Celzia. Dni sú dlhé a počasie je slnečné, čo je ideálne pre turistov a milovníkov prírody, ktorí sa chcú vybrať na výlety. Avšak letné obdobie v Smolensku býva aj zrážkovejšie, takže si nezabudnite zobrať so sebou plášť alebo ochranné pláteno, najmä ak sa chystáte na víkendový výlet.

Podobne ako v lete, aj v zime sú teploty kolísajúce v závislosti na danom dni. V zime sa teploty môžu pohybovať okolo –15 stupňov Celzia, a dokonca aj pod tým. Zimné mesiace sú relatívne suché, ale môžete sa stretnúť s ťažšie snežnými príhodami z roka na rok. Pre milovníkov zimných športov by preto mala byť príprava vždy dôkladná a zahrňovať vhodné oblečenie a vybavenie.

Jeseň a jar v meste sú obdobím mierneho počasia s teplotami okolo 10 až 20 stupňov Celzia. Pre tých, ktorí chcú vidieť rusku prírodu v jej plnej kráse, by tieto obdobia mohli byť skvelou príležitosťou na prechádzky a venčenie.

V Smolensku sa okrem zimy nevyskytuje žiadne extrémne počasie, ale pre návštevníkov je dôležité dodržiavať pravidlá pre obliekanie a zahrnúť správne vybavenie, aby ste si mohli užiť svoj pobyt naplno v závislosti na situácií.

Celkovo možno povedať, že počasie v Rusku Smolensk je podobné ako v ďalších ruských oblastiach. Ak sa radi vydávate na dobrodružstvá a chcete vidieť Rusko v jeho plnej kráse, Smolensk je skvelým mestom, ktoré si zaslúži vašu návštevu počas celej sezóny.


Ubytovanie Rusko Smolensk


Smolensk je jedným z najkrajších miest v Rusku a turisti ho navštevujú pre jeho bohatú históriu a kultúru. Ak hľadáte ubytovanie v Smolensku, máte na výber mnoho možností od hotelov a penziónov až po súkromné apartmány.

Jedným z najlepších hotelov v Smolensku je Hotel Noviy Otel. Nachádza sa v centre mesta a ponúka moderné izby s klimatizáciou, káblovou televíziou a minibarom. Hotel má wellness centrum s vírivkou, sauna a masážnymi službami, ktoré sú ideálne pre oddych po dni strávenom objavovaním mesta.

Ďalšou možnosťou je Penzión Prezident. Nachádza sa iba niekoľko minút chôdze od zrúcaniny Kremlu v Smolensku a ponúka priestranné izby s bezplatným Wi-Fi pripojením a televíziou s plochou obrazovkou. Penzión má aj reštauráciu, kde si môžete vychutnať tradičné ruské jedlá.

Ak preferujete súkromné ubytovanie, môžete si nájsť mnoho súkromných apartmánov na prenájom v Smolensku. Tieto apartmány poskytujú pohodlie à la domov, čo je ideálne pre tých, ktorí chcú mať viac súkromia a nezávislosti. Môžete si nájsť apartmány, ktoré sú plne zariadené s kuchyňou, kúpeľňou a obývačkou. Je to tiež skvelá možnosť pre tých, ktorí cestujú s rodinou alebo s priateľmi.

V Smolensku si môžete vybrať z mnohých možností pre ubytovanie, ktoré sa prispôsobia vašim potrebám a financiám. Niektoré z nich sú hotelové izby, penzióny, súkromné apartmány a mnoho ďalších. Nezabudnite si vybrať miesto, ktoré vám umožní prežiť svoj pobyt v Smolensku s príjemným komfortom a vysokou kvalitou.


Dovolenka Rusko Smolensk


Rusko ponúka návštevníkom množstvo malebných miest a krásnych pamiatok. Jedným z nich je mesto Smolensk, ktoré leží na rieke Dnipro v západnej časti Ruska.

Mesto Smolensk je bohaté na históriu a kultúru. Bolo jedným z najdôležitejších miest Ruska počas stredoveku a neskôr počas vojen v 20. storočí. V meste sa nachádza množstvo krásnych pamiatok, ako napríklad chrámy, katedrály a historickej pamiatkou najvyššieho rádu v Rusku – Krásnoje selo.

V Smolensku by ste si nemali nechať ujsť vyhliadkovú vežu, z ktorej môžete vidieť celé mesto. Okrem toho by ste mali navštíviť aj múzeum Smolenska, ktoré vám poskytne znalosti o histórii a kultúre mesta.

Rusko ponúka aj množstvo prírodných krás, a tak by ste si nemali nechať ujsť prírodné parky a rezervácie v okolí Smolenska. Najznámejšou z nich je Bieľovecká rezervácia, ktorá je známa svojimi jedinečnými a zaujímavými jazerami. Taktiež by ste si nemali nechať ujsť návštevu rieky Dnipro, kde si môžete vychutnať kanoistiku alebo plachtenie.

Ak hľadáte miesto, kde si oddýchnete a zrelaxujete sa, Smolensk je pre vás tou správnou voľbou. Mesto ponúka množstvo kvalitných ubytovacích zariadení a miest, kde si pochutnáte na chuťovej ruského jedla.

V Smolensku sa konajú aj rôzne festivaly, ako napríklad Slávnosti ruského tanca a piesní, kde máte možnosť sledovať miestnych umelcov a posluchať si tradičnú ruskú hudbu.

Celkové vízia dovolenky v Smolensku a okolí je prelievaná krásou miesta, jeho kultúry a histórie, s množstvom možností na wide-rangi deňtrips, od prieskumu mesta po plávanie v rieke. Mesto ponúka množstvo krásnych miest, ktoré stojí za to navštíviť a zažiť.


Najčastejšie otázky a odpovede Rusko Smolensk


Prepáčte, ale Vaša žiadosť je nejasná. Môžete, prosím, bližšie objasniť Vašu požiadavku na najčastejšie otázky a odpovede týkajúce sa Ruska a Smolenska?


Letenka Rusko Smolensk


Ak plánujete cestu do Ruska, až prvé, čo vám napadne, je samozrejme Moskva, no ďalšou zaujímavou destináciou je napríklad aj mesto Smolensk. Letenky na trasu Bratislava - Smolensk poskytuje niekoľko leteckých liniek a tipujeme, že sa tu môžete tešiť skutočne na nezabudnuteľné zážitky.

Letenka na trasu Bratislava - Smolensk sa dá zohnať za prijateľnú cenu, avšak je potrebné si dať pozor na to, kedy si ju kupujete, pretože cena letenky sa môže meniť práve v závislosti od vašej rezervácie. Napríklad ak si letenku zakúpite s dostatočným predstihom, tak si môžete byť istí, že cena letenky sa bude pohybovať na relatívne nízkej úrovni.

Po príchode na letisko vo Smolensku vás čaká úplne iná a zaujímavá kultúra ako v Slovensku. V Smolensku sa nachádza množstvo pamiatok a turistických atrakcií z čias ruských cárov a prvej svetovej vojny. Medzi tie najznámejšie patrí Smolenský kreml, ktorý si môžete pozrieť v sprievode miestneho sprievodcu. Po prechádzke po nádvorí kremlu sa môžete vybrať na prechádzku uličkami mesta a pozrieť si miestne kostoly a chrámy, ktoré vás určite ohromia svojím architektonickým umením.

Pre milovníkov prírody a turistiky sú v Smolensku vhodné aj jazdecké kluby. Môžete si totiž užiť krásne prechádzky po lesoch a samozrejme aj jazdu na koňoch, ktorá sa v Rusku veľmi obľubuje. Ak sa vám nechce veľmi činorodá dovolenka, tak si môžete dať relaxačné procedúry, ktoré sú vo Smolensku veľmi obľúbené.

Spolu s prekrásnou ruskou kuchyňou si môžete užiť aj miestne divadlá či filmové predstavenia, na ktoré sa chodia Rusi pravidelne. Celkovo sa v Rusku určite nebudete nudiť. Ľudia sú tu otvorení a srdeční, aj keď to na prvý pohľad tak nevyzerá. Tak čo vy sa teda neváhajte a podniknite let do mesta Smolensk na Rusku, určite si to užijete.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky