Nájdite letenky s najlepšou cenou

Rakúsko Mondsee

Dovolenka Rakúsko Mondsee


Dovolenka Rakúsko Mondsee – Kde sa zoznamujú hory s jazerami

Rakúsko je dovolenkovou destináciou, ktorá každoročne láka tisíce turistov z celého sveta. A nenachádza sa tu jediné miesto, ktoré by stálo za to navštíviť. Jedným z najkrajších miest v Rakúsku je bezpochyby oblasť Mondsee. Toto miesto sa vyznačuje úchvatnou prírodou a je známe prepojením horských dolín s jazerami.

Mondsee sa nachádza v hornatej oblasti Salzkammergut, ktorá sa nachádza len hodinu jazdy z Salzburgu. Oblasť Salzkammergut je charakteristická krásnymi horskými údoliami, ktoré sa prelínajú s jazerami a ponúkajú turistom široké možnosti na rôzne aktivity a zážitky.

Jazerá, tiež súčasť oblasti Salzkammergut, sú obklopené strmými skalami a kopcami a z tohto dôvodu sú považované za veľmi fascinujúce scenérie, ktoré majú mnoho prírodných krás.

Mondsee je jedno z najväčších jazier v oblasti Salzkammergut a je obľúbené pre svoj kludný charakter a výnimočne čistú vodu, ktorá poskytuje trvalé teplo vo väčšine mesiacov v letnom období. Okrem kúpania a slnenia na jazere so skvelým výhľadom na hory, návštevníci môžu tiež plávať s dokonalými podmienkami.

Nedeľný trh a prehliadky kláštora

Mondsee sa pýši tiež starým benediktínskym kláštorom, ktorý bol založený v 7. storočí. Kláštor je výnimočný pre svoj románsky stav, ktorý naznačuje jeho pôvod a históriu až do staroveku. Okrem toho sa tu nachádza aj krásny cechový dom, zvaný Herrenhaus, v ktorom v minulosti bývali kláštorníkmi.

Nedeľný trh v okolí kláštora ponúka zážitky pre rodiny, rovnako ako aj milovníkov jedla a pitia. Návštevníci si môžu zakúpiť rôzne druhy ovocia, zeleniny, syrov, medu, pečiva, mäsa a mnoho iných produktov vyrobených lokálnymi výrobcami.

Aktivity na jazere

V letných mesiacoch ponúka jazero Mondsee možnosti na rôzne aktivity vrátane jazdenia na vodných skútroch, vodných lyžiach a dokonca aj na XXL plávajúcom podloží, ktoré je určené pre deti.

Pre tých, ktorí preferujú aktivity na pevnine, je možné zapojiť sa do cyklistických výletov alebo túr na horských bicykloch, turistických chodníkoch a iných turistických trasách.

Okrem toho môžete absolvovať aj nenáročné túry po miestnej oblasti a užiť si krásne výhľady na hory, nádherné vodopády a mnoho iných prírodných prekvapení.

Zitá vôňa miestnej kuchyne

Mondsee a jeho okolie sú tiež významné pre svoju gastronomiu, ktorá spája miestne ingrediencie s tradičnými rakúskymi receptami. Možno dopriať si mnoho chutných jedál a špecialít, ktoré ťa potešia priamo z miestnej kuchyne.

Víno a pivo sú tiež súčasťou života v Mondsee a v celom Rakúsku, preto návštevníci môžu ochutnať mnoho druhov miestnych vín a pív v mnohých miestnych pivovaroch a vinárnach.

Záver

Dovolenka v Rakúsku v oblasti Mondsee je ideálna pre tých, ktorí sa chcú pozrieť na krásy Rakúska ako sú hory a jazerá. V oblasti sa tiež nachádza množstvo príležitostí na aktivity ako celek.

Okrem toho, luxusné ubytovanie, tradičné rakúske jedlo a miestne víno sú len niektoré z príjemností, ktoré môžu návštevníci vyskúšať počas svojho pobytu v oblasti Mondsee.

Ak plánujete dovolenku v Rakúsku, neváhajte zvoliť oblasť Mondsee, ktorá určite stojí za to.


Najčastejšie otázky a odpovede Rakúsko Mondsee


Ahoj! Tu je niekoľko z najčastejších otázok a odpovedí týkajúcich sa Rakúska Mondsee:

1. Aké je počasie v Mondsee?

Počasie v Mondsee zvyčajne býva mierny, s chladnými zimami a teplými letami. Teploty sa pohybujú od -1°C v januári a februári až po priemerných 22°C v júli a auguste.
2. Aké atrakcie má Mondsee?

Mondsee má mnoho atrakcií pre turistov, vrátane nádhernej stredovekej katedrály, kláštora a kaplnky. Okolie Mondsee je tiež populárne pre jeho scénické cyklotrasy a vodné športy na jazere.
3. Kde sa nachádza Mondsee?

Mondsee je malé mesto nachádzajúce sa v hornatej oblasti Salzkammergut v Rakúsku. Nachádza sa asi 25 kilometrov západne od Salzburgu.
4. Ako sa dostanem do Mondsee?

Mondsee je najlepšie dosiahnuteľná autom, ale z autobusovej stanice v Salzburgu je možné prísť do Mondsee aj verejnou dopravou.
5. Kedy je najlepší čas na návštevu Mondsee?

Najlepší čas na návštevu Mondsee závisí od vašich preferencií. Počas leta je mesto plné turistov a teploty môžu byť vyššie. Zimné mesiace sú pokojnejšie, ale teploty sú nižšie a niektoré atrakcie môžu byť obmedzené.
6. Kde môžem nájsť informácie o ubytovaní v Mondsee?

Informácie o ubytovaní v Mondsee nájdete na stránkach ako booking.com ale aj na stránkach samotných hotov alebo penziónov v meste.
7. Kedy sa koná Mondseer Jedermann?

Mondseer Jedermann je každoročný divadelný festival konajúci sa v Mondsee. Tento festival sa zvyčajne koná v mesiaci júl.
Dúfam, že som vám pomohol! Ak máte nejaké ďalšie otázky, neváhajte sa opýtať!


Počasie Rakúsko Mondsee


Rakúsko Mondsee sa nachádza v údolí okolo jazera Mondsee, v Hornom Rakúsku, kúsok od Salzburgu. Obec má približne 3 500 obyvateľov a je obľúbenou destináciou turistov, hlavne v lete.

Počasie v Rakúsku Mondsee sa líši podľa ročného obdobia. V lete sú teploty teplejšie, v zime je tu chladnejšie a viac snehu. V lete dosahujú teploty až do 25°C, ale väčšinou sa pohybujú okolo 20°C. Teploty v noci sú v lete síce nižšie, ale stále príjemné, okolo 10-15°C. Voda v jazere Mondsee sa v lete ohrieva až do 24°C, čo je ideálne na kúpanie.

V zime sa teploty pohybujú okolo 0°C až -10°C, a je tu viac snehu. Okolie Mondsee je známe aj svojimi zimnými športovými aktivitami, ako sú lyžovanie, snowboarding a korčuľovanie. V dedine je tiež niekoľko krásnych zimných trhov, kde môžete ochutnať tradičné rakúske jedlá a nápoje.

Väčšina dní v Rakúsku Mondsee sú slnečné a jasné. V suchom období, teda od mája do septembra, tu takmer nepada dážď, a je tu približne 10-12 hodín slnečného svitu. Vlahšie obdobie prichádza zvyčajne na jeseň, keď môže byť viac zrážok.

Ak hľadáte príjemné počasie a nádherné miesto s množstvom zážitkov, Rakúsko Mondsee je pre vás ideálnou destináciou. Okolité hory a jazero Mondsee sú nádherné počas každého ročného obdobia. V lete si tu môžete užiť jazdu na bicykli, kajaku alebo si sadnúť na lodičku a obzerať sa na okolie. V zime si môžete vychutnať lyžovačku, sánkovanie alebo romantickú prechádzku v snehu. Rakúsko Mondsee ponúka niečo pre každé ročné obdobie a každého návštevníka.


Ubytovanie Rakúsko Mondsee


Mondsee je malebné rakúske mestečko, ktoré sa nachádza neďaleko Salzburgu. Nachádza sa priamo pri jazere Mondsee, čo robí toto miesto populárnou destináciou pre turistov, ktorí túžia po zábave a oddychu v prírode. Ak hľadáte ubytovanie v tejto oblasti, máte na výber z mnohých možností, ktoré vám umožnia vychutnať si krásu tejto časti Rakúska.

Ak hľadáte klasické ubytovanie v hoteli, v Mondsee nájdete mnoho zaujímavých možností. Hotel Schlosshof a Hotel Leitnerbrau sú dva z najpopulárnejších hotelov v meste. Oba hotely ponúkajú štýlové ubytovanie, ktoré sa nachádza v budove s historickým charakterom. Navyše poskytujú pohodlné ubytovanie v priestranných izbách a kvalitné služby s priateľským personálom.

Pre tých z vás, ktorí hľadajú niečo trochu iné, existuje mnoho možností ako ubytovať sa v okolí Mondsee. Ponúka sa napríklad možnosť prenajať si apartmán alebo chatu. Penzión Schernthaner a Ferienwohnung Syrien ponúkajú moderné a dobre vybavené byty so súkromným vchodom. K dispozícii sú aj menšie apartmány ako Chatka sauna.

Ak hľadáte ubytovanie s nádherným výhľadom na jazero Mondsee, môžete si vybrať z mnohých možností. Hotel Seerose sa nachádza priamo pri brehu jazera a ponúka nezabudnuteľné výhľady z každej izby. Ďalšie možnosti ubytovania s výhľadom sú Nussbaumerhof, Pension Anblick a Appartement Seeblick.

Pre tých, ktorí majú radi súkromie a radi si ubytovávajú mimo ruchu mesta, máme pre vás niekoľko odporúčaní. Ponúka sa možnosť ubytovania v apartmánoch Catesina Montana, ktoré sa nachádzajú v samostatnom dome s bezplatným parkovaním a súkromným prístupom ku krytej terase. Okolie Mondsee ponúka aj zaujímavé možnosti ubytovania ako bývalé farmy vokolí gazdovských statkov a malé chatky.

V Mondsee nájdete na výber z širokej škály ubytovacích možností. Ak hľadáte klasické, komfortné ubytovanie, hotel Schlosshof alebo Hotel Leitnerbrau sú dobrými voľbami. Ak chcete niečo iné, môžete si vybrať z apartmánov, chát alebo penziónov, ktoré sa nachádzajú v okolí mesta. Bez ohľadu na to, akú možnosť si vyberiete, budete môcť vychutnať si krásy tohto kúzelného miesta, ktoré je obľúbené nielen v lete, ale aj v zime ako športové stredisko.


Letenka Rakúsko Mondsee


Rakúsko je krajina plná zaujímavých aj krásnych miest, ktoré sú viac ako vhodné na relaxačné víkendové výlety aj dlhšie dovolenky. Medzi týmito miestami patrí aj Mondsee, malebné mestečko v Salzburgu, ktoré je obľúbené medzi turistami aj domácimi.

Ak si plánuješ letieť do Rakúska a chceš navštíviť Mondsee, letenka na toto miesto bude určite veľmi vítaná. Letecká doprava do Rakúska je rýchla aj pohodlná, a ak ju zabezpečíš v predstihu, ušetríš pomerne veľa peňazí.

Existuje množstvo leteckých liniek, ktoré ponúkajú lety do Salzburgu - najbližšieho väčšieho mesta k Mondsee. Najvyužívanejšie letecké spoločnosti sú Austrian Airlines, Lufthansa alebo Ryanair a cena leteniek závisí od množstva faktorov. Medzi ne patria napríklad letovisko, preferovaný čas odletu, trvanie letu a samozrejme, to, koľko času pred odletom si lístok zakúpiš.

Vzhľadom k tomu, že Rakúsko má veľa turistických atrakcií a každú sezónu sa množstvo turistov pretekuje o mieste v hoteloch, doporučuje sa kúpiť letenku na Mondsee vopred. Ak sa rozhodneš, že svoju dovolenku na SalzburgerLand presne naplánuješ, môžeš si navštíviť viacero miest a využiť tiež nádherné jazero Mondsee na agroturistiku, či kajakárske týždne.

Mondsee je veľmi malebné mestečko, ktoré môžeš preskúmať a vidieť všetky jeho krásy za jeden-dva dni. Nie je potrebné plánovať dlhé pobyty, ale skôr pár dní výletu počas letnej sezóny, ktoré ti pomôžu odpočinúť si od hektického života.

Ak sa teda chystáš letieť do Rakúska, rozhodni sa pre letenku na salzburský letisko a vyraz do kúzelného Mondsee! V nádhernom prostredí SalzburgerLandu si môžeš dokonale odpočinúť, bez valného náporu na svoj rozpočet :) .


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky