Nájdite letenky s najlepšou cenou

Portugalsko Sintra

Najčastejšie otázky a odpovede Portugalsko Sintra


1. Kam v Portugalsku sa oplatí ísť?
Sintra je jedno z miest, ktoré sa oplatí navštíviť v Portugalsku.

2. Aké sú top atrakcie v Sintra?
Top atrakciou je Palác Pena a jeho záhrady, Kúria Monserrate, Zámok Quinta da Regaleira a Palác Nacional Sintra.

3. Kedy je najvhodnejší čas na návštevu Sintry?
Najlepší čas na návštevu Sintry je od júna do septembra, kedy sú teploty vysoké a je menej zrážok.

4. Ako sa dostať do Sintry z Lisabonu?
Najlepšou možnosťou je autobus alebo vlak z Lisabonu do stanice Sintra.

5. Koľko trvá návšteva Sintry?
Na návštevu všetkých hlavných atrakcií v Sintra je potrebných 1-2 dni.

6. Ako zaplatiť vstupenky do atrakcií v Sintra?
Väčšina atrakcií má možnosť zakúpenia vstupeniek online alebo na mieste v hotovosti alebo kartou.

7. Aké sú možnosti stravovania v Sintra?
V Sintra sú rôzne reštaurácie a pivnice, kde môžete ochutnať tradičnú portugalskú kuchyňu a miestne vína.

8. Aké sú možnosti ubytovania v Sintra?
V Sintra nájdete rôzne druhy ubytovania, od luxusných hotelov po lacnejšie hostely.

9. Čo je Najlepšie obliecť sa na návštevu Sintra?
Odporúča sa obliekať sa v pohodlnej obuvi a vrstvenej oblečení, pretože počasie v Sintra môže byť zmiešané.

10. Aké ďalšie miesta je možné navštíviť v blízkosti Sintry?
Blízke miesta zahŕňajú oblasť Cascais a Cabo da Roca, západné najväčšie východiskové miesto Európy.


Ubytovanie Portugalsko Sintra


Sintra je malebné mestečko na pobreží Atlantiku, ktoré sa nachádza v západnej časti Portugalska, len niekoľko kilometrov od hlavného mesta Lisabonu. Toto historické mesto je fascinujúce pre svoje majestátne pamiatky a úchvatné prírodné krásy.

Pre turistov, ktorí plánujú navštíviť Sintru, je dôležité nájsť ubytovanie, ktoré splní ich očakávania a potreby. V Sintri nájdete rôzne ubytovacie možnosti, od butikových hotelov a penziónov po apartmány a hostely.

Ak hľadáte čaro starého sveta, ktoré kombinuje súčasný komfort, môže byť Tivoli Palácio de Seteais ten správny pre vás. Sme úplne v inom svete. Tento palác pochádza z 18. storočia a bol zrekonštruovaný tak, aby ponúkol hostom jedinečný zážitok. Pokoje sú vybavené antickým nábytkom a elegantným dekorom. Okrem toho môžete skúsiť centrum wellness, tenisový kurt alebo si objednať masáž alebo kozmetickú procedúru.

Inou dobrú možnosťou pre ubytovanie je Sintra Boutique Hotel. Nachádza sa v centre mesta a ponúka pohodlné a elegantné pokoje, ktoré sú vybavené súčasným nábytkom a modernými zariadeniami. Okrem toho môžete využiť kaviareň a bar, sporák a krb na príjemný relaxačný večer.

Pre hostí, ktorí hľadajú príjemnú, cenovo dostupnú možnosť, je vynikajúcim výberom Moov Hotel. Nachádza sa v centre mesta a ponúka jednoduché ale veľmi funkčné a moderne zariadené izby. Okrem toho ponúka internetový kút a parkovisko pre automobily.

V blízkosti Sintry je aj pár dobrých ubytovacích možností. Napríklad Pestana Sintra Golf Resort & Spa, ktorý kombinuje luxusné ubytovanie s rezortovou atmosférou. Táto stravovacia jednotka sa nachádza na zelenom horskom svahu a ponúka nádherné výhľady na mesto. K dispozícii sú kúpeľňové izby, apartmány a vily. Výhodou je blízkosť golfového ihriska, wellness centra a jazdeckého klubu.

Ak hľadáte ubytovanie s menej luxusným cítením, Penzion Lawrence v Sintra je skvelou voľbou. Nachádza sa v centre mesta a ponúka príjemné a dobre zariadené izby. Okrem toho ponúka hostom krásne výhľady na hrad a park. Toto ubytovanie je pre turistov, ktorí hľadajú výhodné miesto pre pobyt v Sintri.

Nemôžeme zabudnúť na útulný hostel Saudade a jeho dobrú cenovú dostupnosť. Hostel sa nachádza v centre mesta a ponúka jednoduché, ale pohodlné ubytovanie v spoločnej izbe. Okrem toho má hostel terasu na streche s výhľadom na mesto.

V Sintra nájdete viacero ubytovacích možností pre všetky typy cestovateľov. Od luxusných rezortov po lacné hostely, Sintra ponúka unikátne zážitky v závislosti na vašich potrebách a očakávaniach. Vyberte si ten, ktorý najlepšie vyhovuje vašim požiadavkám a užite si dokonalú dovolenku.


Počasie Portugalsko Sintra


V Sintra v Portugalsku sa od konca leta do začiatku jesene teploty držia okolo 25 stupňov Celsiusa. V noci sa teplota pohybuje okolo 15 stupňov, takže sa budete potrebovať správne obliecť. Aj keď je v tomto období celkovo veľmi teplo, môžu sa vyskytnúť krátke dažde, takže na každý prípad by ste si mali zobrať so sebou malú deka a pršiplášť.

Ak Vás zaujíma kúpanie v oceáne, aj počas tejto doby Robezia (Surf okrsek) na západnej časti Sintry je navštevovateľná. Teplota Atlantiku sa pohybuje od 17 do 20 stupňov, takže by ste si mali u seba mať výstroj pre menej teplú vodu.

V závislosti od toho, kedy na dovolenku prídete, môže sa počasie líšiť. Ak prídete na jar alebo na jeseň, môžete sa už triasť, ale teploty môžu byť až o 10 stupňov nižšie.

Okrem toho sa Sintra má čo ponúknuť aj v zime. Zima v Sintra nie je až taká drsná ako v niektorých iných častiach Portugalska. Priemerné teploty sa držia okolo 15 stupňov, ale v noci môže byť chladnejšie.

Celkovo by sme mohli povedať, že pre turistov, ktorí sa chcú vyhnúť najhorším horúčavám, ale zároveň sa chcú ešte kúpať v oceáne, je najlepší čas na návštevu Sintry v septembri alebo začiatkom októbra. Ak chcete počasie, ktoré si užijete, ale zároveň nemáte problém s teplotami nad 30 stupňov, môžete prísť do Sintry v lete. Ak máte radi mierne počasie a chcete si užívať najkrajšie výhľady na Sintru, jar alebo jeseň sú ideálne. Ani zima nie je zlá, ale čo sa týka kúpania, musíte si zvoliť iné miesto ako Atlantik. Vzhľadom na to, že Sintra sa môže pochváliť pôsobivou architektúrou, historickými zámkami a úchvatnou prírodou, tu nájdete stále niečo, čo si môžete užiť, bez ohľadu na ročné obdobie.


Letenka Portugalsko Sintra


Ak hľadáte miesto plné krásnych hradov, záhrad a palácov, ktoré vás zavedú do časov minulých, potom by ste sa mali pozrieť na portugalské mesto Sintra. Toto malebné mestečko sa nachádza len krátky výlet z Lisabonu a je plné historických pamiatok, nadherných záhrad a úchvatných výhľadov.

Kráľovské paláce

Ak hovoríme o Sintra, nemôžeme zabudnúť na kráľovské paláce. V meste sa nachádza niekoľko palácov, najviac však vyniká zámoček Palác Pena, ktorý teraz slúži ako múzeum a turistická atrakcia. To čo robí Palác Pena jedinečným je jeho architektonický štýl, ktorý kombinuje gotiku, románske a orientálne prvky. Navštíviť tento zámoček znamená pridať do zoznamu miest, ktoré by ste museli vidieť.

Záhrady

Okrem palácov ponúka Sintra aj viacero záhrad, ktoré rovnako ako kráľovské paláce, patria medzi popredné turistické atrakcie. Najobľúbenejšou záhradou je bezpochyby Park Monserrate, ktorý sa tiahne na viac ako 300 akrách a vyniká kvetmi z celého sveta. Ďalšími významnými záhradami sú Kralovská záhrada (quinta da regaleira) a záhrada Quinta da Ribafria.

Trasy

Sintra je ideálnym miestom na turistiku kvôli svojej jedinečnej krajine. Jedna z trás, ktorú si turisti radi užijú, vedie na vrchol hory Pena, kde sa nachádza Palác Pena. Cestou smerom hore, si môžete vychutnať úžasný výhľad na mesto a okolie. Ďalšie trasy vedú na Cabo da Roca (západný koniec Európy) alebo na Sintrský palác.

Ako sa tam dostať?

Sintra sa nachádza len krátky výlet z Lisabonu a dopravné spojenie je tu vynikajúce. Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Sintry, je vziať vlak z hlavného nádražia v Lisabone. Cesta trvá asi 45 minút a lístky sú k dostaniu v každej stanici.

V záverečnom slove...

Nemusíte byť milovníkom umenia a historických pamiatok, aby ste navštívili Sintru. Mesto ponúka množstvo zaujímavých miest, ktoré sa určite oplatí vidieť. Ak plánujete dovolenku v Portugalsku, nezabudnite zaradiť Sintru do svojho itinerára - splní všetky vaše očakávania!


Dovolenka Portugalsko Sintra


Portugalsko je jednou z najkrajších krajín v Európe. Okrem pôvabného pobrežia, historických miest a kultúrnych udalostí ponúka Portugalsko aj nádherné prírodné scenérie. Sintra, mesto nachádzajúce sa iba 30 minút jazdy z Lisabonu, je jedným z najkrajších miest v Portugalsku. Je plné palácov, zámkov a nádherne udržiavaných záhrad, ktoré si obľúbili už mnohí turisti.

Sintra je veľmi pekné mesto s bohatou históriou a architektúrou. Najznámejším a najnavštevovanejším objektom v Sintra je Queluz palác. Tento krásny palác bol postavený v 18. storočí a patrí medzi najkrajšie záhrady na svete. Okolie paláca, kde sa rozprestiera záhrada, sa nazýva “portugalský Versailles”. Je to skvelá destinácia pre tých, ktorí majú radi krásny dizajn a históriu.

Ďalším klenotom v Sintra je Palác Pena. Tento palác z 19. storočia je veľmi strhujúci a krásny s množstvom farebného dekoru a zaujímavých architektonických prvkov. Palác leží na vrchole kopca, ktorý ponúka pozoruhodný výhľad na Sintru a okolité oblasti.

Okrem toho, Sintra ponúka mnohé zábavné aktivity ako napríklad prechádzky, návšteva tradičných obchodov s takými produkty ako chutné pasteries, paštéty, ovocné ovocie a sadje, srnčia klobása a mnoho ďalších. Pre milovníkov dobrodružstva, turistov a cyklistov je tu nespočetné množstvo chodníkov a cyklocest, ktoré sú vhodné pre rodiny aj pre skúsených denných turistov.

V Sintra je množstvo malých pláží, ktoré sú dokonalým miestom pre plavárskych milovníkov a pre tých, ktorí si radi užívajú slnko. Najlepšie pláže v blízkosti sú Praia Grande a Praia das Macas. Amfiteáter je ďalšou atrakciou, ktorá ponúka návštevníkom prehliadky a koncerty každý rok.

Sintra ponúka nádherné miesta, ktoré vás nadchnú a zanechajú nezabudnuteľné zážitky. Ak ste sa rozhodli pre Portugalsko ako svoju dovolenku, nenechajte si ujsť návštevu Sintry. To je presne miesto, kde si môžete vychutnať históriu, architektúru, prírodu a dobré jedlo. Vaša dovolenka tu bude nezabudnuteľná a určite sa sem radi vrátite.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky