Nájdite letenky s najlepšou cenou

Portugalsko Portimão

Počasie Portugalsko Portimão


Portimão je kuriózne mesto na juhu Portugalska, ktoré ponúka nielen krásne pláže, ale aj jedinečné počasie. Ako však vyzerá počasie v Portimão počas rôznych ročných období?

Jeseň (september - november):
Jeseň je v Portimão stále pomerne teplá, teplota sa pohybuje v priemere okolo 22 °C. V septembri môže byť stále veľmi horúco, ale v priebehu októbra a novembra teplota môže klesnúť na približne 18 °C. V týchto mesiacoch sa však môže objaviť aj viac dažďových dní.

Zima (december - február):
Zima v Portimão nie je taká horúca ako v lete, ale stále sú tu príležitosti na nádherný zimný pobyt na pláži. Teploty sa pohybujú okolo 15 - 16 °C a môžu byť aj vyššie. Je však nutné spomenúť, že teploty v noci a ráno môžu byť výrazne nižšie (okolo 8 - 10 °C).

Jar (marec - máj):
Jar je v Portimão obdobím, kedy sa teploty začínajú zvyšovať. Teploty sa pohybujú okolo 20 - 23 °C a v týchto mesiacoch sa už môže plážovať a kúpať v mori. Večery sú stále trochu chladné, ale priaznivé teploty podporujú turistov, aby sa zúčastnili rôznych outdoorových aktivít.

Leto (jún - august):
Leto je v Portimão obdobím, kedy sa turistov na juhoportugalských plážach nachádza najviac. Teploty v tomto období sú veľmi vysoké. V Juli sa priemerne pohybujú okolo 29 - 30 °C, v Auguste je to ešte o stupeň vyššie. Noci sú teplejšie a voda je veľmi príjemná na kúpanie a surfovanie.

Celkovo vzaté, Portimão ponúka teplé a priaznivé počasie počas celého roka. Je však dôležité spomenúť, že letné mesiace môžu byť náročné na zvládnutie horúčavy a zimné mesiace môžu byť chladné. Nenechajte sa však odradiť a užite si krásne pláže a mesto Portimão aj v tomto mesiacoch!


Dovolenka Portugalsko Portimão


Portugalsko a jeho významné mesto Portimão, se stává stále oblíbenějším turistickým cílem. A není se čemu divit, nabídne vám totiž skvělé pláže, bohatou historii a fascinující kulturu.

Pláže

Portimão je vyhledávaný především pro své krásné pláže, které jsou mezi turisty velmi oblíbené. Mezi nejnavštěvovanější patří například Praia da Rocha, která je dlouhá řadu kilometrů. Pláž je obklopena úchvatnými útesy a turisté zde mohou relaxovat na písku nebo se věnovat různým vodním aktivitám, jako je například jízda na vodním skútru. Další velmi pěknou pláží je Praia do Vau, která nabízí klidnější a tichá prostředí. Strávit na nich celý den není problém, okolí nabízí občerstvení, restaurace a bary.

Historie a kultura

Portimão se může pochlubit i bohatou historií a kulturou. Turisté se často vydávají na prohlídky města, aby si prohlédli katedrálu a kostely s barokní architekturou, například kostel Nossa Senhora da Conceição. Na každém kroku zde také narazíte na muzea a galerie, které vám ukáží umělecké a kulturní dědictví města.

Gastronomie

Gastronomie je také jednou z neodolatelných lákadel tohoto města. Portimão je známý svými rybími specialitami. Nejlepšími restauracemi jsou ty, které se nacházejí v blízkosti pláže, kde si můžete dát svěží ryby z Atlantiku.

Atraktivity

Návštěvníci Portimãa mohou také využít golfových klubů, kde si mohou zahrát na některém z 3 golfových hřišť. Pokud více preferujete vodní sporty, neváhejte navštívit jeden z vodních parků, které se nacházejí poblíž. Atraktivním cílem je pak go-kartová dráha, pro zábavu a adrenalinový zážitek.

Závěr

Pokud tedy hledáte ideální místo pro dovolenou plné slunce, pláží, kultury, gastronomie a zábavy, Portimão je pro vás tou správnou volbou. Nechte se unést kouzlem Portugalska a objevováním města, které čeká právě na vás.


Letenka Portugalsko Portimão


Portugalsko je krásnou zemí, kterou ročně navštíví tisíce turistů z celého světa. Pokud plánujete svou dovolenou v Portugalsku, měli byste určitě zvážit návštěvu překrásného města Portimão. Letenka do Portimão není nijak zvlášť drahá, navíc si během vaší dovolené užijete nádherné výhledy na fantastickou přírodu a moře.

Portimão se nachází na jihozápadě Portugalska a je známý svými úchvatnými plážemi, divokými útesy a skvělým počasím. V létě zde teplota dosahuje i přes 30 °C a v zimě se zde můžete těšit na příjemné a mírné klima.

Pokud si zarezervujete letenku do Portimão, rozhodně nevynechejte návštěvu některé z místních pláží. S největší pravděpodobností vás zaujme překrásná Praia da Rocha s bílým pískem, průzračnou vodou a neuvěřitelnými skalami, které se zde tyčí. Další krásné pláže jsou například Praia do Vau nebo Praia dos Três Castelos.

Portimão není jen o plážích a moři, město nabízí i mnoho dalších zajímavých aktivit. Jednou z nich je například návštěva místního muzea s názvem Museu de Portimão, kde se můžete dozvědět více o historii a kultuře regionu Algarve. Určitě se nebojte vyzkoušet ani místní zdejší speciality, jako je vynikající čerstvé ryby.

Letenka do Portimão z Prahy či Brna vás bude stát zhruba 3-6 tisíc korun, v závislosti na termínu a předstihu, s jakým si letenku zarezervujete.

Portimão je skvělým místem pro ty, kteří hledají klidné a tranquilní místo na dovolenou, kde se mohou těšit na slunce, moře a přírodu. Pokud i vy patříte mezi tyto tyto lidi, určitě si zarezervujte letenku do Portimão a užijte si tuto nádhernou část Portugalska.


Najčastejšie otázky a odpovede Portugalsko Portimão


O: Aké je počasie v Portimão?
Odpoveď: Portimão má veľmi teplé a slnečné počasie počas leta, s priemernou teplotou okolo 30 ° C. V zime sa teploty môžu pohybovať od 10 do 15 ° C.

O: Čo robiť v Portimão?
Odpoveď: Portimão ponúka mnoho aktivít, od prechádzok po nádhernom pobreží až po nákupy v mnohých obchodoch a trhoch. Sú tu tiež mnohé pláže, kde sa môžete kúpať alebo surfovať, a pre ľudí, ktorí majú radi adrenalin, sa tu nachádza viacero dobrodružných parkov.

O: Aké sú najlepšie pláže na návštevu v Portimão?
Odpoveď: Niektoré z najlepších pláží v Portimão, ktoré sa určite oplatí navštíviť, sú Praia da Rocha, Praia do Vau a Praia dos Três Irmãos.

O: Aké sú populárne atrakcie v Portimão?
Odpoveď: Niektoré z najpopulárnejších atrakcií v Portimão sú Centro Comercial Aqua, Museu de Portimão a kartingová dráha Algarve.

O: Aké sú najlepšie reštaurácie v Portimão?
Odpoveď: Portimão má mnoho skvelých reštaurácií, ktoré ponúkajú rôzne druhy kuchyne, ako napríklad tradičnú portugalskú, taliansku a anglickú. Niektoré z najlepších reštaurácií v Portimão sú Restaurante F, Restaurante O Barão a Restaurante COPA.


Ubytovanie Portugalsko Portimão


Portimão je jedno z najkrajších miest v Portugalsku s pohľadom na Atlantický oceán. Prírodné krásy a historické pamiatky, ktoré sa nachádzajú v tejto oblasti, pritiahnu každý rok tisíce návštevníkov. Pre tých, ktorí cestujú do Portimão, existuje mnoho možností pre ubytovanie.

Apartmány a hotely sú populárnou možnosťou pre turistov, ktorí hľadajú pohodlné ubytovanie, zároveň však aj dostatočne blízko k turistickým atrakciám. Väčšina hotelov a apartmánov v Portimão sa nachádza v centre mesta, kde je ľahký prístup k obchodným centrom a reštauráciám.

Inou možnosťou ubytovania sú vily a prázdninové domy v strániach hôr v okolí Portimão. Táto možnosť ubytovania umožňuje návštevníkom užiť si krásu prírody a vzdialenosť od turistických resortov. Vily a prázdninové domy sú väčšinou zariadené súkromnými bazénmi, ktoré prinášajú ďalší prvok k oddychu.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo unikátne, je možnosť ubytovania v penzióne alebo hosteli. Tieto ubytovacie možnosti sú zvyčajne lacnejšie v porovnaní s hotelmi a apartmánmi. Penzióny a hostely sú zvyčajne umiestnené v centre mesta alebo v blízkosti pláží, pričom ponúkajú služby spoločného vaňovania a kuchynského kúta.

Portimão je perfektným miestom pre dovolenku, s krásnymi plážami a existuje množstvo možností pre ubytovanie. V závislosti od Vašich preferencií, môžete si vybrať medzi apartmánmi, vilami, penziónmi alebo hostelmi. S výhodou centrálneho umiestnenia mesta, nemusíte chodiť ďaleko, keď chcete skúmať miestne atrakcie, ako sú múzeá, nákupné centrá a reštaurácie. Bez ohľadu na výber ubytovania, Portimão určite neklame ani tých najnáročnejších cestovateľov.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky