Nájdite letenky s najlepšou cenou

Peru Ollantaytambo

Letenka Peru Ollantaytambo


Letenka do Peru Ollantaytambo - Objavovanie Inkov a prírody vlajky v Peru

Ako keby to bolo zhmotnenie všetkého exotického a zaujímavého, let do Peru a následné objavovanie Inkov a jednej z najdivokejších krajín Južnej Ameriky, sa stalo pre mnohých vášňou a snom. A z tohto snu sa vyplnil jeden z najväčších – Ollantaytambo, jedno z najzaujímavejších miest v Peruu.

Ollantaytambo, nachádzajúce sa na ceste z Cusca do Aguascalientes (poblíž Machu Picchu), je miesto, kde sa stretáva história, kultúra a príroda. Toto miesto bolo dôležitým centrom Inkov, ktorí ho využívali ako vojenskú pevnosť a dodávku zásob pre svoje ďalšie cesty. Ollantaytambo bolo tiež jedným z posledných miest, kde sa Inkovia bojovali proti Španielom, ktorí sa snažili získať ich bohatstvo.

Pre návštevníkov Ollantaytambo poskytuje náznak Inkovskej kultúry a vône staromódskej krajiny. Toto miesto sa od ostatných miest, ktoré navštívite v Peru, líši tým, že je tu menej turistov a tým pádom aj menej komerčizácia. To umožňuje lepšie začlenenie sa do miestnych tradícií a kultúry, ktorá stále panuje.

Tí, ktorí sa rozhodnú navštíviť Ollantaytambo, sa naraz ocitnú v stredisku tradičného peruánskeho koláča. Vzhľadom k tomu, že sa nachádza v údolí zaliate slnkom, Ollantaytambo ponúka rôzne druhy ovocia a zeleniny, ktoré sa využívajú v kuchyni.

Cestu do Ollantaytambo a návrat z neho si môžete kúpiť online a Ulysses Tours zabezpečí letenku na Peru Ollantaytambo. Týmto spôsobom môžete urobiť nielen príjemné a bezproblémové cestovanie, ale aj získať základné znalosti o Peru a o Inkovskej kultúre.

Návšteva Ollantaytambo bola a zostáva nevyhnutnou destináciou pre milovníkov histórie, kultúry a prírody. Pre tých, ktorí chcú zažiť zaujímavý zážitok, ktorý je plný nezabudnuteľných zážitkov, Peru Ollantaytambo by malo byť na vrchole zoznamu.


Dovolenka Peru Ollantaytambo


Peru je fascinujúca krajina so svojimi hlbokými koreňmi a kultúrnym bohatstvom. Ollantaytambo, nachádzajúci sa v údolí Svätej rieky, je jedným z najvýznamnejších historických miest v Peru. Ak plánujete dovolenku v Peru, nevynechajte návštevu tohto kúzelného miesta.

Ollantaytambo bola dôležitým centrom Inkov a patrí k najstarším a najvonavejším miestam v kraji Cuzco. Mesto je plné ruín, starobylých uličiek, zárubní, záhrad a terás. Najväčšou atrakciou je Inkovský komplex, ktorý sa nachádza na vrchole kopca nad mestom. Komplex obsahuje množstvo starobylých chrámov, terás a pevností.

Keďže Ollantaytambo sa nachádza v údolí Svätej rieky, je ideálne pre turistov, ktorí majú radi prírodu. V okolí sa nachádza niekoľko turistických trás, z ktorých najznámejšia je cesta Inka. Táto trasa vedie z Ollantaytambo do Machu Picchu, jedného z najslávnejších Inkovských miest na svete.

Ollantaytambo je tiež známe svojimi tradičnými trhmi, kde môžete zakúpiť miestne výrobky ako sťahovacie tašky, odevy, keramiku, šperky a ďalšie. Vďaka svojej unikátnej histórii a kultúre má veľa miestnych jedál, ktoré zahrňujú zemiaky, kukuricu a rôzne druhy mäsa a ryby.

Ak sa rozhodnete pre dovolenku v Peru, Ollantaytambo by malo byť na vašom zozname navštívit miest. Mesto ponúka nielen krásy prírody a histórie, ale aj tradičné miestne výrobky a jedlá. Poznávanie krajiny a spoznávanie nových kultúr sú neopakovateľným zážitkom, ktorý sa stane nezabudnuteľným celý život.


Ubytovanie Peru Ollantaytambo


Ollantaytambo je menší mestečko v peruánskych Andách, ležiace v údolí Urubamby. Je to dôležitá turistická atrakcia v Peru a jedno z hlavných miest, z ktorého môžete odcestovať na jednodňový výlet do Machu Picchu. Ollantaytambo má veľa ubytovacích možností pre turistov a ponúka množstvo zaujímavých miest na výlete.

Ak hľadáte tradične peruánske prostredie, môžete sa ubytovať v niektorom z mnohých hostíli alebo penziónov v meste. Mnoho z týchto miest ponúka návštevníkom skutočnú peruánsku kultúru s tradičným dizajnom a jednoduchými, ale pohodlnými izbami.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo trochu luxusnejšie, Ollantaytambo má niekoľko hotelov, ktoré sú vysoko hodnotené v mnohých online cestovateľských stránkach. Tieto hotely ponúkajú luxusné vybavenie ako bazény, špičkové reštaurácie, a dokonca aj fireplaces v izbách, čo je dokonalé na chladné andské noci.

Ollantaytambo má aj mnoho možností ubytovania v blízkosti rieky a v blízkosti iných prírodných atrakcií. Môžete si vybrať z ubytovania v tábore, kde si turisti môžu užiť viaceré outdoorové aktivity, alebo môžete zájsť do horských chatiek, ktoré vám poskytnú skutočný zážitok z andského prostredia.

Ak hľadáte ubytovanie v Ollantaytambo, odporúčame, aby ste svoje miesto zarezervovali dopredu. Ollantaytambo je malé mesto a ubytovanie je obmedzené. Okrem toho, že časom priamo pred odchodom do Peru, môžete si rezervovať ubytovanie online, čo vám dáva záruku, že sa vám bude páčiť izba, ktorú ste si vybrali pred príchodom.

V Ollantaytambo sú izby cenovo dostupnejšie ako v blízkom meste Cusco, čo robí z tohto mesta skvelé miesto pre turistov, ktorí hľadajú cenovo vhodné ubytovanie, alebo pre tých, ktorí hľadajú kvalitnejšie ubytovanie zároveň s pohodovou atmosférou a historickým kontextom.

Napriek tomu, aké je vaše rozhodnutie, Ollantaytambo je fantastické miesto na pobyt, kde sa môžete ponoriť do kultúry, histórie a krásy peruánskych And. S mnohými možnosťami ubytovania v rôznych cenových kategóriách, môžeš nájsť ten najlepší domov pre svoju dovolenku v Peru.


Najčastejšie otázky a odpovede Peru Ollantaytambo


Otázky:

1. Aké je počasie v Ollantaytambe?
2. Môžem si kúpiť suveníry v Ollantaytambe?
3. Aké sú najlepšie miesta na fotenie v Ollantaytambe?
4. Ako sa dostanem z Lima do Ollantaytambe?
5. Kedy je najlepší čas na návštevu Ollantaytambe?
6. Môžem si objednať vstupenky na Machu Picchu v Ollantaytambe?
7. Aké sú ceny v reštauráciách v Ollantaytambe?
8. Ako sa dostať z Ollantaytambe do Cusca?

Odpovede:

1. Počasie v Ollantaytambe je typicky teplé a vlhké počas väčšiny roka. Avšak, v zime (jún - august) môže byť chladno a daždivo.

2. Áno, v Ollantaytambe je možné kúpiť suveníry, vrátane odevov, umeleckých predmetov a miestnych potravín.

3. Najlepšie miesta na fotenie v Ollantaytambe zahŕňajú ruiny Inka, sústredené okolo mesta, vrátane známých hrebenových stien a chrámov.

4. Najlepší spôsob, ako sa dostať z Lima do Ollantaytambe, je cez letisko v Cuscu, odkiaľ môžete ísť taxíkom, autobusom alebo vlakom.

5. Najlepší čas na návštevu Ollantaytambe závisí od vašich preferencií, ale väčšina ľudí sa do mesta hrnie v lete (december-február) v období suchej sezóny.

6. Áno, je možné si objednať vstupenky na Machu Picchu, priamo v Ollantaytambe alebo online.

7. Ceny v reštauráciách v Ollantaytambe sa pohybujú od strednej triedy až po luxusné reštaurácie. Závisí to od vašich preferencií a rozpočtu.

8. Možnosti, ako sa dostať z Ollantaytambe do Cusca, zahŕňajú taxík, autobus a vlak. Vlak je však najlepší spôsob, ako sa dostať do Cusca, pretože ponúka nádherný výhľad na okolitú krajinu.


Počasie Peru Ollantaytambo


Peru je krajina, ktorá je známa svojimi rôznorodými prírodnými scenériami, od dažďových džunglí v Amazónii až po hory v Andách. Ollantaytambo, malé mestečko v údolí Svätého rieky, sa nachádza v strednej časti Andov. Mesto sa nachádza vo výške približne 2 800 metrov nad morom a jeho podnebie je dôležitým faktorom pre turistov, ktorí sem chodia v hojnom počte.

Ollantaytambo má subtropické podnebie s ročnými teplotami od 5 °C až po 25 °C. Najteplejší mesiac je november, kedy sa teploty môžu pohybovať medzi 20 °C až 25 °C. Na druhej strane, najchladnejším mesiacom je júl s teplotami od 5 °C až po 14 °C. Môžete očakávať veľké rozdiely medzi teplotami v noci a cez deň v akomkoľvek ročnom období. V noci môže teplota klesnúť až o 10 °C.

Pokiaľ ide o zrážky, obdobie dažďov v Ollantaytambo je od novembra do marca s priemerným množstvom zrážok okolo 100 mm mesačne. Počas suchého obdobia od apríla do októbra, množstvo zrážok klesá na menej ako 10 mm mesačne. Je dôležité mať na pamäti, že počas obdobia dažďov môže dochádzať k silným dažďovým prehánkam, ktoré niekedy môžu spôsobovať aj záplavy.

Ak cestujete do Ollantaytambo, je dôležité, aby ste si so sebou priviezli správne oblečenie, ktoré bude zohľadňovať zmeny teplôt v priebehu dňa a noci a taktiež môžete očakávať, že vám príroda ukáže celú svoju silu, takže oblečte sa na rôzne druhy počasia.

Celkovo možno povedať, že Ollantaytambo ponúka príjemné a prijateľné podnebie pre návštevníkov počas celého roka. Či už si plánujete cestu v období sucha alebo počas daždivého obdobia, môžete sa tešiť na krásne scenérie a nezabudnuteľné zážitky vo výnimočne krásnom prostredí hor Andov.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky