Nájdite letenky s najlepšou cenou

Peru Manu National Park

Počasie Peru Manu National Park


Peru Manu National Park v Peruu je domovom mnohých druhov rastlín a zvierat. Nachádza sa v Andách a zaberá oblasť 1,7 milióna hektárov. Park sa rozprestiera od vysokohorských oblastí až po dažďové pralesy, čím umožňuje zvieratám, ako aj návštevníkom, zažiť rôzne klimatické podmienky.

Počasie v Manu National Park je ovplyvnené topografiou oblasti. V hornej časti parku je počasie chladnejšie a suchšie, s letnými teplotami dosahujúcimi približne 20 °C a zimnými nočnými teplotami klesajúcimi až na -7 °C. V nižších oblastiach parku je klima trochu teplejšia a vlhkejšia, čo spôsobuje dažďové pralesy. Najvyššie vrcholy v parku, ako napríklad Salkantay, majú stále označené zasnúbené vrcholy a sú pokryté snehom po celý rok.

Park má dva hlavné ročné obdobia - suché a daždivé. Suché obdobie prebieha od mája do októbra. Počas tohto obdobia sa teploty v hornej časti parku môžu vyskytovať pod bodom mrazu v noci, ale vo dne sa väčšinou pohybujú okolo 20 – 23 °C. V nižších oblastiach sa teploty pohybujú od 18 – 25 °C. Zatiaľ čo dážďové obdobie prebieha od novembra do apríla a návštevníci môžu očakávať vysoké vlhkosť pre veľkú časť tohto obdobia a intenzívne dažde.

Napriek tomu, že dažďové obdobie môže byť pre návštevníkov ťažké, je to najsledovanejšie obdobie pre pozorovanie zvierat. Dažďové pralesy sú domovom pre viac ako 100 druhov cicavcov, ako aj množstvo vtáctva, hmyzu a plazov. V lete a na konci dažďového obdobia možno vidieť množstvo vtákov prijímať potravu a páriť sa, vrátane orlíkov, aras a kolibríkov.

Ak plánujete navštíviť Peru Manu National Park, odporúčame si zobrať si zimné oblečenie a nepremokavú obuv, ako aj opaľovací krém a repelent na hmyz. Vzhľadom na rozmanitosť počasia, či už sa chystáte na túru alebo rybolov, je vhodné mať pri sebe špecifické vybavenie, ktoré vám umožní vychutnať si park naplno.

Na záver, Peru Manu National Park ponúka návštevníkom nezabudnuteľné zážitky. Bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete navštíviť park, môžete zažiť rozmanitosť krajiny, zvierat a rastlín, ktoré sa tam nachádzajú. Takže, pripravte sa a vyberte sa do tohto jedinečného kúsku sveta.


Ubytovanie Peru Manu National Park


Láka vás dobrodružstvo v súlade s prírodou a chceli by ste prežiť nezabudnuteľné zážitky? Ak áno, rozhodne by ste si mali dať Peru Manu National Park na svoj zoznam miest, ktoré musíte navštíviť.

Manu National Park sa nachádza v peruánskych Andách, kde sa stretávajú dva hlavné prúdy, Amazónsky a Orinocký. Tento park je od roku 1987 zapísaný na Zozname svetového dedičstva UNESCO a je známy svojou pestrú faunou a flórou. Nachádza sa tu niekoľko druhov rastlín a zvierat, ktoré sa inde v svete už nehľadajú.

Ak sa chcete dostať do parku, budete potrebovať povolenie a musíte byť zapísaní v miestnej evidencii. Potom sa môžete rozhodnúť, či si kúpite balíkovú dovolenku alebo si zariadite ubytovanie sami.

V parku je niekoľko možností na ubytovanie: luxusné hotely, eko-ubytovanie, malé kempoviská a dokonca aj jednoduché bivakové chatky. Cena závisí od toho, aký typ ubytovania si vyberiete. Eko-ubytovanie je priam ideálne pre tých, ktorí chcú bližšie spoznať miestnu kultúru a prírodu.

Ako turista sa tu ešte budete môcť zúčastniť niekoľkých aktivít, napríklad prehliadky parku so sprievodcom, poznávať miestne indiánske kmeňe, prechádzať sa po značených chodníkoch, plávať v riekach, sledovať zvieratá alebo pozerať na hviezdy v noci.

Vstup do parku je povolený iba v určenom období, ktoré sa mení každoročne. Ak uvažujete o návšteve, potom by ste sa mali uistiť, že viete o aktuálnych podmienkach.

Koktejl prírody a kultúry, ktorý ponúka Peru Manu National Park, je jedinečný a návšteva tohto miesta by určite nemala chýbať v zozname vašich cestovateľských dobrodružstiev. Užite si prírodu a okrem nej aj miestnu kultúru, ktorá tiež určite stojí za pozornosť.


Najčastejšie otázky a odpovede Peru Manu National Park


1. Aké zvieratá môžeme vidieť v peruánskom národnom parku Manu?
- V národnom parku Manu je možné vidieť množstvo druhov zvierat, vrátane jaguárov, pum, opíc, tapírov, kajmánov, anakond a mnohých ďalších.

2. Kedy je najlepší čas na návštevu národného parku Manu?
- Najlepší čas na návštevu národného parku Manu je v zime (od mája do októbra), keď je suché obdobie a je možné pozorovať zvieratá.

3. Ako sa dostať do peruánskeho národného parku Manu?
- K najlepšiemu spôsobu patrí cesta lietadlom z Cusca do Puerto Maldonado a potom cestou autom do vstupu do národného parku. Alternatívne je možné vyraziť na prechádzku cez džungľu alebo autom z mesta Cusco.

4. Musím byť s niekým na vstupe do národného parku Manu?
- Áno, musíte byť s akreditovaným sprievodcom, ktorý vám poskytne odborné znalosti o faune a flóre parku.

5. Kde si môžem zabezpečiť ubytovanie v peruánskom národnom parku Manu?
- V národnom parku Manu nie sú žiadne hotely, ale existujú rôzne eco-ubytovne a kempy, ktoré poskytujú ubytovanie v blízkosti parku.


Letenka Peru Manu National Park


Peru je krajina, ktorej krása a očarujúce miesta sú takmer nekonečné. Manu National Park je jedno z miest, ktoré by mala navštíviť každá osoba, ktorá túži po dobrodružstve v divočine.

Manu National Park sa nachádza v oblasti Amazonie v údolí rieky Madre de Dios v juhozápadnej časti Peru. Park je zaradený na zoznam svetového kultúrneho dedičstva UNESCO a zahrnuje rozlohu 1,7 milióna hektárov.

V parku nájdete nespočetné množstvo druhov rastlín, zvierat a vtákov. Medzi najznámejšie zvieratá patria oceloty, jaguáre, pumy, opice či kapybary. V parku sa nachádza aj neprekonateľná ďungle, ktorá posúva vaše hranice dobrodružstva na plnej čiare.

Najlepšie, čo môžete urobiť, ak sa chcete dostať do Manu National Park, je kúpiť si letenky na let do peruánskeho hlavného mesta, Limy. Z Limy potom existuje niekoľko možností, ako sa dostať do parku. Jedným z najlepších spôsobov je si kúpiť letenky do Cusca, ktoré sú najbližším mesto v blízkosti parku.

Z Cusca budete musieť pokračovať cestou po ceste, pretože vo vnútri parku nie sú k dispozícii žiadne cesty pre motorové vozidlá. Najlepšie je si najímať miestne sprievodcov, ktorí vás prevedú parkom a prejdete sa v jeho nádhernom prostredí. Môžete si vybrať z mnohých možností a tras, ktoré sprevádza veľký počet odborníkov na miestnu faunu a flóru.

Letenky do Manu National Park v Peru sú dostupné on-line alebo v mestách, ako je Lima a Cusco. Dátum a trvanie vašej cesty závisí od počasia a vašej osobnej preferencie.

Ak máte radi dobrodružstvo, ktoré sa sústreďuje na prírodu a jej krásu, letenka do Peru Manu National Park by nemala chýbať na vašom zozname. Zaručujeme vám, že táto cesta vás nenechá na pochybách a späť si prinesiete množstvo nezabudnuteľných zážitkov a spomienok.


Dovolenka Peru Manu National Park


Peru je pre mnoho cestovateľov snom - krajina plná kultúry, histórie a nádherného prírodného prostredia. Jedným z miest, ktoré návštevníci Peru nesmú prehliadnuť, je Manu National Park - jedno z najväčších bio-diverzitných miest na svete.

Manu National Park je rozložený na území dvoch peruánskych regiónov - Cusco a Madre de Dios. Miesto bolo založené v roku 1973 a jeho rozloha dosahuje viac ako 18 000 km2. Park sa rozprestiera od vysokohorských oblastí And až po nízke pralesy, kde tečú mnohé rieky a vytvárajú rôzne typy biotópov. Vďaka tomu je toto miesto domovom viac ako 1000 druhov rastlín, vyše 200 druhov cicavcov vrátane jaguárov, ocelotov, pum a tapírov, ako aj tisícok druhov vtákov, hmyzu a obojživelníkov.

Jedným z hlavných dôvodov, prečo si turisti vyberajú Manu National Park ako miesto na dovolenku, je možnosť spoznať prírodné prostredie v jeho nezdotknutej kráse. Park ponúka množstvo turistických trás, ktoré vedú okolo prekrásnych vodopádov, jazier a prírodných scén a umožňujú turistom vidieť zvieratá a rastliny v ich prirodzenom prostredí.

Okrem výletov do prírodného prostredia ponúka Manu National Park aj možnosť navštíviť miestnych obyvateľov, ako sú napríklad miestni indiáni, ktorí dodnes žijú v tradičných komunitách izolovaných od vonkajšieho sveta. Cestovatelia môžu vidieť, ako si títo ľudia zachovali svoje tradičné zvyky a spôsob života a ako dokázali prežiť v obrovskom lese roky.

Ak sa rozhodnete navštíviť Manu National Park, odporúča sa ísť s preukázaným cestovným sprievodcom, ktorý bude mať skúsenosti a vedomosti o miestnej prírode a kultúre. Park je prístupný hlavne po ceste z mesta Cusco, ktoré je tiež domovom mnohých historických pamiatok ako Machu Picchu a Cusco Inkov.

Dovolenka v Manu National Park v Peru je pre každého nadšenca prírody a kultúry nezabudnuteľným zážitkom. Prírodné scény, pestrosť druhov zvierat a rastlín, stretnutia s miestnymi obyvateľmi a veľkolepá kultúra dôb Inkov robia z Manu National Park miesto, ktoré návštevníci Peru budú určite chcieť vidieť.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky