Nájdite letenky s najlepšou cenou

Panama Portobelo

Ubytovanie Panama Portobelo


Panama je krajina plná krásnych miest, ktoré stojí za návštevu. Jedným z týchto miest je aj Portobelo - historické prístavné mesto, ktoré bolo kedysi dôležitým centrom obchodu so zlatom a striebrom. Ak hľadáte ubytovanie v tejto oblasti, máte na výber niekoľko možností.

Jeden z najpopulárnejších spôsobov, ako sa ubytovať v Portobele, sú hostely a penzióny. Tieto ubytovania sú cenovo dostupné a poskytujú skvelé možnosti pre cestovateľov s obmedzeným rozpočtom. Hostely v Portobele ponúkajú jednoduché a čisté izby s možnosťou zdieľať priestor s ostatnými cestovateľmi. Mnoho hostely tiež ponúka bezplatné raňajky a spoločné priestory, kde si môžete oddýchnuť a stretávať nových ľudí.

V Portobele nájdete aj niekoľko luxusných hotelov, ktoré sú ideálne pre tých, ktorí hľadajú radšej viac komfortu a súkromia. Tieto hotely sa nachádzajú zväčša v blízkosti pláže a poskytujú luxusné izby s výhľadom na oceán. Mnohé z nich majú aj bazény a spa.

Ak hľadáte niečo medzi hostely a luxusné hotely, v Portobele môžete nájsť aj ubytovanie v miestnych penziónoch, ktoré ponúkajú skvelé ubytovanie vo veľmi prijateľnej cene. V týchto penziónoch nájdete sprchy a toalety spoločné pre viacero hostí a jednoduché, no útulné izby.

Ďalšou možnosťou ubytovania v Portobele sú apartmány a vilky. Tieto ubytovania sú ideálne pre rodiny a skupiny cestovateľov, ktorí hľadajú viac súkromia a miestnosti. V týchto apartmánoch sú zväčša kuchyne a obývacie izby, kde si môžete oddýchnuť a stráviť čas s vašimi spoločníkmi.

Podobne ako v iných miestach Panamy, v Portobele môžete tiež nájsť niekoľko Airbnb ubytovaní. Tieto ponúkajú skvelú možnosť pre cestovateľov, ktorí hľadajú niečo jedinečné a osobné.

Portobelo ponúka cestovateľom mnoho možností pre ubytovanie. Či hľadáte niečo cenovo dostupné alebo luxusné, alebo niečo medzi tým, určite nájdete to pravé pre vás. Ubytovanie v Portobele vám umožní objavovať krásy tohto historického prístavného mesta a užívať si jeho pláže a zaujímavé miesta.


Najčastejšie otázky a odpovede Panama Portobelo


Otázky:

1. Aké atrakcie sú v Portobelu najpopulárnejšie?
2. Koľko stojí výlet do Portobela?
3. Ako sa tam dostanem z Panama City?
4. Aké sú najlepšie pláže v Portobele?
5. Aké je počasie v Portobele?
6. Aké typy ubytovania sú k dispozícii v Portobele?
7. Aké aktivity sa dajú robiť v Portobele?
8. Môže sa tam plávať v mori?
9. Aké sú najlepšie reštaurácie v Portobele?
10. Ako si môžem naplánovať výlet do Portobela?

Odpovede:

1. Medzi najpopulárnejšie atrakcie v Portobele patria Múzeum portobelskej histórie, Ruiny starého mesta, Fort San Lorenzo a pláže.
2. Cena výletu do Portobela závisí od miesta, kde ste. Najlepšie je vypočítať si cenu pre vás samých, ale zvyčajne stojí v deň 30-40 USD.
3. Zo Panama City na Portobelo sa dá dostať autobusom alebo súkromnou dopravou. Autobusy odchádzajú z centra mesta a cesta trvá približne 2 hodiny.
4. Najlepšie pláže v Portobele sú Playa Blanca a Playa Huerta.
5. Počasie v Portobele sa pohybuje okolo 30 stupňov Celzia počas celého roka s občasnými dažďami.
6. V Portobele sa nachádza veľa rôznych typov ubytovania vrátane hotela, hostelu, apartmánov a kempov.
7. Medzi populárne aktivity v Portobele patrí návšteva múzea, prechádzky po starom meste a návšteva pláže.
8. Áno, je možné sa tam plávať v mori, ale treba byť opatrný na silné prúdy a vlny.
9. Medzi najlepšie reštaurácie v Portobele patria Restaurante El Refugio del Pirata, Restaurante Rico Pollo a La Vera Pizzeria.
10. Aby ste si naplánovali výlet do Portobela, môžete skontrolovať otváracie hodiny atrakcií, ktoré si chcete pozrieť, ako aj zabezpečiť dopravu a ubytovanie vopred.


Dovolenka Panama Portobelo


Panama je malá krajina v Strednej Amerike a ponúka návštevníkom rôzne atrakcie a krásy. Jednou z najznámejších a najvyhľadávanejších destinácií je mesto Portobelo, ktoré sa nachádza na malej poloostrove na severnej strane krajiny.

Portobelo má bohatú históriu a tradície, ktorého súčasťou je aj každoročný festival Christos Negros (Čierny Kristus), ktorý sa koná na túto dobu roka. Tento festival uctieva sochu Ježiša Nazaretského, ktorú prišli do mesta v roku 1658 dominikáni a ktorá sa stala symbolom Portobela.

Mesto samotného je výnimočné svojou architektúrou, kde mixuje koloniálne budovy s modernými stavbami. Najvyššou atrakciou mesta je pevnosť San Lorenzo, ktorá leží len niekoľko kilometrov od Portobela a bola postavená v 16. storočí na obranu pred pirátmi.

Portobelo ponúka aj viacero pláží, ktoré sú vhodné ako na relaxáciu, tak aj na rôzne vodné aktivity, ako sú plachtenie, rybolov či jazda na kajaku. Najobľúbenejšou plážou je Blanca, ktorá sa nachádza len niekoľko kilometrov od centra mesta a ponúka krásne obálky na plávanie aj slnenie.

Ďalšou atrakciou je návšteva národného parku Portobelo, ktorý sa nachádza v okolí mesta a ponúka návštevníkom možnosť poznávať flóru a faunu tejto časti Panama. Často sa tu dajú vidieť zvieratá ako lenivy, opice či kolíby.

Portobelo je taktiež miesto s bohatou gastronomickou ponukou, kde si návštevníci môžu vychutnať stovky druhov morských plodov ako ryby, krevety a langusty. Okrem toho sú časté aj rôzne trhy s miestnou produkciou, kde sú možnosti zakúpiť si množstvo suvenírov z Panama.

Dovolenka v Portobele je ideálna pre tých, ktorí hľadajú kombináciu prírody, histórie a akcie. Mesto ponúka nielen krásne pláže, ale aj rozmanitú ponuku aktivít zahrňujúcich turistiku, potápanie alebo rybačenie. Ak hľadáte oddych v tropickom prostredí s bohatou históriou a kultúrou, Portobelo je miestom, ktoré stojí za návštevu.


Letenka Panama Portobelo


Cesta do Panamy a k jej krásnym plážam býva pre mnohých ľudí snom, no nie je to tak ťažké, ako sa zdá. Existuje mnoho možností, ako sa tam dostať, a jednou z nich sú aj letenky do Panama City a následne do mesta Portobelo.

Portobelo je malé pobrežné mestečko, ktoré sa nachádza na karibskom pobreží Panamy. Je to jedno z najkrajších miest krajiny, kde niekoľko sto rokov dozadu býval prístav pre loďstvo Španielska a zároveň skrýval bohatstvo a poklady, ktoré sa tam získali počas kolónizácie. Práve preto sa tu dajú nájsť historické pamiatky a zaujímavosti, ktoré sa odrazili v mnohých turistických atrakciách a festivaloch.

Ak sa rozhodnete, že chcete navštíviť Portobelo, najlepšou voľbou sú spojenia s Panamou City, kde sa nachádza Medzinárodné letisko Tocumen. Z hlavného mesta sa do Portobela dá dostať jednoducho pomocou miestnej dopravy – minibusy alebo taxíkmi. Musíte však počítať s tým, že cesta trvá približne dve hodiny a prechádza cez kopce, takže to môže byť trochu náročnejšiejší výlet.

Cestujúci, ktorí hľadajú komfort, môžu sa z Panamy City dostať do Portobela prevažne vďaka súkromným dopravcom, ktorí ponúkajú prepravu na rôznych typoch vozidiel. Cena sa však môže líšiť v závislosti od typu vozidla a počtu cestujúcich.

Letenky do Panamy a následne do Portobela sú cenovo dostupné a vaše cestovanie bude celkovo nádherným zážitkom. Tak neváhajte a splňte si svoj sen o návšteve tohto krajinského klenotu a nezabudnite vziať so sebou fotoaparát a objavovať miestne krásy, ktoré sa nachádzajú v okolí.


Počasie Panama Portobelo


V Portobelo, na severovýchodnom konci Panamského pobrežia, je počasie typické pre subtropickú oblasť. Toto mesto leží v blízkosti rovníka, takže teplota je veľmi stabilná po celý rok a výkyvy sú minimálne.

Teploty v Portobelo sa pohybujú v rozmedzí 25-28 °C počas dňa a 23-25 °C v noci. Priemerné denné teploty sa nepohybujú výrazne, pretože Panama leží v rovníkovej oblasti a teploty sú stabilné.

V Portobelo prší takmer po celý rok. Najvyššie zrážky sú v období od mája do novembra, kedy je oblasť ovplyvňovaná sezónnymi prílivmi a odlivmi (tzv. monzúnovými dažďami). V týchto mesiacoch môže byť počasie veľmi neisté a búrky môžu byť intenzívne. Preto je nutné si sledovať predpoveď počasia a plánovať svoju cestu podľa nej.

V mesiacoch od decembra do apríla je počasie v Portobelo mierniejšie a suchšie. Aj keď prší menej, môže sa objaviť občasná búrka. Zvyčajne sú to krátke prehánky, ktoré však môžu byť veľmi silné.

Pri návšteve Portobela je dôležité si zobrať vhodné oblečenie a obuv, ktoré odvádzajú vlhkosť a sú vhodné na dážď. Môžete si tiež zobrať deštník alebo plášť, pretože počasie môže byť neisté.

Celkovo je počasie v Portobelo veľmi príjemné a umožňuje vám užiť si tropický pobyt bez extrémnych teplôt. So správnou prípravou a plánovaním si určite užijete pobyt v tomto krásnom panamskom meste.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky