Nájdite letenky s najlepšou cenou

Nový Zéland Franz Josef Glacier

Ubytovanie Nový Zéland Franz Josef Glacier


Nový Zéland je jedným z najkrajších a najatraktívnejších miest na svete s nádhernými horami, prírodou a scenériou. Jedným z najvyhľadávanejších miest na Novom Zélande je aj oblasť Franz Josef Glacier, ktorá sa nachádza v regióne West Coast. Ľudia sa sem chodia pozerať na nádherné zmrznuté rieky a ľadovce, ktoré robia z tohto miesta skutočnú nádheru.

Ak chcete navštíviť túto oblasť a chcete sa ubytovať, máte k dispozícii mnoho možností. Preto sme pre vás pripravili prehľad najlepších možností ubytovania v oblasti Franz Josef Glacier.

1. Te Waonui Forest Retreat

V tejto exkluzívnej luxusnej chatovej dedine si môže každý užiť wellness centrum s vírivkou, saunu a masážami. V najkrajšom prostredí, kde dominujú lesy a horstvo, sa budete cítiť ako v raji. Pripravené sú večere v reštaurácii s medzinárodnou kuchyňou, ktoré skutočne stojí za ochutnanie.

2. Rainforest Retreat

Rainforest Retreat je ďalší exkluzívny hotel, ktorý ide ruka v ruke s úchvatnou prírodou. Nachádza sa v blízkosti rezervácie, takže môžete pozorovať zvieratá v ich prirodzenom prostredí. V hoteli sú rôzne izby, od bežných až po luxusné izby, sú tu k dispozícii aj chatky v prírode.

3. Punga Grove Motel & Suites

To je adekvátne miesto na ubytovanie pre tých, ktorí hľadajú skvelé podmienky na základni rozpočtu. Hotel Punga Grove Motel & Suites má k dispozícii rodinné izby a suity, ktoré sú vybavené kuchynským kútom a kompletnú kúpeľňu. Táto možnosť je vhodná pre tých, ktorí hľadajú tiché prostredie, aby si oddýchli a zrelaxovali.

4. Franz Josef Top 10 Holiday Park

Je to ideálne miesto pre pobyt pre tých, ktorí hľadajú camping. Táto možnosť ubytovania je vhodná ako pre jednoduché stany, tak pre karavany a obytné autá. Nie je to skutočne hotel, ale takáto možnosť ubytovania si vyžaduje nielen odvahu, ale aj odhodlanie a zdravý dávku prirodzenej orientácie na prírodu.

5. Glenfern Villas

Glenfern Villas sú ďalšou exkluzívnou možnosťou, ktorá ponúka luxusné chatky s fantastickým výhľadom na okolité hory a prírodu. V každej vile sú k dispozícii dve veľké spálne a kúpeľňa, dobrá kuchyňa v typickom novozélandskom štýle a obývacia izba s kozubom, kde si môžete užívať atmosféru týchto obyvateľov.

Takže, nech je váš rozpočet akýkoľvek, v oblasti Franz Josef Glacier si nájdete ubytovanie, ktoré vám bude vyhovovať. Ak chcete vidieť skutočnú nádheru Nového Zélandu, neváhajte a vyrazte do tejto oblasti na dobrodružstvo svojho života.


Najčastejšie otázky a odpovede Nový Zéland Franz Josef Glacier


1. Aké sú hlavné atrakcie Franz Josef Glacier?
- Hlavnou atrakciou je samotný ľadovec, ktorý je možné prezerať sa pešo alebo po helikoptére. Okrem toho, turisti môžu navštíviť termálne pramene, vodopády či jaskyne.

2. Ako sa dostanem na Franz Josef Glacier?
- Najlepšie je cestovať autom, ktorý si môžete prenajať v mestečku Franz Josef. Niektoré atrakcie sa dajú prejsť aj pešo alebo cyklisticky.

3. Čo si mám vziať so sebou pri návšteve Franz Josef Glacier?
- Nezabudnite na pevnú a pohodlnú obuv, teplé oblečenie, ochrannú slnečnú čiapku a okuliare a samozrejme fotoaparát a batoh s občerstvením.

4. Ako dlho trvá túra po Franz Josef Glacier?
- Dĺžka túry závisí od toho, aký druh okruhu si vyberiete. Najkratšie trvá asi 1,5 hodiny, najdlhšie až 8 hodín.

5. Akú teplotu má Franz Josef Glacier?
- Teplota na ľadovci sa pohybuje okolo -5 stupňov Celzia, a preto je potrebné mať teplé oblečenie.

6. Je možné prezerať si Franz Josef Glacier z helikoptéry?
- Áno, turisti majú možnosť prehliadky ľadovca po helikoptére, ktorá trvá približne 20 až 30 minút.

7. Kedy je najlepšie navštíviť Franz Josef Glacier?
- Najlepšie obdobie pre návštevu je od novembra do februára, kedy sú teploty najpríjemnejšie a najmenej zrážok.

8. Ako sa dá rezervovať prehliadka ľadovca?
- Prehliadky si treba rezervovať vopred prostredníctvom oficiálnej webovej stránky alebo prostredníctvom miestneho turistického informačného centra.

9. Je možné na Franz Josef Glacier lyžovať alebo snowboardovať?
- Nie, z dôvodu ochrany prírodného prostredia je na ľadovci zakázané lyžovanie alebo snowboardovanie.

10. Aké sú možnosti ubytovania v mestečku Franz Josef?
- V mestečku sú k dispozícii rôzne druhy ubytovania, od kempov až po luxusné hotely. Je potrebné si ubytovanie rezervovať vopred.


Dovolenka Nový Zéland Franz Josef Glacier


Nový Zéland je jedným z najkrajších miest na Zemi, a to najmä vďaka jeho úžasnej krajine plnej dramatických hôr a nekonečných pláží. Ak túžite po dobrodružstve spojenom s nezabudnuteľným výhľadom, nevynechajte náštip na Franz Josef Glacier.

Tento ľadovec sa nachádza na juhu Nového Zélandu a je jedným z najzaujímavejších miest, ktoré by ste mali navštíviť. Svojím neskutočným výhľadom a bohatou históriou Franz Josef Glacier láka tisíce návštevníkov z celého sveta.

Ako sa tam dostať?

Franz Josef Glacier sa nachádza v pohorí Southern Alps, zhruba 5 hodín jazdy od Christchurchu a asi 2,5 hodiny od Queenstownu. Najlepší spôsob, ako sa tam dostať, je si prenajať auto, alebo si zaplatiť prepravu so súkromnou spoločnosťou.

Čo robiť na Franz Josef Glacier?

Na Franz Josef Glacier sa dajú robiť rôzne aktivity. Určite nevynechajte návštevu samotného ľadovca. Ponúka sa tu možnosť absolvovať prehliadku spolu s miestnym sprievodcom. Táto prehliadka vás prevedie labyrintom ľadových tunelov a zamrznutých vodopádov, ktoré vytvorila príroda.

Ďalej tu môžete absolvovať aj helikoptérovú prehliadku, ktorá vám umožní uvidieť Franz Josef Glacier z nadhľadu a ocitnete sa nad jeho popredným okrajom.

Pre tých, ktorí radšej nechodia po ľade alebo strávia menej náročný čas pozorovaním prírody, je k dispozícii prehliadka potoka Tatare, alebo treking v okolí národného parku, ktorý sa nachádza v tesnej blízkosti.

Kde sa ubytovať?

V oblasti Franz Josef Glacier sú dostupné rôzne druhy ubytovania – od kempov až po drahšie hotely. Nachádza sa tu veľa malých dediniek, kde si môžete prenajať chalupu alebo apartmán. Tieto miesta vám poskytnú privátne bývanie a v rámci blízkeho okolia sú dostupné rôzne reštaurácie a bary.

Výlet na Franz Josef Glacier je určite nezabudnuteľným zážitkom, ktorého hodnota prekračuje jeho cenu. Vďaka svojej kráse, histórii a rôznorodým aktivitám sa stáva jedným z najnavštevovanejších miest na Južnom ostrove Nového Zélandu. Tak neváhajte a zistite viac o tomto mieste, ktoré by sa nemalo prehliadnuť.


Počasie Nový Zéland Franz Josef Glacier


Nový Zéland je považovaný za jeden z najkrajších krajín na svete. Jeho divoká príroda a krásne scenérie pritiahli nespočetných návštevníkov z celého sveta. Medzi najpopulárnejšie turistické atrakcie patrí aj Franz Josef Glacier – najväčší ľadovec na Novom Zélande.

Franz Josef Glacier sa nachádza v Západnej hore, kde sa stretnú dva národné parky – Národný park Westland Tai Poutini a Aoraki/Mount Cook National Park. Tento impozantný ľadovec sa nachádza na juhozápade Južného ostrova a spája sa s iným významným ľadovcom – Fox Glacier.

Počasie na Franz Josef Glacier

Hetman Township, kde sa nachádza vstupný bod do národného parku, má subtropické podnebie, s teplotami vzduchu pohybujúcimi sa v lete od 15⁰C do 22⁰C a v zime od 5⁰C do 10⁰C.

Franz Josef Glacier sa však nachádza na mieste, kde pôsobenie západného vetra zo Tasmanovho mora a hrebeňov juhoalpských hôr prináša nestálosť teplôt a počasia.

Na to, aby sme si vytvorili predstavu o počasí na Franz Josef Glacier, musíme si uvedomiť, že ide o miesto so stále meniacim sa počasím. Rýchlosť a smer vetra sa môže v priebehu niekoľkých hodín zmeniť a takisto prívalové dažde môžu oneskoriť alebo dokonca zrušiť naplánované aktivity.

Leto na Franz Josef Glacier

Letné mesiace na Novom Zélande sú od decembra do februára a aj keď sú to najteplejšie mesiace v roku, na Franz Josef Glacier môžete zažiť všetky druhy počasia. Počas leta môžete očakávať dažde, hmlu, silný vietor a prekrytie oblohy mrakmi. Tieto nepriaznivé podmienky však neznamenajú, že nemôžete prežiť výlet v národnom parku – sú to práve tieto extrémne podmienky, ktoré pridávajú na dramatickosti a návšteva preto bude nezabudnuteľným zážitkom.

Zima na Franz Josef Glacier

Zima na Novom Zélande sa vyskytuje od júna do augusta. Toto obdobie prináša so sebou nižšie teploty a menej turistov, no teploty na Franz Josef Glacier sú pravdepodobne stále vyššie ako na väčšine iných miest v krajine. V zime sa však môžete stretnúť aj s vatou a snežením a niektoré aktivity, ako napríklad lietanie helikoptérou, môžu byť ovplyvnené zmenou počasia.

Aby ste si užili maximálny zážitok na Franz Josef Glacier, odporúčame sledovať predpoveď počasia a neváhať v prípade zmeny podmienok zrušiť alebo presunúť svoje plány.

Zhrnutie

Franz Josef Glacier patrí k najpopulárnejším turistickým atrakciám Nového Zélandu. Jeho poloha na pomedzí západného vetra a juhoalpských hôr prináša nestálosť teplôt a počasia, čo znamená, že návštevníci sa musia pripraviť na všetky druhy podmienok. Bez ohľadu na to, či navštívite Franz Josef Glacier v lete alebo v zime, toto miesto vám zaistí nezabudnuteľný zážitok.


Letenka Nový Zéland Franz Josef Glacier


Cestovanie na Nový Zéland sa stáva v poslednej dobe stále populárnejšie. Táto krajina skrýva mnoho krás, ktoré stojí za to vidieť. Franz Josef Glacier patrí určite k jednému z týchto krásnych miest, ktoré by ste nikdy nemali nechať ujsť.

Ale ako sa tam dostať? Odletieť z Európy do Nového Zélandu neraz znamená nákladné letenky. Napriek tomu existuje mnoho možností, ako letieť do tejto krajiny ekonomicky a zároveň sa dostať až k Franz Josef Glacier.

Prvou možnosťou je letieť do Aucklandu a odtiaľ pokračovať ďalej na Jižný ostrov, alebo presunúť sa do ďalších miest na Severnom ostrove. Následne môžete pokračovať tiež autobusom alebo vlakom.

Existuje tiež množstvo rôznych spoločností, ktoré ponúkajú výhodné letenky na Nový Zéland. Vo väčšine prípadov sa však tieto ponuky zvyknú týkať sezóny, kedy je najvyšší turistický ruch.

Po prílete na letisko v Queenstowne, ktoré sa nachádza v južnej časti Severného ostrova, sa môžete pokračovať napríklad priamo po ceste na cieľovú destináciu. Franz Josef Glacier sa nachádza na Západnom ostrove, ktorý je takmer 400 kilometrov od Queenstownu. Preto je najlepšie sa tam dostať prenájom automobilu alebo autobusom.

Návšteva Franz Josef Glacier v Novom Zélande určite stojí za to. Pre záujemcov o turistiku je toto miesto doslova rajom. Okrem obdivovania krásnych ľadovcov a ďalších prírodných krás sa tiež môžete zapojiť do rôznych outdoorových aktivít, ako je túranie, alpské lyžovanie, skialpinizmus, rafting alebo jazda na koni.

Tým, ktorí sa rozhodnú navštíviť cestou do Nového Zélandu teda odporúčam, aby vopred zvažovali všetky možnosti, ako sa tam dostanú najlepšie a najekonomickejšie. Určite však nenechajte ujsť možnosť navštíviť miesto ako Franz Josef Glacier, ktoré môže byť pre vás zážitkom na celý život.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky