Nájdite letenky s najlepšou cenou

Nepál Rara National Park

Dovolenka Nepál Rara National Park


Nepál má množstvo krásnych miest, ktoré stoja za návštevu. Jedným z nich je Rara National Park, ktorý sa nachádza vo východnej časti Nepálu. Park je známy pre svoje krásne jazero, ktoré je obklopené horami a borovicami, a jeho divoké zvieratá.

Rara National Park je jedným z najväčších národných parkov v Nepále a je domovom pre množstvo zvierat a rastlín. Park sa nachádza v nadmorskej výške 1 800 až 4 120 metrov, čo znamená, že tu máte možnosť vidieť veľa rôznych druhov zvierat v ich prirodzenom prostredí.

Ak sa rozhodnete pre dovolenku v Rara National Parku, môžete očakávať, že budete mať množstvo možností na turistiku. Park ponúka množstvo turistických trás, kde si môžete vychutnať krásy prírody. Niektoré z najlepších turistických trás zahŕňajú Rara Lake Trek a Sinja Valley Trek.

Rara Lake Trek vám ponúkne príležitosť vidieť krásne jazero obklopené horami, ktoré vytvárajú nádherné scenérie. Môžete sa očakávať, že na tejto trase stretnete množstvo zvierat a rastlín, ktoré sú charakteristické pre park, ako napríklad medvede, divé kozy, srnky, krokodíly a veľa zaujímavých vtákov.

Sinja Valley Trek je ďalšou turistickou trasou, ktorá má množstvo krásnych scenérií na zobrazenie. Trasa vám ukáže Rara National Park z inej perspektívy a umožní vám vidieť niektoré z najkrajších panorám, ktoré park ponúka.

Okrem turistických trás ponúka park aj množstvo možností na kempovanie. Park má niekoľko stanovísk, kde sa môžete usadiť a vychutnať si krásy prírody.

Ak sa zaujímate o rastliny, môžete vidieť množstvo endemických druhov rastlín, ktoré rastú iba v Rara National Parku a sú jedinečné pre túto oblasť.

Celkovo možno povedať, že Rara National Park je skvelé miesto pre dovolenku v Nepále, kde sa môžete sústrediť na prírodu a zažiť niečo úplne iné. Ak máte záujem o turistiku, kempovanie alebo jednoducho len vidieť niektoré krásne scenérie, je tento park skvelým miestom na strávenie niekoľkých dní.


Najčastejšie otázky a odpovede Nepál Rara National Park


Otázky:

1. Kde sa nachádza Nepál Rara National Park?
2. Aké sú vstupné poplatky do parku?
3. Kedy je najlepšie navštíviť park?
4. Aké zvieratá môžem nájsť v parku?
5. Aké aktivity sú k dispozícii v parku?
6. Aké sú možnosti ubytovania v parku?
7. Je v parku bezpečné túrovať?
8. Ako sa dostať do parku?

Odpovede:

1. Nepál Rara National Park sa nachádza na západnom pobreží Nepálu, v pohoří Himaláj.
2. Vstupné poplatky sú závislé od krajiny, avšak pre turistov zahraničia platia zvyčajne vysoké poplatky. Mali by ste sa informovať vopred.
3. Najlepšie je park navštíviť v období jarných kvetov alebo počas jesene.
4. V parku žijú rôzne druhy zvierat, vrátane srn, jelenej strednej Ázie, medveďov, leopardov, opíc a rôznych druhov vtákov.
5. V parku sú k dispozícii aktivity ako turistika, kempovanie, rybolov, jazda na koni a rôzne iné.
6. V parku sú rôzne možnosti ubytovania, vrátane kempovania, chatiek a hotelov.
7. Aj keď park je na veľmi odľahlom mieste, nebezpečenstvo ohrozenia života je už značne znížené.
8. Najlepším spôsobom ako sa dostať do parku, je cestovať vlakom do najbližšieho mesta a potom pokračovať taxíkom, auto a pod.


Letenka Nepál Rara National Park


Nepál je jedným z najkrajších a najšpeciálnejších miest na svete, ktoré sa môžete rozhodnúť navštíviť. Má množstvo nádherných prírodných parkov, ktoré sú plné krásnej flóry a fauny.

Jeden z najpopulárnejších parkov v Nepále je Rara National Park, ktorý sa nachádza v západnej časti krajiny. Jednou z najlepších spôsobov, ako sa tam dostať, je lietadlom. Tu je návod ako na to!

Rara National Park je jedným z najkrajších a najväčších národných parkov v Nepále. Tento park je domovom rôznych zvierat a rastlín, vrátane medveďa himálajskeho a iba siedmich druhov rýb, ktoré sa vyskytujú iba v tomto parku.

Aby ste sa tam dostali, musíte najprv pristáť v Kathmandu, hlavnom meste Nepálu. Z Kathmandu musíte ďalej letieť na letisko Talcha, ktoré sa nachádza v doline Rara. Talcha je jediným letiskom v tejto oblasti a sústredí sa väčšinou na prepravu turistov do Rara National Parku.

V dôsledku týchto faktorov sú letenky do Talcha pomerne drahé. Ceny sa môžu pohybovať okolo 200 až 300 dolárov. Cena však závisí aj od toho, kedy letíte a ako dlho predtým si letenku zarezervujete.

V neposlednom rade je potrebné byť veľmi opatrný pri kúpe letenky od lacných a neznámych spoločností. Musíte si zvoliť spoľahlivú letovú spoločnosť, aby ste sa vyhli riziku leteckých nehôd.

Akonáhle pristávate v Talcha, musíte absolvovať 4-5 hodinovú cestu minibusom (po ceste je spravidla prach a blato a strop vozidla sa zvažuje niekedy napr. pri prechádzaní priehlbou/korytom rieky) do vstupu parku (Ilam) a ďalšie hodinové pochody kolmo-hlbočno v kope medzi horskými križovatkami a rybníkmi, kým sa dostanete k Jíljonke jazieru, ktoré sa nachádza v srdci parku. Tu nájdete množstvo krásnych miest na fotografovanie.

Nepál Rara National Park je úžasné miesto na návštevu a súčasne aj ukážka toho, ako by sa miesto malo zachovávať a chrániť. S trochou plánovania a nejakou trpezlivosťou, môže byť pristátie v Talche a následné presuny k Jíljonke jazieru úžasné dobrodružstvo na celú život!


Ubytovanie Nepál Rara National Park


Nepál Rara National Park je nádherným miestom, ktoré môže ponúknuť nezabudnuteľný zážitok každému, kto sa sem vyberie. Ak sa plánuje cesta do tejto oblasti, jedným z najdôležitejších faktorov na uhryznutie je ubytovanie. Pretože ide o národný park a chránené územie, ubytovanie v jeho blízkosti nie je príliš rozvinuté.

Jednou z možností je kempovanie. Pre dobrodružné duchy, kempovanie v Nepále je senzačným zážitkom. Ak ste horolezec, môžete prenocovať u niektorých horských bivakov. Vo vnútri národného parku, v blízkosti jazera Rara, sa nachádza kempovacie miesto, ktoré ponúka pre kempovanie niekoľko výhod. Je tu zabezpečená pitná voda, WC a ohnisko na oheň, ktorý vám pomôže zahriať sa v chladných nociach. Oplatí sa však pripraviť sa na náhlé zmeny počasia, ktoré sú častým javom v tejto oblasti.

Ak hľadáte skôr tradičnejšie ubytovanie, môžete si zvoliť jeden z hotelov alebo penziónov v okolí národného parku. Najblízším mestečkom na ubytovanie je Jumla, ktoré sa nachádza asi 26 kilometrov od parku. V meste sa nachádza niekoľko hotelov a penziónov, ktoré ponúkajú prijateľné ceny ubytovania. Pri výbere hotelu je vhodné zvážiť jeho umiestnenie a vzdialenosť od národného parku, pretože cesta z Jumly na miesto ubytovania v parku môže byť kľukatá a náročná.

Ak sa nemôžete rozhodnúť medzi kempovaním a tradičnejším ubytovaním, nemusíte sa trápiť. Môžete zvoliť možnosť, ktorá spojí oboje. Väčšina ubytovacích zariadení v Nepále ponúka možnosť kempovania aj tradičného ubytovania. Tento typ ubytovania môže byť pre niekoho ideálnou možnosťou, pretože počas dňa môžete vychutnávať krásy parku v prírode a po večeroch si oddýchnuť v hoteli alebo penzióne.

V Nepále, a hlavne v oblasti Rara National Park, sa môže zdať, že ubytovanie je problematické, ale nie je dôvod sa báť. Môžete si vybrať medzi kempovaním a tradičnejším ubytovaním, alebo využiť možnosť, ktorá ponúka oboje. V každom prípade si môžete byť istí, že výhľad a krása tohto národného parku je úžasná a nezabudnuteľná. Takže, či už bude vaším domovom stan alebo hotel, budete mať nezabudnuteľný zážitok z Nepálu Rara National Park.


Počasie Nepál Rara National Park


Nepál Rara National Park je jedným z najkrajších národných parkov na svete. Tento park sa nachádza v západnej časti Nepálu a je domovom mnohých unikátnych druhov rastlín a zvierat. Napriek tomu, že počasie v tomto parku môže byť dosť drsné, stále sa jedná o veľmi obľúbenú turistickú destináciu po celom svete.

Začiatkom jari je klima v parku všeobecne suchá a teploty sa môžu pohybovať medzi 5 a 25 stupňami Celzia. Väčšina turistov sa rozhodne navštíviť park v tejto sezóne, pretože ide o obdobie, kedy sa tu vyskytuje veľa druhov vtákov a rastlín. Slnko svieti takmer každý deň a malé zvieratá sa v tomto období začínajú objavovať po celom parku.

Počas leta sa teploty zvyčajne zvyšujú na približne 30 stupňov Celzia a v noci sa môžu objaviť nečakané búrky. Toto obdobie je veľmi zaujímavé pre turistov, ktorí milujú rodnú krajinu a majú radi intenzívnejšie aktivity v prírode. Toto obdobie je tiež ideálne pre divokých milovníkov, pretože zvieratá, ako sú napríklad medvede, sa v tomto období prakticky objavujú po celej oblasti.

Jeseň je v parku všeobecne suchá obdobie, ale teploty začínajú klesať na približne 20 stupňov Celzia. Toto obdobie je skvelé pre turistov, ktorí chcú zažiť zmenu farebnosti stromov a prírody. Jeseň je tiež obdobím migrácie vtákov, a to hlavne vtákov dravcov, ktoré sú v parku dosť bežné.

Zima môže byť v parku dosť drsná, s maximálnymi teplotami 10 stupňov Celzia. Napriek tomu je možné sa tu v zime kejdie navštíviť, pretože sú tu výnimočné scenérie s kryštalicky čistým jazerom. Ak ste divoký milovník, zima vám ponúkne veľa príležitostí na pozorovanie divokých zvierat v ich prirodzenom prostredí.

V nepálskom národnom parku Rara nájdete jedno z najuniverzálnejších miest na svete pre všetky ročné obdobia a každý si tu nájde svoje miesto a svoje záľuby. V každom ročnom období má park niečo výnimočného a turisti sú vždy nadšení, keď ho navštívia. Navyše, majú tam veľa možností pre turistiku a horolezectvo, takže sa nudí skutočne nikto!


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky