Nájdite letenky s najlepšou cenou

Myanmar (Barma) Bagan

Letenka Myanmar (Barma) Bagan


Myanmar, not long ago known as Burma, is a beautiful South Asian nation that is quickly emerging as one of the world's most desired tourist destinations. With its breathtaking landscapes, rich culture, and ancient architecture, Myanmar offers a lot to explore and discover. One of the country's most iconic destinations is Bagan, an ancient city located in the Mandalay region of Myanmar. Visitors from all over the world come to witness the stunning ruins of over 2,500 temples and pagodas that dot the Bagan skyline.

If you're planning a trip to Myanmar, you certainly don't want to miss out on exploring the ancient city of Bagan. Luckily, there are plenty of airlines that offer flights to Bagan, making it easily accessible for travellers from all over the world. As you begin your search for flights, keep in mind that the best time to visit Bagan is during the dry season, which runs from November to March.

There are several airlines that offer routes to Bagan, including Myanmar National Airlines, Golden Myanmar Airlines, and Mann Yadanarpon Airlines. Depending on where you are travelling from, you may need to connect through another city before landing in Bagan. The most common connecting points include Yangon, Mandalay, and Heho.

The flight from Yangon to Bagan will take approximately one hour and ten minutes, while the flight from Mandalay to Bagan is just forty minutes. Alternatively, if you're flying from Heho, the journey will take around thirty minutes. Regardless of which airport you land at, however, the beauty of Bagan awaits you upon arrival.

Once you arrive in Bagan, there are plenty of transportation options to get you around. One popular way to explore the city is by hot air balloon, which offers a unique perspective on the temples and pagodas that dominate the city's skyline. Alternatively, you can rent a bicycle or e-bike to explore the temples and pagodas at your own pace.

Overall, a trip to Bagan, Myanmar is a unique and unforgettable experience that should be on every traveller's bucket list. With a wide range of airlines offering flights to Bagan, it's easier than ever to discover the beauty and wonder of this ancient city. So what are you waiting for? Book your flight to Bagan, Myanmar and discover the magic of this incredible city for yourself.


Dovolenka Myanmar (Barma) Bagan


Myanmar, niekedy nazývaný tiež Barma, je prosperujúca ázijská krajina ležiaca na juhovýchode Ázie. Hlavné mesto Yangon a jeho zaujímavá kultúra a históriou láka návštevníkov z celého sveta. Napriek nedávnym zmätkom v krajine, turistické aktivity v poslednej dobe opäť vrátili k životu krásne miesta ako napríklad Bagan.

Bagan, veľkolepé staroveké mesto ležiace približne 200 kilometrov severovýchodne od Yangonu, je významným turistickým cieľom Myanmaru. Toto miesto je známe svojimi nádhernými budhistickými chrámami a stupami, ktoré ho predurčujú k tomu stať sa svetovým dedičstvom UNESCO.

V Baganu sa nachádza viac ako 2000 budhistických chrámov rôzneho druhu, veľkosti a tvaru, postavených v období medzi 11. a 13. storočím. Najväčší z nich, Ananda, bol postavený v 12. storočí a vyniká svojou architektúrou a umením, ktoré bolo podnetom pre budovanie mnohých podobných chrámov v období neskoršom. Medzi najkrajšie a najzvláštnejšie chrámy v Baganu patrí Dhammayangyi, ktorý je náročný na zostup do podzemného priestoru, aby návštevníci mohli vidieť základy tohto pôvodne siedmich poschodového chrámu.

Okrem chrámov a stup Bagan ponúka aj iné kultúrne zážitky, ktoré tu môžete zažiť, ako napríklad divadlá tradičného tancu. V Baganu sa môžete tiež rozhodnúť pre prechádzky po vidieckych oblastiach, kde sa môžete stretnúť s bytovými miláčikmi - slonmi.

Čo sa týka ubytovania, v Baganu nájdete lacné hostely a luxusné hotely, ktoré ponúkajú široké spektrum preferencií turistov. Mnohé hotely a hostely v Baganu sú lokalizované v blízkosti chrámov, čo umožňuje návštevníkom lepší prístup k týmto kultúrnym pamiatkam.

Ďalšou možnosťou, ako sa dostať do Baganu, je vlak alebo autobus, ktorého lístky môžete zakúpiť v Yangone a iných veľkých mestách Myanmaru. K dispozícii je tiež malé letisko, ktoré ponúka denné lety z Yangonu a Mandalayu.

Bagan je nepochybne jedným z najkrajších a najzaujímavejších miest v Myanmaru a stojí za to navštíviť ho a objaviť jeho tajomstvo a kultúrnu hodnotu. Pripevnením svojho očarujúceho kľúča k úplnému oživeniu a pozorovaniu, ako sa túto bohatú kultúru zachováva a obnovuje, návštevníci budú mať jedinečný pocit a zážitok z Baganu ako nikdy predtým.


Ubytovanie Myanmar (Barma) Bagan


Myanmarské mesto Bagan je jeden z najkrajších a najobľúbenejších cieľov pre turistov, ktorí navštívia tento nádherný kraj. Keďže toto mesto ponúka jedinečnú príležitosť vidieť staroveké chrámy a pagody, ktoré sú zahrnuté na zoznam Svätých miest UNESCO, tento región sa pritiahne tisíce návštevníkov z celého sveta. Ako taký, potrebujete kvalitné ubytovanie, aby ste sa na svoje dobrodružstvo mohli plne koncentrovať. V tomto článku sa pozrieme na niektoré najlepšie možnosti pre ubytovanie v meste Bagan.

Hotely

1. Bagan Thande Hotel

Hotel Bagan Thande sa nachádza priamo pri rieke Ayeyarwady a poskytuje nadherný výhľad na scenériu Baganu. Tento hotel ponúka tradičné izby so vzdušnými priestormi, kúpeľňami a klimatizáciou. Hotel má tiež vonkajší bazén, reštauráciu a záhradu, kde si môžete odpočinúť.

2. Aureum Palace Hotel & Resort

Aureum Palace Hotel & Resort ponúka luxusné izby s klimatizáciou, balkónmi a súkromným bazénom. Okrem toho má hotel taktiež reštauráciu, spa a fitnescentrum, ktoré sú k dispozícii pre hostí. Tento hotel sa nachádza medzi záhradami a pagodami, čím poskytuje nádherný výhľad na okolie.

Hostely

1. Ostello Bello Bagan

Ostello Bello Bagan ponúka cenovo dostupné ubytovanie pre turistov, ktorí hľadajú základné zariadenia. Hostel ponúka spoločné izby, súkromné izby, jedálenský kút, vnútornú terasu a obsluhu na recepcii 24 hodín denne. Ostello Bello sa nachádza blízko hlavného mesta, takže hostia sa môžu ľahko dostať na všetky miesta záujmu.

2. Myanmar Han Hostel

Myanmar Han Hostel ponúka podobný zážitok pre turistov, ktorí si chcú užiť základné ubytovanie. Hostel má spoločné izby a súkromné izby, a nachádza sa v úplnom srdci mesta Bagan. Hostia majú k dispozícii spoločný priestor a záhradu, kde sa môžu stretnúť s ďalšími cestovateľmi a zdieľať svoje zážitky.

Airbnb

1. Bagan House

Bagan House je k dispozícii pre hostí, ktorí hľadajú súkromné bydlisko s komplexným zariadením. Táto vila má tri izby, vírivku a záhradu. Nachádza sa v blízkosti pagód a činí z nej ideálne miesto pre turistov, ktorí chcú byť blízko základných miest, ktoré si môžu vychutnať.

2. Fortunate Guesthouse

Fortunate Guesthouse ponúka ubytovanie turistom na vyššej úrovni. Tento dom má súkromné izby, kuchynku a terasu na streche, odkiaľ sa dá vychutnať nádherný výhľad na okolie. Hostia sa môžu tešiť z blízkosti chrám, akými sú napr. Dhammayangyi Temple a Shwezigon Pagoda.

Mesto Bagan ponúka širokú škálu ubytovacích možností pre návštevníkov z celého sveta, bez ohľadu na ich rozpočet a potreby. Od luxusných rezortov po jednoduché hostely a moderné Airbnb, toto mesto má niečo, čo uspokojí všetkých návštevníkov a ponúkne ideálne základňu na preskúmanie okolia.


Najčastejšie otázky a odpovede Myanmar (Barma) Bagan


1. Kedy je najlepší čas na návštevu Baganu v Myanmar (Barma)?
- Najlepší čas na návštevu Baganu je od novembra do februára, keď je najchladnejšie počasie.

2. Aké sú najlepšie spôsoby, ako dostať sa do Baganu v Myanmar (Barma)?
- Existujú dva hlavné spôsoby, ako sa dostať do Baganu, a to cez vzduch alebo cez cestu.

3. Ktoré miesta by sme mali vidieť v Baganu?
- Niektoré najkrajšie miesta v Baganu sú Ananda Temple, Shwesandaw Pagoda, Dhammayangyi Temple a Sulamani Temple.

4. Ako by som mal venovať Tipy miestneho obyvateľa vo Baganu?
- Niektoré z tipov miestnych obyvateľov v Baganu zahŕňajú oblečenie si s úctou do chrámov, nedotýkajte sa svätyne a používanie klopov na obuv.

5. Kde si možem kúpiť suveníry v Baganu?
- Môžete si zakúpiť suveníry v mnohých obchodoch v Baganu, napríklad v Bagan Market alebo New Bagan Market.

6. Aké sú nejaké miestne jedlá v Baganu v Myanmar (Barma)?
- Niektoré z miestnych jedál v Baganu zahŕňajú Mohinga curry, Shan noodles a Laphet Thohk, zelený čajový listový šalát.

7. Musím si zabezpečiť víza na návštevu Myanmar (Barma)?
- Áno, turistické víza sú povinné pre všetkých návštevníkov do Myanmaru a môžu sa získať online alebo prostredníctvom miestneho veľvyslanectva.

8. Aké sú nejaké kultúrne zvyky, ktoré by som mal dodržiavať v Baganu?
- Niektoré kultúrne zvyky, ktoré by ste mali dodržiavať v Baganu, zahŕňajú pokloniť sa svätyne, nemaľovať na stenách chrámov a používať pravú ruku na všetko, čo sa týka jedla a nápojov.

9. Aké je počasie v Baganu?
- Počasie v Baganu je zvyčajne teplo a vlhké, s monzúnovým obdobím od mája do októbra a suchým obdobím od novembra do apríla.

10. Kde nájdem ubytovanie v Baganu v Myanmar (Barma)?
- Existuje mnoho hotelov a hostlov v Baganu, od ktorých si môžete vybrať, napríklad The Hotel @ Tharabar Gate, Bagan Thiripyitsaya Sanctuary Resort a Aureum Palace Hotel & Resort Bagan.


Počasie Myanmar (Barma) Bagan


Myanmar, alebo inak Barma, sa pýši množstvom turisticky atraktívnych miest a pamiatok. Jedným z takých miest je aj Bagan. Toto miesto na západnom pobreží krajiny je známe svojimi (cca) 2200 budhistickými chrámami a stúpami. Bagan teda predstavuje dôležitú kultúrnu atrakciu pre návštevníkov z celého sveta.

Keď hovoríme o počasí v Bagan, musíme si uvedomiť, že Barma sa nachádza v tropickom pásme, a preto je tu celkom horúco po celý rok. V období od apríla do mája sú v Bagan najhorúcejšie teploty dosahujúce až 40°C. Preto by sa turisti mali na toto obdobie pripraviť a obliať sa vodou.

Počas obdobia dažďov, ktoré prechádza od mája do októbra, môže byť vlhkosť v Bagan extrémna. Hlavne v auguste a septembri môže pršať celé dni bez prestávky, čo môže odradiť turistov od návštevy. Avšak, ak ste trpezliví a máte radi túto atmosféru, môže byť toto obdobie naopak ideálne pre vás. Tak ako vo väčšine tropických krajín, aj tu môžu pršať silné až búrkové dažde.

Pre ideálne turistické obdobie by sme odporúčali obdobie z decembra do februára, kedy je v Bagan sviežejšie počasie a teploty sú približne okolo 30°C. V týchto mesiacoch sú návštevníkom k dispozícii mnohé turistické aktivity, ako napríklad slonie jazdy, návšteva chrámov a stúp atď. Tento čas však rovnako ako každé miesto priláka množstvo turistov, preto je potrebné si rezervovať ubytovanie a aktivity vopred.

Vzhľadom na svoje charakteristiky, počasie v Bagan môže byť dosť premenné. Väčšinou je tu však horúco a vlhko. Keďže ide o náboženské miesto s mnohými chrámami a stúpami, návštevníci by sa mali riadiť kultúrnymi normami, napríklad si obliekať zakryté oblečenie alebo si zabezpečiť šálu na pokrytie ramien pri návšteve chrámov. Ak si teda plánujete návštevu Baganu, dajte si pozor na výber obdobia a užite si toto jedinečné kvapkudla.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky