Nájdite letenky s najlepšou cenou

Marshallove ostrovy Kwajalein Island

Ubytovanie Marshallove ostrovy Kwajalein Island


Kwajalein Island je jedným z ostrovov, ktoré tvoria Marshallove ostrovy. Nachádza sa v Tichom oceáne a je známe hlavne svojím strategickejším významom. Avšak, pre turistov je tento ostrov naozaj jedinečný, ponúka totiž exkluzívne a luxusné ubytovanie.

Ak sa rozhodnete navštíviť tento ostrov, na ubytovanie sa môžete spoľahnúť na hotel, ktorý je umiestnený na jeho juhozápadnej strane a ponúka luxusné izby s nadýchanými posteľami, klimatizáciou, vlastnou kúpeľňou, minibarom a televíziou. Okrem toho, hotel má okolie plné palmových stromov, ktoré spolu s čistou bielou plážou a tyrkysovým morom vytvárajú dokonalý tropický raj.

Jedna z najväčších výhod tohto ostrova je jeho neporušené prírodné prostredie, preto si tu môžete užívať čerstvý vzduch a prístup k moru každý deň. Okrem toho, môžete si tu vyskúšať rôzne vodné športy, ako je potápanie, plávanie alebo lovenie rýb. Pre tých, ktorí sa radi venujú niečomu menej aktívnemu, je na ostrove aj wellness centrum a kaviareň, kde môžete posedieť s pohľadom na more.

Ak máte radi históriu, nájdete tu niekoľko miestnych múzeí a pamiatok, ktoré vám poskytnú väčšiu znalosť o kultúre a histórii Marshallových ostrovov. Môžete sa tiež pozrieť na zvyky a tradície miestnych obyvateľov, ktorí sú známi pre svoju priateľskosť a pohostinné správanie.

Celkom určite, Kwajalein Island predstavuje dokonalú destináciu pre tých, ktorí chcú uniknúť od rušnej reality a užiť si pokoj v prirodzenom prostredí. Okrem toho, ostrov ponúka aj mnoho možností na relaxáciu a zábavu, takže sa nemusíte vôbec nudiť. Ak hľadáte exkluzívny a luxusný pobyt, Kwajalein Island je miesto pre vás.


Letenka Marshallove ostrovy Kwajalein Island


Marshallove ostrovy sú nebezpečné miesta, plné neznáma, nezostúpiť, nechráneného ostrova, opustenej vody a nevyzpytatelných vonkajších síl. Kwajalein Island, jeden z týchto ostrovov, je jedným z najzaujímavejších a najuznávanejších miest na Marshallovom reťazci.

Kwajalein Island sa nachádza v severozápadnej časti Marshallových ostrovov a kúsok od Ekwatórskeho prieniku. Ostrov bol vybraný ako základňa pre testovacie skúšky jadrových zbraní USA počas druhej svetovej vojny a bol vybraný na svoju geografickú polohu a izolovanosť. Dnes sa stále využíva ako základňa pre medzinárodne známe testy protiraketovej obrany.

Ostrov zahŕňa viac ako 30 kilometrov štvorcových a je obklopený korálovými útesmi a bielymi plážami. Kwajalein Island ponúka neuveriteľne jasné vody, s možnosťou vidieť morské tvory, ktoré žijú v blízkosti korálových útesov.

Kwajalein Island bola zverejnená v niekoľkých filmoch vrátane filmu "Die Hard 2" a "Pacific Rim". Tí, ktorí navštívili ostrov, oceňujú jeho krásu a jedinečnosť.

Ak plánujete navštíviť Marshallove ostrovy, Kwajalein Island musí byť na zozname miest, ktoré chcete vidieť. S nádhernými plážami, prírodnými divami a zaujímavou históriou, tento ostrov sa stane nezabudnuteľným zážitkom pre každého, kto ho navštívi.


Najčastejšie otázky a odpovede Marshallove ostrovy Kwajalein Island


Otázky a odpovede k Marshallovým ostrovům Kwajalein Island môžu byť:

1. Aké je počasie na Marshallových ostrovoch Kwajalein Island?
Odpoveď: Na Marshallových ostrovoch Kwajalein Island je tropické počasie so stálymi teplotami okolo 28 stupňov Celzia. Dáždové obdobia sú medzi októbrom a aprílom.

2. Ako môžem cestovať na Marshallove ostrovy Kwajalein Island?
Odpoveď: Cestovanie na Marshallé ostrovy Kwajalein Island je možné len s posádkou alebo ako zamestnanec zákazníka. Pre turistov nie sú k dispozícii.

3. Aké aktivity môžem robiť na Marshallových ostrovoch Kwajalein Island?
Odpoveď: Niektoré z populárnych aktivít na Marshallových ostrovoch Kwajalein Island zahŕňajú potápanie, rybolov, kajakovanie, plachtenie, turistiku a pozorovanie fauny a flóry.

4. Koľko ľudí žije na Marshallových ostrovoch Kwajalein Island?
Odpoveď: Počet ľudí žijúcich na Marshallových ostrovoch Kwajalein Island sa odhaduje na približne 2000. Väčšina z nich sú miestni obyvatelia.

5. Kde sa nachádza Marshallé ostrovy Kwajalein Island?
Odpoveď: Marshallové ostrovy s Kwajalein Island sa nachádzajú v Tichom oceáne, asi 3200 km juhovýchodne od Tokia a 4800 km západne od Havajských ostrovov.

6. Aké jazyky sa hovoria na Marshallových ostrovoch Kwajalein Island?
Odpoveď: Na Marshallových ostrovoch Kwajalein Island sa hovorí viac ako 24 jazykov, z ktorých najpopulárnejšie sú ajqan alebo Marshallese, ktorý je oficiálnym jazykom.

7. Aké ďalšie ostrovy sú súčasťou Marshallsies?
Odpoveď: Okrem Kwajalein Island, Marshallsie zahŕňajú aj ďalšie ostrovy, ako Majuro, Arno, Aur, Bikini, Ebon a ďalšie.

8. Aká je história Marshallových ostrovov Kwajalein Island?
Odpoveď: Marshallové ostrovy Kwajalein Island boli prvýkrát objavené Európanmi v 1526. V priebehu histórie ostrovy prešli pod kontrolou rôznych krajín a boli dokonca aj použité ako testovacia plocha pre nukleárne zbrane. Dnes sú Marshallovy ostrovy nezávislou republikou.


Dovolenka Marshallove ostrovy Kwajalein Island


Marshallove ostrovy patria medzi najzaujímavejšie miesta na svete. Tieto ostrovy sa nachádzajú v Tichom oceáne a jedia z nich Kwajalein Island. Tento ostrov je jednou z mnohých krajín, ktoré sú súčasťou Marshallových ostrovov. Kwajalein Island je vojenskou základňou Spojených štátov amerických, ale turistom poskytuje nezvyčajné dobrodružstvo.

Ak si chcete užiť dokonalú dovolenku v paradiži, Kwajalein Island je jedno z miest, ktoré by ste nemali vynechať. Tento ostrov je obklopený turkoisovými vodami a biele pláže sú presne tým, čo si mnohí turisti vysnívajú. Pre tých, ktorí hľadajú dovolenku v prítomnosti vojenských objektov, je Kwajalein Island ideálne miesto na strávenie dovolenky. Okrem toho, že ostrov slúži ako vojenská základňa, môžete si tu tiež vyskúšať množstvo vodných športov.

Ak ste ochotní preskúmať viac, môžete navštíviť množstvo miest, ktoré ponúka ostrov Kwajalein. Kwajalein Island je domovom množstva divokých zvierat. V okolí pláží sa darí morským živočíchom, ktoré sa snažia prežiť v tejto oblasti chudobe. Turisti môžu obdivovať najväčšie morské korytnačky, ktoré majú viac ako 120 centimetrov. Delfíni a ďalšie druhy rýb sú ďalšími zvieratami, ktoré si môžete pozrieť pri plávaní v týchto vodách.

Ostrov Kwajalein ponúka mnoho atrakcií pre tých, ktorí preferujú výlety do miestnej histórie. Vojenské objekty, ktoré sa nachádzajú na ostrove, sú dobre zachované a dávajú turistom prierez do histórie. Najzaujímavejším miestom je jazero Ivy Mike, ktoré vzniklo v roku 1952 v dôsledku testovania vodíkových bômb Spojenými štátmi americkými.

Ak ste ochotní navštíviť Marshallove ostrovy a ostrov Kwajalein, nezabudnite si prípravu vašej dovolenky dôkladne naplánovať a uskutočniť vopred. Turisti musia získať povolenie od amerických úradov na návštevu tohto miesta. Okrem toho musia turisti dodržiavať špeciálne pravidlá, keďže sa jedná o vojenskú oblasť. Ale ak si chcete užiť dobrodružstvo na najzaujímavejších miestach na svete, Kwajalein Island je ideálny ostrov pre vás.


Počasie Marshallove ostrovy Kwajalein Island


Marshallove ostrovy, inak známe ako Republika Marshallových ostrovov, sú súostrovím v Tichomorí. Jedným z ostrovov tohto súostrovia je Kwajalein Island, ktorý je známy pre svoju krásnu krajinu, kultúrne pamiatky a exotické počasie. V tomto článku sa pozrieme na to, čo robí počasie na Kwajalein Island výnimočným.

Kwajalein Island sa nachádza v rovníkovom páse, čo znamená, že teploty sú celoročne veľmi horúce a vlhké. Priemerná teplota v každom mesiaci sa pohybuje okolo 30 ° C s veľmi malými výkyvmi. Najteplejšie obdobie je od mája do októbra s najvyššími teplotami v júli a auguste. V tomto období sa môže teplota vzduchu dostať až na 35 ° C.

Vlhkosť je tiež konštantná a pohybuje sa okolo 80% až 90%. Táto vysoká vlhkosť, spolu s vysokými teplotami, môže byť náročná pre návštevníkov, ktorí niesú zvyknutí na takéto podmienky.

Na Kwajalein Island tiež pravidelne prší. Najvyššie zrážky sú zaznamenané od novembra do marca, kedy prichádzajú tajfúny a hurikány. Toto obdobie je známe ako obdobie dažďov a z tohto dôvodu nie je ideálne pre turistiku a návštevy ostrova. Avšak, počas suchého obdobia od apríla do októbra, je Kwajalein Island výnimočne krásny a ponúka skvelé možnosti pre turistiku, pobrežie a vodné aktivity.

Ako vidite, Kwajalein Island má veľmi exotické počasie s vysokými teplotami a vlhkosťou počas celého roka. Avšak, júl a august sú najteplejšie mesiace a obdobie dažďov z novembra do marca môže byť nepríjemné pre návštevníkov. Takže, ak hľadáte exotické miesto, ktoré môžete navštíviť v čase sucha, Kwajalein Island je skvelou voľbou.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky