Nájdite letenky s najlepšou cenou

Maďarsko Pécs

Dovolenka Maďarsko Pécs


Pécs je nádherné historické mesto v južnej časti Maďarska. Je to skvostné miesto plné kultúry a krásneho architektonického dizajnu. Mesto je bohaté na kultúru a históriu, ktoré sa môžu stať pre turistu nezabudnuteľnými zážitkami.

Keď plánujete svoju dovolenku, určite by ste mali zvážiť návštevu mesta Pécs. Toto mesto ponúka neskutočné množstvo pamiatok a krásnych miest, ktoré by ste si nemali nechať ujsť.

Pécs má ideálne počasie v lete, kedy môžete navštíviť množstvo zaujímavých miest na čerstvom vzduchu. Medzi najznámejšie pamiatky patrí karélsky most, katedrála sv. Petra a Pavla, Zsolnayova fontána a pevnosť Pasha. To sú len niektoré z miest, ktoré musíte vidieť, keď navštívite toto nádherné mesto s množstvom historických pamiatok.

Okrem toho, v Pécsi nájdete množstvo múzeí, galérií a ďalších kultúrnych miest. Muzeum Cella Septichora, záhrada secesných soch Zsolnaya, Mestské múzeum Pécs a Zsolnayova krištáľová katedrála sú miestami, ktoré musíte navštíviť, aby ste si mohli vychutnať maďarskú kultúru a históriu.

Ako turista v Pécs, si môžete užívať tiež výbornú maďarskú kuchyňu a víno. V meste nájdete množstvo kaviarní, reštaurácií a vinární, ovocie a zelenina, ktoré sa nachádza v okolí mesta, sú čerstvé a kvalitné a výrobcovia tohto ovocia majú dlhú tradíciu výroby svojich produktov.

Pokud hľadáte dovolenku plnú kultúry, histórie a skvelého jedla, navštívte mesto Pécs. Tento kus Maďarska ponúka výnimočnú rozmanitosť miest a pamiatok. V Pécsi určite nebudete nudiť.


Ubytovanie Maďarsko Pécs


Maďarsko je krásna krajina s množstvom historických pamiatok, kultúrnymi podujatiami a nádhernou prírodou. Ak sa rozhodnete navštíviť mesto Pécs, tak vám prinášame výber ubytovania, ktorý by vám mohol pomôcť pri rozhodovaní sa, kde sa ubytovať.

Hotel Millennium

Ak hľadáte ubytovanie v centre mesta, tak hotel Millennium je pre vás tou správnou voľbou. Nachádza sa v blízkosti hlavných turistických atrakcií, ako napríklad Národného múzea Zsolnay, Katedrály Svätej Márie a iných. Hotel ponúka moderné a priestranné izby, ktoré sú vybavené všetkým potrebným vybavením ako klimatizáciou, TV, minibarom a bezplatným Wi-Fi pripojením. V hotelovej reštaurácii sa ponúkajú tradičné maďarské jedlá a medzinárodná kuchyňa.

Hotel Palatinus

Hotel Palatinus je historický hotel, ktorý sa nachádza v centrálnom námestí mesta Pécs. Hotel je postavený v secesnom štýle a ponúka pôvodnú architektúru a krásne udržiavané interiéry. Izby sú priestranné a vkusne zariadené, s bezplatným Wi-Fi a satelitnou TV. Hotel má tiež vlastný wellness a fitness stredisko, kde si hostia môžu oddýchnuť.

Hotel Mecsek

Pokiaľ hľadáte pokojnejšie ubytovanie v blízkosti prírody, tak hotel Mecsek je pre vás tou správnou voľbou. Nachádza sa na kopci nad mestečkom Pécs, s krásnym výhľadom na mesto a okolitú prírodu. Izby sú vkusne zariadené a vybavené satelitnou TV, bezplatným Wi-Fi pripojením a súčasťou hotelu je aj krytý bazén a wellness centrum.

Apartmány Viola

Pokiaľ hľadáte samostatné ubytovanie s plne vybavenou kuchyňou, tak apartmány Viola sú pre vás tou správnou voľbou. Nachádzajú sa v centre mesta, v blízkosti hlavných turistických atrakcií. Apartmány sú veľmi priestranné a pohodlné, s klimatizáciou a bezplatným Wi-Fi pripojením. Hostia majú k dispozícii aj bezplatné parkovanie a spoločnú terasu.

Mesto Pécs ponúka široký výber ubytovania pre každého. Ak hľadáte niečo v centre mesta, tak hotel Millennium a hotel Palatinus sú pre vás najlepšou voľbou. Pokiaľ hľadáte ubytovanie v príjemnom tichom prostredí, tak hotel Mecsek bude pre vás tú správnou voľbou. Ak si chcete užiť nezávislosť a plne vybavené apartmány, tak apartmány Viola budú pre vás tou pravou voľbou. V každom prípade vám však garantujeme príjemný pobyt v tomto krásnom meste plnom histórie a kultúry.


Počasie Maďarsko Pécs


Pécs je mesto ležiace v južnej časti Maďarska, ktoré je známe svojou bohatou históriou a kultúrnym dedičstvom. Mesto sa nachádza v údolí medzi pohoriami Mecsek a Villány a je charakteristické svojimi historickými pamiatkami, ktoré sa nachádzajú v jeho starom meste.

Počasie v Pécsi môže byť premenlivé a závisí od ročného obdobia. V lete je počasie teplé a suché, zatiaľ čo v zime je tu často veľa snehu a v zime je teplota nižšia. Priemerná ročná teplota v meste je okolo 11 °C. V letných mesiacoch sa teplota pohybuje medzi 20 až 30 °C, zatiaľ čo v zimných mesiacoch klesá pod 0 °C.

V jarných mesiacoch, kedy sa teplota zvyšuje, sa mesto prebúdza k novému životu. Parky a záhrady sa rozkvitnú kvetmi a môžete si užiť prechádzku v prírode. Leto v Pécsi je teplé s priemernými teplotami okolo 25 °C. Turisti sa radi vyberajú do mesta na festivaly, ktoré sa konajú v letných mesiacoch. Jedným z najobľúbenejších festivalov je mediálne umenie a prezentácie na Letnom festivale.

Jeseň v Pécsi sa vyznačuje striedavým počasím. Teploty sa začínajú znížiť a príroda je plná farieb. Môžete sa teda vybrať na prechádzku po okolí a pozorovať, ako sa príroda mení. V tomto období sa tiež koná festival vinárstva a múzejníctva, ktorým sa zvyčajne zúčastňuje množstvo návštevníkov.

V zimnom období sa teploty v Pécsi pohybujú pod nulou. Mesto býva pokryté snehovou pokrývkou, čo ho robí veľmi pekným na pohľad. Počas vianočného obdobia sa v meste uskutočňujú trhy Vianočné trhy, na ktorých je možné ochutnať tradičné maďarské jedlá a zakúpiť si darčeky.

Celkovo sa dá povedať, že mesto Pécs ponúka rôzne príležitosti pre turistov počas celého roka. Bez ohľadu na ročné obdobie, návštevníci môžu užiť si množstvo kultúry, histórie a prírodných krás.


Najčastejšie otázky a odpovede Maďarsko Pécs


"Čo je to za mesto Pécs?"
Pécs je mesto v južnej časti Maďarska, ktoré sa nachádza v blízkosti chorvátskej hranice. Je to piaty najväčší maďarský mestský okres a je známy pre svoje historické pamiatky, ktoré zahŕňajú rímske ruiny a dominantu mesta - Katedrálu sv. Petra a Pavla.

"Ako sa dostanem do Pécsu z Budapešti?"
Najlepší spôsob, ako sa dostať do Pécsu z Budapešti, je cestou rýchlovlakom. Vlaky odchádzajú z Budapešti hlavnej stanice každú hodinu alebo menej a trvajú asi 2 hodiny na cestu do Pécsu. Existujú aj lacnejšie autobusy alebo súkromné prepravcovia, ale vlaky sú najspoľahlivejším a najrýchlejším spôsobom.

"Kedy je najlepší čas na návštevu Pécsu?"
Najlepší čas na návštevu Pécsu je v lete, keď je počasie najpríjemnejšie a mesto je vibrantly. Mnoho festivalov a podujatí sa koná v letných mesiacoch. Avšak ak preferujete menej rušné obdobie, jeseň a jar je tiež krásne a menej plné.

"Aké sú najlepšie miesta na návštevu v Pécsi?"
Najdôležitejšie miesta na návštevu v Pécsu sú Katedrála sv. Petra a Pavla, Rímske kúpele, a archeologický park medzitým, budete môcť tiež hľadať v uliciach a námestiach mesta krásne architektonické výtvory.

"Ako sa dostať z miestnej stanice do hotela?"
Optimálnou možnosťou je použiť miestny autobus alebo taxi. Taxislužby sú dostupné z hlavnej stanice, nájde si firmy, ktoré môžu byť bránia pred vchodom na stanici. V prípade autobusu treba zistiť linku ktorá Vás povedie ku Vašemu hotelu.


Letenka Maďarsko Pécs


Letenka do Peče v Maďarsku

Pečska je jedno z najkrajších miest v Maďarsku a s jeho bohatou históriou a kultúrnymi záznamy si získava návštevníkov zo všetkých kútov sveta. Ak sa chystáte navštíviť toto magické mesto a uvažujete nad tým, ako sa tam dostanete, letenky budú vašou najlepšou voľbou. V tomto článku sa dozviete, ako zohnať letenku do Peče a čo môžete urobiť, keď dorazíte.

Letenky do Peče

Maďarsko má niekoľko medzinárodných letísk, ale najbližšie k Peči je letisko v Budapešti. Budapešť je okolo dvoch hodín vzdialená od Peče cestou autom alebo vlakom. Toto letisko je najväčším medzinárodným letiskom a je spojené s väčšinou svetových krajín cez nízkonákladové aj klasické letecké spoločnosti.

Pri hľadaní leteniek si určite vyberte najlepšiu ponuku. Zohľadnite cenu, trvanie letu a čas príletu. Mnoho letov z Budapešti do Peče sa dosť skoro večer ukončuje, takže do Peče by ste sa mali dopraviť súkromnou dopravou alebo zostanete v Budapešti na noc.

Aktivity v Peči

Keď dorazíte do Peče, nebudete chcieť premeškať ani jeden moment strávený v tomto historickom meste. Najznámejšia atrakcia Peče je nepochybne jeho UNESCO chránené historické centrum, ktoré sa skladá z množstva kostolov, pevností, múzeí a ďalších pamiatok. Ak sa zaujímate o históriu, navštívte muzeum mesta Pečska alebo úchvatný kostol Sv. Petra a Pavla. Tiež sa môžete prejsť peši po Champs-Elysées Peče, ktoré sa nazýva ulica Király.

Pre milovníkov umenia a kultúry je tu v Peče tiež množstvo divadiel, koncertov, festivalov a výstav. Ak sa chcete trochu odreagovať a užiť si nádherný výhľad na mesto, odporúčame vám výlet na kopec Mecsek. Ponúka to nádherné scenérie a možnosti pre pešiu turistiku a cykloturistiku.

Nakoniec, nezabudnite ochutnať miestne jedlá a nápoje, ktoré patria k najlepším v Maďarsku. V Peče sa nachádza množstvo reštaurácií, aby ste si mohli vychutnať pomenovanie jedlá a nápojov.

Vzhľadom na to, že Peče je vzdialené iba dve hodiny od Budapešti, letenku nájdete jednoducho a ľahko. Dovoľte si túto skvelú skúsenosť a preskúmajte nádherné miesto, ktoré vás neomylne uchváti.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky