Nájdite letenky s najlepšou cenou

Libanon Jeita Grotto

Dovolenka Libanon Jeita Grotto


Libanon je krajina, ktorá láka návštevníkov prekrásnymi miestami a kultúrnou históriou. Jedným z takýchto miest je aj Jeita Grotto, ktoré sa nachádza iba niekoľko kilometrov od hlavného mesta Bejrút.

Jeita Grotto je súbor dvoch jaskýň, ktoré sa nachádzajú v pohorí Libanón. Jaskyne boli objavené v roku 1836 a dnes patria medzi najkrajšie jaskyne na svete. Sú unikátne pre svoju spektakulárnu krásu a úžasné formy stvárnené v kameni – stalaktity, stalagmity, kríky a vodopády.

K úžasnosti tohto miesta môžete prísť dvoma rôznymi spôsobmi. Prvým spôsobom je prechádzať sa cez drevenú lávku vysoko nad podzemím. Toto vám umožní vidieť úžasné a veľké miesta v jaskyni, ktoré sú z väčšej výšky. Druhý spôsob, ako si vychutnať návštevu Jeita Grotto, je loďkou, ktorá vás zavedie hlboko do podzemného sveta.

Samotná jaskyňa je však iba vrcholom ľadovca. Okolie jaskyne ponúka návštevníkom množstvo turistických atrakcií vrátane návštevy múzeí a kostýmim na oslavy. Po návšteve jaskyne si môžete tiež vychutnať okolie miesta s nádherným výhľadom na pohorí Libanón.

Keď plánujete dovolenku v Libanone, nezabudnite si vziať oblečenie ľahkého materiálu a obuv s dobrým úchytom. V mieste je možné požičať si vodeodolné oblečenie, ale radšej si svoje posúďte na základe vašich potrieb.

Celkovo je návšteva Jeita Grotto jedinečným a nezabudnuteľným zážitkom. Toto miesto ponúka kombináciu histórie, kultúry a prírodných krás. Kto hľadá pokojné miesto na oddych a prechádzky v prírode, určite ocení toto miesto iba niekoľko kilometrov od rušného mesta.


Ubytovanie Libanon Jeita Grotto


Libanon je divoký a krásny kus sveta, ktorý mnohých priláka svojou kultúrou, históriou a nezabudnuteľnou scenériou. Patria medzi ne aj Jeita Grotto, ktoré ponúkajú turistom úžasný zážitok zo zeme. Táto skalná jaskyňa sa nachádza v blízkosti mesta Jeita, kde návštevníci môžu nájsť krásne a komfortné ubytovanie.

Jeita Grotto sa nachádza na juh od Bejrútu a patrí medzi jedno z najkrajších miest v Libanone. Návštevníci sa môžu tešiť na spektakulárne scenérie skál a krásne jazierka, ktoré sa nachádzajú uvnútri jaskyne. Táto atrakcia je otvorená pre turistov od roku 1958 a odvtedy si získala povesť ako najznámejší a najkrásnejší komplex jaskýň na Strednom východe.

Jeita Grotto je rozdelená do dvoch častí - hornú a dolnú. Horná časť je prístupná len pre návštevníkov tohto turistického miesta, ktorí sa môžu tešiť na prechádzku krásnymi chodbami, kde sa nachádzajú stalaktity a stalagmity. V dolnej časti jaskyne sa návštevníci tešia na prechádzku na lodiach, ktoré sú k dispozícii v špeciálne vybudovanom jazerku. Tento zážitok je jedinečný a nesmieme ho premeškať.

Po celodennej prehliadke jaskýň sa návštevníci môžu dostať do blízkeho mestečka Jeita, kde nájdu rôzne ubytovacie možnosti. Mesto disponuje rôznymi hotely, apartmánmi a penziónmi. Najvyhľadávanejšie miesta sú hotely ako napríklad Jeita Country Club, Beit El Joumhouria a Taj hotel.

Jeita Country Club je exkluzívny hotel, ktorý sa nachádza v krásnom teréne obklopenom hustou zeleňou. Ponúka návštevníkom vybavené apartmány, reštaurácie a bary. Apartmány sú plne vybavené súkromným balkónom a výhľadom na okolitú prírodu, kde môžete stráviť príjemný relaxačný čas.

Beit El Joumhouria je elegantný hotel s moderným dizajnom a ponúka svojim hostiam apartmány s plne vybavenými kuchynkami a súkromnými balkónmi. Hostia môžu relaxovať v hotelovom wellness centre, v ktorom nájdete bazény, sauny a parné kabíny.

Na druhej strane, Taj hotel je luxusný hotel s nádherným výhľadom na Jadranské more. Hostia nájdu tu prvotriedne ubytovanie s privátnymi bazénmi, saunami, reštauráciami, barom a fitness centrom.

Všetky tieto hotely sa nachádzajú v blízkosti Jeita Grotto, oslovujú rôzne typy návštevníkov a ponúkajú prvotriedne ubytovanie. Libanon a jeho úžasná krajina, kultúra a históriou sú určite miestom, kde chcete stráviť svoju dovolenku, a Jeita Grotto by nemalo chýbať na vašom zozname určite aj pre jeho preslávené krásy a ubytovanie v blízkosti.


Počasie Libanon Jeita Grotto


Libanon je krajina s rozmanitým a zaujímavým počasím po celý rok. Zvlášť pôsobivé sú klimatické podmienky v blízkosti obce Jeita, kde sa nachádzajú úchvatné Jeita Grotto.

Letné mesiace - toto obdobie môže byť značne horúce, s teplotami často nad 30°C. Hoci sa teploty môžu zdiať príliš vysoké, je dôležité nepamätať si, že tieto podmienky fúkajú z južnej Sahary a prinášajú so sebou suché vzduchové zložky. Často to vedie k tomu, že vzduch sa zdá byť trochu suchý a prachovitý. Preto je dôležité piť dostatok vody a chrániť sa pred slnkom, keď planujete navštíviť Jeita Grotto.

Jeseň - toto obdobie je miernejšie a príjemnejšie, s teplotami v rozmedzí okolo 20 - 25°C. Vhodné oblečenie je ešte dôležitejšie. V obciach ako Jeita sú často veľké množstvá turistov a vyhľadávané aktivity vonku, ako sú pešie túry alebo návšteva jaskýň, takže by ste mali byť pripravení na ľahké striedanie teplého a chladného počasia.

Zima - v obci Jeita trvá zima asi tri mesiace a teploty sú pomerne chladné, s priemernými teplotami okolo 10 - 15°C. Teploty sa neskôr môžu klesnúť až na 5°C. Je dôležité si zobrať teplé oblečenie, pretože v interiéroch jaskýň je chlad. Zároveň však táto sezóna prináša aj zelené kopce a prekrásnu krajinu.

Jarné mesiace - na jar má Libanon krásne kvitnúce kopce. Teploty sú pomerne mierné, s priemernými teplotami okolo 15 - 20°C. Jarné obdobie si vyžaduje opatrnosť, pretože môže byť daždivé a niekedy až búrková sezóna, a to môže zvieriť cesty.

Celkovo povedané, návšteva Jeita Grotto v Libanone by mala byť na vašom zozname zážitkov. Je dôležité si zloženie a klimatické podmienky danej oblasti pozerať na základe ročných období, aby ste mohli adekvátne čeliť rôznym typom počasia a zároveň si užiť všetky prírodné krásy tejto nádhernej oblasti.


Letenka Libanon Jeita Grotto


Ak sa chystáte na návštevu krajiny Blízkeho východu, nevynechajte nádherné Jajtské jaskyne - Jeita Grotto v Libanone. Táto klenotnica krásy sa nachádza v pohorí Libanonské hory, len niekoľko kilometrov od mesta Bejrút.

Jeita Grotto sa skladá z dvoch jaskýň, ktoré boli objavené v roku 1836. Jedna je otvorená pre verejnosť a druhá je prístupná len pre výskumníkov. V jaskyniach sa nachádza niekoľko podzemných riek a jazeriek, ktoré sú obklopené fantastickými stmievaním.

Táto atrakcia je jednou z najkrajších jaskýň na svete a bola už niekoľko krát ocenená za svoju architektúru a svoju prírodnú krásu. V jaskyniach sa môžete prechádzať po betónovom chodníku a obdivovať okázalé stĺpy, ktoré sa odrazia v jazierkach. Je tu tiež veľa vodopádov a prekrásnych objektov stalaktitov a stalagmitov.

Jaskyne Jeita Grotto sú ideálnou atrakciou pre každého, pretože okrem zaujímavého výhľadu na prírodu sa tu môžete dozvedieť aj niekoľko faktov o histórii tohto miesta. V blízkosti jaskýň sa nachádza aj kaviareň a reštaurácia, ktorá ponúka miestne libanonské špeciality.

Cesta z Bejrútu trvá približne 30 minút, takže sa môžete ľahko dostať na toto krásne miesto. Doprava k jaskyniam je možná aj pomocou lanovky, ktorá zabezpečuje ešte väčší zážitok z návštevy.

Navštíviť Jeita Grotto by mal byť na zozname každého cestovateľa, ktorý sa zaujíma o prírodu a krásu sveta. Takže si nezabudnite zaobstarať letenku do Libanonu a prežiť nezabudnuteľný zážitok v jednej z najkrajších jaskýň na svete - Jeita Grotto.


Najčastejšie otázky a odpovede Libanon Jeita Grotto


1. Čo je to Jeita Grotto?
Jeita Grotto je komplex krasových jaskýň nachádzajúci sa v Libanone.

2. Ako sa tam dostanem?
Jeita Grotto sa nachádza asi 18 km na sever od Bejrútu. K dispozícii sú zájazdy a taxi služby, ale môžete sa tam dostať aj verejnou dopravou.

3. Koľko trvá prehliadka?
Prehliadka jaskýň trvá približne jednu hodinu a zahŕňa prechádzku po dvadsiatich metroch vysokých komorách a podzemných riekach.

4. Čo je potrebné si so sebou vziať?
Odporúčame si vziať so sebou pohodlné topánky, pretože prehliadka zahŕňa prechádzku po kamenných schodoch a chodníkoch.

5. Môžem si vziať fotoaparát alebo kameru?
Áno, môžete si vziať fotoaparát alebo kameru, avšak fotenie a natáčanie je povolené iba v určitých častiach jaskýň.

6. Aké sú vstupné poplatky?
Vstupné poplatky sa líšia v závislosti od veku a návštevníckeho typu. Doporučujeme navštíviť oficiálnu webovú stránku Jeita Grotto pre viac informácií o cenách.

7. Je potrebné vopred rezervovať vstupenky?
Nie je povinné vopred si rezervovať vstupenky, ale odporúčame si vopred overiť otváracie hodiny a prípadné obmedzenia kvôli rekonštrukciám alebo podobným udalostiam.

8. Aké sú otváracie hodiny?
Jeita Grotto je otvorená denne od 9:30 do 17:00, okrem národných sviatkov a období, keď sú jaskyne uzavreté kvôli údržbe alebo podobným dôvodom.

9. Je vhodné navštíviť jaskyne s deťmi?
Áno, Jeita Grotto je vhodná pre deti. Existujú však určité časti, kde musia deti byť pod dohľadom dospelých.

10. Čo je najlepší čas na návštevu?
Najlepší čas na návštevu je v polovici júna až na začiatku septembra, keď je v Libanone suché a teplé počasie. Ak však preferujete menej turistov, navštívte jaskyne mimo turistickej sezóny.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky