Nájdite letenky s najlepšou cenou

Libanon Bcharré

Dovolenka Libanon Bcharré


Dovolenka v Bcharré v Libanone je ideálna pre tých, ktorí chcú zažiť krásy prírody a zároveň sa ponoriť do histórie a kultúry tohto nádherného krajiny. Bcharré je malé horské mestečko, ktoré sa nachádza na severovýchodnej časti Libanonu a je to aj miesto narodenia slávneho libanonského básnika Kahlila Gibran.

Jedným z najväčších lákadiel Bcharré je národný park Qadisha Valley, ktorý sa nachádza v blízkosti mesta. Tento park ponúka návštevníkom prekrásne scenérie, ktoré si môžu vychutnať pri prechádzke po jeho chodníkoch a stezkách. Qadisha Valley je prekrásna kaňonová divočina, ktorá je domovom mnohých zvierat a rastlín, vrátane pichľavého duba a borovíc.

Okrem národného parku Qadisha Valley si návštevníci môžu v Bcharré užiť aj návštevu mnohých historických a kultúrnych pamiatok, ako je napríklad Kahlil Gibran Museum. Muzeum sa nachádza v Gibranovom rodnom dome a je destináciou pre milovníkov literatúry a umenia. Muzeum ponúka pohľad do Gibranovho života a umelca ako celku.

Ďalšou zaujímavou atrakciou v Bcharré je Mar Sarkis a Bakhos monostor. Tento malý kláštor bol postavený v 16. storočí a ponúka krásny výhľad na dolinu Qadisha. Vstup na areál kláštora je zdarma a návštevníci si môžu pozrieť krásne fresky a ikony v interiéri.

Bcharré ponúka aj množstvo príležitostí na sťahovanie a turistiku v okolí mesta. Mnohé oblasti okolo mesta sú ideálne na túry a mnohé z nich ponúkajú úchvatné výhľady na okolitý kraj.

V Bcharré si návštevníci môžu užiť príjemný pobyt v kvalitných hoteloch a môžu byť tiež zapojení do miestneho kultúrneho života. V meste sa konajú rôzne kultúrne a umelecké podujatia a návštevníci sa môžu tiež zúčastniť lokálnych festivalov a osláv.

Celkovo, Bcharré je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú kombináciu prírodných krás a kultúry. Mesto ponúka ideálne prostredie na relaxáciu a zároveň na objavovanie histórie a kultúry Libanonu. Určite stojí za to navštíviť tento nádherný kút sveta.


Počasie Libanon Bcharré


Libanon Bcharré sa nachádza v blízkosti vrcholov hôr Mount Lebanon a je domovom pre blízko 6000 obyvateľov. Svojou položkou na východnej strane pohoria Libanon a v blízkosti zimného strediska Faraya Mzaar, je Bcharré známe nielen svojou krásnou krajinou, ale aj rôznorodými podnebnými podmienkami.

Bcharré má subtropické podnebie s miernymi zimami a teplými letami. Najteplejším mesiacom je august s priemernou teplotou okolo 25°C. Ďalšie teplé mesiace sú júl a september, kedy sa môžu teploty vyšplhať aj nad 30°C.

Zimné mesiace, ktoré trvajú od decembra do februára, sú v Bcharré chladné a mrazivé. Priemerná teplota v januári sa pohybuje okolo 4°C a môže dosiahnuť aj -10°C. Pretože sa Bcharré nachádza v blízkosti zimného strediska Faraya Mzaar, je to ideálne miesto na lyžovanie a ostatné zimné športy.

V jul a august, keď sa v Bcharré vyskytuje najviac dažďov, môže hrozit riziko povodní a zosuvov pôdy. Na druhej strane, v zimných mesiacoch, keď príde na zasneženú krajinu, môže sa stať cesty a turistické chodníky ťažko prechodnými.

Vzhľadom na svoju nadmorskú výšku a polohu, Bcharré je obrovským prírodným zdrojom pre Libanon. Okolie Bcharré má celoročne prekrásnu krajinu a ponúka turistom mnoho aktivít, od lyžovania až po turistiku a prechádzky po národnom parku Qadisha.

Vzhľadom na podnebie v Libanon Bcharré, návštevníci by mali byť pripravení na rôzne klimatické podmienky a mali by si zabezpečiť vhodné oblečenie a vybavenie pre svoje aktivity a odpočinok v tejto krásnej oblasti.


Ubytovanie Libanon Bcharré


Libanon je fascinujúca krajina bohatá na históriu, kultúru a prírodu. Mesto Bcharré sa nachádza v severnom Libanone a je známy svojou krásnou prírodou a turistickými atrakciami. Ak plánujete navštíviť Bcharré, potom hľadanie ubytovania by malo byť vašou prioritou. V tomto článku vám predstavíme niektoré druhy ubytovania, ktoré sú k dispozícii v Bcharré.

1. Hotelové ubytovanie

Bcharré má pomerne veľký počet hotelov, ktoré ponúkajú štandardné a luxusné ubytovanie pre turistov. Tieto hotely sa nachádzajú v rôznych častiach mesta a ponúkajú rôzne zariadenia, vrátane reštaurácií, bazénov, posilňovní a detských ihrísk. Niektoré z týchto hotelov sú:

- Beit Al Qamar: Je to malý rodinný hotel s krásnym výhľadom na hory a Bcharré. Ponúka dvanásť izieb s vlastnou kúpeľňou, reštauráciu, bazén a terasu na opaľovanie.
- Cedar Lodge: Hotel sa nachádza v centre Bcharré a ponúka 31 izieb s vlastnou kúpeľňou. Každá izba má televízor a minibar. Hotel tiež ponúka reštauráciu, bar a posilňovňu.
- Le Tournant Hotel & Resort: Je to luxusný hotel položený v srdci zelených kopcov Bcharrého. Ponúka 91 izieb a apartmánov, reštauráciu, spa a wellness centrum, vonkajší bazén a ihriská na tenis a minigolf.

2. Ubytovanie v apartmáne

V Bcharré si môžete nájsť aj mnoho apartmánov na prenájom na krátkodobé alebo dlhodobé pobyty. Táto možnosť je vhodná pre tých, ktorí hľadajú nezávislosť a súkromie. Mnoho z týchto apartmánov ponúka plne vybavenú kuchyňu, miesto na parkovanie a bezplatné Wi-Fi. Niektoré z týchto apartmánov sú:

- Rawa'a Appartments: Ponúka viacero apartmánov s jednou a dvoma spálňami, kuchyňou a obývacou izbou. Nachádza sa len niekoľko minút pešou chôdzou od Strednej školy Prvej kresťanskej misie a sú ideálnym miestom pre rodinné pobyty.
- Al Wadi Hotel: Tento hotel a apartmány sú položené na úpätí hory, kde sa nachádza mnoho turistických miest. Ponúka plne vybavený apartmán s kuchyňou a obývacou izbou.
- Chbat Hotel: Tento hotel má veľký výber izieb a apartmánov s vlastnou kúpeľňou, kuchyňou a WiFi. Ideálne pre rodinné pobyty.

3. Ubytovanie v horskom dome

V Bcharré sa nachádzajú aj horské domy, ktoré ponúkajú útulné a kľudné ubytovanie pre turistov. Tieto domy sa nachádzajú ďalej od mesta a ponúkajú nezabudnuteľný pohľad na hory a prírodu. Niektoré z týchto ubytovaní sú:

- Horský dom v Bcharré: Tento horský dom má 4 izby a ponúka ubytovanie pre až 14 hostí. Nachádza sa len pár minút peši od svetovo známej cedrovej rezervácie a ponúka dokonalý výhľad na pohorí.
- Chetty's Eco-Friendly Mountain Lodge: Tento horský dom je úplne ekologický a ponúka ubytovanie pre jednotlivcov a páry. Nachádza sa na úpätí hory a ponúka spevňovanú záhradu, grilovanie a zážitkovú oblasť.
- Beit Douma: Tento horský dom ponúka ubytovanie v dvoch apartmánoch s vlastnou kúpeľňou a kuchyňou. Nachádza sa v srdci prírody a ponúka dokonalý výhľad na pohorí.

Výber ubytovania v Bcharré závisí na vašich preferenciách a rozpočte. Či už si vyberiete luxusné ubytovanie, apartmán alebo horský dom, určite si užijete nádhernú prírodu, kultúru a pohostinnosť, ktoré Libanon ponúka.


Letenka Libanon Bcharré


V Bcharré, malej horskej dedinke v severovýchodnom Libanone, sa ukrýva jedno z najkrajších miest na svete - oblasť Kedarského sedla. Letenka do Libanonu Bcharré môže byť vstupenkou do tohto fascinujúceho kúta sveta.

Bcharré nie je len typickou horskou dedinkou. Je to miesto, kde sa stretávajú kultúry a náboženstvá, miesto, kde svetské stretnutia prechádzajú do náboženských. Vzhľadom na svoj výškový rozdiel, ktorý sa pohybuje až okolo 2000 metrov nad morskou úrovňou, je Bcharré ideálnym miestom na letné návštevy.

Keďže samotné letisko v Libanone sa nachádza v meste Bejrút, na cestu do Bcharré môžete použiť nerovnaké možnosti, akými sú napríklad vlak alebo autobus. Trasa cez prekrásne scenérie, zastávky v starej byzantskej oblasti Byblos a monumentálnej chrámovej oblasti Baalbek sú hlavnými turistickými zaujímavosťami, ktoré na trase smerujúcej do Bcharré nesmú chýbať.

Po príchode do Bcharré si môžete vychutnať jedinečnú chuť miestneho vína, ktoré sa pestuje na skalnatých políčkach v okolí. Alebo sa rozhodnite pre prechádzku hornatým terénom alebo západ slnka s výhľadom na potôčik v oblasti.

Za symbol Bcharré sa považuje múzeum Gebrana Khalila Gebrana, kde sa dozviete všetko o živote a dielach tohto slávneho libanonského básnika a myslietela. Na vstup do múzea potrebujete iba malý poplatok.

Bcharré je synonymom pokoja a zimnej idyly. Preto nečakajte a využite príležitosť, ponúkanú letenkou do Libanonu Bcharré a získajte nový pohľad na krásy tohto kúta sveta. Každej ceste ako táto má svoju jedinečnú a nezabudnuteľnú hodnotu.


Najčastejšie otázky a odpovede Libanon Bcharré


Najčastejšie otázky a odpovede o Bcharré v Libanone sú:

1. Kde leží Bcharré v Libanone?

Bcharré je mesto a obec v severnom Libanone, ktoré sa nachádza v pohorí Libanonských hôr.

2. Aké je klima v Bcharré v Libanone?

Klima v Bcharré je kontinentálna, s chladnými zimami a miernymi letami. Sneženie môže trvať až do apríla.

3. Čo sú turistické atrakcie v Bcharré?

Turistické atrakcie v Bcharré zahŕňajú Baziliku Svätého Jána Krstiteľa, Muzeum Gebranh Khalil Gebran, ktoré je venované národnej ikone Libanonu Khalil Gibran, a tiež horské turistické trasy a lyžiarske strediská.

4. Aké sú miestne jedlá v Bcharré v Libanone?

Miestne jedlá v Bcharré zahŕňajú falafel, hummus, tabbouleh, kebab a širokú škálu ďalších jedál s arabským vplyvom.

5. Je Bcharré v Libanone bezpečné miesto na návštevu?

Libanon je krajina, ktorá má v minulosti zažila politické a bezpečnostné problémy, no vo väčšine regiónov krajiny je bezpečné. Bcharré ako turistická destinácia je považovaná za bezpečné miesto na návštevu pre zahraničných návštevníkov.

6. Ako sa môžem dostať do Bcharré v Libanone?

Najlepším spôsobom ako sa dostať do Bcharré v Libanone je cez medzinárodné letisko v Bejrúte. Od Bejrútu do Bcharré sa dá cestovať autom, autobusom alebo taxíkom. Taktiež je možné si požiadať o súkromný prevoz z letiska.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky