Nájdite letenky s najlepšou cenou

Kostarika Manuel Antonio National Park

Počasie Kostarika Manuel Antonio National Park


Kostarika je krásnou krajinou, ktorá je známa svojou exotickou prírodou a nádhernými plážami. Jedným z miest, ktoré by ste nemali prehliadnuť, je národný park Manuel Antonio, ktorý sa nachádza na juhu Kostariky.

Klima v tomto národnom parku je typická pre tropické podnebie s teplotami, ktoré sa pohybujú okolo 25 až 30 °C. Počasie je väčšinou teplé a vlhké, s občasnými dažďami. Najlepšie obdobie na návštevu parku je v období sucha od decembra do apríla. V tomto období dážde sú zriedkavé, a tak návštevníci môžu vychutnať pláže a trekovanie bez obáv z dažďa.

Počas daždového obdobia od mája do novembra je oblasť viac zelená a horúcejšia. Dážde sú častejšie a môžu spôsobiť záplavy, ale aj tak návštevníkov nenútia opustiť pláže, pretože občasné dažde zvyčajne netrvajú dlho. Môžu však narúšať niektoré aktivity, ako sú napríklad rýchlejšie turistické trasy a surfovanie.

Ďalšou vecou, ktorú treba vziať na vedomie, je, že park je vysoko obľúbený medzi turistami v každom období. Takže, ak chcete byť v parku počas menej preplneného obdobia, môžete zvážiť návštevu mimo hlavnej sezóny.

Ak hľadáte krásnu a exotickú destináciu, národný park Manuel Antonio by určite nemal chýbať na vašom zozname. Jeho krásne pláže, džungle a zvieratá sú skvelým miestom na odpočinok a zároveň aj na dobrodružstvo. Stačí si len zvoliť vhodné obdobie a nájsť si ubytovanie v blízkosti tohto nádherného parku.


Najčastejšie otázky a odpovede Kostarika Manuel Antonio National Park


Q: Kde sa nachádza Manuel Antonio National Park?
A: Park sa nachádza na pobreží Tichého oceánu v provincii Puntarenas v Kostarike.

Q: Aké sú otváracie hodiny parku?
A: Park je otvorený denne od 7:00 do 16:00 hod.

Q: Musím platiť vstupné do parku?
A: Áno, vstupné do parku sa platí - 16 USD pre dospelých a 5 USD pre deti.

Q: Aké aktivity sú k dispozícii v parku?
A: V parku sa dajú robiť rôzne aktivity, ako sú plávanie, surfovanie, turistika, pozorovanie vtákov, pozorovanie opíc, a mnoho ďalších.

Q: Je potrebné si zapožičať sprievodcu v parku?
A: Nie, nie je to nevyhnutné, ale môže to byť užitočné pre tých, ktorí sa chcú dozvedieť viac o faune a flóre v parku.

Q: Je povolené si priniesť vlastnú stravu a nápoje na návštevu parku?
A: Áno, návštevníci môžu priniesť svoju vlastnú stravu a nápoje.

Q: Musím si priniesť vlastné vybavenie na plávanie a stravu?
A: Áno, návštevníci si musia priniesť svoje vlastné vybavenie na plávanie, stravu a pitie.

Q: Aké zvieratá môžem v parku očakávať vidieť?
A: V parku sa dajú vidieť mnohé druhy vtákov, opíc, mravcov, lenochodov, ježkov, rýb, krokodílov a ďalších druhov.

Q: Mám sa pripraviť na niečo špeciálneho pred návštevou parku?
A: Doporučuje sa obliecť pohodlné oblečenie a obuv, aby ste mohli pohodlne turistikať cez park. Môže byť tiež užitočné aplikovať repelent proti hmyzu a niesť so sebou kameru a binokle, aby ste si mohli pozrieť viac detailov na zvieratách a flóre v parku.


Letenka Kostarika Manuel Antonio National Park


Kostarika je krásna krajina plná prírodných krás, ktoré oslovujú mnohých turistov. Ak hľadáte miesto, kde si môžete užiť dovolenku v prírode a zároveň si oddýchnuť, odporúčame vám navštíviť Manuel Antonio National Park. Letenka do Kostariky a návšteva tohto parku vám určite urobí veľkú radosť.

Manuel Antonio National Park

Tento park sa nachádza na západnom pobreží Kostariky a láka turistov zo všetkých kútov sveta. Jeho rozloha je 16 hektárov a je domovom mnohých druhov rastlín a zvierat. V parku nájdete prekrásne pláže s bieleho piesku, ktoré sú obklopené tropickými lesmi a útesy.

Rozmanitosť živočíšneho sveta

V parku sa nachádza veľké množstvo druhov zvierat, ako napríklad kapucínka či tamarína strieborného. Okrem toho sa môžete stretnúť aj so zvieratami, ako sú pŕhliaky, agutí, jazi západoamerické, mravčiari a mnoho ďalších. Ak si chcete pozrieť morské živočíchy, navštívte Coral Reef. Je to miesto plné korálov, rýb, žralokov a mnoho ďalších druhov.

Pláže v parku

V parku nájdete štyri pláže: Espadilla Sur, Manuel Antonio, Escondido a Playita. Každá pláž má svoje čaro. Pláž Manuel Antonio je najmalebnejšia a najobľúbenejšia medzi turistami, pretože je vybavená infraštruktúrou ako reštaurácie, hotelové komplexy a mnoho ďalších vecí.

Aktivity, ktoré si môžete užiť v parku

Park ponúka mnoho aktivít, ktoré si môžete užiť. Môžete si tu prechádzať po turistických chodníkoch, vyskúšať si pozorovanie vtákov a morských živočíchov, pozrieť si ryby a korále, vyskúšať si surf, alebo sa len tak prechádzať po pláži a užívať si prírodné krásy.

Letenky do Kostariky

Letenky do Kostariky si môžete objednať prostredníctvom rôznych cestovných kancelárií. Cena letenky závisí od leteckej spoločnosti a termínu, kedy do Kostariky cestujete. Ak hľadáte najlepšiu cenu, navštívte webové stránky viacerých cestovných kancelárií a porovnajte si ponuky.

Zhrnutie

Návšteva Manuel Antonio National Park v Kostarike je jednou z najkrajších a najzaujímavejších aktivít, ktoré si môžete užiť na vašich dovolenkách. Tento krásny park je plný prírodných krás, ktoré vám určite urobia radosť. Ak chcete cestovať do Kostariky a navštíviť tento park, objednajte si letenku už dnes.


Ubytovanie Kostarika Manuel Antonio National Park


Manuel Antonio National Park je jedným z najpopulárnejších turistických miest v Kostarike. Nachádza sa na juhozápade krajiny, v provincii Puntarenas, a je známe svojou nádhernou prírodou, ktorá je domovom mnohým druhom zvierat a rastlín. Ak sa plánujete na pobyt v oblasti, musíte si vopred zabezpečiť ubytovanie.

Majte na pamäti, že zóna v a okolo národného parku je naozaj turistickým rajom, pretože ponúka krásne pláže, malé priateľské mestečká a množstvo rôznych atrakcií. Preto tu nájdete mnoho možností pre ubytovanie, od luxusných rezortov až po skromné hostely.

Ak si chcete užiť luxus, môžete sa rozhodnúť pre niektorý z mnohých rezortov, ktoré sú rozmístene po celej oblasti. Značné percento z nich ponúka vynikajúce ubytovanie, bazény a rôzne ďalšie zariadenia. Na druhej strane, ak hľadáte niečo menej nákladné, môžete sa ubytovať v niektorom z hostelských zariadení v okolí. Tieto hostely sú väčšinou založené na priateľskom rodinnom prostredí a ponúkajú kvalitné, čisté a jednoduché ubytovanie.

Všetky ubytovacie zariadenia v oblasti sú však veľmi vyhľadávané, najmä počas letnej sezóny. Preto je vhodné si zarezervovať ubytovanie skôr, aby ste sa uistili, že na vás po príchode bude čakať voľné miesto.

Ak sa už rozhodnete pre ubytovanie v oblasti, pripravte sa na prekrásnu prírodu a nezabudnite si vziať všetko, čo budete potrebovať. Konečne nájdete v Kostarike to, čo ste hľadali: úžasnú prírodu, voľný čas pre relax a vynikajúce možnosti na plávanie. S ubytovaním v Manuelle Antonio National Parke sa vám splní sen o dovolenke.


Dovolenka Kostarika Manuel Antonio National Park


Kostarika je známa svojimi nádhernými prírodnými scenériami, obrovskými plážami a dych berúcimi národnými parkami. Medzi najobľúbenejšie miesta pre turistov patrí aj Manuel Antonio National Park, ktorý sa nachádza na juhozápade Kostariky, približne 157 kilometrov od San Jose.

Manuel Antonio National Park je známy svojimi nekonečnými biologickými bohatstvami, ktoré ho robia jedným z najviac navštevovaných miest v Kostarike. Park ponúka návštevníkom úchvatné výhľady na útesy, ktoré sa tiahnu pozdĺž celej jeho pobrežia a tiež na jeho tropické pláže. Zvieracia ríša v parku je veľmi rôznorodá. Môžete tu vidieť kapucínske opice, čiernych leguánov, pieskajúce kajmany, množstvo vtáctva a mnoho iného.

Jednou z najväčších atrakcií parku je jeho biotop. Návštevníci si môžu vychutnať malé prechádzky po parku, ktoré ponúkajú možnosti pozorovania rôznych druhov živočíchov. Toto miesto je aj skvelým miestom na rôzne outdoorové aktivity ako sú napr. skvelé surfovanie, rafting, pár peniažoviek na koňoch, alebo rôzne prechádzky na motorkách.

Ďalšou nevyhnutnosťou, ak navštívite Manuel Antonio National Park, je návšteva pláže Espadilla Sur. Táto pláž je miestom, kde môžete vychutnať svoju dovolenku v kľude a pokoji, pretože má nádhernú bielu aj na fakt /hm.. neviem/ neoceniteľnú krásu.

Okrem pláže Espadilla Sur sa môžete v parku vybrať aj do iných oblastí, ktoré sú od pláže vzdialené len krátkou prechádzkou. Medzi tieto oblasti patrí aj pláž Playa Marenco, kde sa môžete snažiť pozorovať tučniaky alebo bušu hlavatých. Ďalšou miestnosťou je pláž Playa Escondida, ktorá si svoje meno zaslúži naozaj skrytou krásou.

Ak túžite po dovolenke plnej dobrodružstva a prírodných scenérií, neváhajte a vyberte si Manuel Antonio National Park ako svoj cieľ. Toto miesto je skutočným rajom pre každého milovníka prírody a dobrodruhy. Kostariku budete milovať a jej lokalitu si určite zamilujete!


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky