Nájdite letenky s najlepšou cenou

Kostarika Barra del Colorado National Wildlife Refuge

Počasie Kostarika Barra del Colorado National Wildlife Refuge


Kostarika je známa svojou exotickou krásou a fascinujúcim prírodným dedičstvom. Barra del Colorado je národná rezervácia pochádzajúca z r.1978, ktorá sa nachádza na severovýchode Kostariky. To je obľúbený cieľ mnohých turistov kvôli jeho krásne divokej prírode a zaujímavým druhom zvierat.

Počasie v Barra del Colorado je tropické a vlhké. Toto miesto je ovplyvnené Karibským morom a tým, že sa nachádza v blízkosti panamskej hranice. Tieto faktory majú za následok celoročne horúce a vlhké podnebie.

Teplota sa zriedkavo klesá pod 20 stupňov Celzia a môže sa pohybovať až do vysokých 30 stupňov Celzia. Počas dňa môže byť veľmi horúco a preto by ste mali byť dobre hydratovaní a chrániť sa pred priamym slnečným žiarením.

Miestne dažde sú tiež pomerne časté v Barra del Colorado. Dobré obdobie na návštevu tohto miesta je v období od decembra do marca, keď je suché obdobie a miesto má menej zrážok. V ostatných mesiacoch môžete očakávať väčšie množstvo dažďa, ktorý môže byť niekedy prudký a intenzívny.

Väčšinou sa návštevníci Barra del Colorado rozhodnutí navštíviť miesto počas suchého sezóny. Toto obdobie je tiež ideálne pre pozorovanie zvierat. Rezervácia má mnoho rôznych druhov zvierat, vrátane mačiek, jaguárov, opíc, krokodýlov a rôznych druhov vtákov.

Celkovo, Barra del Colorado je krásne miesto s fascinujúcou prírodou a zaujímavým klimatickým podnebím. Ak ste záujemcom o turistiku alebo ste prirodzený pozorovateľ zvierat, táto národná rezervácia by mohla byť ideálnym miestom pre vás. Berte však na vedomie, že by ste si mali pripraviť dostatočné vybavenie a ochranné prvky proti slnku a dažďu.


Dovolenka Kostarika Barra del Colorado National Wildlife Refuge


Dovolenka v Kostarike je výnimočný zážitok, ktorý vám umožní objaviť krásu prírody tohto nádherného kúsku pobrežia v Strednej Amerike. Jedným z najobľúbenejších miest pre milovníkov prírody je Barra del Colorado National Wildlife Refuge, ktoré je domovom množstva divokých zvierat a exotických rastlín.

Barra del Colorado National Wildlife Refuge sa nachádza v severnom Kostarike, v blízkosti hranice s Nicaraguou. Tento národný park je jedným z najvýznamnejších miest v Kostarike v oblasti ochrany pobrežnej oblasti, bažin a riek. Obe strany národného parku sú ohraničené riekou Colorado, ktorá prúdi z vrchov u Salamánu do Tichého oceánu.

Jeden z hlavných dôvodov, prečo si tento národný park získal takú popularitu, je jeho obrovská rozmanitosť divokej fauny a flóry. Sú tu rôzne druhy vtákov, aké nikde inde v Kostarike neuvidíte, vrátane hrčkovca riečneho, jazveca obrovského a tacuána strakatého. Okrem toho nájdete v tomto parku aj rôzne druhy krokodílov, žab, jastrebov, opíc a iných zvierat.

Pre veriacich a zvedavcov sú tu tiež mnoho posvätných a historických miest, ktoré sa nachádzajú v pobrežných horských oblastiach národného parku. Napríklad, existuje chrám, ktorý je zasvätený Panny Márie z mexického Guadelupe, a tiež aj niekoľko kaňonov, kde boli v minulosti nájdené pozoruhodné kamenné zisky.

Ak sa rozhodnete navštíviť Barra del Colorado National Wildlife Refuge počas dovolenky v Kostarike, existuje množstvo spôsobov, ako sa sem dostane. Cesta autom z San José trvá asi 7 hodín a prebieha prudkým kopcovitým terénom, preto odporúčame prenajať si 4WD vozidlo. Ďalšou možnosťou je letieť do obce Barra del Colorado, kde nájdete množstvo hotelov, kempov a turistických prevádzok.

Celkovo, návšteva Barra del Colorado National Wildlife Refuge v Kostarike je určite zážitkom, ktorý si budete pamätať na celý život. Toto miesto je úžasné pre milovníkov prírody, ktorí chcú objaviť jedinečné druhy zvierat a rastlín, kúpať sa v riekach a morských prílivoch a spoznať nových ľudí a ich kultúru. Vrelo odporúčame tento nádherný kúsok Strednej Ameriky pre dovolenku s rodinou alebo priateľmi!


Ubytovanie Kostarika Barra del Colorado National Wildlife Refuge


Barra del Colorado National Wildlife Refuge je útočisko divokých zvierat, ktoré sa nachádza v Kostarike. Nachádza sa v najsevernejšej časti krajiny a ponúka jedinečné príležitosti na sledovanie divokej krajiny, ktorá je plná exotických zvierat a vtákov.

Ak hľadáte jedinečné ubytovanie priamo v srdci Barra del Colorado National Wildlife Refuge, máte niekoľko možností. Jednou z možností je ubytovať sa v hoteli Albino's. Nachádza sa v oblasti zvané Chirripó a je to skutočne bohémsky typ ubytovania. Pokoje sú dobre zariadené a majú všetky základné vybavenie.

Ďalším možnosťou je ubytovať sa v hoteli Río Azul, ktorý sa nachádza v údolí na okraji národného parku. Hotel ponúka pohodlné izby a vynikajúce jedlo. Hostia sa sem často vracajú kvôli jeho zvláštnej atmosfére.

Ak hľadáte ubytovanie súkromnejšieho charakteru v Barra del Colorado National Wildlife Refuge, potom môžete byť záujem o ubytovanie v chatkách, ktoré sa skrývajú v srdci národného parku. Chatky sú úplne oddelené od zvyšku sveta, čo zaručuje neobmedzenú príležitosť na pozorovanie zvierat a vtákov.

Súkromné chatky, ktoré sú k dispozícii hostiteľskými rodinami, môžu byť ideálnou voľbou pre tých, ktorí si prajú úplnú izoláciu a súkromie. Hostitelia sú obvykle veľmi pohostinní a radi vám pomôžu s organizovaním výletov po národnom parku alebo výletov na rieku.

Kostarika je jednou z krajín, kde sa môžete kedykoľvek ročne tešiť na krásnu prírodu a množstvo zvierat. Barra del Colorado National Wildlife Refuge je miestom, kde môžete zažiť to najlepšie z tohto raja pre zvieratá. Ak sa tu rozhodnete ubytovať, určite si užijete svoj pobyt vo vysokej kvalite.


Letenka Kostarika Barra del Colorado National Wildlife Refuge


Kostarika je krajina s množstvom krásnych a exotických miest, ktoré čakajú na vás, aby ste ich objavili. Jedným z najfascinujúcejších miest, ktoré môžete navštíviť v Kostarike, je Barra del Colorado National Wildlife Refuge.

Barra del Colorado National Wildlife Refuge je obrovský prírodný park v severovýchodnej časti Kostariky. Nachádza sa pri ústí rieky Colorado do Karibského mora a je domovom mnohých druhov zvierat a rastlín.

Tento park je ideálnym miestom pre milovníkov prírody a dobrodružstva. Môžete tu vidieť krokodíly, žraloky a mnoho iných morských živočíchov. A ak máte šťastie, môžete vidieť veľryby, ktoré sa tu zastavujú na svojej migračnej ceste.

Barra del Colorado National Wildlife Refuge je tiež domovom mnohých vtákov. Výletníci môžu pozorovať hraby, papagáje, kolibrie a mnoho ďalších druhov vtákov, ktoré sú voľne žijúcimi druhmi v prírode.

Táto oblasť je ideálna pre rybárčenie a môžete tu loviť rôzne druhy rýb ako je napríklad basa, žabky alebo tilápie. Turisti si môžu prenajať rybársku loďku a ísť na lov so skúseným miestnym sprievodcom.

Ak sa rozhodnete navštíviť Barra del Colorado National Wildlife Refuge, budete musieť zakúpiť letenku. Existuje niekoľko spoločností, ktoré ponúkajú lety z Kostarike do Barra del Colorado. Let trvá približne hodinu a po prílete môžete začať vašu dobrodružnú jazdu.

V parku sú k dispozícii ubytovacie zariadenia pre turistov, ktorí si želajú zostať niekoľko dní. Hostia majú možnosť preskúmať celý park s miestnymi sprievodcami a užiť si mnoho atrakcií, ktoré je park schopný ponúknuť.

Ak teda plánujete navštíviť Kostariku a hľadáte zážitok plný dobrodružstva a prírody, Barra del Colorado National Wildlife Refuge je miesto, ktoré by ste nemali nechať ujsť. Vytiahnite z vašej životnej cesty to najlepšie, a to s nádhernou letenkou do tejto krajiny, ktorá vás úplne uchváti.


Najčastejšie otázky a odpovede Kostarika Barra del Colorado National Wildlife Refuge


1. Čo to je za miesto?
- Barra del Colorado National Wildlife Refuge je prírodná rezervácia v Kostarike, ktorá sa nachádza na atlantickom pobreží v provincii Limón.

2. Aké druhy zvierat môžem tu vidieť?
- Medzi najčastejšie zvieratá v tejto rezervácii patrí jaguár, tapír, kajmanský dravec, makósovlaknatka, pumy a rôzne druhy vtákov.

3. Ako sa tam dostanem?
- Najlepší spôsob, ako sa tam dostať, je lietadlom z San José do letiska Barra del Colorado alebo loďou po rieke San Juan z Los Chiles.

4. Musím si niečo priniesť so sebou?
- Odporúča sa vziať si so sebou odolné topánky, slnečné okuliare, repelent a opaľovací krém, aby ste sa chránili pred komármi a slnečnými lúčmi.

5. Ktorý mesiac je najlepší pre návštevu?
- Najlepším mesiacom pre návštevu Barra del Colorado National Wildlife Refuge je zväčša máj až október, keď je suché obdobie a zvieratá sa vydávajú von.

6. Aké sú otváracie hodiny?
- Rezervácia je otvorená pre verejnosť počas celého roka.

7. Môžem si tam kempovať alebo prespať v ubytovaní?
- Áno, sú tam rôzne možnosti ubytovania vrátane kempenia a miestnych hotelov a hostelov.

8. Potrebujem sprievodcu?
- Nie je to nevyhnutné, ale odporúča sa, aby ste mali aspoň miestneho sprievodcu, ktorý vás prevedie cez túto rozmanitú prírodnú rezerváciu a pomôže vám identifikovať rôzne druhy zvierat a rastlín.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky