Nájdite letenky s najlepšou cenou

Kolumbia Taganga

Počasie Kolumbia Taganga


Kolumbia Taganga je malebné rybárske mestečko, situované v Karibskom mori v severnej časti Kolumbie. Toto mestečko, ktoré sa nachádza v blízkosti hlavného mesta Santa Marta, je obľúbeným turistickým miestom, ktoré navštívia milovníci pláží, potápania, surfingu a ďalších plážových aktivít. Ak však máte v úmysle navštíviť Tagangu, je dôležité mať na pamäti, že teploty, ktoré tam vládnu, sa môžu líšiť v závislosti od času roka.

Počas zimného obdobia, ktoré trvá na prelome rokov - od decembra do marca, sa v Tagange dočkáte príjemného počasia. Väčšina dní je slnečných a teploty dosahujú až do 30 °C počas dňa a poklesnú na teplotu okolo 20°C v noci. Hoci sa teploty môžu zmieriť s teplou vodou Karibského mora, môže prísť aj k občasným prehánkám, najmä v februári a marci.

Ak vás zima neodradí, návšteva Tagangu je možná aj v letnom období, ktoré prebieha od mája do novembra. V tomto období dosahujú teploty ešte vyššie hodnoty – až do 35 °C počas dňa a poklesnú na teplotu okolo 25 °C v noci. Je však dôležité si uvedomiť, že letné obdobie môže byť tiež veľmi vlhké a môže prísť k brutálnym dažďom a búrkam, ktoré môžu trvať niekoľko hodín.

V každom prípade, ak sa rozhodnete navštíviť Tagangu, je dôležité si zabezpečiť vhodnú obuv a oblečenie, ktoré vám umožní zvládnuť zmenu počasia a vychutnať si všetky krásy tohto miesta. Ako turista si tiež môžete byť istí, že Kolumbia Taganga vás príjme s otvorenými rukami a kúzelnou atmosférou, ktorá vás bude určite baviť!


Ubytovanie Kolumbia Taganga


Kolumbia je jednou z najkrajších krajín, ktorú môžete navštíviť. Jej kultúra, potraviny, nádherná krajina a prirodzené krásy sú úžasné. Ak hľadáte miesto, kde sa môžete oddýchnuť od každodenných starostí a prežiť prírodné krásy Kolumbie, mali by ste skúsiť ubytovanie v Tagange.

Taganga, nedávno veľmi populárne miesto, je malá rybárska dedina nachádzajúca sa na severnej strane Kolumbia, na pobreží Karibiku. Okolité kopce, ktoré sú pokryté hustou vegetáciou, dávajú Taganga zvláštny pôvab. Toto miesto je známe svojimi krásnymi plážami a úchvatnými výhľadmi.

Ubytovanie v Tagange ponúka množstvo možností, pre každého sa tu nájde niečo. Pre tých, ktorí vyhľadávajú pohodlie, sú tu k dispozícii hotely a kočišmi. Pre cestovateľov, ktorí preferujú niečo osobnejšie, sú tu hostely a penzióny. Ak hľadáte niečo jedinečné a nezvyčajné, v Tagange nájdete aj množstvo ubytovacích možností vrátane stanovísk a bungalovov.

Ak hľadáte ubytovanie v Tagange, môžete sa zamerať na hotely s bazénom ako je napríklad Hotel Kikuxtah, ktorý ponúka súkromné izby, klimatizáciu a terasu s výhľadom na more. Pre mladších ľudí je ideálne ubytovanie hostel La Casa de Felipe ktorý ponúka ideálne miesto na stretávanie a spoznávanie nových ľudí.

Ďalšia možnosť, ak hľadáte ubytovanie v Tagange, sú stany a bungalovy. Tentokrát kempujete na pláži a užívate si Karibské more. Medzi ne jeden z najpopulárnejších je stanovisko Taganga Camping s bazénom, ktoré ponúka prenajímanie stanov alebo bungalov. Stanovisko sa nachádza priamo na pláži a v cenách je zahrnuté aj raňajky.

Okrem týchto možností ubytovania v Tagange, sú tu aj penzióny ako je Hostal Colombia Taganga alebo Hostal Techos Azules, ktoré ponúkajú dobré miesto pre ubytovanie v prekrásnom prostredí. Hostal Colombia Taganga je len pár krokov od pláže a bazénu a je ideálnym miestom na oddych.

Na záver ešte jedna odporúčaná možnosť ubytovania v Tagange sú chaty, ktoré ponúkajú štýlové ubytovanie súkromnejších cestovateľov. V tejto kategórii patrí napríklad Hotel Casa de Isabella, ktorý sa nachádza na kopci nad dedinou a má nádherný výhľad na pláže a okolité hory. Hotel ponúka súkromné izby s balkónom a kúpeľňou s teplou vodou.

Taganga je skutočne úžasné miesto, ktoré sa oplatí navštíviť. Nech už si vyberiete akúkoľvek z možností ubytovania v Tagange, nebudete sklamaní z kvality ubytovania a z príjemných zážitkov, ktoré vám ponúkne tento krásny kúsok pobrežia.


Najčastejšie otázky a odpovede Kolumbia Taganga


Otázka: Aké je klima v Taganga v Kolumbii?

Odpoveď: Taganga má tropické podnebie s vysokou vlhkosťou počas celého roka. Teploty sa zvyšujú od decembra do marca, kedy je najteplejšie obdobie. Daždivými obdobiami sú apríl a máj, pričom júl a august sú najsuchšími mesiacmi.

Otázka: Kam sa v Taganga môžem vybrať na potápačskú výpravu?

Odpoveď: V Taganga sa nachádza mnoho potápačských centier, ktoré ponúkajú výlety na rôzne miesta v okolí, napríklad k nádhernému Národnému parku Tayrona alebo k Corales del Rosario y de San Bernardo. Odporúčame si vybrať renomované centrá s licencovanými instruktormi.

Otázka: Aké miesta v okolí Tagangy stojí za návštevu?

Odpoveď: Okolie Tagangy ponúka mnoho zaujímavých miest pre turistov, napríklad Národný park Tayrona, miesto s pozoruhodnými pozostatkami Kolumbovej kultúry v Ciudad Perdida, miestna rybárska dedinka a pláže v Playa Grande a Playa del Rincón, ako aj mnoho ďalších.

Otázka: Aké sú ceny v Tagange v Kolumbii?

Odpoveď: Ceny v Tagange sú pomerne lacné v porovnaní s mnohými inými miestami v Kolumbii a zvyšok sveta. Napríklad, cena ubytovania v hosteloch sa pohybuje v rozmedzí od 10 do 20 USD za noc, zatiaľ čo ceny jedál a nápojov sú zvyčajne okolo 3-5 USD.

Otázka: Aké sú najlepšie spôsoby dopravy v Tagange?

Odpoveď: V Tagange sa dá ľahko prejsť pešo, ale ak sa chcete dostať do okolitých miest a oblastí, odporúčame si najať si miestneho vodiča na motorovom vozidle alebo si prenajať auto. Okrem toho, niektoré potápačské centrá ponúkajú aj lodné výlety. Cestovanie taxíkom je tiež možnosť, ale môže byť drahšie.


Dovolenka Kolumbia Taganga


Kolumbia je krajina, ktorá láka mnohých cestovateľov svojou krásou a rozmanitosťou. Jedným z miest, ktoré by určite nemali chýbať na to do zoznamu miest, ktoré by ste v tejto krajine navštívili, je Taganga. Toto mestečko, ktoré leží len niekoľko kilometrov od veľkomesta Santa Marta, sa stalo veľmi obľúbenou destináciou pre turistov z celého sveta. Prečo by ste však mali zvoliť práve Tagangu ako svoje miesto na dovolenku? Pokračujte v čítaní a dozviete sa viac.

Krásna pláž

Hlavnou atrakciou Tagangu je nádherná pláž, ktorá ponúka čarovné pohľady na azúrové more a útesy pokryté vegetáciou. Tento krásny a trochu odľahlý plážový komplex uspokojí potreby všetkých návštevníkov, ktorí hľadajú miesto na odpočinok a relax. Voda je krištáľovo čistá a v plážový deň sú všadektoré aktivity- surfovanie, potápanie, kajak, paddleboarding, atď..

Slnko, zábava a kultúra

Okrem pláže, Taganga ponúka aj tiež rôzne zážitky a atrakcie, ktoré určite nebudú schádzať. V období od novembra do marca môžete vidieť veľryby, ktoré prechádzajú okolo tejto oblasti na svojej migračnej ceste. Ďalším zážitkom môže byť večerná prechádzka po pláži, ktorá vás zavedie až do oblasti kde sa nachádzajú stánky s jedlom, reštaurácie, bary a diskotéky, kde si môžete vychutnať kolumbijské jedlá alebo si zatancovať a pobaviť sa s priateľmi.

Dostupnosť a ubytovanie

Taganga je ľahko dostupná, je vzdialená od hlavného mesta Santa Marta iba niekoľko kilometrov a môže sa pochváliť tiež dobrými dopravnými spojeniami s ostatnými miestami v Kolumbii- môžete si tak naplánovať výlety aj ďalšie mesta a vidieť viac z krajiny. V mestečku sú tiež k dispozícii rôzne typy ubytovania, či už hľadáte luxusné all-inclusive hotely alebo skromnejšie hostely a penzióny. Ceny sú tu na celkovú úrovni pre kolumbijské pomery vyššie, ale stále pomerne cenovo dostupné.

Záver

Ak hľadáte miesto, ktoré by ponúkalo krásne pláže, zábavu a príležitosti k objavovaniu a poznávaniu kolumbijskej kultúry, Taganga je presne tým miestom, ktoré hľadáte. Toto nádherné mestečko ponúka nespočetné množstvo aktivít a zážitkov pre turistov a je skvelou voľbou pre tých, ktorí chcú stráviť svoju dovolenku v Kolumbii. Tak neváhajte a užite si jedinečný zážitok v Taganga.


Letenka Kolumbia Taganga


Letenka do Kolumbie je skvelou možnosťou, ako sa dostať do krajiny s exotickou prírodou a bohatou kultúrou. Ak ste fanúšikom morských plavieb a cestovania po nádherných plážach, odporúčame vyskúšať si letenku do mestečka Taganga v Kolumbii.

Taganga je malé rybárske mestečko, ktoré sa nachádza na severe Kolumbie, len niekoľko kilometrov od mesta Santa Marta. Pre svoj výborný prístup k moru a neskutočnú prírodnú krásu, je Taganga obľúbeným miestom pre turistov z celého sveta.

Ak sa rozhodnete letieť do Kolumbie, možností je veľa, no odporúčame vyskúšať si miesto, kde môžete okrem kúpania v mori zažiť aj iné aktivity, ako potápanie, turistiku alebo jedlo z ryb.

Cesta zo Santa Marty do Tagangy trvá iba niekoľko minút, ale vďaka jej polohovaniu a nádherným výhľadom na more a pláže bude cestovanie na miesto už len samotnou atrakciou.

Taganga ponúka nespočetné množstvo možností, ako si užiť pobyt a zároveň sa naučiť niečo nové. Najlepším miestom pre turistov je turistické centrum, kde si môžete kúpiť výlety na ponorenie v národných parkoch alebo vyskúšať si výlety na množstvo divokých a krásnych miest.

Miestom, kde sa dajú stráviť príjemné chvíle, je tiež miestna pláž. Osloví vás svojou nádhernou prírodou, čistotou a modrou farbou mora. Počas slnečných dní sa tu môžete opaľovať a kúpať sa či prechádzať popri nádherných pobrežiach.

Keď cítite hlad, v Tagange nájdete množstvo miest, kde môžete vyskúšať miestne jedlá a pochutiny. Najlepšie jedlo v meste si vychutnáte práve z nadobudnutých ryb, ktoré ulovíte alebo si ich kúpite priamo od rybárov.

V Tagange nájdete tiež rôzne hotely, ubytovania a hostely, a preto sa rozhodnite pre tú najlepšiu možnosť a vyberte si miesto, kde sa cítite najlepšie a najkomfortnejšie.

Takže ak hľadáte miesto, kde zažijete veľa zážitkov a zároveň si užijete nádhernú prírodu, neváhajte vybrať letenku do Kolumbie a zmieriť sa do Tagangy – miesta, kde snové pláže a splnenie vašich dobrodružných snov čakajú na vás.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky