Nájdite letenky s najlepšou cenou

Keňa Malindi

Letenka Keňa Malindi


Letenka Keňa Malindi: krajina krásna a plná dobrodružstva

Keňa je krásna africká krajina, ktorá láka turistov zo celého sveta. Nachádza sa tu mnoho národných parkov, ako napríklad Masai Mara, ktorý je domovom mnohých druhov zvierat, ako sú slony, žirafy, levovia či leopardy. Turisti sa však netradične orientujú aj na Keňu ako na miesto pre dovolenky obklopené krásnymi plážami. Ak teda plánujete stráviť niekoľko dní na slnkom a piesku, Malindi, malé priemyselné mesto na pobreží východnej Afriky, je miestom, ktoré by ste nemali preskočiť.

Letenka Keňa Malindi vás privedie do mesta, ktoré má rozmanité a zaujímavé zaujímavosti. Okrem krásnej pláže, ktorá je uprostred arabeskového stavebného krása, nájdete tu mnoho historických pamiatok, vrátane ruín portugalskej nadvlády, pamiatok na pobreží Kafris a mnoho ďalších.

Okrem toho, Malindi ponúka aj neverbálne zážitky, ktoré sú typickými prenajímajúcimi letoviská. Vyskúšajte si okolie pochádzajúcich rybárov a po východe slnka obzriedte ich obsahu z trhu. Turisti môžu tiež ochutnať skutočnú keňskú kuchyňu, medzi ktorú patrí napríklad ryby z ​​miestnych vôd katoni. Existujú tiež kaviarne, ktoré slúžia miestne kávy a čaju a tiež miestne ovocie v tenkom omáčce s hriankami.

Ale to nie je všetko, čo by Ste mohol robiť. Ak sa chystáte na letenku Keňa Malindi, nevynechajte šnorchlovanie alebo potápanie ponorením pod hladinou. Na súši si môžete vyskúšať aj nepretržité dedinské lety, alebo prejsť na miestnom trhu. Nakoniec nezabudnite navštíviť miestny národný park Tsavo East, ktorý je súčasťou najväčšieho voľne žijúceho zvieraciaho poschodia v svete.

Vyskúšajte si dlhý víkend alebo dovolenku v mieste, ktoré kombinuje exotické letoviská a luxusné hotely so skutočnými zážitkami historie a kultúry. Jednou z najlepších častí Keňy je jej úplne samostatná krajina, a samozrejme, malé mesto na pobreží, Malindi. Preto si určite urobte čas a urobte si krok späť do času v krajine, ktorú mnoho ľudí nazýva rajom na Zemi.


Počasie Keňa Malindi


Keňa Malindi je nádherné miesto so skvelým počasím. Malindi sa nachádza na východnom pobreží Keňy, kde je povestné teplé a vlhké tropické podnebie.

Počasie v Malindi je veľmi stabilné a teploty sa pohybujú medzi 22-30°C počas celého roka. Najteplejšími mesiacmi sú február a marec, kedy sa teploty môžu dostať až na 32°C. Keďže Malindi sa nachádza blízko rovníka, kontrasty medzi letom a zimou nie sú také výrazné.

V Malindi sa zvyčajne vyskytuje dvojročné obdobie dažďov. Prvá časť obdobia dažďov je od mája do júla a druhá časť od novembra do decembra. Počas týchto mesiacov sa môžu vyskytnúť krátke prívalové dažde, ktoré môžu spôsobiť miestne záplavy. Avšak, počasie sa rýchlo mení a slnko sa zvyčajne vráti po niekoľkých hodinách.

V Malindi fúka mierny vetrík, ktorý udržiava príjemné teploty, aj keď je vonku horúco. Tento vetrík pomáha aj pri surfovaní a iných vodných aktivitách, čo je pre Malindi veľmi populárne.

Celkovo, počasie v Malindi ponúka príjemné podmienky na vonkajšie aktivity počas celého roka. Vďaka svojim krásnym plážam a prívetivej klíme, Malindi sa stáva čoraz obľúbenejším miestom pre turistov z celého sveta. Ak sa chystáte navštíviť toto miesto, nezabudnite vziať si slnečné okuliare, opaľovací krém a prispôsobiť sa tropickej klíme.


Dovolenka Keňa Malindi


Pokojná a pohodlná dovolenka v exotickom prostredí: to je presne to, čo poskytuje Keňa Malindi. Táto oblasť Keňy, ktorá sa rozprestiera pozdĺž pobrežia, sa stáva populárnou medzi turistami nakoľko ponúka krásne pláže, teplé počasie a bohatú faunu a flóru, ktoré poskytujú vynikajúce zážitky.

Jedným z najväčších lákadiel Malindi je jeho pobrežie. S výhľadom na Indický oceán a krištáľovo čistom vode, Malindi rozhodne patrí medzi najkrajšie pláže na svete. Návštevníci tu môžu užívať si slnenie, relaxovať na pláži a užívať si výhľad na modré nebo. Okrem toho sú tu k dispozícii rôzne vodné športy, vrátane potápania a surfovania.

Okrem vodných aktivít môžu návštevníci Malindi objavovať aj zaujímavé miesta v okolí. Medzi najpopulárnešie patrí návšteva národného parku Tsavo East, ktorý je najväčším parkom v Keňe. Park je domovom rôznych druhov zvierat, vrátane slonov, levov, gepardov, zebra a mnoho ďalších.

Ďalším miestom, ktoré stojí za to navštíviť, je historické mesto Mombasa, ktoré sa nachádza na juhu Keňy. Je to mesto plné kultúry a histórie, sú tu zachovalé historické stavby, ako aj moderné oblasti plné zábavy a nakupovania.

Malindi je taktiež miestom, kde môžete ochutnať vynikajúcu kuchyňu Keňy. Sú tu miestne reštaurácie, kde si môžete vyskúšať rôzne jedlá, vrátane typických keňských jedál ako sú napríklad chappati alebo nyama choma.

Keďže Malindi je oblasť s tropickým podnebím, najlepšou dobu na návštevu je v období sucha, ktoré sa tiahne od decembra do marca. Počas tohto obdobia bude vaša návšteva Malindi ešte príjemnejšia a užijete si tu maximum zážitkov.

Celkovo, dovolenka v Malindi v Keňe ponúka návštevníkom dokonalé miesto pre oddych, relaxáciu, poznanie nových kultúrnych skúseností a objavovanie krásnych prírodných a historických miest. Vyberte sa sem a užite si dovolenku, ktorú nebudete nikdy zabudnúť!


Najčastejšie otázky a odpovede Keňa Malindi


1. Aké je počasie v Malindi?
Odpoveď: Počasie v Malindi je tradične tropické a vlhké, s vysokými teplotami počas celého roka. Najhorúcejšie mesiace sú január a február.

2. Aké je odporúčané očkovanie pre návštevu Malindi?
Odpoveď: Odporúča sa očkovanie proti hepatitíde A a B, žltej horúčke a prevencii malárie. Skontrolujte si prosím aktuálne odporúčania u miestnej cestovnej kancelárie alebo lekára.

3. Ako sa dostanem z letiska do Malindi?
Odpoveď: Z medzinárodného letiska v Mombase je možné do Malindi dostať sa autobusom, taxíkom alebo súkromným prevozom. Náklady sa líšia v závislosti od dopravy, času a dohody s dopravcom.

4. Kde sa dajú nájsť dobré reštaurácie v Malindi?
Odpoveď: V Malindi je množstvo reštaurácií, ktoré ponúkajú rôzne druhy kuchyne. Najlepšie reštaurácie sú zväčša umiestnené v centre mesta, napríklad v okolí trhu.

5. Kam by som mal ísť na pláži v Malindi?
Odpoveď: Malindi má množstvo krásnych pláží, z ktorých najpopulárnejšie sú Malindi Beach, Silversands, Marine Park a Turtle Bay. Pláže sú výborným miestom na relaxáciu a kúpanie sa v Indickom oceáne.

6. Ako sa dá z Malindi dostať do Nairobivu?
Odpoveď: Zo stanice Matatu v Malindi sú k dispozícii rýchlikové autobusy do Nairobi. Cesta trvá asi 8 hodín a v závislosti od dopravcu sa líšia ceny a čas odchodu.

7. Aké sú miestne atrakcie v Malindi?
Odpoveď: Medzi najpopulárnejšie miestne atrakcie patrí Malindi National Park, Gede Ruins, Juma Mosque, až po nálezy turistického priemyslu ako vodné športy, potápanie a windsurfing.

8. Aký je oficiálny jazyk v Malindi?
Odpoveď: Oficiálnym jazykom v Keni je svahilčina a angličtina, čo umožňuje turistom bez problémov komunikovať s miestnymi obyvateľmi.


Ubytovanie Keňa Malindi


Keňa je krásna africká krajina, ktorá ponúka návštevníkom jedinečné zážitky a možnosti. Ak plánujete návštevu Keňy, potom určite nezabudnite navštíviť nádherné mesto Malindi, ktoré je známe svojou krásnou scenériou, plážami a tradičnými domami.

Ak hľadáte ubytovanie v Malindi, máte na výber množstvo možností, ktoré vám umožnia stráviť nezabudnuteľnú dovolenku. Jednou z najlepších možností je pobyt v tradičných malijských domoch, ktoré sú v tomto regióne pomerne bežné. Tieto domy sú postavené z kamienkov a múrov a majú pôvodne veľké terasy, ktoré umožňujú obyvateľom sledovať nádherné východy a západy slnka, ktoré sú charakteristické pre tento región.

Ďalšími možnosťami pre ubytovanie v Malindi sú hotely, penzióny a apartmány. Väčšina týchto ubytovaní sa nachádza v blízkosti tradičných domov a umožňujú turistom skryť sa pred horúcim africkým slnkom vo svojich klimatizovaných izbách.

Veľkou výhodou pobytu v Malindi je prístup k nádherným plážam, kde môžete plávať, potápať sa a kúpať sa v krisťálovo čistých vodách. Ďalšími aktivitami, ktoré tu môžete vyskúšať, sú potápanie, rybolov, surfovanie a prechádzky po krásnych tradičných dedinkách.

Vzhľadom na svoju popularitu medzi turistami, Malindi ponúka širokú škálu stravovacích zariadení, ktoré vám umožnia ochutnať tradičnú kuchyňu Keňy i medzinárodné špeciality. Tieto reštaurácie ponúkajú tiež nádherné výhľady na oceán a okolitú prírodu.

Návšteva Malindi, Keňa je určite nezabudnuteľným zážitkom, ktorý vám poskytne možnosť vidieť krásu afrického kontinentu a spoznať miestnu kultúru. S množstvom úžasného ubytovania a atrakcií je Malindi určite miesto, ktoré sa oplatí pozrieť!


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky