Nájdite letenky s najlepšou cenou

Kanada Edmonton

Dovolenka Kanada Edmonton


Kanada je krajina nekonečných lesov, vodopádov, národných parkov, riečok a jazier a môže sa pochváliť tiež prirodzenou krásou, ktorá fascinuje všetkých, ktorí ju navštívia. Edmonton, hlavné mesto kanadskej provincie Alberta, je jedným z najživších miest Kanady, ktoré rozhodne stojí za návštevu. Je to miesto pre každého, kto sa chce pobaviť alebo zažiť dobrodružstvo, no zároveň si užiť aj pokoj, ktorý im ponúka =)

Jeden z dôvodov, prečo by si mal zvoliť Edmonton ako svoj cieľ dovolenky, je jeho umiestnenie. Nachádza sa v tesnej blízkosti Národných parkov Banff a Jasper, ktoré ponúkajú niekoľko príležitostí na turistiku a obdivovanie krásy kanadskej prírody. Parky sú tiež domovom pre niektoré z najstarších hôr na svete a sú obklopené úchvatnými jazerami a zelenou pokrývkou hôr. Bude to určite krásne dobrodružstvo!

Okrem skvelých príležitostí na turistiku, je Edmonton plný fascinujúcich atrakcií pre návštevníkov. Uvedome si, že tu máš niekoľko múzeí, parkov a obchodov či reštaurácií, ktoré stojí za to vidieť. Taktiež tu budeš môcť obdivovať množstvo umelcov z celého sveta a zahraničia, ktorí predvádzajú svoje talenty po celý rok. Mesto ponúka rôzne spôsoby, ako si oddýchnuť a zabaviť sa.

Ak hľadáš zábavu, môžeš ísť do West Edmonton Mall, ktorý je najväčším nákupným centrom v Severnej Amerike. Centrum ponúka množstvo atrakcií, ako je napríklad obrovský vodný park, simulátor letu skúšky jazdy v aute, minigolf a ďalšie atrakcie. Preto zvyknú obyvatelia mesta hovoriť, že v West Edmonton Mall "musíš zažiť na vlastnej koži".

Po prehliadke mesta si určite zaslúžiš zaslúžený oddych a tak by návštevu hotelového komplexu Fairmont Hotel Macdonald nebol od veci. Tento majestátny hotel sa nachádza v centre mesta a ponúka jedinečnú ponuku pre tých, ktorí hľadajú luxusné ubytovanie.

V každom prípade platí, že Kanada je len zopár hodín letu pre každého dobrodruha, ktorý hľadá niečo špeciálne. A práve Edmonton je to správne miesto pre tých, ktorí chcú obdivovať super moderné mesto, užívať si krásu prírody v národných parkoch alebo sa jednoducho zabaviť. Tak prečo sa na to nepozrieť na vlastné oči?


Ubytovanie Kanada Edmonton


Kanada je krásna a veľká krajina plná prírody a miest s bohatou históriou. Ktoré mesto ale môžeš navštíviť na svojich cestách? Jednou z možností je Edmonton v provincii Alberta. Ak sa náhodou rozhodneš navštíviť toto mesto, ponúka ti aj niekoľko možností ubytovania.

Ak chceš zostať v centre mesta, máš na výber z rôznych hotelov. Jedným z týchto hotelov je napríklad Fairmont Hotel. Tento hotel ponúka luxusné ubytovanie a nachádza sa priamo v centre mesta. K dispozícii je tu kaviareň, reštaurácia a fitnesscentrum.

Ak by si radšej zostal v blízkosti centrálneho regionálneho parku River Valley Park, zvoľ si napríklad ubytovanie v hoteli Westin Edmonton. Tento hotel ponúka priestorné izby a klimatizáciou riadené izby sú vybavené televízorom, rádiom a kávovarom. Okrem toho je k dispozícii služba pokojových služieb a v hoteli Westin nájdeš aj reštauráciu a bar.

Pre tých, ktorí hľadajú cenovo prijateľnejšie možnosti, ponúka mesto Edmonton aj niekoľko hostels. Jedným z týchto hostels je napríklad HI Edmonton. Tento hostel ponúka spoločné izby s pohodlnými posteľami a zdieľanými kúpeľňami. Hostel má aj kuchyňu a spoločenskú miestnosť s televíziou.

Ak hľadáš ubytovanie blízko letiska, môžeš sa ubytovať v Hôtelu Renaissance Edmonton Airport Hotel. Tento hotel sa nachádza priamo pri letisku a ponúka moderné a elegantné ubytovanie. K dispozícii tu sú takisto kaviareň, reštaurácia a bar.

V Edmonton nájdeš teda rôzne možnosti ubytovania. Ideálne je zvoliť také, ktoré najviac vyhovuje tvojim potrebám, očakávaniam a peňaženke. Ubytovanie Harmoniga a všetky hotelove ponuky na západe Kanady.


Najčastejšie otázky a odpovede Kanada Edmonton


1. Aké je počasie v Edmontone?
Odpoveď: V Edmontone je studené počasie počas zimy a teplejšie počasie počas leta. Priemerná teplota sa pohybuje od -10°C v zime až po 24°C v lete.

2. Je potrebné mať víza na vstup do Kanady?
Odpoveď: Áno, časť návštevníkov potrebuje víza na vstup do Kanady. Viac informácií o vízach a imigračných podmienkach sa dá získať na webovej stránke vlády Kanady.

3. Koľko trvá let z Európy do Edmontona?
Odpoveď: Let z Európy do Edmontona trvá približne 9-10 hodín.

4. Aké sú najlepšie miesta na návštevu v Edmontone?
Odpoveď: Medzi najlepšie miesta na návštevu v Edmontone patria West Edmonton Mall, Fort Edmonton Park, Downtown Edmonton, Elk Island National Park, Valley Zoo a dokonca aj University of Alberta Botanic Garden.

5. Aké druhy dopravy sú k dispozícii v Edmontone?
Odpoveď: V Edmontone je k dispozícii množstvo možností dopravy, vrátane verejnej dopravy ako busy a metra, taxi služieb, prenájmu áut a bicyklov.

6. Ako sa nazývajú tími NHL v Edmontone?
Odpoveď: V Edmontone sú dva tímy NHL - Edmonton Oilers a Edmonton Elks (dřívější jméno - Edmonton Eskimos).

7. Aké sú najlepšie mesto na obchodovanie a nakupovanie v Edmontone?
Odpoveď: West Edmonton Mall je najväčšie nákupné centrum v Severnej Amerike a patrí medzi najlepšie miesta na nakupovanie v Edmontone.

8. Aké sú najlepšie univerzity v Edmontone?
Odpoveď: V Edmontone sú dve najlepšie univerzity - University of Alberta a MacEwan University.

9. Aké sú miesta v Edmontone, kde sa môžete najlepšie stravovať?
Odpoveď: V Edmontone sa nachádza množstvo skvelých reštaurácií a kaviarní, napríklad Cafe Linnea, Corso 32 a Farrow Sandwiches.

10. Aké sú najoblúbenejšie atrakcie pre deti v Edmontone?
Odpoveď: West Edmonton Mall, Valley Zoo a Fort Edmonton Park sú zaujímavé atrakcie pre deti, ktoré sú v Edmontone veľmi populárne.


Počasie Kanada Edmonton


Kanada je obrovská krajina s množstvom rôznych klimatických zón. Počasie v Kanade môže byť extrémne, pretože sa nachádza na severe severnej pologuli, čo znamená chladnejšie podnebie a množstvo snehu. V severnej časti Kanady, ako je Arktída a Yukon, môže teplota klesnúť až na -40°C.

Na druhej strane, v oblasti Vancouveru, Victoria, Okanagan a iných častiach južnej Britskej Kolumbii, panuje celoročne vlhké, mierne a priaznivé podnebie vo väčšine roka. Zima je tu teplá s veľmi málo snehu, najviac zostane na horách a vysokých polohách.

Avšak, ak sa pozrieme do vnútrozemia Kanady, kde sa nachádza mesto Edmonton, môže byť tam zima dosť nepríjemná. Edmonton leží na rovnakom zemepisnom pásme ako Moskva, Oslo a Stockholm, takže zima tam môže trvať až 7 mesiacov v roku, od októbra do apríla. Teploty môžu klesnúť až na -30 °C, vrátane silného vetra, ktorým je mesto známe, čo zvyšuje pocit zimy.

Ale v lete, keď sa počasie zlepšuje, teploty sa v Edmonton môžu pohybovať od 20 °C počas dňa až do chladnejších 5 - 10°C v noci. Mesto má veľa slnečných dní a letné mesiace sú stále dostatočne dlhé na to, aby si ľudia mohli užiť vonkajšie aktivity.

Zrážky v Edmonton sa pohybujú okolo 48 centimetrov ročne. Vetšina zrážok padá v lete, keď dochádza k búrkam a zrážkam. Okrem toho je mesto známe aj pre chladné a suché zimy, s veľmi málo zrážkami v zimných mesiacoch.

Ľudia v Edmontone sa rozhodne musia pripraviť na zimu a byť pripravení na extrémne podmienky. Môžu si však užívať krásne, príjemné a teplé letá v tomto meste.

Celkovo, počasie v Edmonton môže byť prekvapujúco extrémne, preto je dôležité, aby sa ľudia pripravovali na zmieny počasia počas celého roka. S dostatočnou opatrnosťou a starostlivosťou však ľudia v tomto meste môžu užívať krásne dni počasia, bez ohľadu na ročné obdobia.


Letenka Kanada Edmonton


Ak sa rozhodnete cestovať do Kanady a chcete navštíviť Edmonton, náležitou starostlivosťou by si malo byť zabezpečenie letenky.

Edmonton, hlavné mesto kanadského Alberta, je krásne mesto nachádzajúce sa na juhu zeme. Je plné atrakcií a aktivít, ktoré uspokoja každého návštevníka, a preto sa stáva stále populárnejšou destináciou. Ak máte záujem o návštevu tohto miesta, najlepšou možnosťou je zabezpečiť si letenku cez internet.

Existuje mnoho spoločností, ktoré prevádzkujú lety do Kanady a teda aj do Edmontonu. Napríklad Air Canada, WestJet a Delta sú len niektoré z najväčších firiem, ktoré ponúkajú lety na tento zaujímavý kontinent.

Zvyčajne lety z Európy trvajú približne 12-15 hodín priamo do Edmontonu. Väčšina letov má svoje zastávky, ktoré ale môžu predĺžiť celkový čas letu až na 2 dni.

Ceny leteniek sa pohybujú v závislosti od dátumu letu a dĺžky trvania pobytu. Najlepšie ceny sa však dajú získať v období, keď je návšteva menej populárna. Aj keď cena býva zvyčajne najdôležitejším faktorom, treba si uvedomiť, že ak sa rozhodnete letieť s lacnejšou spoločnosťou, môže to mať vplyv na kvalitu služieb, ktoré budete počas letu dostávať.

Keď si už zarezervujete letenku do Edmontonu, nezabudnite sa informovať o vízových požiadavkách pre svoju krajinu. Väčšina krajín potrebuje pred cestou do Kanady nejaký druh vízového oprávnenia na pobyt.

V každom prípade, keď si zabezpečíte letenku do Edmontonu, môžete sa tešiť na skutočne nezabudnuteľnú dovolenku. Mesto ponúka množstvo zaujímavých miest na návštevu, ktoré len tak ľahko nezabudnete.Od historického Fort Edmonton Parku až po moderné vedecké centrum Edmonton Space & Science Centre, tento kanadský ostrov ponúka niečo pre každého medzi nimi.

Tak neváhajte a rezervujte si svoju letenku do Edmontonu ešte dnes a zažite nezabudnuteľnú dovolenku v tomto nádhernom kanadskom meste.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky