Nájdite letenky s najlepšou cenou

Kamerun Yaoundé (hlavné mesto)

Najčastejšie otázky a odpovede Kamerun Yaoundé (hlavné mesto)


Q: Aké je oficiálne hlavné mesto Kamerunu?
A: Hlavné mesto Kamerunu je Yaoundé.

Q: Aký je populačný odhad Yaoundé?
A: Populačný odhad Yaoundé je približne 2,8 miliónov obyvateľov.

Q: Aké sú najlepšie miesta na navštívenie v Yaoundé?
A: Najlepšie miesta na navštívenie v Yaoundé zahŕňajú Národné múzeum Kamerunu, Katedrálu Notre-Dame de Victoires, vodopády Ekom-Nkam a zvieraciu rezerváciu Mefou.

Q: Aký je oficiálny jazyk v Kamerune?
A: Oficiálnym jazykom v Kamerune sú angličtina a francúzština.

Q: Aká je místna mena v Kamerune?
A: Menou místnej meny v Kamerune je frank CFA.

Q: Aké sú najlepšie časy na návštevu Yaoundé?
A: Najlepšie časy na návštevu Yaoundé sú od novembra do marca, keď je tam suché a teplé počasie.

Q: Aká je plocha Kamerunu?
A: Plocha Kamerunu je približne 475 440 kilometrov štvorcových.

Q: Aká je najvyššia hora v Kamerune?
A: Najvyššou horou v Kamerune je vrch Mount Cameroon, ktorý má výšku 4 040 metrov.

Q: Aká je kuchyňa a jedlá v Kamerune?
A: Kamerunská kuchyňa sa zvyčajne skladá z mäsa, ryže, yams (koreňová zelenina), fazule, zeleniny a exotického ovocia. Medzi najobľúbenejšie jedlá patrí kamerunská "pizza", ktorá je vyrobena z yams a rôzne filovaná.

Q: Potrebujem víza na návštevu Kamerunu?
A: Áno, väčšina zahraničných návštevníkov potrebuje víza na vstup do Kamerunu. Víza je možné získať v kamerunských ambasádach alebo konzulárnych úradoch v zahraničí.


Dovolenka Kamerun Yaoundé (hlavné mesto)


Kamerun, krajina bohatá na kultúru a rôznorodosť, je skvelým miestom pre cestovanie a poznávanie nových miest. Väčšina turistov nieto zamierila do hlavného mesta Kamerunu - Yaoundé, ktoré sa nachádza na juhozápade krajiny. Od živšieho a rušnejšieho Doualy, ležiaceho v blízkosti pobrežia, Yaoundé ponúka skúsenosti a prírodné scenérie, ktoré sú veľmi odlišné.

Kamerun bol kedysi francúzskou kolóniou, čo je stále viditeľné v architektúre a kultúrnych vplyvoch v Yaoundé. Miesto ponúka nespočetné množstvo živých a fascinujúcich trhov, na ktorých môžete nájsť kultúrne artefakty, rôzne druhy potravín a miestne remeslá.

Okrem trhov a nákupov je v Yaoundé aj veľa miest na návštevu. Návšteva zoologickej záhrady, ktorá je domovom pre mnoho zaujímavých zvierat z Afriky, ale aj sveta, je skvelou aktivitou pre rodiny s deťmi. Mnoho múzeí, ako napríklad Národné múzeum Kamerunu alebo Múzeum umenia, ponúka bohatú históriu a umenie, ktoré sú jedinečné pre kultúru a identitu Kamerunu.

Pre tých, ktorí sú viac orientovaní na prírodu, môžete navštíviť množstvo parkov a chránených oblastí, ktoré ponúkajú skvelú príležitosť na cestovanie po prekrásnej krajine Kamerunu. Jedným z najnavštevovanejších miest v okolí Yaoundé je vodopád Chutes d'Ekom Nkam, ktorý je obklopený nádhernou lesnou krajinou a množstvom druhov zvierat.

Okrem toho je Yaoundé aj miesto, kde sa stretávajú rôzne kultúry a tradície, čo ponúka nespočetné množstvo jedinečných a zaujímavých skúseností. Miestne trhy, reštaurácie a kaviarne ponúkajú jedinečnú chuť a atmosféru, ktoré sú nezameniteľné pre tento región sveta.

Kamerun a jeho hlavné mesto, Yaoundé, sú skutočným pokladom pre turistov, ktorí sa snažia prenikať do kultúry Afriky a zažiť druh miesta, ktorý je odlišný v porovnaní s tým, na čo sme zvyknutí v západnej kultúre. Je to miesto, kde sa stretávajú kultúra, histórie a krása, ktoré ponúkajú veľa pre každého návštevníka. Či už vás Kamerun láka s jeho historickými miestami, prírodnými scenériami a kultúrnymi skvostami - Yaoundé a Kamerun sú určite miesta, ktoré treba vidieť.


Počasie Kamerun Yaoundé (hlavné mesto)


Kamerunské mesto Yaoundé je hlavným mestom Kamerunu a nachádza sa v západnej časti krajiny. Mesto má tropické podnebie s vysokou vlhkosťou, ktoré ovplyvňuje teplotu a počasie v oblasti.

Počasie v Yaoundé sa mení počas celého roka a závisí od sezóny. Od novembra do marca prevláda suché obdobie, kedy teploty sa pohybujú v rozmedzí od 18 do 29 stupňov Celzia. V tomto období je mesto väčšinou slnečné a suché s minimom zrážok.

Od apríla do októbra sa mesto nachádza v období daždivých monzúnov, ktoré prinášajú silné dažde a zvýšenú zrážkovú aktivitu. Teploty sa v tomto období pohybujú v rozmedzí 20 až 25 stupňov Celzia. Počas daždivých mesiacov je veľmi dôležité zabezpečiť si vodeodolné oblečenie a obuv, aby sa predišlo problémom s mokrými kolenami a oblečením.

Aj keď mesto má počasie s vysokou vlhkosťou, pre turistov sa stále oplatí navštíviť Yaoundé kvôli jeho krásnym prírodným parkom, múzeám a kultúrnemu dedičstvu. Turisti by si mali zabezpečiť plánovanie svojho výletu v závislosti od počasia, aby sa predišlo nečakaným dažďom a zlému počasiu.

Celkovo sa dá povedať, že počasie v Yaoundé je vďaka svojmu tropickému charakteru veľmi teplé a vlhké počas celého roka. Turisti, ktorí sa chystajú navštíviť toto afričke mesto, by si mali zabezpečiť vhodné oblečenie a obuv a pripraviť sa na prípadné zmeny počasia.


Ubytovanie Kamerun Yaoundé (hlavné mesto)


Yaoundé je hlavným mestom Kamerunu a je známe pre svoje atrakcie a kultúrnu pestrosť. Ak hľadáte ubytovanie v Yaoundé, máte viacero možností od luxusných hotelov po lacnejšie hostely a apartmány.

Jednou z najlepších možností pre návštevníkov je pobyt v hotely Hilton Yaoundé. Tento luxusný hotel ponúka štýlové izby a apartmány, ako aj bazén, spa a fitnescentrum. Hilton Yaoundé sa nachádza v centre mesta a z tohto miesta môžete jednoducho skúmať okolie a krásy mesta.

Ak hľadáte niečo lacnejšie, môžete sa rozhodnúť pre pobyt v hosteli. Hostel La Campagne ponúka štandardné izby, ale aj spoločenskú izbu, kuchyňu a terasu. Hostel sa nachádza len niekoľko minút od centra mesta, čo umožňuje jednoduchý prístup k obchodom a reštauráciám.

Ďalšou možnosťou pre ubytovanie v Yaoundé je apartmán. Napríklad 19-Belle-Vue Apartments ponúka priestranné izby a terasy s panoramatickým výhľadom na mesto. Tento apartmán sa nachádza v prestížnej štvrti, kde sa skrývajú mnohé ambasády a diplomatické splátky.

Pre hľadáčikov niečoho tradičnejšieho a kultúrneho je možnosť pobytu v B&B, kde sa môžete cítiť ako doma a zažiť život tak, ako ho žijú miestni. B&B Les Chambres d'Hôtes de Pauline ponúka hostiam príjemné, priestranné izby s charakterom a komfortné zariadenia. Tento B&B je ideálne umiestnený pre ľudí, ktorí sa chcú zoznámiť s tradičnou kamerunskou kultúrou a chutnou kuchyňou.

V závislosti od vašich potrieb a rozpočtu existuje mnoho možností pre ubytovanie v Yaoundé. Od luxusných hotelov po lacné hostely alebo úplne osobitné miesta, ktoré vám umožnia spoznať miestnu kultúru a štýl života. Čo sa týka vašej cesty, Yaoundé vám ponúka všetko, čo si môžete priať a ubytovanie na tomto mieste vás určite nezklame.


Letenka Kamerun Yaoundé (hlavné mesto)


Kamerun, ležiaci na západnom pobreží Afriky, je domovom pre mnoho kultúrnych etník, rozmanitých prírodných krajin a živého svetového dedičstva. Turistom túžiacim spoznať tento pokojný africký kúsok je nevyhnutné navštíviť jeho hlavné mesto Yaoundé. Niekoľko leteckých spoločností ponúka letenky do tohto mesta, v závislosti od vašej polohy a preferencií.

Yaoundé, nachádzajúci sa vo vnútrozemí krajiny, ponúka ojedinelý pohľad na vznešený pohorie Kamerunu a je poľným ghulom pre návštevníkov, ktorí hľadajú autentické kultúrne zážitky a relaxáciu v zároveň modernom meste.

Najlepší čas na návštevu Yaoundé je v období od októbra do marca, kedy sa teploty vrátia na prijateľnejšie úrovne v porovnaní s obdobím dažďov. Okrem toho, v tomto čase sa môžete zúčastniť rôznych miestnych festivalov, ako napríklad kultúrneho festivalu Erukan, ktorý oslavuje poľnohospodárstvo a tradičnú kuchyňu.

Po príchode na medzinárodné letisko Yaoundé Nsimalen, môžete sa presunúť do hotela taxíkom. Je dôležité si uvedomiť, že v meste je veľké riziko krádeže, preto by ste mali byť vždy opatrní a držať sa len osvietených ciest.

Niektoré z najkrajších miest, ktoré by ste mohli navštíviť v Yaoundé sú Za’a Nefangasa, ktorá je dôležitým posvätným miestom pre tradičné rituály, a miestne múzeum, ktoré je domovom pre mnoho tradičných umení a priemyslu krajiny. Väčšinu svojho voľného času môžete tráviť v nákupných centrách a tržniciach v meste, kde je výber z miestnych výrobkov a suvenírov, vrátane tradičných batikov a šperkov s korálkami.

O budovách a stavbách v Yaoundé nie je veľa informácií na internete, pretože mestá magistrát zatvárajú stránky, ktoré sa snažia vnímať škody na imidži mesta. Jedine, že začiatkom mesiaca februára 2019 bola dostavaná a otvorená budova mrakodrapu, ktorá skrýva v sebe najmodernejšie konštrukcie súčasného sveta v oblasti energetických technológií.
Napriek svojim nedostatkom je Yaoundé stále krásnym miestom plným kultúry a dejín a určite stojí za to navštíviť. Tento vibráciou plné mesto vám ponúkne inú perspektívu na Afriku a poskytne vám nezabudnuteľné zážitky z cestovania.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky