Nájdite letenky s najlepšou cenou

Juhoafrická republika Kgalagadi Transfrontier Park

Dovolenka Juhoafrická republika Kgalagadi Transfrontier Park


Juhoafrická republika je krajina plná rôznych prírodných krás. Jedným z najkrajších miest, ktoré by ste mali navštíviť počas dovolenky, je národný park Kgalagadi Transfrontier.

Tento park sa nachádza na juhozápadnej strane Juhoafrickej republiky a rozprestiera sa na ploche 3,6 miliónov hektárov. Je to jedno z najväčších chránených území v Afrike a domov mnohých ohrozených druhov zvierat.

Pri návšteve Kgalagadi Transfrontier Parku sa oplatí zotrvať niekoľko dní, aby ste si mohli vychutnať všetky jeho krásy. Môžete si zvoliť rôzne typy ubytovania, od kempov a chát až po privátne safari lodže.

Do parku sa dostanete najlepšie autom alebo organizovaným safari vedením. V parku sa vám naskytne príležitosť vidieť leva, geparda, hyenu, koalu, antilopu a mnoho ďalších zvierat v ich prirodzenom prostredí.

Pre tých, ktorí majú radi adrenalinové športy, môžu sa zúčastniť nočného safari alebo si vyskúšať jazdu na štvorkolke po piesočných dunách.

Pri návšteve parku sa vám naskytne aj príležitosť spoznať miestnych obyvateľov a ich kultúru. Kgalagadi Transfrontier Park je domovom mnohých indigénnych kmeňov a návšteva ich dedín môže byť pôsobivým zážitkom.

Je dôležité pamätať, že pri návšteve národného parku je potrebné dodržiavať určité pravidlá a jednotlivé zvieratá nesmiete rušiť. Našťastie má park veľké množstvo dobrovoľníkov a ochranárov, ktorí sa starajú o jeho udržiavanie a ochranu.

Kgalagadi Transfrontier Park je skutočne jedinečným miestom, ktoré si zaslúži vašu pozornosť. Pri príležitosti návštevy Juhoafrickej republiky by ste si nemali dovoliť zmeškať túto nádhernú dobrodružku.


Počasie Juhoafrická republika Kgalagadi Transfrontier Park


Juhoafrická republika je známa svojimi rozmanitými a fascinujúcimi prírodnými krásami. Jednou z týchto krás je aj Kgalagadi Transfrontier Park, ktorý sa nachádza v severozápadnej časti krajiny.

Kgalagadi Transfrontier Park je čiastočne chránený oblastný park a čiastočne národný park, ktorý je rozložený na ploche vyše 38 000 kilometrov štvorcových. Park sa rozprestiera na území Juhoafrickej republiky a Botswany a patrí medzi najväčšie rozsiahle prírodné parky na svete.

Počasie v Kgalagadi Transfrontier Park

Kgalagadi Transfrontier Park je známy svojou extrémne suchou klímou, čo znamená, že tu panuje veľmi málo zrážok. Vzduch v parku je veľmi suchý a vysoké teploty sú bežné počas celého roka. Počas zimy môže teplota klesnúť na -2°C a v lete môže dosiahnuť až 45°C.

Hoci počasie v parku môže byť veľmi drsné, ponúka návštevníkom pôsobivé scenérie a mnoho zvierat, ktoré sú v parku doma. Prírodná krása a bohatstvo divočiny v parku robí z Kgalagadi Transfrontier Parku jeden z najdôležitejších cieľov pre dobrodružné cestovanie.

Fauna parku

Kgalagadi Transfrontier Park je domovom pre mnoho druhov zvierat, a to vrátane leveov, gepardov, hyen, nosorožcov, krokodílov, orlov a mnohých ďalších dravcov a cicavcov. Okrem divých zvierat ponúka park aj návštevníkom skvelé možnosti pozorovania vtákov.

Najlepším spôsobom ako preskúmať oblasť parku je cestovať v terénnom vozidle. Počasie môže byť zlých podmienkach, preto je lepšie kontaktovať odborníkov na oblasť, ktorí vám radi poradia.

Zhrnutie

Kgalagadi Transfrontier Park ponúka návštevníkom nezabudnuteľné zážitky v krásnej a divokej prírode Juhoafrickej republiky a Botswany. Aj keď park vyžaduje zvláštnu prípravu kvôli extrémnym podmienkam a počasiu, návštevníci určite ocenia nádherné scenérie a fascinujúce zvieratá, ktoré tu nájdu. Pre tých, ktorí hľadajú dobrodružstvá a milujú divoké prírodné scenérie, je Kgalagadi Transfrontier Park zážitkom, ktorý si uchovajú na celý život.


Najčastejšie otázky a odpovede Juhoafrická republika Kgalagadi Transfrontier Park


Otázky a odpovede týkajúce sa Juhoafrické republiky Kgalagadi Transfrontier Park:

1) Aké sú náklady na vstup do parku? - Vstup do parku sa platí za vozidlo a vstupné sa líši v závislosti od obdobia návštevy a typu vozidla, ktorým sa navštíviteľ parku prepravuje.

2) Je možné rezervovať ubytovanie v parku? - Áno, v parku je možné nájsť rôzne typy ubytovania vrátane kempových miest, chatiek a luxusných lodží.

3) Koľko dní by ste odporúčali stráviť v parke? - Odporúča sa stráviť aspoň 3-4 dni v parku, aby ste si mohli plne užiť jeho krásy a zvieratá.

4) Kedy je najlepší čas na návštevu parku? - Najlepší čas na návštevu parku je v období zimy (jún - august), keď sú teploty nižšie a zvieratá sú častejšie pozorovateľné v blízkosti vodných zdrojov.

5) Aké druhy zvierat môžeme vidieť v parku? - V parku sa vyskytuje veľa druhov zvierat, ako napríklad levy, gepardy, hyeny, slony, zebry, antilopy a rôzne druhy vtákov.

6) Je v parku možné vidieť leopardov? - Áno, v parku sa vyskytuje aj populácia leopardov, hoci nie sú také časté ako iné druhy zvierat.

7) Je potrebné mať 4x4 vozidlo na prechádzku parkom? - Záleží to na tom, ktoré časti parku sa plánujete navštíviť. Niektoré časti sú dostupné aj pre bežné vozidlá, ale pre lepší prístup k niektorým oblastiam je vhodné mať 4x4 vozidlo.

8) Aké sú najpopulárnejšie atrakcie v parku? - Najpopulárnejšie atrakcie sú pozorovanie zvierat v blízkosti vodných zdrojov a duskové a svitové prehliadky, kedy môžete vidieť zvieratá v čase, keď sú najaktívnejšie.

9) Môže sa do parku vstúpiť aj pešo? - Áno, do parku je možné vstúpiť aj pešo, ale musíte mať platný povolenie a riadiť sa stanovenými pravidlami parku.

10) Ako sa dostať do parku? - Park je dostupný cestou z mesta Upington v Juhoafrickej republike alebo z mesta Ghanzi v Botswane. Existujú aj organizované zájazdy a lety.


Letenka Juhoafrická republika Kgalagadi Transfrontier Park


Kgalagadi Transfrontier Park je jedným z najkrajších parkov v Juhoafrickej republike, ktoré stojí za návštevu. Nachádza sa na území Kalahari, ktorý je známy svojimi impozantnými savanami a divokými zvieratami. Park je výnimočný aj svojou polohou, pretože ho tvorí spojenie juhoafrického Kalahari Gemsbok National Park a botswanského Gemsbok National Park, čím návštevníci získajú prístup k rozsiahlemu územiu zvierat a krásnej krajiny.

Precestovať park znamená ponoriť sa do úplne nového sveta, kde sa stretávajú tradičná jozefínska fauna, ako sloni, levi alebo gepardy, s menej známymi druhmi ako meerkaty, aardvarks alebo the honey badger. Okrem toho park ponúka aj niekoľko turistických trás, ktoré návštevníkom umožňujú čo najlepšie si vychutnať krásy miestnej krajiny.

Čo sa týka leteniek na Juhoafrickú republiku, k dispozícii je množstvo spoločností a firiem, ktoré ponúkajú letenky do Cape Townu alebo Johannesburgu, odkiaľ je pre návštevníkov parku najlepšie pokračovať na Viertfontein Gate, jednu z vstupných brán parku. Letenky sa v závislosti od ročného obdobia a ponuky môžu líšiť v cene, takže sa oplatí sledovať rôzne akcie a zľavy.

Ak sa chcete ponoriť do autentického sveta prírody, ktorým sa niektorí diváci z celej planéty dovolávajú, Kgalagadi Transfrontier Park je presne to, čo hľadáte. Od luxusných safari expedícií po útulné stany a bivakovanie pod hvezdami, má park niečo pre každého. Preto neváhajte a vymenovať si letenku priamo do Juhoafrickej republiky a prejsť sa z jednej brány na druhú v parku Kgalagadi Transfrontier. Pobyt a zážitok, aký zaslúžite.


Ubytovanie Juhoafrická republika Kgalagadi Transfrontier Park


Juhoafrická republika je považovaná za jeden z najkrajších a najzaujímavejších krajín na svete. Je to krajina s obrovským bohatstvom národného dedičstva a kultúry, ale aj s ohromujúcou prírodou. Medzi jedným z najkrajších miest v Juhoafrickej republike patrí Kgalagadi Transfrontier Park.

Kgalagadi Transfrontier Park je obrovský park, ktorý sa nachádza na pomedzí Juhoafrickej republiky a Botswany. Rozprestiera sa na ploche 3,6 milióna hektárov a ponúka jedinečný zážitok pre tých, ktorí sa radi pohybujú v prírode. Park je známy pre svoje rozmanité ekosystémy, zvyšky kamenistých kopcov, pieskoviská, kaňony a krásne zelené lesy.

Ubytovanie v Kgalagadi Transfrontier Park ponúka návštevníkom skutočne nezabudnuteľný pobyt. Závisí to však od druhu ubytovania, ktoré si vyberiete. V parku sa nachádzajú rôzne typy ubytovania. Niektoré z najobľúbenejších sú:

1. Kgalagadi Lodge - Táto lodge ponúka ubytovanie pre tých, ktorí hľadajú luxusné ubytovanie v prírode. Lodge ponúka rôzne izby, ktoré sú vybavené klimatizáciou, satelitnou televíziou, spoločenskou miestnosťou so krbom a reštaurácie. Kgalagadi Lodge sa nachádza na západnej strane parku a je to dobrý východiskový bod pre návštevu celého parku.

2. Twee Rivieren Rest Camp - Toto ubytovanie je ideálne pre túry a pre tých, ktorí chcú zažiť pravú kempovaciu dovolenku. Twee Rivieren Rest Camp ponúka rôzne typy ubytovania vrátane kempovacích miest, chatiek a stanov na stĺpoch. Kemp sa nachádza v strede parku a je dobrým východiskovým bodom pre turistické trasy.

3. Bitterpan Wilderness Camp - Toto ubytovanie je ideálne pre tiež, ktorí hľadajú úplné odpočinok a relax. Bitterpan Wilderness Camp sa nachádza na juhu parku a ponúka izby s vlastným sociálnym zariadením. Táto lodge je vzdialená od hlavných turistických trás a ponúka návštevníkom skutočnú izoláciu a kľud.

Okrem týchto troch typov ubytovania, Kgalagadi Transfrontier Park ponúka aj rôzne ďalšie možnosti pre ubytovanie, vrátane bazénov, reštaurácií a obchodov so suvenírmi.

V parku sa nachádza množstvo turistických trás, ktoré vám umožnia preskúmať krásy parku. Medzi tie najpopulárnejšie patrí trasa Nossob 4x4 Trail, ktorá je ideálna pre tých, ktorí sa radi pretekajú po pieskovom teréne. Kromž toho je tu aj matahari trail, ktorý vám umožní vidieť park z niekoľkých rôznych pohľadov.

Ubytovanie v Kgalagadi Transfrontier Park je skutočne nezabudnuteľný zážitok. Ak hľadáte úplnú izoláciu prirodzeného sveta, potom by ste určite mali ísť do tohto nádherného parku. Bavte sa a užite si krásy Juhoafrickej republiky.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky