Nájdite letenky s najlepšou cenou

Jamajka Lime Cay

Letenka Jamajka Lime Cay


Ak hľadáte nezabudnuteľné zážitky plné slniečka, palmových pláží a karibského života, Jamajka je presne to, čo hľadáte. A ak hľadáte malý ostrov, ktorý vám ponúkne skutočný únik od každodenného ruchu, odporúčame navštíviť Lime Cay - malý ostrov ležiaci len niekoľko kilometrov od Jamajky.

Aj keď Lime Cay je malý ostrov, ponúka mnoho zábavy plážových aktivít. Môžete tu surfovať, potápať sa, rybolov, alebo si len vychutnávať sladkú ničnerobu v piesočnatej zátoke alebo na jednej z mnohých bielej piesočných pláží. Nech si vyberiete čokoľvek, budete mať prístup k skutočnému karibskému životu.

Letenky do Kingstonu majú dobrú dostupnosť, pretože je to hlavné mesto Jamajky, ktorého medzinárodné letisko je dôležitou súčasťou karibských letov. Z Kingstonu je to len krátka jazda loďou na Lime Cay. Jazda si však vyžaduje zručnosť, pretože loďky sú jednoduché a často nemajú kapitána. Preto sa odporúča dopraviť sa na ostrov s miestnym rybárskym sprievodcom, aby ste mohli byť v bezpečí a smerovať priamo k ostrovačke. Samozrejme oni vedia čo a ako a vozia turistov denne.

Ak sa rozhodnete pre Lime Cay, nezabudnite si zobrať dostatok opaľovacieho krému a iných potrieb na pláž, pretože na ostrove sa nachádza len niekoľko malých stánkov, kde si môžete kúpiť občerstvenie a nápoje. Celkovo na Lime Cay nenájdete žiadne reštaurácie ani kaviarne.

Nakoniec, keď navštívite ostrov Lime Cay, budete mať možnosť zažiť krásu Jamajky v jej najlepšom svetle. Malá idylická ostrovčik s bledou pieskovou plážou a prial by si tu každý vytvoriť si vlastné súkromie. Je to vzdialené a exotické miesto, ktoré vás určite dostane svojou atmosférou a jedinečnou karibskou kultúrou. Takže, ak hľadáte miesto na úplný odpočinok a relax, Lime Cay je to, čo hľadáte!


Počasie Jamajka Lime Cay


Jamajka je karibský ostrov, ktorý je známy svojou exotickou kultúrou, pohostinnými ľuďmi a nádhernou prírodou. Väčšina turistov sa na Jamajku vyberá kvôli jej krásnym plážam, slnečnému počasiu a jasným modrým obloham. Medzi najpopulárnejšie pláže patrí aj Lime Cay.

Lime Cay sa nachádza v južných predhorí Kingstonu, v Jamajke. Je to malý ostrov, ktorý je súčasťou zálivu Kingston. Jeho dĺžka je skoro 800 metrov a šírka okolo 200 metrov. Je to malý raj, kde turisti môžu relaxovať v tieni palmových stromov, plávať v karibskom mori alebo si vychutnať nejaké tradičné pochutiny.

Ak sa rozhodnete navštíviť Lime Cay, mali by ste vedieť o počasí. Jamajka je známa pre svoje tropické počasie, ktoré je celoročne teplé a vlhké. Väčšina dní na Lime Cay je výnimočne slnečných s teplotou okolo 30 stupňov Celzia. Pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť najhoršej sezóne, by mali zvoliť letný čas, kedy je menej dážďov a návštevníci si užijú väčšiu časť dňa na pláži.

Napriek tomu, že počasie na Lime Cay je väčšinou výnimočne pekné, turisti by mali byť pripravení aj na nečakané búrky, ktoré môžu prísť v ktorejkoľvek časti Jamajky. Je dôležité sledovať miestne spravodajstvo aby ste boli v priebehu a zmenách počasia vždy informovaní.

Celkovo, počasie na Lime Cay je ideálne pre relaxáciu na pláži alebo v karibskom mori, šnorchlovanie a potápanie. Turisti si môžu navštíviť tento ostrov kedykoľvek počas roka a užiť si kludnú atmosféru a krásne prírodné scenérie. Jamajka je tiež známa svojou dobrou kuchyňou, takže si môžete vychutnať nejaké mäkké ryby alebo zopár pohárov rumu na osvieženie.


Dovolenka Jamajka Lime Cay


Jamajka je ostrovná krajina v Karibiku, ktorá sa môže pochváliť krásnymi plážami, exotickými rastlinami a fascinujúcou kultúrou. Ak plánujete dovolenku na Jamajke, určite by ste mali navštíviť ostrov Lime Cay.

Lime Cay je malý partnerský ostrov Jamajky, ktorý sa nachádza asi 20 minút plavby loďou z hlavného mesta Kingston. Ostrov je známy svojimi bledými piesčitými plážami a prekrásnym žiarivým modrým morom. Pre návštevníkov, ktorí hľadajú kúsok raja, Lime Cay je ideálnym miestom pre pobyt na pláži a relax.

Jedným z najlepších spôsobov, ako sa na Lime Cay dostať, je prenajať si miestnu loď. Z Kingstonu sa môžete dostať na ostrov pomocou rôznych prepravcov, ktorí ponúkajú pravidelné výlety na ostrov. Ceny sa líšia podľa toho, aký typ loďky si vyberiete. Je možné si prenajať aj súkromnú loď a preplaviť sa na Lime Cay na celodenný alebo polodenný výlet.

Na Lime Cay sa nachádza niekoľko pláží, na ktorých môžete relaxovať a vychutnávať si vodu Karibského mora. Najpopulárnejšia pláž je tiež najväčšia a nachádza sa v strede ostrova. Pláž je obklopená kokosovými palmami a je ideálnym miestom na piknik alebo grilovanie. Ak ste milovníci vodných športov, môžete si prenajať kayak alebo paddleboard a jesť vody dookola.

Na ostrove Lime Cay sa nenachádza žiadna reštaurácia, takže by ste si mali priniesť vlastnú stravu a pitie. Môžete si priniesť piknikový košík alebo grilovať na pláži. Ak sa chcete zahriať, môžete si zakúpiť domáce jedlá a nápoje priamo od miestnych obyvateľov.

Ak ste fanúšikmi prirodzenej krásy, určite si nezabudnite so sebou priniesť kameru, aby ste zachytili nádherné scenérie Lime Cay. Môžete si pozrieť farebné ryby a koraly pod vodou alebo si vychutnávať krásne západy slnka.

V súhrne, Lime Cay je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú kúsok raja a chcú sa vyhnúť preplneným turistickým miestam. Na Lime Cay nájdete čisté piesočné pláže, ktoré vám umožnia oddych a relax. Ak chcete objaviť krásu Jamajky, určite si nechajte Lime Cay na svojom zozname zastávok.


Najčastejšie otázky a odpovede Jamajka Lime Cay


Otázka: Kam sa nachádza Lime Cay?
Odpoveď: Lime Cay sa nachádza v Karibiku, na južnom pobreží Jamajky.

Otázka: Ako sa dostanem na Lime Cay?
Odpoveď: Cestovať na Lime Cay môžete loďou alebo vodným taxíkom z prístavného mesta Port Royal.

Otázka: Je Lime Cay pláž vhodná na kúpanie?
Odpoveď: Áno, Lime Cay má krásnu pláž s jasnou modrou vodou, ktorá je ideálna na plávanie a šnorchlovanie.

Otázka: Aké aktivity sú na Lime Cay k dispozícii?
Odpoveď: Na Lime Cay môžete surfovať, šnorchlovať, rybárčiť alebo si len vychutnávať krásny výhľad.

Otázka: Existujú nejaké reštaurácie alebo stánky na Lime Cay?
Odpoveď: V Lime Cay sú k dispozícii reštaurácie a stánky, ktoré ponúkajú tradičné jamajské jedlá a nápoje.

Otázka: Môžem na Lime Cay prespať?
Odpoveď: Na Lime Cay nie sú ubytovacie zariadenia, ale môžete si kúpiť ubytovanie v blízkom meste Port Royal.

Otázka: Kedy je najlepší čas na návštevu Lime Cay?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Lime Cay sú obdobie od decembra do apríla, keď je tam suché a slnečné počasie.


Ubytovanie Jamajka Lime Cay


Jamaika je tropický ostrov v Karibiku, ktorý skrýva množstvo krásnych miest a radostí. Ak si chcete dopriať kúsok luxusu a súkromia, určite by ste sa mali zastaviť na ostrovoch v blízkosti Jamajky. Jedným z prvých ostrovov na južnom pobreží jamajského hlavného mesta Kingston je Lime Cay, ktorý ponúka krásne miesta na relaxáciu a oddych.

Lime Cay je malý ostrov, ktorý sa nachádza na pobreží Kingstona a je súčasťou chráneného územia Hellshire Hills. Ostrov ponúka návštevníkom krásne pláže s jemným pieskom a tyrkysovým morom. Lime Cay je tiež populárne miesto pre rybárčenie a šnorchlovanie.

Pre tých, ktorí sa rozhodnú stráviť niekoľko dní na Lime Cay, je k dispozícii ubytovanie v prázdninových domoch umiestnených na južnej strane ostrova. Tieto domy poskytujú návštevníkom plne vybavené kuchyne, kúpeľne a oddychové miestnosti.

Okrem ubytovania sú návštevníci Lime Cay vítaní v jednom z mnohých reštaurácií na ostrove, kde si môžu vychutnať čerstvo ulovené morské plody a jamajskú kuchyňu. Ak si chcete vychutnať nezabudnuteľné zážitky, je možné si zakúpiť balíček, ktorý obsahuje šnorchlovanie, okuliare a rôzne vodné športy.

Lime Cay je vzdialený len krátkou plavbou lodou z Kingstonu a je vhodný pre tých návštevníkov, ktorí chcú uniknúť mestskej krajine a stráviť niekoľko dní v prírode.

Výhodou ubytovania na Lime Cay je jeho prístupnosť a blízkosť k mnohým iným krásnym miestam v Karibiku. Ak plánujete svoju dovolenku na Jamajke, neváhajte navštíviť Lime Cay a vychutnať si krásy tohto malého, ale úžasného ostrova.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky