Nájdite letenky s najlepšou cenou

Írsko The Burren

Dovolenka Írsko The Burren


Na Írsku sa nachádza množstvo nádherných miest, kde môžete stráviť nezabudnuteľnú dovolenku. Jedným z nich je oblasť The Burren, ktorá sa nachádza na západnom pobreží Írska.

The Burren je známy svojimi skalnatými kopcami, tajomnými jaskyňami, nekonečnými plážami a unikátnym ekosystémom, ktorý ponúka príležitosti pre zážitky pre každého návštevníka.

Jednou z hlavných atrakcií oblasti The Burren je národný park Burren. Tento park sa nachádza medzi mestečkami Ballyvaughan a Doolin a ponúka návštevníkom neobvyklý pohľad na kamenné roviny, ktoré sú pokryté rastlinami.

V parku môžete vidieť množstvo druhov rastlín, ktoré za normálnych okolností nerastú spolu. Napríklad tu rastú alpské a mediteránne rastliny vedľa seba, čo robí túto lokalitu absolútne jedinečnou.

Ale to nie je všetko, čo ponúka národný park Burren. Tento park je domovom pre množstvo zvierat, ako sú krotkí jeleni, divokí koníci a ovcy, ktoré pasú na jeho rovinách.

Okrem toho ponúka park množstvo turistických značených trás a cyklochodníkov, ktoré vás dovedú k nádherným vyhliadkam na pobrežie a blízke ostrovy Aran Islands.

Ak sa rozhodnete pre dovolenku v oblasti The Burren, nezabudnite tiež navštíviť mestečko Ballyvaughan, ktoré sa nachádza na pobreží Atlantického oceánu. Tu môžete navštíviť starobylý hrad, múzeum potápajúceho sa sveta a tradičný írsky pub.

Neďaleko Ballyvaughan sa nachádza jaskyňa Polievanie a prechod po jej chodbách je nepochybne nezabudnuteľným zážitkom.

Vedľa Ballyvaughan sa nalézajú aj skvelé pláže, ktoré ponúkajú návštevníkom možnosť prekrásneho slnečenia, kúpania, surfovania a vode športov.

The Burren je prekrásne miesto, kde môžete stráviť nezabudnuteľnú dovolenku, objavovať nádhernú krajinu a vzdelávať sa o unikátnom ekosystéme, aký žiadne iné miesto v Európe nenájdete. Vyplatí sa sem ísť a preto ani neváhaj, súbaj svoje veci a vycestuj do Írska smerom na The Burren.


Najčastejšie otázky a odpovede Írsko The Burren


Otázky:

1. Čo je Burren?
2. Kde sa nachádza Burren?
3. Ako si môžem pozrieť Burren?
4. Aké je podnebie v Burren?
5. Aké sú najlepšie aktivity v Burren?
6. Čo vidieť v Burren?
7. Kde si môžem zobrať turistickú mapu Burren?
8. Kde môžem jesť v Burren?
9. Ako sa dostať do Burren z Dublina?
10. Koľko stojí vstup do Burren?

Odpovede:

1. Burren je krasový krajinný park v okrese Clare v Írsku.
2. Burren sa nachádza na západnom pobreží Írska v okrese Clare.
3. Burren si môžete pozrieť pešo, na bicykli alebo na koni. Okolie sa dá tiež pozrieť z dronu alebo lietadielka.
4. Podnebie v Burren je mierne oceánne. Priemerná teplota sa pohybuje okolo 15 stupňov Celzia v lete a okolo 5 stupňov Celzia v zime. Dážde sú tu bežné počas celého roka.
5. V Burren je veľa turistických atrakcií, ako napríklad návšteva krasových jaskýň, turistika v nationálneho parku Burren, jazda na koni a podobne.
6. V Burren je veľa zaujímavosti ako napríklad krasové jaskyne, Cliffs of Moher (útesy), prekrásna scenéria a mnoho architektonických pamiatok.
7. Turistické mapy Burren si môžete zobrať v turistickej kancelárii v časti oblasti Burren.
8. V Burren sú mnohé reštaurácie, obchodíky s ovocím a zeleninou a rôzne kaviarne.
9. Cesta z Dublina do Burren trvá asi 3 hodiny a môže sa konať autom alebo autobusom.
10. Ceny vstupov do Burren sú rôzne, závisí to od cielených atrakcií. Vstup na národný park Burren je zvyčajne zdarma.


Ubytovanie Írsko The Burren


The Burren, poloostrov v západnom Írsku, je jedinečné miesto. Nachádza sa tu široké spektrum fauny a flóry, predovšetkým rôzne druhy orchideí a divokých kvetov, ale aj valiace sa krajiny, hlinené brázdy, krásne pláže a hory. The Burren je preto ideálnym miestom na dovolenku pre milovníkov prírody, ktorí chcú objavovať a preskúmať krásy Írska.

Ak hľadáte ubytovanie na The Burren, máte na výber z niekoľkých možností. Pre tých, ktorí hľadajú niečo skromnejšie, existuje množstvo kempov a chatov. Pre tých, ktorí hľadajú luxusnejšiu možnosť, sú k dispozícii hotely a penzióny.

Mnoho návštevníkov preferuje pobyt v bed and breakfast. Táto možnosť ponúka skvelé ubytovanie s výhodou, že sa budete cítiť ako doma, a to bez nutnosti zvládať všetky nepríjemnosti, ktoré prináša domáca starostlivosť. Väčšina bed and breakfast tu ponúka kvalitné ubytovanie s úžasným výhľadom na okolitú krajinu, v tichej atmosfére a v spojení s priateľskou atmosférou.

Ak sú vaše preference viac sústredené na hotely, nájdete tu množstvo hotely s okolím moderne zariadenými izbami. Sú tiež nabité rôznymi službami, ktoré vám umožnia cítiť sa pohodlne a oddýchnuté.

Pre tých, ktorí hľadajú súkromie sú k dispozícii aj pobytové apartmány alebo útulné chaty, ktoré ponúkajú viac súkromia a pohodlia. Vyberte si z týchto možností, ak chcete preskúmať the Burren spolu s vašou rodinou alebo so svojimi priateľmi.

Ak hľadáte ubytovanie pre svoj pobyt na The Burren, zistite si viac o svojich možnostiach a potom si vyberte tú, ktorá vám bude najviac vyhovovať, aby ste sa mohli odpočívať a čerpať energiu z krásnej prírody, ktorú toto miesto ponúka. The Burren patrí medzi najkrajšie miesta na svete, a tak je ideálnym miestom na dovolenku plnú zážitkov a nezabudnuteľných zážitkov. Tam určite nájdete ubytovanie, ktoré bude vašim domovom na dovolenku a ktoré vám umožní cítiť sa pohodlne a súkromne.


Počasie Írsko The Burren


Írsko je zaujímavou krajinou, ktorá je známa svojím vlahým počasím a množstvom dažďa. The Burren sa nachádza v západnej časti Írska, v oblasti, ktorá je vystavená silnému vplyvu Atlantického oceánu.

Počasie v oblasti The Burren je nietradičné, s kvapkami dažďa a slnečnými lúčmi, ktoré sa striedajú počas celého dňa. V zime sa teploty pohybujú okolo 6 °C, no v lete môžu stúpať až na 20 °C. Aj keď je to najoslnivejšie obdobie, je to len málo aj na viac ako týždeň.

The Burren je známy svojou kamennou krajinou, ktorá je skôr typickou značkou Skótska či Írska. V zime však môže byť táto krajina bezútešná a nevládne v nej príjemné počasie. Napriek tomu však väčšinou zostáva kopec ľudí, ktorí sa užívajú svojho pobytu v tejto krásnej časti oblasti.

Keďže sa The Burren nachádza v západnej časti Írska a je tak blízko k Atlantickému oceánu, je to oblasť, ktorá patrí k najvlhších v krajine. Z tohto dôvodu nie je nezvyčajné, že tu môžete vidieť veľké množstvo ​​zeleného machu a rastlín, ktoré sa prispôsobili týmto podmienkam.

Voda sa tu drží dlho, čo zvyčajne zapríčiňuje hmlu a oblačnosť, ktoré môžu ubrzdiť slnečné lúče – preto by sa ľudia mali pripraviť na rôzne typy počasia, keďže sa môžu v priebehu dňa narýchlo meniť.

Celkovo je teda počasie v oblasti The Burren prevažne vlhké a oblačné, no napriek tomu má nádherné scenérie a čarokrásnu krajinu, ktorú stojí za to vidieť osobne. Pre návštevníkov, ktorí chcú vidieť Írsko odlišné od klasického stereotypu, je to práve tá správna voľba.


Letenka Írsko The Burren


Ak hľadáte miesto na dovolenku, ktoré nesklame vaše očakávania, tak by ste určite mali zvážiť letenku do Írska, konkrétne na miesto The Burren.

The Burren, čo v gaelčine znamená "skalnatá krajina", sa nachádza na západnom pobreží Írska v okrese Clare. Je to jedinečné miesto, ktoré vás nádhernou krajinou a prírodou dostane. The Burren je najzaujímavejšie miesto pre turistov, ktorí sú radi v prírode, pretože nájdete tu úchvatné scenérie, jaskyne, zelené lúky, kvitnúce lúky, horské vrchy a zátoky. Existuje množstvo turistických trás, ktoré sa dajú prejsť cez The Burren a okolité oblasti Írska.

Tí, ktorí sa radi zoznamujú s miestnymi zvykmi a kultúrou, sa môžu vybrať na prehliadku starobylých miest a vidieckych dediniek, kde sa môžete zoznámiť s miestnymi obyvateľmi a ochutnať miestne špeciality. Prechádzka v miestnej prírode po lúkach, navštívenie jaskýň alebo výlet k moru sú tiež nezabudnuteľné zážitky pre návštevníkov.

The Burren je známy aj svojimi archeologickými pamiatkami, ako sú megalitické hroby a opevnené kamenné hrady, ktoré vás prenesú do minulosti a pomôžu si predstaviť históriu tohto miesta.

Ak sa rozhodnete pre kúpu letenky do Írska, nezabudnite si zobrať s sebou kvalitnú obuv a oblečenie, pretože počasie v Írsku býva rôznorodé. V lete môžete očakávať teplotu okolo 20°C, ale počas zimy sa môže teplota pohybovať okolo 5°C.

V prípade, že sa rozhodnete pre letenku a návštevu Írska a konkrétne miesta The Burren, nebudete si toto krásne miesto krajiny rozhodne ľutovať. The Burren ponúka úžasné zážitky v prírode, ale aj v histórii a kultúre tohto miesta. Tak čo teda čakáte? Zažite Írsko a uskutočnite si cestu do The Burren!


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky