Nájdite letenky s najlepšou cenou

Írsko Derry (Severné Írsko)

Dovolenka Írsko Derry (Severné Írsko)


Derry alebo Derry-Londonderry, ako sa tento krásny historický a kultúrny centrum Severného Írska nazýva oficiálne, je ideálnym miestom pre dovolenku pre tých, ktorí chcú spoznať bohatú históriu Írska. Derry je druhé najväčšie mesto Severného Írska po hlavnom meste Belfast a ponúka niekoľko miest k návšteve.

Mesto sa nachádza v okrese Derry, ktorý sa nachádza na severozápadnom pobreží Severného Írska. Derry je hlavným mestom regionu a má bohatú históriu. Jeho mestské hradby sú považované za najkompletnejšie na Írsku a boli vyhlásené za národnú histórickú pamiatku.

Derry ponúka veľa turistických atrakcií vrátane múzeí, ktoré ukazujú históriu mesta, ako aj históriu Severného Írska a kultúren´ aspektov. Derry má tiež niekoľko pamiatok, ako napríklad Katedrálu svätej Kolomby a zvyšok starého kláštora.

Mesto má množstvo malých obchodov, obchodov so suvenírmi, reštaurácii, kaviarniach a puboch, ktoré ponúkajú autentické írske jedlá a nápoje. Derry je známe pre svoju tradíciu írskeho cestovania a ponúka najkvalitnejšie miesta na správny írsky zážitok.

Mesto má niekoľko zelených plôch, ktoré sú ideálne pre turistické výlety, ako aj pre pikniky a rodinné aktivity počas letnej sezóny. Väčšina z týchto parkov ponúka krásny výhľad na rieku Foyle a na hradby starého mesta.

Kto sa chce oboznámiť s kultúrou, nemal by vynechať festivaly, ktoré sa v Derry konajú počas celej sezóny. Väčšina z nich zahŕňa hudobné vystúpenia, tanec a umenie, ktoré sú súčasťou tradície írskej kultúry.

Na dovolenku do Derry by ste sa mali dostať cez Medzinárodné letisko v Derry alebo si môžete prenajať auto alebo si objednať taxi. Mesto má tiež priame spojenie vlakom s Belfastom alebo Dubline.

V Derry sa budete cítiť ako doma a môžete si byť istí, že dostanete jedinečný zážitok z írskej kultúry a histórie. Určite by som navrhol, aby ste si urobili čas a ochutnali skutočnej irskej pohostinnosti, že by sa stalo obchádzate toto historické a malebné mesto.


Najčastejšie otázky a odpovede Írsko Derry (Severné Írsko)


1. Ako sa dostanem do Derry?
- Derry má vlastnú letiskovú dopravu, ale najlepšie je použiť vlak alebo autobus. Záleží na vašej polohe a rozpočte.

2. Potrebujem víza na cestu do Derry?
- Ak máte občianstvo krajín EÚ, nie je potrebné žiadať o víza pre vstup do Írska. Ak ste z iných krajín, môžete si overiť víza a potrebné doklady na stránke Irish Naturalisation and Immigration Service.

3. Kde sa môžem ubytovať v Derry?
- Derry ponúka množstvo ubytovacích možností, od hotelov až po hostely. Najlepšie je skontrolovať rezervačné stránky a vybrať si tých, ktoré najlepšie vyhovujú vašim potrebám a rozpočtu.

4. Ako sa môžem v Derry presúvať?
- Derry má autobusovú dopravu a taxíky, ktoré vám pomôžu prejsť sa po celom meste. Môžete si tiež prenajať auto alebo bicykel, aby ste sa mohli pohodlne voziať.

5. Kde sa môžem najesť?
- Derry má množstvo reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať tradičné írske jedlá a nápoje. Odporúčame vyskúšať miestne jedlá ako krutónovú polievku alebo pečenú jahňacinu.

6. Aké sú najlepšie miesta na návštevu v Derry?
- Najlepšie miesta na návštevu v Derry sú historický opevnený hrad, Derry City Walls a St. Columb's Cathedral. Môžete tiež navštíviť muzeá a galérie, aby ste zistili viac o histórii a kultúre mesta.


Počasie Írsko Derry (Severné Írsko)


Írsko je známe svojimi daždivými letami a Derry, ktoré sa nachádza v Severnom Írsku, nie je výnimkou. Tento región je známy svojou zimou s chladným a daždivým počasím, ktorá prechádza do letných mesiacov, ktoré sú často vlhké, ale s teplými teplotami.

Zima v Derry začína na konci novembra a pretrváva až do marca. V týchto mesiacoch môžete očakávať časté dažde, zamračené dni a chladné teploty. Najnižšie teploty, ktoré sa zvyčajne vyskytujú v noci, sa pohybujú v rozsahu od 0°C do 4°C a denné teploty zriedka prekračujú 10°C.

Asi od apríla, počasie v Derry začína zmiernenie a návštevníci môžu očakávať teplejšie dni a menej zrážok. Priemerné teploty sa vyšplhajú na približne 14°C a rána a noci sú ďalej o niečo teplejšie.

V lete, ktoré sa pohybuje od júna až do augusta, Derry zažíva svoje najteplejšie mesiace. Teploty sa často dostávajú na približne 20°C a následne sú vlhké. Počas letných mesiacov v Derry je časté zrážky, ale mnohí navštívia toto mesto aj napriek dažďu aby si mohli užiť jeho pamiatok a atmosféru.

Jeseň v Derry sa vyznačuje teplotami okolo 10-13°C a menej zrážkami ako v zime. Tieto mesiace sú ideálne na turistiku a na návštevu kultúrnych pamiatok.

Celkovo, počasie v Derry je celoročne nepredvídateľné a môže sa meniť každý deň. Preto ak plánujete návštevu Derry, nezabudnite sa pripraviť na dažďové dni a zahŕňte do svojho zoznamu výletov aj indoorové aktivity. Napriek tomu, Derry má svoje kúzlo, ktoré ocenia návštevníci v akomkoľvek ročnom období.


Letenka Írsko Derry (Severné Írsko)


Ak si plánujete dovolenku na Írsku, nezabudnite zahrnúť do zoznamu miest aj Derry. Tento malý historický významný duchovný a kultúrny centrum Severného Írska je výborným výchozím bodom pre objavovanie krás tejto fascinujúcej krajiny.

Letenky do Derry sú dostupné z množstva destinácií po celom svete. Svoju cestu sem si môžete zabezpečiť z obľúbených európskych miest, ako napríklad Barcelony, Madridu, Londýna, Paríža, Ríma, či Berlína. Derry má vlastné medzinárodné letisko, ktoré sa nachádza približne 13 kilometrov juhozápadne od mesta. Do samotného centra mesta sa dostanete za niekoľko minút jazdy taxíkom alebo autobusom.

Derry je známe svojou pestrým kultúrnym dianím, históriou a prírodnými krásami. Prostredníctvom prekrásnych múzeí, divadiel, umelcov a folklórnych podujatí, ako napríklad The Halloween Carnivale, The Foyle Maritime Festival, alebo Derry Jazz Festival, má návštevník možnosť oboznámiť sa s miestom a jeho podľa mnohých nezabudnuteľnou atmosférou.

Okrem bohatej kultúry a histórie má Derry aj vynikajúce kulinárske pochúťky. Na každom kroku môžete ochutnať tradičné jedlá, ako sú rýbne štúdy, nátierky, ale aj moderné kulinárske trendy založené na miestnych surovinách.

Ak sa vám páči príroda, nezabudnite na návštevu parku The Sperrins, ktorý sa nachádza nedaleko Derry. Široké údolie, ktoré ponúka prekrásne výhľady na hory, jazerá a lesy, je vynikajúcim miestom na prechádzku či turistiku. Ak máte radi adrenalín, môžete si zabukovať aj skok na padáku z miestnej výšky.

Derry je ideálnou destináciou pre tých, ktorí hľadajú zaujímavú, kultúrnu a dobrodružnú dovolenku. Ak plánujete svoju cestu do Írska, nezabudnite na letenky do Derry a pripravte sa na nezabudnuteľné zážitky v tejto nádherné časti krajiny.


Ubytovanie Írsko Derry (Severné Írsko)


Írsko a jeho pokojná atmosféra okúzľujú každého z nás. Ak sa chystáte na sever Írska, konkrétne do mesta Derry, určite hľadáte aj informácie o ubytovaní. Preto vám teraz radi poradíme a ukážeme tie najlepšie možnosti.

Derry, známe aj pod menom Londonderry, je mesto v Severnom Írsku, ktoré sa celkom prirodzene stalo jedným z najnavštevovanejších turistických miest v tejto oblasti. Ak sa rozhodnete stráviť čas v tomto krásnom meste, potrebujete samozrejme aj kvalitné a cenovo dostupné ubytovanie.

Jednou z najlepších možností je Staybridge Suites Derry. Tento hotel sa nachádza v centre mesta a ponúka luxusné ubytovanie, ktoré vám umožní zrelaxovať sa a užiť si oddych. Objekt je moderný, elegantný a súčasne veľmi komfortný. Jeho súčasťou je aj moderné fitnescentrum a vynikajúca reštaurácia so skvelými podnikovými raňajkami.

Ak chcete niečo trochu lacnejšie, môžete zvážiť ubytovanie v Derry Hostel & Guesthouse. Tento hostel ponúka pohodlné a kvalitné ubytovanie pre každého, kto hľadá útulné miesto v centre mesta. Hostel ponúka rôzne druhy izieb, vrátane izieb typu dormitory, pre páry a pre rodiny s deťmi. Tento hostel má tiež vynikajúcu lokalitu – nachádza sa hneď vedľa hlavnej ulice mesta, takže máte veľmi blízko k rôznym obchodom, reštauráciám a turistickým atrakciám.

Ďalšou z možností je Serendipity House. Tento penzión sa nachádza v historickej budove súčasného Derry. Ponúka elegantné a útulné ubytovanie výhodne umiestnené v centre mesta. Pre rodiny sú k dispozícii izby s rozkladacím lôžkom, ktoré sú pohodlné a praktické. Okrem toho je pre hostí k dispozícii aj bezplatné parkovisko.

Výber vhodného ubytovania v Derry nie je zložitý, pretože mesto ponúka pestrú ponuku ubytovacích zariadení. Od hotelov až po hostely a penzióny – určite si vyberiete to najvhodnejšie pre vás. Pokojné prostredie, nádherná krajina a útulné ubytovanie v Derry - to všetko spolu robí z vašej návštevy Severného Írska naozaj nezabudnuteľnú udalosť. Tak neváhajte a vyberte si svoje ideálne ubytovanie v tomto krásnom meste na severe Írska.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky