Nájdite letenky s najlepšou cenou

Irán Yazd Province

Najčastejšie otázky a odpovede Irán Yazd Province


Q: Kde sa nachádza provincie Yazd v Iráne?
A: Yazd Province sa nachádza v strednom Iráne.

Q: Koľko obyvateľov má provincie Yazd?
A: V roku 2016 mala provincie Yazd počet obyvateľov 1 233 000.

Q: Čo je turistickými atrakciami provincie Yazd?
A: Medzi turistické atrakcie provincie Yazd patrí napr. mesto Yazd, svetovo dedičstvo UNESCO, mesto Kharanaq, Yazdsky citadela, zoroastrianske veže ticha a ďalšie.

Q: Aké je podnebie v provincie Yazd?
A: Provincie Yazd má suché a polosuché podnebie s vysokou teplotou v lete a chladné počasie v zime.

Q: Čo je tradičným jedlom provincie Yazd?
A: Tradičným jedlom provincie Yazd je napr. džudžeh kabab, kuku sibzamini, fesenjoon a další.

Q: Aké sú najdôležitejšie hospodárske odvetvia provincie Yazd?
A: Najdôležitejšie hospodárske odvetvia provincie Yazd sú textilné priemysel, ťažba nerostných surovín a turizmus.

Q: Koľko miest a okresov má provincie Yazd?
A: Provincie Yazd sa skladá z 10 okresov a 32 miest.

Q: Má provincie Yazd vlastnú letiskovú dopravu?
A: Áno, provincie Yazd má vlastné letisko zvané letisko Shahid Sadooghi.

Q: Ako sa nazývajú najväčšie rieky provincie Yazd?
A: Najväčšie rieky provincie Yazd sú rieky Zayandeh, Mehran, Abolabbas a Dargestan.

Q: Čo je neobvyklého na architektúre mesta Yazd?
A: Na architektúre mesta Yazd je neobvyklé to, že domy sú zhotovené z kamenia a hliny, sú vysoké a majú vynikajúcú ventiláciu.

Q: Ako sa nazýva miestna valuta v provincie Yazd?
A: Mierna valuta v provincie Yazd je iránský rial (IRR).


Letenka Irán Yazd Province


Yazd Province v Iráne je fascinujícím cílem pro ty, kteří hledají zážitky z východní kultury. Tato provincie, nacházející se v centrální části země, je známá svým unikátním architektonickým stylem, historickými památkami a záhadnou západní pouští.

Pro cestovatele je nejlepším způsobem, jak se do Yazd Province dostat, letadlo. Mezinárodní letiště Shahid Sadooghi v Yazdu poskytuje přímé spojení s různými městy v Íránu a jinými regiony. Existuje také možnost přepojení v Teheránu.

Jakmile dorazíte do Yazdu, je mnoho věcí, které stojí za to vidět. Mezi nejpopulárnější turistické atrakce patří historické domy z hliněných cihel, známé jako badgir, starověké město Na’in, starověký zoroastrický chrám ve vesnici Chak Chak a mnoho dalších.

Nejvýraznějším prvkem architektury v Yazd je soukromá starověká architektura. Tyto domy sestávají z centrálního dvora obklopeného pokojíky a jsou postaveny z hliněných cihel a hlíny. Další významnou architektonickou dominantou v Yazdu je mohutná 45 metrová věž z Quranu, kterou lze vidět z daleka.

Je zde také mnoho kulturních památek a muzeí, které nabízejí pohled na historii regionu. Mnoho z těchto muzeí nabízí návštěvníkům příležitost vidět relikvie z období, kdy byl Yazd jedním z nejvýznamnějších obchodních center Peršany.

Dalším velmi populárním turistickým cílem v Yazdu je město Na’in, které je známé pro svou keramiku, historické budovy a mnoho jiných kulturních atrakcí. Město je obklopeno úchvatnými horami a má mnoho trhů a restaurací nabízejících místní kuchyni.

Západní poušť Dast-e Kavir, která se nachází asi 200 km od Yazdu, je další velmi populární turistická atrakce. Tato oblast je plná písku, skal a kopců, které jsou zároveň velmi fascinující a tajemné. V Dast-e Kavir roste mnoho sukulentů, které se používají k léčení, a je také domovem pro mnoho druhů ptáků a savců.

Celkově se Yazd Province stala velmi oblíbeným cílem pro turisty hledající exotickou dovolenou. S mnoha kulturními atrakcemi a úchvatnou přírodou je pro cestovatele dobrým důvodem, aby si zajistili letenku do této části světa.


Ubytovanie Irán Yazd Province


V provincii Yazd v Iráne sa nachádza mesto Yazd, ktoré je známe svojou krásnou architektúrou, hudbou, kultúrou, ale aj svojim ubytovaním. Ak plánujete navštíviť Yazd, v tomto článku sa dozviete viac o tom, aké ubytovanie v tejto provincii nájdete.

Mnoho tradičných iránskych domov bolo zrekonštruovaných a zmenených na hotely nazývané "Kervanšará", ktoré ponúkajú ubytovanie v historickej časti mesta. Mnoho z týchto hotelov je starobylých architektonických skvostov a ponúka svojim hostom skutočne autentický pobyt.

Medzi nimi patrí aj hotel "Moshir al-Mamalek", ktorý bol postavený v roku 1850 a dnes slúži ako hotel s trinástimi izbami a dvanástimi apartmánmi, ktoré sú všetky zariadené klasickým iránskym nábytkom a prírodnými materiálmi. Hotel "Oriental" je ďalšou skvelou voľbou, ak hľadáte ubytovanie s charakterom. V tomto hoteli nájdete jednoduché, ale pohodlné izby v úplnom srdci mesta Yazd.

Okrem toho, takisto nájdete mnoho moderných hotelov, ktoré sú zamerané na turistov rôznych potrieb a túlajúcich sa po meste za dobrodružstvom. Medzi nimi patrí napríklad piatihviezdičkový "Parsian Safaiyeh Hotel", ktorý ponúka luxusné izby a prvotriedne služby.

Ak ste však na ceste a hľadáte lacné ubytovanie, Yazd má aj niekoľko hosteľov a penziónov. Medzi najznámejšie patrí "Taha Hostel" s jednoduchými, ale priestrannými izbami a spoločenskými miestnosťami, kde sa môžete stretnúť s ostatnými cestovateľmi.

V Yazde a okolí sa nachádza tiež mnoho Airbnb ubytovaní súkromných apartmánov a domov. Táto možnosť ponúka cestovateľom možnosť vidieť ako miestni žijú a užívať si pohodlie súkromného bytu.

Celkovo môžete nájsť ubytovanie pre všetkých cestovateľov, od hostelu až po luxusné hotely a domy Airbnb. Bez ohľadu na to, na čo sa rozhodnete, bude vašou najlepšou inšpiráciou nádherná architektúra a kultúra mesopotámskeho mesta Yazd.


Počasie Irán Yazd Province


Yazd Province sa nachádza v strede Iránu a patrí k jednému z najteplejších a najsuchších regiónov krajiny. Súvisí to s jeho polohou a geografickou povahou. Nachádza sa v pouštnom prostredí, kde zima môže byť chladná a suchá, ale letné mesiace sú obvykle extrémne horúce.

Prvým faktorom, ktorý ovplyvňuje počasie v Yazd Province, je jeho geografická poloha. Nachádza sa vysoko nad morskou hladinou a nachádza sa medzi horami a púšťou. Tento faktor robí Yazd Province extrémne suchým miestom, kde zrážky sú zriedkavé a obvykle sa vyskytujú len počas zimy.

V zime môže byť počasie v Yazd Province chladné a suché, pričom teploty sa môžu pohybovať okolo 0 °C. Zimné zrážky sú zvyčajne nízke a koncentrujú sa na horských oblastiach provincie, zatiaľ čo v nížinách sú ich množstvá minimálne.

Letá v Yazd Province sú extremne horúce, s teplotami, ktoré sa môžu pohybovať okolo 40 °C. Môžu sa objaviť aj obdobia s extrémne vysokými teplotami až do 50 °C. Vysoké teploty v letných mesiacoch sú často sprevádzané prachovými vírmi, ktoré môžu vytvárať obrovské prašné búrky. Okrem toho, rozsiahla pouštna krajina môže byť príčinou mrazových a veterných podmienok, ktoré môžu ovplyvniť celkový komfort obyvateľov a turistov.

Celkovo možno povedať, že Yazd Province má náročné podmienky počasia, ktoré môžu byť príliš extrémne pre niektorých ľudí. Niektorí turisti si však vyberajú Yazd Province kvôli jeho unikátnemu a historickému kultúrnemu dedičstvu, ktoré je zvlášť počas letných mesiacov pre turistov okúzľujúce. Ak sa rozhodnete navštíviť Yazd Province, určite nezabudnite zobrať so sebou dostatok vody a chrániť sa pred slnkom a prehriatím.


Dovolenka Irán Yazd Province


Irán Yazd Province: Vynikajúca dovolenka pre dobrodruhov a kultúru

Irán Yazd Province je územie s fascinujúcim historickým a kultúrnym dedičstvom, v ktorom môžete zažiť západné pohoria a východné púšte. Okrem toho má Yazd skutočne mimoriadnu architektúru a neohrozené tradície, ktoré vám poskytnú jedinečný a nezabudnuteľný zážitok.

Kde je Yazd Province?

Yazd Province leží v strednej časti Iránu, približne 600 km od hlavného mesta Teheránu. Región je limitovaný provinciami Isfahan na západe a Kerman na východe, najúžším miestom krajiny, takže cezňe vedú dôležité cesty, železničné trate a ropovody.

Vyberte si svoju dovolenku v Yazd Province

Región Yazd Province ponúka širokú škálu aktivít a možností pre cestovateľov a hostí. Zahrňuje nádherné púšte, púštnu faunu a flóru, obchodné centrá, ako aj oázy, ktoré sú špecifické pre Yazd.

Môžete si zvoliť dovolenku plnú dobrodružstva alebo kultúry, pretože Yazd Province má toho všetko. Ak ste športovcovia, tak môžete vyskúšať lezenie v púšti s miestnymi sprievodcami alebo využiť letecké aktivity ako paragliding.

Ak máte radi historické miesta a kultúrne pamiatky, navštívte mesto Yazd, ktoré je jedným z najstarších miest v tejto oblasti, kde je možné vidieť intrikátnu architektúru, ktorá sa rozprestiera na každom rohu mesta. Medzi najzáujímavejšie miesta v oblasti patrí Zoroastrianská veža ticha, zarieľa Vahid a stovky malebných záhrad.

Väčšina hlavných turistických pamiatok v Yazd sa nachádza v samotnom meste a môžu byť prechádzané pešo alebo na bicykli. Pôžite si správne zrekonštruované domy, staviteľské techniky, exotické rukodielné výrobky a ďalšie miestne obyčaje.

Kedy navštíviť Yazd Province

Yazd Province má kontinentálne podnebie, so silne suchými a horúcimi leteckými obdobiami. Najlepším obdobím na týchto miestach sú obdobie od apríla až do júna a druhé polovice septembra až do decembra, kedy sú teploty mierne a prijateľnejšie.

Navyše, Yazd vychádza z horúcej sezóny v novembri a zima osvieži celý región, čo znamená, že budete mať príležitosť vidieť okolité vrcholky hôr pokryté snehom. Môžete tiež skúsiť lyžovanie v lyžiarskom stredisku Dena vo vzdialenosti 300 km od Yazdu.

Ako sa dostať na Yazd Province

Yazd je dosť vzdialené od hlavného mesta Iránu, Teheránu. Najlepší spôsob, ako sa tam dostať, je letecky - menšie letecké spoločnosti ponúkajú pravidelné lety od Letiska Meherabad v Teheráne. To vám umožní ušetriť čas a energiu a môžete sa tak dostať do Yazdu pohodlne a rýchlo.

Ďalší možný spôsob je cesta autobusom alebo vlakom. Autobusy sú pohodlné a lacné, zatiaľ čo vlaky späť do južnej časti krajiny ponúkajú scenické výhľady a určite stoja za to.

V záverečnej analýze, Yazd Province je územie, ktoré ponúka zážitky plné dobrodružstva, kultúry a histórie. Ako cestovateľ, môžete si zvoliť svoj ideálny typ dovolenky a odovzdať sa neobmedzenej kráse tohto regiónu. Odporúčame Yazd Province pre všetkých, ktorí hľadajú niečo nové a netradičné.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky