Nájdite letenky s najlepšou cenou

India Mahabalipuram

Letenka India Mahabalipuram


India Mahabalipuram, známa tiež ako Mamallapuram, sa nachádza v južnej časti Indie a je známa svojimi historickými miestami a nádhernými plážami. Pre tých, ktorí sú fanúšikmi histórie a kultúry, je to ideálne miesto na preskúmanie.

Ak hľadáte letenky na cestu do Mahabalipuramu, je potrebné vedieť, že je to malé mesto a najbližšie letiská sa nachádzajú v Chennai alebo v Pondicherry. Najlepší spôsob ako sa tam dostať, je nájom auta alebo motorky, aby ste si mohli užiť cestu po krásnych krajinách Indie.

Miesto je známe pre svoje unikátne miesta a krásne pláže. V Mahabalipurame sa nachádza viacero rock-cut chrámov, ako napríklad Pancha Rathas a Shore Temple. Pancha Rathas je zložený z piatich rôznych monolitových chrámov, každý vytesaný z jedného kameňa a predstavuje rôzne bohy, ako je napríklad Shiva, Vishnu a Durga. Shore Temple je tiež známy pre svoju architektúru a je to jeden z najstarších chrámov v Mahabalipurame.

Medzi inými historickými pamiatkami, ktoré si môžete v Mahabalipurame pozrieť, sú Arjuna's Penance, neobvyklý obraz Šivy, ktorý je dlhý viac než 27 metrov a má slony a iné zvieratá v jeho nádhernej maľbe. India Mahabalipuram je tiež domovom pre tzv. "Varaha Cave Temple" - chrám, vytvorený z jednej skalnej úľovky, kde sa nachádzajú rozličné murované formy z matériálu granit.

Ale keby sme neuviedli pláže, nebolo by to kompletné. V Mahabalipurame, je veľa nádherných pláží, ktoré sú ideálne pre turistov, ktorí sa chcú vyhnúť všetkému rušeniu a ruchu mesta. Jednou z najlepších pláží v oblasti je krásna Tiger Cave, ktorá je obklopená nádherným vodopádom, ktorý dopadá na pláž.

Na plážach nájdete aj člny, ktoré Vás zavezú k ostrovu s názvom "Krishna's Butter Ball" - veľkého kamene, ktorý vyzerá, akoby sa kedykoľvek zvalil do prepadu, ale stále je na svojom mieste.

Ak hľadáte miesto na relax, užívanie si krásnych pláží, bohatú históriu a kultúru, India Mahabalipuram by pre Vás mohla byť ideálnym miestom na dovolenku. A ak si zakúpite letenku, môžete si tento nádherný kúsok Indie vychutnať osobne.


Najčastejšie otázky a odpovede India Mahabalipuram


Najčastejšie otázky a odpovede o India Mahabalipuram:

1. Čo je Mahabalipuram?

Mahabalipuram je mesto v južnej časti Indie, ktoré sa nachádza pri pobreží Kórejského zálivu. Je najviac známe pre svoje historické pamiatky, najmä pre skulptúry a chrámy vytesané v kameňoch.

2. Aké sú najlepšie miesta na návštevu v Mahabalipuram?

Medzi najlepšie miesta na návštevu v Mahabalipuram patria Shore Temple, Pancha Rathas, Arjuna's Penance, Krishna's Butterball, Varaha Cave Temple a Descent of the Ganges.

3. Aké sú najlepšie aktivity v Mahabalipuram?

Niektoré z najlepších aktivít v Mahabalipuram zahŕňajú prehliadku historických pamiatok, plávanie v mori, sledovanie západu slnka na pláži, kúpu darčekov na miestnej trhovej ulici a návštevu miestnych reštaurácií a kaviarní.

4. Kedy je najlepší čas na návštevu Mahabalipuram?

Najlepší čas na návštevu Mahabalipuram závisí od preferencií návštevníkov a klimatických podmienok. Najlepším obdobím je zvyčajne od novembra do marca, keď je počasie najsuchšie a príjemné.

5. Aké sú možnosti ubytovania v Mahabalipuram?

Mahabalipuram má širokú škálu možností ubytovania, vrátane luxusných rezortov, hotelov a penziónov, ako aj cenovo dostupných hosteníc a motels. Väčšina ubytovacích zariadení sa nachádza v blízkosti turistických atrakcií a pláží.

6. Koľko stoja vstupenky do historických pamiatok v Mahabalipuram?

Ceny vstupeniek do historických pamiatok v Mahabalipuram sa líšia v závislosti od miesta. Všeobecne platí, že vstupenky sú pomerne lacné, s väčšinou položiek stojí menej ako 10 USD na osobu. Pre turistov existujú tiež zľavy a kombinované balíky vstupeniek na viacero pamiatok.

7. Aké sú najlepšie reštaurácie v Mahabalipuram?

Medzi najlepšie reštaurácie v Mahabalipuram patria Moonrakers, Gecko Cafe, Le Yogi, The Wharf, Krishna's Kitchen a Mamalla Bhavan. Sú zamerané na indickú a medzinárodnú kuchyňu, a ponúkajú široký výber vegetariánskych a nevegetariánskych jedál, ktoré sú vynikajúce po všetkých stránkach.


Ubytovanie India Mahabalipuram


India Mahabalipuram je známe ako "Mesto mandal" a leží v južnej časti Indického polostrova v indickom štáte Tamil Nadu. Tento pôvodne rebrovaný mestečko je známe pre svoje starobylé chrámy a nádherné pláže. Ak sa chystáte navštíviť toto miesto, potrebujete nájsť ubytovanie, ktoré bude k vášmu úplnému uspokojeniu.

Jednou z najdôležitejších vecí pri hľadaní ubytovania v Mahabalipurame je jeho poloha. Odporúča sa vybrať si hotel, ktorý je umiestnený v blízkosti pláže a v tichej časti mesta. Existuje mnoho ubytovacích možností, ktoré sa nachádzajú priamo na pláži a pozrieť si úžasný východ slnka. Pokiaľ sa vám páči blízko k pláži, môžete si zvoliť ubytovanie v istom príbytku.

Očakáva sa, že si vyberiete Základné prvky formulácie hojných pokojov. Každý z nich má klimatizáciu, satelitnú televíziu, mini bar a súkromnú kúpeľňu so sprchou. Niektoré hotely ponúkajú aj Wi-Fi pripojenie zdarma a slúžia ako vhodné miesto pre výlety a prehliadky.

Príjemné ubytovanie si môžete nájsť aj v Mediterra Hotel and Resorts, ktorý sa nachádza na pláži a okrem toho ponúka priestranné izby s klimatizáciou a balkónom. V hoteli nájdete bar pri bazéne, kde môžete vychutnať raňajky a rôzne jedlá. Je to miesto, kde môžete relaxovať a užiť si starostlivosť a pohodlie.

Ďalšie luxusné možnosti ubytovania v Mahabalipurame sú:

- Vivanta by Taj Fisherman's Cove - 5-hviezdičkový rezort súkromnej pláže, vonkajším bazénom a reštauráciou, ktorá ponúka chutné jedlá.

- Radisson Blu Resort Temple Bay - ponúka výhľad na more, veľké priestory pre oddych a rozličné rekreačné aktivity, medzi ktoré patrí tenisový kurt, posilňovňa a parná sauna.

- The Leela Palace Koovathur - 5-hviezdičkový rezort, ktorý vám ponúka prvotriedne služby, súkromnú pláž a luxusné ubytovanie.

India Mahabalipuram je krásne miesto na dovolenku a je to miesto, kde sa môžete užiť prírodné krásy a kultúrne poklady. Vyberte si preto ubytovanie, ktoré vám umožní stráviť príjemnú dovolenku. Dopyt po turistických ubytování rok ku roku narastá, takže si zarezervujte svoj pokoj vopred a užite si krásu toto chrámovej oblasti v Južnom indickom štáte Tamil Nadu.


Dovolenka India Mahabalipuram


India je fascinujúca krajina, ktorá ponúka nesmierny priestor na objavovanie a kultúrnu výmenu. Mahabalipuram je jedno z najkrajších miest v Indii, ktoré očarí každého návštevníka nielen krásnymi plážami, ale aj bohatým kultúrnym dedičstvom. Ak sa rozhodnete navštíviť Mahabalipuram, nebudete sklamaní.

Mahabalipuram sa nachádza na juhu Indii a je známe vďaka svojim monumentálnym kamenným stavbám. Tieto stavby pochádzajú z dynastie Pallava, ktorá vládla v 7. a 8. storočí. Tento zázrak architektúry schopný zdroji mnohočetného údivu zahŕňa Ajantu a Eluru vo východnej železničnej stanici.

Existuje mnoho miest v Mahabalipuram na objavovanie a prehliadku, vrátane čarovných pláží, kamenných sýpok, chrámov a soch. Najpopulárnejšie miesta na návštevu sú Panch Ratha, Shore Temple, Krishna's Butterball, monolitický socha Arjuna's a mnoho ďalších.

Panch Ratha, známy aj ako Five Chariots, je skupina kamenných chrámov vytvorených z jedného obrovského kameňa. Sú to kuriózne a úchvatné architektonické diela.

Shore Temple je klenotom Mahabalipuramu a patrí k UNESCO svetovému dedičstvu. Tento chrám bol vybudovaný najvyššou úctou k bohom a kráľom dynastie Pallava a je to jeden z najstarších chrámov v Indii. Tento chrám je výrazom jedinečnej kultúry a obohacenia človeka.

Krishna's Butterball, ktorý je záznamom hnuteľnej neodpustiteľnej kamene Narsimha Swami, známej aj ako Odami kamenov, má hmotnosť vyše 2500 libier a klesá vzpriečene na plytkom krúžku. Mnoho turistov je potešených tým, že kameň dokáže stáť bez podpory.

Po prehliadke kultúrnych pamiatok Mahabalipuram určite nezabudnite navštíviť jeho krásne pláže. Pláže sú úchvatné a čarovné a ponúkajú návštevníkom nespočetné možnosti na rekreačné aktivity a zbieranie prílivov.

Mahabalipuram, miesto bohaté na kultúrnu históriu a nádherné prírodné krásy, rozhodne stojí za to navštíviť. Nechajte sa uniesť jeho kultúrnym dedičstvom, krásnymi plážami a úchvatnými pamiatkami. Ak plánujete dovolenku v Indii, nevynechajte Mahabalipuram.


Počasie India Mahabalipuram


India Mahabalipuram sa nachádza na juhu indického štátu Tamil Nadu, v blízkosti veľkého mesta Chennai. Toto pôvabné mesto je známe svojou bohatou históriou a kultúrou, ktorá sa datuje až do 7. storočia. Okrem svojich historických pamiatok a krásnych pláží je Mahabalipuram aj známe svojim tropickým podnebím, ktoré je ovplyvňované monzúnami.

Mahabalipuram má veľmi vysoké teploty počas letnej sezóny, ktorá trvá od marca do júna. V tomto období môžu teploty dosahovať až 40°C a najvyššie hodnoty sa zaznamenávajú v máji a júni. Aj keď sú tieto teploty pre niektorých cestovateľov príliš horúce, mnohí stále navštevujú Mahabalipuram kvôli jeho bohatej kultúre a krásnym plážam.

Monzúnové obdobie v meste začína v júni a končí v septembri. Počas tejto doby sa v Mahabalipurame vyskytuje veľa zrážok, ktoré môžu byť závažné. V poslednej dobe bolo pozorované zhoršenie stavu monzúnového obdobia v juhovýchodnej Ázii, čo môže viesť k častejšiemu výskytu povodní a iných extrémnych poveternostných podmienok v Mahabalipurame.

Od októbra do marca sa v Mahabalipurame začína zimná sezóna. Teploty počas tohto obdobia sú príjemné a pohybujú sa v rozmedzí 22°C až 28°C. Toto obdobie je pre turistov najvhodnejšie na návštevu, pretože je to obdobie s najlepšími podmienkami na pozorovanie pamiatok a kúpanie sa v oceáne.

Všeobecne platí, že najlepším časom na návštevu Mahabalipuramu je zimná sezóna a začiatok jarného obdobia. Ak plánujete cestu v lete alebo počas monzúnového obdobia, musíte sa pripraviť na vysoké teploty a zrážky. Mohlo by byť nevyhnutné sa obmedziť na návštevu hlavných turistických miest v skorých ranných alebo neskorých odpoledných hodinách, keď je horúce slnko menej intenzívne.

V každom prípade by ste mali pri plánovaní návštevy Mahabalipuramu zvážiť možnosť návštevy v niekoľkých ročných obdobiach. To vás uistí, že nevynecháte najdôležitejšie udalosti alebo zážitky, ktoré toto miesto ponúka. Bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete navštíviť Mahabalipuram, nezabudnite si priniesť dostatok slnečného krému, vody a ľahké oblečenie.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky