Nájdite letenky s najlepšou cenou

Gruzínsko Tbilisi

Ubytovanie Gruzínsko Tbilisi


Gruzínsko Tbilisi: kde sa ubytovať a ako si užiť pobyt

Ak hľadáte miesto, kde strávite nezabudnuteľnú dovolenku a zažijete jedinečnú kultúru, Gruzínsko a jeho hlavné mesto Tbilisi by mohli byť tou správnou voľbou. Mesto ponúka rôzne možnosti ubytovania pre všetky typy cestovateľov a sľubuje fascinujúci mix histórie, architektúry, gastronómie a zábavy. V tomto článku sa pozrieme na niektoré z najlepších miest na ubytovanie a radíme, ako si užiť svoj pobyt v tejto neuveriteľnej krajine.

1. Staré mesto Tbilisi

Staré mesto Tbilisi je skutočne očarujúce miesto, kde môžete cítiť atmosféru histórie a kultúry Gruzínska. Ubytovanie v blízkosti katedrály Svätého Trojice a ďalších obľúbených turistických atrakcií, ako je napríklad Narikala Fort, by mohlo byť pre turistov ideálne. V týchto oblastiach nájdete širokú škálu ubytovania od hotelov a penziónov až po súkromné izby a apartmány na prenájom.

2. Rustaveli Avenue

Rustaveli Avenue je jednou z hlavných ulíc mesta a ponúka návštevníkom množstvo reštaurácií, barov a obchodov. Keďže sa nachádza v centrálnych častiach mesta, je to skvelé miesto na ubytovanie, keďže má jednoduchý prístup k veľkým turistickým atrakciám ako je múzeum Georgiana alebo Tbilisi Opera and Ballet Theatre.

3. Mtatsminda

Ak hľadáte skutočne jedinečné miesto na ubytovanie, nebuďte prekvapení, čímže Mtatsminda môže byť ideálnym miestom pre Vás. Nachádza sa na kopci, kde sa ponúka nádherný výhľad na mesto, a zistíte tu množstvo exkluzívnych hotelov a apartmánov s výhľadom na Tbilisi. Mtatsminda tiež ponúka bohaté možnosti zábavy, ako napríklad zábavný park, reštaurácie, bary a nočný život.

Čo robiť v Gruzínsku Tbilisi

Zažiť mesto Tbilisi sa dá najlepšie prostredníctvom jeho miestnych obyvateľov a gastronómie. Poďme sa pozrieť na niektoré z najlepších vecí, ktoré môžete robiť a zažiť v meste.

1. Navštívte kúpele

Kúpele sú súčasťou gruzínskej kultúry od storočí a sú skvelým miestom na relax, kde sa budete môcť pripojiť k miestnym a vybrať si z mnohých prírodných kúpeľov alebo kúpeľov s minerálnou vodou. Najznámejšie sú kúpele Orbetello alebo Sulphur Baths v starom meste.

2. Choďte na víno

Gruzínsko je skutočným rajom pre víno. Tbilisi a jeho okolité oblasti sú plné viničov a vinohradov s vyše 5000 ročnou história. Navštívte niektorú z mnohých vinoték a ochutnajte niektoré z najlepších vín v regióne.

3. Skúste gruzínsku kuchyňu

Zažite najlepšiu gastronómiu v mnohých reštauráciách sústredených v Tbilisi. Skúste gruzínske tradičné jedlo ako je chlebová pita - khachapuri, gruzínske hovädzie guláš - chakhokhbili alebo nezabudnite ochutnať gruzínsky chlieb pita - lavash.

Krátko povedané, Tbilisi je fascinujúce miesto, kde sa ponúka rôznorodé ubytovanie v závislosti na Vašich preferenciách. Mesto tiež ponúka množstvo turistických atrakcií a zábavných možností, ktoré Vás nebudú nudiť. Tak neváhajte, Zarezervujte si letenky a vyberte sa na nezabudnuteľnú dovolenku do Gruzínska!


Dovolenka Gruzínsko Tbilisi


Gruzínsko je fascinujúca krajina s bohatou históriou a kultúrou. Jedno z jej najkrajších miest je Tbilisi, hlavné mesto a kultúrne centrum krajiny. Tbilisi ponúka turistom bohatý mix starých a nových, tradičných a moderných, ktoré si môžu návštevníci vychutnať počas svojej dovolenky.

Prvou atrakciou, ktorá sa naskytne návštevníkom Tbilisi, je jeho architektúra. Prevažnú väčšinu mesta tvoria histórické budovy a pamiatky, ako je napríklad chrámový komplex Metechi, ktorý sa nachádza na kopci s nádherným výhľadom na mesto. Inou známou pamiatkou je rozhľadňa Narikala, ktorá sa nachádza na kopci nad mestom. Táto rozhľadňa ponúka nádherný výhľad na mesto a jeho okolie.

Tbilisi však ponúka aj moderné oblasti, ako je napríklad nové centrum mesta, ktoré je plné trendových reštaurácií, kaviarní a obchodov. Okrem toho návštevníci môžu navštíviť aj rôzne umenie, ktoré sa nachádza v múzeách po celej oblasti.

Jednou z najznámejších atrakcií mesta sú jeho termálne pramene. Mesto má dlhú históriu liečenia a kúpeľov, ktoré sa datujú až do obdobia rímskej nadvlády. Pretože sa nachádza na zlomovom pásme, Tbilisi má prírodné termálne pramene, ktoré sú využívané na liečebné účely ako napríklad protizápalových a relaxačných.

Gruzínska kuchyňa je tiež niečo, čo návštevníci určite nechcú premeškať. Mnohé reštaurácie v Tbilisi ponúkajú tradičné gruzínske jedlá, ako je napríklad chinkali (grilované klobásy plnené mäsom a korením), chachapuri (syrový chlieb plnený syrom) a chakhrakeli (grilované mäso na koreni).

Celkovo je Tbilisi jedným z najdôležitejších miest k návšteve v Gruzínsku. Ponúka bohatý mix tradičného a moderného, ktorý môže uspokojiť všetky cestovateľské chute. Preto ak hľadáte dovolenku plnú kultúry a histórie, Tbilisi by malo byť vašim ďalším cieľom.


Počasie Gruzínsko Tbilisi


Gruzínsko Tbilisi je hlavné mesto Gruzínska, ktoré sa nachádza v Južnom Kaukaze pri rieke Mtkvari. Mesto má kontinentálne podnebie s horúcimi letami a chladnými zimami.

Letné mesiace (jún - september) sú veľmi horúce a suché s maximálnymi teplotami okolo 30 °C. Nočné teploty sú však príjemné a dosahujú okolo 20 °C. V tomto období je veľa slnka a málo zrážok, čo robí z Tbilisi skvelé miesto pre letné dovolenky. Nezabudnite sa však chrániť pred slnkom a užiť si čerstvý nápoj v miestnych kaviarňach.

Jeseň (október – november) v Tbilisi je mierne chladná s teplotami od 10 °C do 20 °C a viac zrážkami. Môže sa vyskytnúť aj mierna námraza v noci, preto je dôležité mať pri sebe vrstevnaté oblečenie. Farby jesene a útulné kaviarne si však návštevníci iste obľúbia.

Zima (december – marec) je v Tbilisi chladná, so snehovými zrážkami a teplotami od -2 ° C do 8 ° C. Mesto býva tiež zahalené v hmle, ktorá vytvára romantickú atmosféru. Oblečte sa do teplého oblečenia a obzrite si pekné pamätihodnosti ako je Katedrála Sv. Trojice alebo Narikala Castle.

Jar (apríl – máj) v Tbilisi prináša teplé počasie s teplotami od 12 °C do 25 °C, bohaté kvitnutie a zjasnené dni. Toto obdobie môže byť pre turistov ideálne, pretože je to vonkajšia sezóna kedy môžu byť menej turistov a ceny ubytovania sú prijateľnejšie.

Všeobecne sa počasie v Tbilisi môže rýchlo meniť, preto si musíte byť pri príprave oblečenia pre istotu a zistiť aktuálnu predpoveď počasia pred vašou návštevou. Turisti si však iste užijú každé ročné obdobie a Tbilisi to miesto ktoré sa stojí za návštevu kedykoľvek v roku.


Najčastejšie otázky a odpovede Gruzínsko Tbilisi


Otázka: Aký je časový posun medzi Slovenskom a Gruzínskom?
Odpoveď: Medzi Slovenskom a Gruzínskom je časový posun +2 hodiny.

Otázka: Aký je oficiálny jazyk Gruzínska?
Odpoveď: Oficiálnym jazykom Gruzínska je gruzínčina.

Otázka: Je v Gruzínsku potrebné mať víza?
Odpoveď: Pre Slovákov nie je potrebné mať víza na pobyt v Gruzínsku do 365 dní.

Otázka: Aké je počasie v Tbilisi?
Odpoveď: V Tbilisi je kontinentálne podnebie s horkými letami a chladnými zimami. Letné teploty sú zvyčajne nad 30 ° C a zimné teploty spadnú pod nulu.

Otázka: Ako sa dostanem z letiska do centra mesta?
Odpoveď: Z letiska Tbilisi sa môžete dostať do centra mesta taxíkom, autobusom alebo metrom.

Otázka: Aké pamiatky by som si nemal/a nechať ujsť v Tbilisi?
Odpoveď: V Tbilisi sa nachádza množstvo krásnych pamiatok, medzi ktoré patrí historické centrum, Narikala pevnosť, most Metekhi, Tsminda Sameba katedrála a mnoho ďalších.

Otázka: Je v Tbilisi bezpečné cestovať a pobývať?
Odpoveď: Všeobecne platí, že Tbilisi je bezpečné mesto a turisti by nemali mať problémy. Odporúča sa však dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia a vyhýbať sa nebezpečným oblastiam.

Otázka: Aké sú tradičné jedlá v Gruzínsku?
Odpoveď: Tradičnou kuchyňou Gruzínska sú plné chuti, farby a vône. Klasickou gruzínskou pochúťkou sú chleby s guliou, chleby s lepkou a plneným chlebom. Medzi ďalšie tradičné jedlá patria chinkali, chaczapuri, lobio, chachochbili a mnoho ďalších.

Otázka: Ako si môžem zabezpečiť cestovné poistenie do Gruzínska?
Odpoveď: Na zabezpečenie cestovného poistenia do Gruzínska si môžete vybrať niektorú z poisťovní, ktoré ponúkajú cestovné poistenie. Odporúča sa vybrať poistenie, ktoré zahŕňa lekársku starostlivosť, úrazové poistenie, stratu zavazadla, náhradu za výlety a podobne.


Letenka Gruzínsko Tbilisi


Gruzínsko sa stáva čoraz obľúbenejšou destináciou pre cestovateľov z celého sveta a Tbilisi je neprehliadnuteľnou súčasťou tohto trendu. Mesto je plné histórie, kultúry, gastronómie a krásnych pamiatok, ktoré si zaručene zamilujete. Ak plánujete cestu do Tbilisi, článok si prečítajte, aby ste vedeli všetko dôležité o letenke a cestovaní na miesto.

Letenky do Tbilisi nie sú také nákladné, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Základom je nájsť si správnu letovú spoločnosť a termín cesty s dostatočným predstihom. Ceny sa pohybujú okolo 300 - 400 eur z jedného letiska do iného, v závislosti na letových spoločnostiach.

Ak sa rozhodnete pre let s presunmi, môžete očakávať nižšie ceny. Let s jedným či dvoma prestupmi môže byť dokonca o 50 % lacnejší, kým s pribúdajúcim počtom prestupov môže cena narastať. Vo všeobecnosti sa odporúča let s maximálne dvoma prestupmi, aby ste sa vyhli nepríjemnostiam spôsobeným prekročením času.

Doba letu závisí od počtu prestupov, ale aj od letového režimu. Pri priamej letenke by malá trvať približne 4 hodiny, ale pri prestupoch sa čas môže predĺžiť aj na viac ako 10 hodín. Pri nákupe letenky sa určite pozrite aj na to, akú palubnú službu zahrňuje. Niektoré letové spoločnosti ponúkajú napr. meškajúci let ako súčasť ceny, iné zase ponúkajú istú mieru komfortu na palube.

Pokiaľ ide o samotné cestovanie, Gruzínsko je bezpečnou krajinou pre turistov. Ak sa chcete cítiť ešte viac uvoľnene, odporúča sa absolvovať kurz miestnej kultúry a návykov. To vám poskytne dobré porozumenie miestnych zvykov a kultúry a zníži riziko možných nepríjemností.

Tbilisi má veľa na ponúknutie svojim návštevníkom. Mesto plné historických pamiatok, zoznam je nekonečný. Niektoré z najznámejších v Tbilisi sú Narikala Fortress, Sioni Cathedral, Juma Mosque, National Museum of Georgia, katedrálne kostoly a mnoho ďalších. Okrem toho, Tbilisi je známe pre svoju gastronómiu. Tbilisi má mnoho reštaurácií, kde si môžete vychutnať množstvo miestnych jedál a nápojov, ako sú napríklad khinkali, chinkali, shashlik a telavi víno.

Všetko však závisí na vašej osobnej voľbe, podľa toho ako sa chcete venovať vašej dovolenke. Len si pamätajte, že Tbilisi a celé Gruzínsko ponúkajú nekonečné množstvo možností pre nezabudnuteľnú turistickú dovolenku. A k ceste do Tbilisi vám môžeme želat iba prvotriednu dovolenku v Gruzínsku.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky