Nájdite letenky s najlepšou cenou

Gruzínsko Bakuriani

Letenka Gruzínsko Bakuriani


Ak hľadáte unikátny zážitok v novom prostredí, určite by ste si mali zvoliť destináciu Gruzínsko Bakuriani. Toto malé, ale okúzľujúce mesto na juhu Gruzínska je obľúbené miesto pre milovníkov zimného športu a pre tých, ktorí sa radi svedčia v krásnej a malebnej prírode.

Pre dopravu do Bakuriani možete využiť leteckú prepravu a nevyhnutná je tak najprv letenka do Gruzínska. Najbližším letiskom je v meste Kutaísi, z ktorého sa dostanete do Bakuriani autobusom alebo taxíkom. Ak preferujeteželezničnú prepravu, môžete sa z Tbilisi dostať do Bakuriani takmer dvomi hodinami vlakom.

Bakuriani, s nadmorskou výškou viac ako 1600 metrov, je obklopené horskými masívami a údoliami a je jedným z najlepších miest pre zimné športy v celej krajine. Najznámejšími atrakciami v Bakuriani sú lyžiarske areály: Didveli, Kokhta a Mitarbi.

Didveli ponúka 14 kilometrov tratí pre závodníkov, zatiaľ čo Kokhta ponúka výzvy pre skúsených bežcov. Mitarbi je ideálny pre začiatočníkov a rodiny s deťmi. Okrem lyžovania, môžete sa pokochať aj nádhernou prírodou a prechodmi, snežnému turizmu a pretekárskej stope v okolitých lesnatých oblastiach.

Bakuriani nemá len ponuku pre zimné športy, ale je tam aj niekoľko príležitostí pre turistikuv jarných a letných mesiacoch. Medzi najobľúbenejšie aktivity v Bakuriani patrí pešia turistika, cykloturistika, rybolov, jazdenie na konských záprahoch a rôzne dobrodružné športy.

Okrem prírodných zdrojov má Bakuriani tiež veľmi bohatú históriu a kultúru. Mesto má niekoľko pamiatok, ako sú kostoly, opátstva, hradby a múzeá, ktoré ukazujú minulosť tohto miesta a ukazujú kultúru a tradície Gruzínska.

Keď navštívite Bakuriani, nemali by ste vynechať návštevu súkromného múzea Bakuriani, kde sú vystavené tradicionálne odevy, nábytok a výrobky z hodvábu, ktoré sú typické pre Gruzínsko. Tí, ktorí majú o histórii a kultúre veľký záujem, si môžu zapísať na súkromné múzeum zamerané na bohatú kultúru Gruzínska.

Počas pobytu v Bakuriani môžete skúšať mnoho tradičných jedál, ktoré sú bohaté na výživné hodnoty. Medzi najobľúbenejšie jedlá patria khinkali, ktoré sú tradičné kefálske jedlo, lobio, ktoré je tradičné fazuľové jedlo, a khachapuri, ktoré sú známe po celom svete.

Ak chcete skúsiť niečo nové a unikátne, určite si vyberte destináciu Gruzínsko Bakuriani na nasledujúce dovolenke. Letenka do Gruzínska vám otvorí dvere do tejto malebnej oblasti, kde môžete vyskúšať množstvo aktivit, pričom sa pokocháte fantastickou prírodou Gruzínska.


Ubytovanie Gruzínsko Bakuriani


Gruzínsko Bakuriani sa nachádza východne od Tbilisi, hlavného mesta Gruzínska. Toto malé mestečko vysoko v horách je známe svojimi lyžiarskymi strediskami, kde mnoho návštevníkov zavítá počas zimných mesiacov. Ak hľadáte miesto na ubytovanie, Bakuriani ponúka mnoho možností pre rôzne rozpočty a preferencie.

Mnoho hotelov, penziónov a apartmánov je v Bakuriani dostupných po celý rok, čo znamená, že ak sem zavítate v lete, môžete sa tu ubytovať a vychutnať si okolitú prírodu, turistiku a horské bicyklovanie. V zime, samozrejme, lyžiarske strediská zabezpečujú mnoho lyžiarskych zážitkov, čo robí z Bakuriani obľúbenú destináciu pre turistov.

Pre tých, ktorí hľadajú luxusné ubytovanie, môžu zvážiť pobyt v hotely „Crown Plaza Bakuriani“. Tento luxusný hotel ponúka prekrásne izby s výhľadom na hory, bazén, spa, reštaurácie, bary a mnoho ďalších vybavení, ktoré budú určite spĺňať očakávania najnáročnejších klientov.

Pre tých, ktorí preferujú tradičnú hospitálne gruzínskej kuchyne a nechcú minúť príliš veľa peňazí, môžu si naopak vybrať ubytovanie v penzióne „Atena“. Uprostred krásne zariadených izieb ochotne a s úsmevom vás uvítajú miestni, ktorí vedia, ako maximálne uspokojiť zákazníkov. Strava je tu domáca a pochutiny, ktoré ponúkajú sú neuveriteľné.

Ak hľadáte ubytovanie pre celú rodinu, určite odporúčame apartmány „Nakitel“. Tieto apartmány poskytujú dostatok priestoru pre rodiny, s izbami, kuchynkou a obývacou izbou, kde si celá rodina môže oddýchnuť. V rámci apartmánov je k dispozícii aj bazén, reštaurácia a bar.

V Bakuriani nájdete aj mnoho menších penziónov a hostincov, ktoré sú cenovo dostupnejšie, ale neponúkajú také komfortné ubytovanie. Väčšina z nich má zahrnuté raňajky alebo polpenziu a niektoré ponúkajú aj možnosť využiť ich kuchyňu.

Ak plánujete návštevu Bakuriani, navštívte webový portál s informáciami o miestnych hoteloch a využite možnosti, ktoré tu ponúkajú. Ktorékoľvek ubytovanie si vyberiete, budete mať možnosť vychutnať si krásnu prírodu a tradičnú gruzínsku pohostinnosť.


Počasie Gruzínsko Bakuriani


Gruzínsko Bakuriani je úžasná turistická destinácia, ktorá sa nachádza v krásnom horskom prostredí. Má veľmi príjemné podnebie a ponúka nádherné výhľady na zasnežené vrcholy, preto je ideálnou destináciou na lyžovačku alebo turistiku.

Bakuriani leží v nadmorskej výške 1 700 metrov nad morom v stredom horskom pásme Gruzína, a je obklopené zasneženými vrchmi, ktoré tvoria nádhernú scenériu. Počas zimných mesiacov môžete očakávať teploty v rozmedzí od -3 °C až -10 °C, čo z neho robí ideálnu destináciu pre lyžovanie.

V lete môže byť počasie v Bakuriani teplejšie, s teplotami dosahujúcimi až 18 °C. Očakávajte však mnoho daždivých dní. Najlepšie obdobie na návštevu tejto oblasti je v jarných a letných mesiacoch, kedy je počasie miernejšie a príroda ešte viac atraktívna.

Okrem lyžovania a turistiky je možné v Bakuriani podnikať aj rôzne iné aktivity, ako napríklad jazdu na koni, tenis, golfovanie a cyklistiku. Pre tých, ktorí hľadajú niečo príjemné pre relaxáciu, sú k dispozícii luxusné spa a wellness centrá.

V Bakuriani sa môžete tešiť na množstvo možností na stravovanie vo veľmi zaujímavých reštauráciách a baroch. Tu môžete ochutnať rôzne druhy tradičného gruzínskeho jedla, ako napríklad gruzínske chleby nazývané "khachapuri" a slávne gruzínske pivo. Okrem toho tu nájdete aj mnoho rôznych trhov, kde môžete nakupovať tradičné gruzínske výrobky ako sú sušené ovocie, orechy alebo vínká.

Okrem toho môžete navštíviť aj historické a kultúrne pamiatky v okolí, napríklad UNESCO chránené Monastier Sapara alebo kláštor Timotesubani. Toto sú miesta, ktoré presne zobrazujú historické dedičstvo Gruzínska.

Celkovo, Bakuriani je nádherná turistická destinácia bohatá na prírodu, kultúru a históriu. Užijete si tu veľa nádherných zážitkov a získate nezabudnuteľné zážitky. Preto sa neváhajte vydať do tejto malebnej oblasti a spoznať všetko, čo má pre vás pripravené.


Dovolenka Gruzínsko Bakuriani


Gruzínsko, krajina orientálny, ktorá očarí každého návštevníka svojou bohatou históriou, kultúrnou dedičinou, malebnou prírodou, horskými vrchmi, termálnymi prameňmi a útulnými horskými strediskami.

Medzi najkrajšie a najnavštevovanejšie horské strediská patrí aj Bakuriani, ktoré sa nachádza na juhu Gruzínska v blízkosti hlavného mesta Tbilisi.

Bakuriani je ideálnou destináciou pre milovníkov zimných športov, ale rovnako tak aj pre tých, ktorí hľadajú relax počas letných mesiacov v prírodnom prostredí. Počas leta sa môžete vydať na túry a vychádzky do okolitých hôr, navštíviť neďaleké termálne pramene alebo sa ponoriť do kultúry a histórie Gruzínska v okolitých dedinách.

Počas zimy sa v stredisku nachádza množstvo lyžiarskych tratí pre milovníkov zjazdového lyžovania a snowboardingu. Stredisko má pre záujemcov aj vynikajúce vybavenie na preteky a tréningy, čo umožňuje Go proffesional si sľubovať s ktorýmkoľvek medzinárodným šampionátom.

Okrem lyžovania a snowboardingu si môžete v stredisku zahrať ďalšie športy ako napríklad vodné lyžovanie, jazdenie na koňoch, bowling alebo pingpongový stôl. V blízkosti sa tiež nachádza termálny bazén, kde si môžete oddýchnuť po náročnom dne.

Keď sa chcete zoznámiť s miestnymi zvyklosťami a tradíciami, navštívte miestne trhy a obchody, kde nájdete tradičné rukodielné výrobky, kyslé produkty, ktoré podávajú miestne varený s kyslou smotanou alebo čaj, ktorý pravdepodobne uvarila žena domácnosti, s ktorou sa práve rozprávate.

Bakuriani je tiež výhodnou polohou pre návštevu blízkych atrakcií, ako sú ruiny katedrál, pevnosti a kláštory, ktoré sú svedkami bohatej histórie tohto regiónu.

Pri plánovaní dovolenky v Bakuriani sa odporúča zabezpečiť si ubytovanie vopred, pretože hodiny praxe ukázali, že množstvo návštevníkov prekračuje možnosti ubytovacieho prostredia. Ak nechcete mať starosti s hľadaním ubytovania priamo na mieste, môžte si ho objednať cez internet alebo kontaktovať cestovnú kanceláriu, ktorá Vám zabezpečí nielen ubytovanie, ale aj kvalifikovaný sprievodca a organizuje Vám tie najlepšie programy.

Pre tých, ktorí sa chystajú do Gruzínska na dovolenku, Bakuriani je bezpochyby skvelou voľbou. S dokonalým spojením prírodných a kultúrnych zážitkov, horským športom, kvalitnými službami a skvelým miestom na relax, všetci návštevníci odchádzajú domov s nezabudnuteľnými spomienkami a láskavou spomienku na krásu Gruzínska súčasne.


Najčastejšie otázky a odpovede Gruzínsko Bakuriani


Otázka: Kam sa nachádza Bakuriani?
Odpoveď: Bakuriani je horské letovisko nachádzajúce sa v strednej Gruzínskoj oblasti Imereti.

Otázka: Aké sú najlepšie aktivity, ktoré sa dajú v Bakuriani robiť?
Odpoveď: V Bakuriani sa dajú robiť mnohé aktivity vrátane lyžovania, snowboardovania, turistiky a cyklistiky, jazdy na koňoch, aj tento rok sa dá zaviesť do nového sveta virtuálnej reality.

Otázka: Kedy je najlepšie návšteva Bakuriani?
Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu Bakuriani je medzi decembrom a marcom pre lyžovanie a snowboardovanie, ale turistická sezóna trvá od júna do septembra.

Otázka: Aké sú najlepšie miesta k návšteve v Bakuriani?
Odpoveď: V Bakuriani sa dajú navštíviť Orbi Palace, park Kino, tradičné georgiánske reštaurácie a miestne obchody s kulinárske suveníry.

Otázka: Aké sú ceny za ubytovanie v Bakuriani?
Odpoveď: Ceny za ubytovanie v Bakuriani sa líšia v závislosti od typu ubytovania, zvyčajne sú však výrazne lacnejšie ako v Európe. Cena sa pohybuje od 10 eur za noc až po 50 eur za noc za luxusnejšie hotely a apartmány.

Otázka: Ako sa dá do Bakuriani dostať?
Odpoveď: Možno sa dostať z Tbilisi autom, autobusom alebo taxíkom. Cesta trvá približne dve hodiny.

Otázka: Aký je počasie v Bakuriani?
Odpoveď: Počas zimy tam býva studené a sneží, v lete zase horúco a vlhko. Teploty v zime sa pohybujú od -5 až +5°C a v lete od +10 až +25°C.

Otázka: Aké sú najlepšie reštaurácie v Bakuriani?
Odpoveď: Najlepšie reštaurácie v Bakuriani sú Tornike, Art-Space, Flash Back, Bar Bareta.

Otázka: Ktoré aktivity sú vhodné pre deti v Bakuriani?
Odpoveď: Deti sa môžu zabaviť v zábavnom parku Bakuriani, mať radšej alternatívne aktivity ako napríklad bobovú dráhu, či jazdu koňmi.

Otázka: Je v Bakuriani zdravotnícka starostlivosť k dispozícii?
Odpoveď: Áno, v Bakuriani je k dispozícii zdravotnícke zariadenie so súkromnými ambulantnými službami.

Otázka: Aký je oblečený kód na lyžovanie v Bakuriani?
Odpoveď: Pri lyžovaní sa odporúča nosiť prilbu, lyžiarsku alebo snowboardovú bundu a nohavice, rukavice a sólu.

Otázka: Koľko stojí lístok na lyžovanie v Bakuriani?
Odpoveď: Cena lístka na lyžovanie sa líši v závislosti od toho, ktorý vlek alebo lanovka sa chce použiť, zvyčajne sa pohybuje od 10 do 30 eur za deň.

Otázka: Aké sú najlepšie hotely v Bakuriani?
Odpoveď: Najlepšími hotely v Bakuriani sú Crystal Resort & SPA, Hotel Mgzavrebi Bakuriani, Bakuriani Palace a Bakuriani Plaza.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky