Nájdite letenky s najlepšou cenou

Ghana Tafi Atome Monkey Sanctuary

Letenka Ghana Tafi Atome Monkey Sanctuary


Ghana is known for its diverse wildlife, and one of the best places to experience this is at the Tafi Atome Monkey Sanctuary. Located in the Volta Region, the sanctuary is home to over 200 mona monkeys and is a popular tourist destination.

The easiest way to get to Tafi Atome Monkey Sanctuary is by flying into Ghana. The closest airport is Kotoka International Airport in Accra, which is approximately 120 km away from the sanctuary. From there, visitors can take a taxi or hire a car to travel to the Volta Region.

It is also possible to fly to Kumasi Airport, which is closer to the Volta Region. However, there are fewer flights to Kumasi compared to Accra, so it may be more convenient to fly to Accra and then travel to the Volta Region.

Once you arrive in the Volta Region, there are several options for getting to Tafi Atome Monkey Sanctuary. The easiest is to hire a taxi, which can take you directly to the sanctuary. Alternatively, you can take a public bus to the nearby town of Hohoe and then take a taxi from there to the sanctuary.

The entrance fee for the Tafi Atome Monkey Sanctuary is very reasonable, and visitors can also hire a guide to accompany them through the sanctuary. The guided tour takes approximately 1-2 hours and allows visitors to get up close to the monkeys and learn about their behavior and habitat.

The monkeys at Tafi Atome Monkey Sanctuary are very used to human interaction, so visitors can hand-feed them and take photos with them. However, it is important to follow the rules of the sanctuary and not disturb the monkeys by chasing or touching them.

Overall, the Tafi Atome Monkey Sanctuary is a unique and exciting experience for any wildlife enthusiast visiting Ghana. With easy access by air and affordable entrance fees, it is a must-see destination for anyone traveling to the Volta Region.


Počasie Ghana Tafi Atome Monkey Sanctuary


Ghana je západoafrická krajina, ktorá sa pýši pestrým klimatickým prostredím. Jedným z najpopulárnejších miest v Gane je Tafi Atome Monkey Sanctuary, ktoré je domovom pre množstvo opíc a bohatých druhov rastlín a zvierat. Napriek tomu, že Ghana má všeobecne teplé a vlhké podnebie, môžu byť počasie a podmienky v oblastiach ako Tafi Atome svieže a mierne.

Miesto sa nachádza v juhozápadnej časti krajiny a leží v nadmorskej výške 200 až 300 metrov nad morom. Počasie v Tafi Atome sa mení v súlade s ročnými obdobiami a vplyvom monzúnového systému. V období sucha, ktoré trvá od novembra do marca, teploty dosahujú maximálne hodnoty okolo 35 stupňov Celzia. Počas tohto obdobia dážde klesajú takmer na minimum a miestne klimatické podmienky môžu byť veľmi suché.

Na druhej strane, počas obdobia dažďov (od apríla do októbra), množstvo zrážok v oblasti narastá a môže byť dosť výdatné. Miestne rieky a potoky zvyčajne vylejú z břehov a okolité pôdy môžu byť veľmi mokré. Teploty sa počas tohto obdobia pohybujú okolo 28 - 30 stupňov Celzia a vysoká vlhkosť môže byť náročná pre niektorých návštevníkov.

V každom prípade by návštevníci Tafi Atome mali byť pripravení na rôzne klimatické podmienky, podľa aktuálneho obdobia a lokality. Odporúča sa, aby si turisti priniesli oblečenie a obuv, ktoré sú vhodné pre mokré a suché podmienky, a ktoré sú pohodlné na nosenie počas návštevy rezervácie.

Celkovo možno povedať, že neexistuje ideálny čas na návštevu Tafi Atome Monkey Sanctuary, pretože každé obdobie má svoje výhody a nevýhody. Dôležité je mať na pamäti, aké sú klimatické podmienky a prispôsobiť sa im, aby bola návšteva tohto úžasného miesta pozitívnym zážitkom.


Najčastejšie otázky a odpovede Ghana Tafi Atome Monkey Sanctuary


1) Ako sa dostanem do rezervácie Tafi Atome Monkey Sanctuary?
Odpoveď: Z juhovýchodnej Gany, dá sa prísť na ceste z Kpandu alebo z Anloga.

2) Koľko trvá prehliadka rezervácie?
Odpoveď: Prehliadka trvá približne 1-2 hodiny.

3) Môžem sa dotýkať opíc v rezervácii?
Odpoveď: Nie, návštevníkom je zakázané dotýkať sa opíc.

4) Aké druhy opíc sa v rezervácii nachádzajú?
Odpoveď: V rezervácii žijú rôzne druhy opíc vrátane paviánov a kolobeziek.

5) Existujú v rezervácii aj iné zvieratá?
Odpoveď: Áno, okrem opíc sa v rezervácii môžete vidieť aj ine zvieratá ako napríklad krokodíly a mnohé druhy vtákov.

6) Je potrebné mať pred návštevou rezervácie vakcináciu?
Odpoveď: Nie, nevyžaduje sa vakcinácia, ale je vždy vhodné poradiť sa s vaším lekárom pred cestou do Afriky.

7) Kedy je najlepší čas na návštevu rezervácie?
Odpoveď: Najlepšou dobou na návštevu je počas suchého obdobia od decembra do marca.

8) Aké sú vstupné poplatky do rezervácie?
Odpoveď: Vstupné poplatky sa líšia v závislosti od veku a národnosti návštevníka.

9) Môžem v rezervácii nakŕmiť opice?
Odpoveď: Nie, je zakázané nakŕmiť opice v rezervácii.

10) Môžem si v rezervácii fotografovať?
Odpoveď: Áno, môžete si fotografovať opice a iné zvieratá, ale je potrebné dodržiavať pravidlá rezervácie a nevyrušovať zvieratá.


Dovolenka Ghana Tafi Atome Monkey Sanctuary


Ghana je fascinujúcou krajinou v západnej Afrike, ktorá ponúka bohatú kultúru, exotickú prírodu a úžasné príležitosti na objavovanie zaujímavých miest. Ak hľadáte niečo, čo dokáže svojou jedinečnosťou uchvátiť vašu pozornosť, potom je Tafi Atome Monkey Sanctuary bezpochyby miestom, ktoré by ste si mali naladiť na svojom zozname na budúcoročnú letnú dovolenku.

Tento úžasný chránený park extrémne populárny svojim obyvateľom, ktorí sa radi ukazujú turistom a umožňujú im zdieľať ich prostredie. Veľa miestnych rodín pôvodne obývalo oblasť a týmto spôsobom starali sa o opice a chránili ich pred lovom. Časom si však predajom týchto zvierat prizbierali nezanedbateľné zisky, čo bol dosť silný impulz na to, aby sa výrazne zvýšila početnosť zvierat v tejto oblasti.

Okolité dediny na rozdiel od rôznych západných krajín nepoužívajú na ich zrod onučiačku, a tak dokážu zachovať svoje korene a tradičné zvyky v pomerne autentickej forme. Do Tafi Atome sa dosť ťažko dostanete; musíte byť pripravení na niekoľkohodinovú jazdu po prašnej ceste, po ktorej sa vám ponúkne naozaj úžasné dobrodružstvo.

Tu v Tafi Atome Monkey Sanctuary stretnete stádo mnohých opíc, ktoré radi trávia svoj voľný čas na stromoch nad ulicami či na pláži, kam sa robia každý deň od obeda až do večera, kedy je príkazom parku schválený koniec denného programu. V porovnaní s ostatnými destináciami v Afrike sú opice o čosi viac zamotané, ale to netreba brať na zlé, pretože sú pripravené hádzať sa po stromoch na hlavu vášho turistického sprievodcu.

Ak hľadáte dovolenku, ktorá by vám umožnila zažiť neuveriteľné dobrodružstvo v srdci Afriky, potom by Tafi Atome Monkey Sanctuary mohla byť tou správnou voľbou pre vás. Budete môcť prežiť dokonalejšiu dovolenku, v rámci ktorej sa asi už nikdy nemusíte hádzať na pokri a dunieť sa keď hádžete kŕmnu paliu; to všetko preto, že miestni majú zvyčajne kopec zvierat, ktoré si radi pozriete a premávka je tiež troška menej zapršaná, čiže ak sa budete držať cesty, zistíte, že vôbec nemusíte mať strach z toho, že by ste z nej zablúdili. Ak hľadáte miesto, kde by ste sa mohli pobaviť a poriadne sa uvoľniť, tak možno je Tafi Atome Monkey Sanctuary tou pravou voľbou pre vás.


Ubytovanie Ghana Tafi Atome Monkey Sanctuary


Ak plánujete cestovanie do Ghany, určite nevynechajte Tafi Atome Monkey Sanctuary. Tento útočište opíc sa nachádza v južnej časti krajiny a poskytuje hostiteľské služby, ktoré zaručujú pohodlie a nezabudnuteľný zážitok pre každého návštevníka.

Tafi Atome Monkey Sanctuary poskytuje ubytovanie pre turistov, ktorí sa chcú zúčastniť na fascinujúcej prehliadke útočiska opíc. Hostia môžu byť ubytovaní v modernom dome alebo v tradičnej Chatrči s rančo, označených ako "Tent Village". Túto formu ubytovania doplníte aj o kúpeľne so sprchami so studenou a teplou vodou a WC. Každá izba disponuje priamym vstupom do záhrady, ktorá ponúka krásne výhľady na prírodu.

Okrem samotného ubytovania si môžete objednať aj ďalšie služby, napríklad exkurzie po útočisku opíc alebo po okolí, ale aj jazdu na bicykliakoch alebo piatich. Tieto aktivity vám umožnia preskúmať krásy Tafi Atome Monkey Sanctuary a bližšie spoznať jedinečnú faunu a flóru tohto útočiska.

V Tafi Atome Monkey Sanctuary sa nachádza aj reštaurácia, ktorá každý deň ponúka čerstvé a zdravé jedlá. Hostia si môžu vybrať z miestnych, afrických jedál ako je Fufu, Kenkey a Jakoby a samozrejme tiež z iných medzinárodne známych jedál. Reštaurácia ponúka bazén pre osvieženie, ktorý je ideálny pre horúce letné dni.

Ak hľadáte prírodné krásy a nezabudnuteľné zážitky, Tafi Atome Monkey Sanctuary vám ponúka toto všetko a viac. Nie je nič lepšie ako vidieť tieto majestátne tvory žiť v ich prirodzenom prostredí. Takže, neváhajte ani minútu a zaregistrujte sa na svoju dovolenku do Ghany a navštívte Tafi Atome Monkey Sanctuary pre nezabudnuteľnú dovolenku.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky