Nájdite letenky s najlepšou cenou

Francúzsko Strasbourg

Počasie Francúzsko Strasbourg


Francúzsko je krajina, ktorá má pestré a rôznorodé počasie v závislosti od oblasti, kde sa nachádzate. Strasbourg, hlavné mesto departementu Bas-Rhin v regióne Grand Est, patrí k tým miestam, kde počasie je ovplyvnené kontinentálnym podnebím a riekou Rýnom.

V lete sa v Strasbourgu často teploty vystupujú cez 30 stupňov Celzia a počas noci sa zvyčajne udržiavajú okolo 20°C. V tomto období sú dni dlhé a slnečné, čo vytvára ideálne podmienky pre výlety do prírody a prechádzky po meste. Avšak, môžete sa stretnúť aj s búrkami alebo zrážkami, ktoré by vás mohli prekvapiť, preto nezabudnite so sebou vziať dostatok vody a chrániť sa pred slnkom.

Jeseň v Strasbourgu je krásna, sprevádzaná bohatými farbami stromov a miernymi teplotami. Väčšinou sa držia okolo 15-20°C. Toto obdobie býva často vlhké, no to neznamená, že by ste sa nedali baviť. V neposlednom rade, jesenná nádielka trhov a miestnych kníhkupectiev je skutočne úchvatná.

V zime sa môžete tešiť na pekné scenérie zahalené v snehu. Prakticky sa sa smú teploty pohybovať od -5°C do 5°C. Aj keď sneženie je zriedkavé, v prípade, že sa sneh ukáže, je to skutočný zážitok. V noci teploty často klesajú pod bod mrazu, preto netreba zabudnúť na teplé oblečenie a topánky.

Na jar sa môžete tešiť na prvé príležitosti na pikniky a na dlhšie pochody. Teploty sú prijateľné, pohybujú sa okolo 10-15°C. Toto obdobie je hlavne o obnove a znovuovládaní nových kvetov a zelene.

Ako by ste videli, Strasbourg má celkom zaujímavé a pestré počasie. V závislosti na vašich záujmoch, každé ročné obdobie má niečo k sebe. Všetko záleží na tom, čo sa vám páči najviac a ako si chcete užiť tento úžasný kút našej planéty.


Najčastejšie otázky a odpovede Francúzsko Strasbourg


1) Aké je hlavné letisko v blízkosti Strasbourgu?
Odpoveď: Hlavné letisko v blízkosti Strasbourgu je Letisko Strasbourg Entzheim (SXB).

2) Je možné ísť z letiska do Strasbourgu verejnou dopravou?
Odpoveď: Áno, existuje vlakové spojenie medzi letiskom a centrom Strasbourgu.

3) Je potrebné mať víza pre pobyt vo Francúzsku a Strasbourgu?
Odpoveď: To závisí od vašej krajiny pôvodu a dĺžky pobytu. Pre väčšinu krajín je potrebné mať Schengenské víza na pobyt dlhší ako 90 dní.

4) Sú v Strasbourgu k dispozícii výmenné kancelárie?
Odpoveď: Áno, v meste sú k dispozícii výmenné kancelárie, najlepšie sa informujte priamo v meste.

5) Je v meste dostupná Wi-Fi pripojenie?
Odpoveď: Áno, zvyčajne sú v meste verejné siete Wi-Fi k dispozícii na verejných miestach a v niektorých reštauráciách a kaviarňach.

6) Aké sú najlepšie spôsoby, ako sa presúvať po Strasbourgu?
Odpoveď: Najlepšie spôsoby ako sa presúvať po Strasbourgu sú tramvaje, autobusy a bicykle, ktoré si môžete požičať.

7) Ktoré turistické atrakcie sú najznámejšie v Strasbourgu?
Odpoveď: Medzi najznámejšie turistické atrakcie patria Katedrála Notre-Dame de Strasbourg, historické centrum mesta, Petite France, medzinárodne uznávané múzeá a mnoho ďalších.

8) Kedy je najlepšie navštíviť Strasbourg?
Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu Strasbourgu je od apríla do októbra, kedy je najmenej zimného počasia a mesto je plné turistov.

9) Aké sú najznámejšie jedlá v Strasbourgu?
Odpoveď: Niektoré z najznámejších jedál v Strasbourgu sú Choucroute, Flammekueche a Tarte flambée, Baeckeoffe a Alsace Pinot Blanc.

10) Ako sa naučiť niekoľko základných slov a fráz v francúzštine?
Odpoveď: Existuje mnoho možností ako sa naučiť základné slová a frázy v francúzštine, od online kurzov po jazykové školy a tutorov.


Letenka Francúzsko Strasbourg


Ak hľadáte miesto s bohatou históriou a kultúrou, kde môžete vnímať krásu Francúzska, potom Strasbourg by mohol byť správnym miestom pre vás. A s čoraz viac dostupnými letenkami do Strasburgu, je to teraz veľmi jednoduché.

Strasbourg je hlavným mestom regiónu Alsasko a leží v blízkosti hranice s Nemeckom. Mesto má dlhú históriu, ktorá sa datuje až do rímskych čias. Počas svojej histórie bolo mesto súčasťou Francúzska a Nemecka, čo výrazne ovplyvnilo jeho kultúru, architektúru a jazyk.

Jedným z najkrajších miest v Strasbourgu je jeho historické jadro, Grande Île, ktoré patrí do zoznamu svetového dedičstva UNESCO od roku 1988. V Grande Île nájdete množstvo fascinujúcich pamiatok, ako napríklad gotickú katedrálu Notre-Dame, palác Rohan a rôzne historické domy.

Okrem toho je Strasbourg aj sídlom Európskeho parlamentu a Rady Európy, čo mu dodáva špeciálnu dôležitosť vo svete politiky. Navštíviť Európsky parlament je pre mnohých turistov povinnou zastávkou pri návšteve mesta.

Strasbourg je tiež známy svojou kuchyňou. Hlavnými pokrmami v regióne Alsasko sú slávne flammkuchen, ktoré sú podobné pizze, ale majú hrubší cesto a sú plnené syrom, slaninou a cibuľou. Ďalším tradičným jedlom je choucroute garnie, ktorá je podobná kyslej kapuste a údenej klobáske.

Ak sa teda rozhodnete navštíviť Strasbuorg, kúpte si letenku a užite si krásy tohto mesta plného histórie a kultúry. Buďte si istí, že vaša návšteva bude nezabudnuteľným zážitkom.


Ubytovanie Francúzsko Strasbourg


Strasbourg, hlavné mesto Alsaska, je ideálnou destináciou pre návštevníkov, ktorí si radi užijú atmosféru historického mesta. Medzi rímskymi divami, gotickými katedrálami a fascinujúcou kultúrou stredovekého mesta, nájdete tu širokú ponuku ubytovania pre každý rozpočet a vkus.

Najlepšie oblasti na ubytovanie v Strasbourgu zahrňujú Staré Mesto a okolité štvrte, v ktorých sa nachádza množstvo kaviarní a reštaurácií, parkov a turistických atrakcií. Okrem toho sú tu aj moderné štvrte ako Neudorf, ktoré sú vhodné pre tých, ktorí si želajú dynamičnejšie prostredie.

Ak ste na rozpočte, môžete zvážiť pobyt v budget hoteloch, ako sú napríklad B&B Hotel Strasbourg Sud Geispolsheim alebo ibis Strasbourg Centre Petite France. Tieto hotely ponúkajú základné vybavenie a sú vhodné pre turistov, ktorí trávia väčšinu času mimo hotela.

Pre tých, ktorí si prajú niečo luxusnejšie alebo romantické, je tu množstvo hotelov v historických budovách, ako je napríklad hotel Regent Petite France & Spa. Hotel ponúka izby s výhľadom na rieku Ill a nachádza sa v blízkosti turistických atrakcií ako katedrála Notre Dame a štvrť Petite France.

Airbnb a apartmány sú tiež populárnou voľbou pre návštevníkov, ktorí si želajú väčšiu slobodu a nezávislosť. Výhodou je aj to, že sú často lacnejšie ako hotely a ponúkajú možnosť pripravovať si vlastné jedlá.

Strasbourg má však oveľa viac ponúkať ako iba ubytovanie. Návštevníci sa môžu tešiť na históriu a architektúru mesta, jeho gastronómiu, trhy a mnoho kultúrnych podujatí.

Nakoniec, ak plánujete svoju návštevu v Strasbourgu, je dôležité zabezpečiť si ubytovanie v dostatočnom predstihu. Hotelové izby sú veľmi rýchlo obsadené, zvlášť počas sezóny, a tak sa uistite, že si svoje ubytovanie zarezervujete vopred.


Dovolenka Francúzsko Strasbourg


Východné Francúzsko, s jeho historickými mestečkami, zelenými porastmi najvyšších hôr a ktivitami pre každého, je ideálnym cieľom pre vašu letnú dovolenku.

Ak rozjímate nad tým, kam by ste sa chceli vybrať na letnú dovolenku, jeden z najlepších tipov je Strasbourg, hlavné mesto Alsaska. Toto kultúrne bohaté mesto, ktoré v minulosti slúžilo ako dejisko mnohých vojen, je dnes známe svojou morbídnou architektúrou, historickými pamiatkami a gastronomickými zážitkami.

Strasbourg je domovom katedrály Notre Dame, ktorá je jednou z najnavštevovanejších turistických atrakcií v meste. Oremocenej charakteristikou gotickej architektúry, katedrála je považovaná za unikátny a pôsobivý stavebný konštrukt, ktorý priláka pozornosť navštevníkov z celého sveta. Môžete si taktiež užiť prechádzku po klenutých uličkách a navštíviť niektoré známe miesta v meste, ako napríklad Petite France.

Strasbourg je známe svojimi mnohými historickejšími a kultúrnymi pamiatkami, ktoré dokážu zaujať každého, kto sa o ne zaujíma. Môžete navštíviť Európsky parlament alebo si užiť prechádzku po Botanickej záhrade. Tí, ktorí hľadajú niečo netradičné, by mali navštíviť menej známe poschodia slávneho hradu, ktoré sú teraz sprístupnené verejnosti.

V prípade, že sa potrebujete odreagovať od kultúry, Strasbourg ponúka aj zábavu a výlety okolo úžasného mesta. Si môžete rezervovať kayak alebo kanoe a preskúmať miestne kanály, alebo si dokonca požičať bicykel a podniknúť výlet do okolitých vinohradov.

Ako každé iné mesto, Strasbourg sa môže pýšiť aj gastronomickými zážitkami. Môžete si vyskúšať množstvo miestnych špecialít, ktoré sú povestné a obľúbené po celom Francúzsku, ako napríklad Tarte flambée, ktorá je podobná pizze, ale na tenkom cestíku, alebo choucroute, ktorá je založená na kysnutej kapuste.

Strasbourg je ideálnym cieľom pre každého, kto sa chce dozvedieť viac o histórii Európy a obsadenej újme, alebo len chce stráviť kľudnú dovolenku v malom meste. Niektorí ho môžu prehliadať, ale tí, ktorí videli krásy mesta, nezabudnú na ne nikdy.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky