Nájdite letenky s najlepšou cenou

Francúzsko Nantes

Počasie Francúzsko Nantes


Počasie v Nantes, ktoré sa nachádza na západnom pobreží Francúzska, je veľmi variabilné a ovplyvnené Atlantickým oceánom. Letá sú relatívne teplé a vlhké, zatiaľ čo zimy sú chladné a oblačné.

Leto v Nantes sa začína v máji a trvá do septembra. Priemerná teplota počas leta sa pohybuje medzi 20 a 25 stupňami Celzia. Letá sú vlhké a často dochádza k dažďu, takže by ste mali mať so sebou pršiplášť alebo slnečník. V lete sa môže vyskytnúť aj silný vietor, najmä v blízkosti pobrežia.

Jeseň v Nantes môže byť zmiešaná, s teplotami, ktoré sa pohybujú medzi 10 a 18 stupňami Celzia. Dážde sú časté a môžu byť silné. Prší najčastejšie v septembri a októbri, takže by ste mali byť pripravený na blato a mokré chodníky.

Zima v Nantes je chladná a oblačná, s teplotami, ktoré obvykle klesajú pod 10 stupňov Celzia. Dažde sú časté a môže prísť aj sneh. Najchladnejšie mesiace sú december, január a február, takže by ste mali byť pripravení na teplé oblečenie a návštevu mnohých múzeí, galérií a kaviarní v zatvorenom priestore.

Jar v Nantes sa začína v marci a trvá do mája. Teploty sa v tomto období pohybujú od 10 do 18 stupňov Celzia. Dážde sú stále časté, ale počas jari sa najčastejšie vyskytujú búrky. Zelené krajiny a kvitnúce rastliny robia z jari ideálne obdobie na návštevu Nantes.

Všeobecne platí, že najlepšie obdobie pre návštevu Nantes je od mája do septembra, keď sú teploty mierny a môžete sa tešiť z krásnej prírody a z atrakcií mesta. Ak vás nevadí mrholenie a chladnejšie počasie, môžete navštíviť Nantes aj v zime a vidieť jeho krásu v novom svetle.


Najčastejšie otázky a odpovede Francúzsko Nantes


1. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Nantesu?
Najmenšie zrážkové obdobie sú letné mesiace od júna do septembra, kedy je príjemné počasie, ale aj najrušnějšie turistické obdobie.

2. Ako sa dostať do Nantesu?
Nantes má mezinárodné letisko a je dostupný aj s autobusovými a železničnými spojeniami z mnohých miest vo Francúzsku.

3. Aké sú turistické atrakcie v Nantesu?
Medzi najpopulárnejšie patrí zámok Château des Ducs, katedrála sv. Petra a Pavla, Botanická záhrada Nantes a múzeum Les Machines de l'Île.

4. Kde si môžem v Nantesi zahrať golf?
Môžete si zahrať golf na lúkach Nantes Erdre alebo na golfistickom clube Nantes Carquefou.

5. Aké sú typické jedlá v Nantesi?
K jedlám v Nantesi patria, sladkovodné ryby, ako napríklad losos alebo pstruh, galettes (buckwheat krépy) a sekané hovädzie mäso s cibuľou.

6. Aké sú miestne tradície a sviatky v Nantesi?
Medzi najdôležitejšie patrí Festival Nuits Sonores a Deviant, ktorý je venovaný elektronickej hudbe a umeniu.

7. Kde sa nachádzajú najlepšie hotely v Nantesi?
Najlepšie hotely sa zvyknú nachádzať v okolí centra Nantesu, blízko turistických atrakcií alebo v blízkosti letiska.

8. Čo by som si nemal nechať ujsť v Nantesi?
Nemal by som si nechať ujsť Nantes Rendez-vous, ktorý je festivalom so zameraním na ulice, divadlo a umenie. Taktiež sa neoplatí vynechať unikátnu predstavu na strojové zvieratá v múzeu Les Machines de l'Île.

9. Aké sú akcie a festivaly v Nantesi?
Festival Nantes Winegrowers je akcia zameraná na víno, Nantes Jazz Festival je hudobný festival a Pays de la Loire je cyklistická súťaž na úrovni Francúzka.

10. Kde môžem nakupovať v Nantesi?
Najlepšie miesta na nakupovanie v Nantes sú obchodné centrá v okolí centra mesta, ako napríklad La Cité des Congrès a Rue du Calvaire.


Dovolenka Francúzsko Nantes


Francúzsko je krajina, ktorá ponúka návštevníkom množstvo zaujímavých miest a kultúru. Ak máte radi históriu, kultúru a umenie, potom návšteva mesta Nantes vo Francúzsku môže byť pre vás správna voľba pre dovolenku.

Nantes je mesto v západnej Francúzsku, ktoré je hlavným mestom departementu Loire-Atlantique a regiónu Pays de la Loire. Mesto je známe svojou históriou, kultúrou a umením. Nantes má množstvo pamiatok a turistických atrakcií, ktoré stojí za to navštíviť.

Ak navštívite Nantes, nemôžete prehliadnuť jeho historické pamiatky. Mesto má niekoľko starobylých kostolov, ako napríklad Katedrálu svätého Petra a Pavla, kostol svätého Krištofa, kostol svätej Kláry a mnoho ďalších.

Mesto má tiež niekoľko múzeí, ktoré návštevníci určite ocenia. Múzeum umenia Nantes zobrazuje výstavy rôznych umelcov, kultívujúcich moderné a súčasné umelecké diela. Múzeum Dobrodružstiev na svete je určené pre deti a ponúka množstvo interaktívnych aktivít a zábavy.

Pre tých, ktorí majú radi prírodu, Nantes má okolo mesta množstvo parkov a záhrad. Park Beaujoire je takýmto prírodným útočiskom, kde nájdete množstvo rastlín a zvierat. Na druhej strane, Botanická záhrada Nantes obsahuje viac ako 11 000 druhov rastlín, a je ideálnym miestom pre príjemnú prechádzku.

Mesto Nantes má bohatú gastronómiu, s množstvom reštaurácií, kaviarní a barov. Nájdete tu množstvo plodov mora, ako aj pochúťky francúzskej kuchyne. Ak máte radi víno, Nantes je známe svojimi vynikajúcimi bielymi vínam, ktoré stoja za to vyskúšať.

Celkovo je mesto Nantes skvelou voľbou pre dovolenku. Má množstvo kultúrnych a historických pamiatok, atrakcií a zábavy pre deti aj dospelých. Okrem toho, mesto má vynikajúce možnosti ubytovania a stravovania. Ak plánujete navštíviť Francúzsko, nezabudnite zahrnúť Nantes do svojho zoznamu miest na návštevu.


Ubytovanie Francúzsko Nantes


Francúzsko je známe svojou bohatou históriou, kultúrou a krásnymi miestami. Jedným z takýchto miest je aj Nantes, hlavné mesto departementu Loire-Atlantique v západnej Francúzsku. Nantes je považované za historické, industriálne a kultúrne centrum regiónu Pays de la Loire a je domovom mnohých turistických atrakcií. Ak plánujete navštíviť Nantes, budete potrebovať aj kvalitné ubytovanie, ktoré vám umožní pohodlný a príjemný pobyt.

Ubytovanie v Nantes má pre turistov veľký výber. Existuje tu množstvo rôznych možností, medzi ktorými sa môžete rozhodnúť. Ak plánujete stráviť niekoľko dní v Nantes, hotelové ubytovanie bude pre vás najlepšou voľbou. Mesto ponúka množstvo štylizovaných a moderných hotelov, ktoré sú vhodné pre všetky nároky. Hotel Le Mercure Nantes Centre Grand Hôtel, Hotel Oceania Nantes a Hotel Novotel Nantes Centre Bord de Loire sú niektoré z najobľúbenejších hotelov. Je to kvôli ich kvalitným bezpečnostným opatreniam, ktoré sú rozhodujúce pre mnohých cestovateľov.

Ak hľadáte ubytovanie v Nantes, ktoré je lacnejšie, potom môžete zvážiť možnosť ubytovania v hosteli. Nantes má rôzne hostely, ktoré sú priateľské k peňaženke a ponúkajú jedinečný zážitok. Hostely ako Auberge de Jeunesse Nantes Chateau a Camping du Petit Port sú obľúbené pre svoje cenovo dostupné ubytovanie.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo iné ako hotelové alebo hostelské ubytovanie, sa môžete rozhodnúť pre apartmány. Mnohé apartmány v Nantes sú k dispozícii pre turistov a sú ideálne pre skupiny alebo rodiny, ktoré chcú zostať na dlhšie obdobie. Niektoré z týchto apartmánov zahŕňajú La Suite du Château, Appart’City Confort Nantes Centre a Appart’City Nantes Viarme.

Voľba ubytovania závisí hlavne od vašich požiadaviek a financií. Nantes má veľa krásnych miest, ktoré môžete navštíviť, vrátane miest ako Les Machines de l’Île, Château des ducs de Bretagne a Jardin des Plantes. Ak chcete skutočne zažiť francúzsku kultúru, navštívte trhy na Place Viarme alebo okolité farmárske trhy, kde môžete ochutnať miestne jedlá a pochutiny.

Nantes je krásne mesto, ktoré ponúka svojim návštevníkom množstvo zážitkov a atrakcií. Ak hľadáte ubytovanie v Nantes, nezabudnite sa pozrieť na rôzne možnosti, aby ste si vybrali to najlepšie pre vás a vašich spoločníkov. So širokou ponukou hotelov, hostelských ubytovaní a apartmánov budete mať určite, na výber. Takže, užite si svoj pobyt v Nantes a čerpajte z neho to najlepšie!


Letenka Francúzsko Nantes


Ak hľadáte zaujímavé miesto na výlet, Francúzsko je určite skvelou voľbou. Jedným z miest v tejto krajine, ktoré by ste nemali prehliadnuť, je nádherné mesto Nantes. Tento historický a kultúrny skvost na západnom pobreží Francúzska vás okúzli svojim bohatým kultúrnym dedičstvom, nádhernou prírodou a relaxačnou atmosférou. A hoci sa môže zdať, že cesta do Nantes bude obtiažna, s letenkou do tohto mesta sa môžete bez obáv vydať na nezabudnuteľný zážitok.

Letenky do Nantes sú k dispozícii v cez rok. Ak sa rozhodnete navštíviť toto miesto v lete, môžete si užiť pestrú ponuku festivalov a kultúrnych podujatí, ako napríklad Fête de la Musique - festival hudby, ktorý sa každoročne koná koncom júna. Ak vás zaujíma história, rozhodne sa vydajte do Nantes v septembri, keď sa koná Festival du Cinéma Espagnol (Festival španielskeho filmu), či v decembri, keď môžete jeloriť bohatý program na Vianočných trhoch.

Po prílete na letisko Nantes Atlantique sa môžete vydať na prehliadku mesta. Prechádzajte sa po krásnych uliciach mesta plných fascinujúcich historických pamiatok a navštívte niektoré z miestnych múzeí, ktoré vám ukážu množstvo zaujímavostí z prostredia mesta.

Ak chcete spoznať najznámejšie miesta mesta Nantes, môžete sa vydať na prechádzku po ulici Rue Crébillon, ktorá je jednou z najkrajších ulíc mesta. Pozrite si krásne Nanteské divadlo, navštívte Jardin des Plantes (botanickú záhradu), alebo sa rozprávkové zámky v oblasti Bretónska.

Mesto Nantes je tiež známe svojou bohatou gastronómiou, preto nezabudnite ochutnať miestne špeciality, ako sú na príklad galettes (gaštanové place), ktoré sú charakteristické pre región Bretónsko.

Takže si naplánujte svoj výlet do Nantes a príležitosť odkryť krásy tohto miesta. S letenkou do Nantes vám to bude ľahké a Nantes vás rozhodne potom nenechá chladnými.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky