Nájdite letenky s najlepšou cenou

Fínsko Saimaa jazero

Ubytovanie Fínsko Saimaa jazero


Fínsko Saimaa jazero je jedným z najnavštevovanejších miest v krajine. Nachádza sa v oblasti Južného Savónska a ponúka krásnu prírodu, ktorá je obľúbená medzi turistami. Ak plánujete navštíviť toto miesto, určite by ste mali premýšľať o vhodnom ubytovaní.

Fínsko Saimaa jazero ponúka mnoho možností ubytovania v závislosti od vašich preferencií. Môžete si vybrať medzi tradičnými chatami alebo modernými hotelmi. Väčšina ubytovacích zariadení ponúka tiež saunu alebo spa. Tu sú niektoré z najlepších miest na ubytovanie v blízkosti Fínsko Saimaa jazera.

1) Hotel & Spa Resort Järvisydän - Toto miesto ponúka jedinečné ubytovanie v tradičných finských chatách. Chaty sú postavené na briežkach jazera a ponúkajú krásny výhľad na vodu. Okrem toho má hotel aj spa a wellness centrum.

2) Cumulus Resort Imatran Valtionhotelli - K dispozícii sú moderné izby s kúpeľňou a TV, ktoré sú vkusne zariadené. Hotel sa tiež nachádza v blízkosti rieky Vuoksi, kde môžete vyskúšať rôzne aktivity ako rafting a rybolov.

3) Original Sokos Hotel Seurahuone Savonlinna - Toto hotel sa nachádza v centre mesta Savonlinna a ponúka izby s bezplatným Wi-Fi, klimatizáciou a TV. Môžete sa tiež tešiť na raňajky formou bufetu.

4) Saimaa Gardens by Messilä - Toto areál s chatami sa nachádza priamo na brehu jazera Saimaa a ponúka moderné a vkusné chaty, ktoré sú dobre vybavené. Hosťia si tu môžu vychutnať saunu a grilovať na vonkajšom grile.

5) Summer Hotel Vuorilinna - Toto ubytovanie ponúka jednoduché izby s bezplatným Wi-Fi a TV. Nachádza sa v krásnom prostredí v blízkosti jazera Saimaa a môžete sa tu tešiť na rôzne aktivity ako jazda na bicykli alebo rybolov.

Tieto miesta na ubytovanie v blízkosti Fínsko Saimaa jazera sú ideálne pre turistov, ktorých láka krásna príroda a zároveň hľadajú pohodlné ubytovanie. Väčšina z týchto ubytovaní ponúka aj rôzne aktivity a zábavu pre deti aj dospelých, takže si môžete byť istí, že tu nebudete nudiť. Ak teda plánujete dovolenku na Fínskom Saimaa jazere, našli ste si správne miesta na ubytovanie.


Letenka Fínsko Saimaa jazero


Fínsko je jednou z najatraktívnejších turistických lokalít na svete a to najmä pre svoje nádherné jazerá a prírodu. Medzi tie najkrajšie jazerá bezpochyby patrí jazero Saimaa. Ak sa chystáte na dovolenku a hľadáte miesto, kde si môžete oddýchnuť a užiť si pokoj a relax, potom by mohla byť letenka do Fínska a návšteva jazera Saimaa tou správnou voľbou.

Saimaa je najväčšie jazero v celom Fínsku a nachádza sa v južnej časti krajiny. Obklopuje ho nádherná krajina lesnatých kopcov a zelenej prírody, preto je veľmi populárnym miestom na oddych a pre turistiku. Na jazere nájdete desiatky ostrovov, čo ponúka turistom nekonečné možnosti na objavovanie a dobrodružstvá.

Jazero Saimaa okrem svojej nádhernej krajiny a klidu, ponúka aj bohatú možnosť aktivít. Turisti si môžu vychutnať plavby na lodi, rybolov, wakeboarding, plachtenie, alebo sa môžu vydať na pešiu turistiku a objavovať krásy prírody. V zime, keď jazero zamŕza, sa tu môžete skvelo baviť lyžovať, jazdiť na bežkách alebo napríklad chytiť si brusle a ísť sa prejsť po zamrznutej hladine.

Za zmienku stojí aj kultúra a gastronómia Fínska. Väčšina miest, ktoré sa nachádzajú v okolí jazera Saimaa, má bohatú históriu a priam vybíja z každej ulice. Človek má pocit, že sa tu čas zastavil a všetky historické stavby vás vtiahnu do ich príbehu. Ak ste milovníkmi tradičnej fínskej kuchyne, určite nevynechajte miestne špeciality ako sú karjalanpiirakka, vyprážané ryby alebo fínsky rybací polievky.

K letencom na Saimaa jazero sa najlepšie dopracujete tak, že si z letiska v Helsinkách, Bruseli alebo Viedni zarezervujete let s cieľom letieť do mesta Savonlinna, ktoré sa nachádza na brehu jazera. Letenky si môžete zakúpiť už od 60€.

Krásy jazera Saimaa, spolu s bohatou kultúrou a gastronómiou Fínska, sú nepochybne niečím, čo si určite nechcete nechať ujsť. Preto neváhajte a vyberte si letenky na jazero Saimaa a vyberte sa s rodinou alebo priateľmi objavovať toto krásne miesto v najbližších dňoch.


Dovolenka Fínsko Saimaa jazero


Fínsko je známe pre svoje nádherné prírodné scenérie, jazier a hôr. Ak plánujete letnú dovolenku v Fínsku, môžete sa tešiť na nadýchaný pohľad na Saimaa jazero. Lebo nie je nič lepšie ako počítať stromy na brehu jazera, užívať si slnečné lúče a počúvať zvuk vody robiacej sa s mäkkým pieskom a iba unášajúcim sa s vetrom.

Saimaa jazero v južnej časti Fínsko je najväčšie jazero s rozlohou až 4 400 km², kde si môžete užiť pár dní v prírode, kde je všetko plné života, harmonické, pokojné a čarovné. Počnúc malými ostrovmi a končiac obrovskými kempami, toto jazero ponúka všetko, čo by mohol turista požadovať.

V okolí jazera nájdete tiež množstvo turistických atrakcií, v ktorých si môžete vychutnať letné dovolenky. Môžete navštíviť množstvo malých dediniek, turistických miest, ktoré ponúkajú nevšedné zážitky pre celú rodinu. Rybolov, turistika, plávanie, skákanie z lode, kajak kanoe, lodný výlet, piknik na brehu jazera, to všetko sú aktivity, ktoré sa dajú na jazere robiť.

Saimaa jazero ponúka tiež fantastické miesta na kempovanie a stany, kde si môžete vychutnať veľkú prírodu. Našťastie, táto oblasť je stále viac navštevovaná, takže nájdete všetky potrebné zariadenia a služby, aby ste sa cítili pohodlne a príjemne.

Okrem toho môžete navštíviť miestne obchody s domácimi suvenírmi, kde si môžete kúpiť aspoň malý kúsok na pamiatku. Ak máte radi koloritné a zábavné fínske tradície, tak si určite na Vašu letnú dovolenku nezabudnite nechať z turnaja pravé finské ručne vyrobené sklenené husličky, alebo kúpiť bielizeň z mokrého podnebia.

V Saimaa jazere sa nachádza aj množstvo zaujímavých miest na návštevu, ako sú: Linnansaari, ktorý je známy svojimi nezvyčajnými jazierami, Ruukinranta, ktorý ponúka množstvo atletických hier a turnajov, a tiež Saptamäki, najvyšší kopec v okolí, z ktorého sa naskytne krásny výhľad na okolie.

Všetky tieto miesta majú to niečo, čo stojí za návštevu a k mnoho návštevám vraciame stále znovu.

V lete je toto miesto plné turistov, pretože ponúkne spôsoby, ako sa zabaviť bez ohľadu na to, čo vás baví. Jediné, čo musíte robiť, je vybrať si miesto na kempovanie a užiť si toto prírodné krásne miesto.

Tak teda, ak máte radi prírodu, krásne scenérie a dobrú zábavu, Fínsko Saimaa je miesto, ktoré je určené pre vás. Práve teraz by to mohlo byť miesto, na ktoré by ste mohli plynule nadviazať a odovzdať svoje cenné letné prázdniny.

Užite si svoju letnú dovolenku v miestach plných pokojnej a harmónickej prírody a nechajte sa unášať krásou Fínskeho Saimaa jazera. Určite nebudete ľutovať svoju voľbu a vrátite sa s nabitými batériami úplne inou osobou.


Najčastejšie otázky a odpovede Fínsko Saimaa jazero


Najčastejšie otázky a odpovede o Fínskom jazere Saimaa sú:

1. Čo je to Fínsko Saimaa jazero?

Fínsko Saimaa jazero je najväčšie jazero v Fínsku, ktoré sa nachádza v južnej časti krajiny. Má rozlohu 4 400 štvorcových kilometrov a je obľúbenou turistickou destináciou vďaka svojim krásnym scenériám, prírodným zaujímavostiam a prekrásnym letoviskom.

2. Aké sú hlavné turistické atrakcie na Fínskom jazere Saimaa?

Hlavné turistické atrakcie na Fínskom jazere Saimaa sú lodné výlety, rybačka, kajakovanie, turistika a cykloturistika. Na jazere sa tiež nachádzajú mnohé malé ostrovy a priľahlé prírodné parky, ktoré sú ideálnymi miestami na pikniky, výlety a relaxáciu.

3. Kedy je najlepšie navštíviť Fínske jazero Saimaa?

Najlepším časom na návštevu Fínskeho jazera Saimaa je na jar, leto alebo v jeseň. V lete môžete využívať príjemné teploty a užívať si vodné aktivity, zatiaľ čo v jeseni môžete vidieť opadávajúce lístie a krásne podvečerné slnečné západy.

4. Aké sú ubytovacie možnosti na Fínskom jazere Saimaa?

Na Fínskom jazere Saimaa sa nachádza množstvo ubytovacích zariadení, ktoré sa líšia podľa ceny a dostupnosti. Medzi najpopulárnejšie možnosti patria apartmány, chaty, hotely a kempy.

5. Aké sú cestovné možnosti na Fínske jazero Saimaa?

Cestovanie na Fínske jazero Saimaa je možné autom, vlakom alebo autobusom. V mnohých prípadoch je najlepšou voľbou pre turistov autom, ktoré im umožní slobodu pohybu a prehliadanie okolitých miest. Výlety na vodných dopravných prostriedkoch majú tiež obrovskú popularitu pri turistoch.


Počasie Fínsko Saimaa jazero


Fínsko je známe svojimi krásnymi jazerami a Saimaa je jedno z najväčších a najkrajších jazier v celom Fínsku. Nachádza sa na juhu krajiny a jeho rozloha dosahuje až 4 400 kilometrov štvorcových. Saimaa je nádherná, prírodná oblasť, ktorá ponúka návštevníkom množstvo obdivuhodných prírodných scenérií a turistických atrakcií. Avšak, ak hovoríme o počasí, musíme si uviesť na zreteľ, že zimy na juhu Fínska bývajú veľmi chladné a Saimaa jazero nie je výnimkou.

V zime môže teplota klesnúť až k minus 20 stupňom Celzia, ale aj napriek tomu sa Saimaa jazero zahalí do krásneho snehového koberca, čo robí zimnú sezónu jedinečnou. Mnoho návštevníkov prichádza do tejto oblasti, aby si užilo zimné športy, ako sú bežky, turistika, jazda na korčuliach alebo napríklad jazda na saních tažených psami. V Saimaa jazere sa nachádza mnoho prírodných ľadových dráh, kde sa môže človek zabaviť a užiť si zimnú sezónu.

V lete sa počasie v Saimaa jazere mení. Leto je zvyčajne veľmi príjemné, s teplotami okolo 20 - 25 stupňov Celzia. Mnoho návštevníkov prichádza do tejto oblasti, aby si užilo letné aktivity, ako sú plachtenie, vodné lyžovanie alebo rybolov. Saimaa jazero je tiež domovom mnohých druhov rýb, ako sú napríklad losos, šťuka alebo mníchovia. Pre mnoho návštevníkov je rybolov v Saimaa jazere jedným z vrcholov ich dovolenky.

Saimaa jazero je jednou z najkrajších prírodných oblastí v celom Fínsku a ponúka návštevníkom nespočetné množstvo aktivít a zážitkov. Bez ohľadu na ročné obdobie, Saimaa jazero vás určite neopustí chladnými. Jeho jedinečná príroda a okolitá scenéria vás určite uchvátia a prinesú vám nezabudnuteľné zážitky.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky