Nájdite letenky s najlepšou cenou

Fínsko Kemijärvi

Dovolenka Fínsko Kemijärvi


Fínsko a jeho krásy každého roku lákajú tisíce turistov. Jedným z miest, ktoré určite stojí za to navštíviť, je malé mestečko Kemijärvi. Toto mesto sa nachádza v severnej časti krajiny a svojim návštevníkom ponúka množstvo aktivít a zážitkov.

Kemping v prírode

Najväčší lákadlom pre návštevníkov Kemijärvi je nádherná príroda. Mnohí turisti si preto radi zvolia kemping v prírode ako formu ubytovania. Kemijärvi ponúka mnoho kempov v tých najkrajších prírodných oblastiach. Rochersin eräkeskus, Vuoton Lomamökit a Nivanvuonon Lomakartanot sú iba niektoré z kempov, ktoré stoja za návštevu.

Jazerá a rieky

Fínsko má mnoho krásnych jazier a riek, a Kemijärvi nie je výnimkou. Návštevníci môžu preto využiť možnosti jazdiť na kajaku, loviť ryby a pozorovať rôzne druhy vtákov na okolitých jazerách a riekach. Tieto aktivity si obľúbili najmä rodiny s deťmi, ktoré hľadajú pokojné miesto na dovolenku a radi trávia čas v prírode.

Zimné športy

Kemijärvi má na svojom území mnoho zjazdoviek, a tak si milovníci zimných športov určite prídu na svoje. Okrem klasického lyžovania si môžu návštevníci vyskúšať aj iné aktivity ako je bežkovanie, snowboarding alebo jazda na sane. Mnohé hotely a kempy ponúkajú aj možnosť jazdy na snežných skútroch.

Santa Claus Village

Väčšina turistov spojí Fínsko priamo s Mikulášom. A aj Kemijärvi má svoju vlastnú Santa Claus Village. Toto miesto je rok čo rok prioritou najmä pre rodiny s deťmi, ktoré sa radi fotia s Mikulášom a počúvajú príbehy o jeho vianočných skúsenostiach.

Kemijärvi a jeho okolie sú určite ideálne miesto pre dovolenku v prírode. Toto mestečko ponúka mnoho zážitkov a aktivít, ktoré môžu uspokojiť aj náročných turistov.


Letenka Fínsko Kemijärvi


Fínsko je krajina, ktorá ponúka návštevníkom mnoho príležitostí na objavovanie krásnej prírody, bohatstva kultúry a histórie, ktoré ju utvárali. Kemijärvi je malé mesto, ktoré sa nachádza v bližšom západnom Fínsku a ponúka jedinečné zážitky pre návštevníkov, ktorí sa oplatí preskúmať.

Letenky do Kemijärvi môžu byť z hľadiska ceny rôzne v závislosti od ročného obdobia a dĺžky pobytu. Zo Slovenska sa môžete odletieť celkom jednoducho cez Helsinki. Samozrejme, ceny leteniek sú závislé od toho, kedy rezervujete svoj let a aké sú požiadavky na dĺžku pobytu.

Kemijärvi je známy pre svoje výlety do prírody, kde sa môžete tešiť na lyžovanie, turistiku a snežné motocykle. Po celom roku sa tu konajú rôzne podujatia, z ktorých môžete získať skvelé zážitky. Ak sa vydáte do Kemijärvi, môžete navštíviť mnoho fascinujúcich miest a atrakcií.

Jednou z najväčších atrakcií tohto mesta je Kemijärvi Rautatieaseman, ktorý je starý povesťou a dokazuje jeho jedinečnú históriu. Mesto sa môže pochváliť aj mnohými ďalšími historickými pamiatkami, ktoré sú určené na návštevu.

V Kemijärvi existuje tiež množstvo kaviarní a reštaurácií, kde môžete ochutnať miestnu kuchyňu a vychutnať si skvelý výber fínskeho vína. Po návšteve miesta sa určite budete cítiť povznášajúco a plní energie.

Ak teda o Kemijärvi neviete, mali by ste určite zvážiť pobyt v tomto nádhernom meste. Našťastie, letenky do tejto krajiny nie sú až také drahé a môžete si dovoliť preskúmanie mnohých atrakcií. Fínsko ponúka návštevníkom jedinečné zážitky a neskutočnú krásu prírody, ktorou sa môžete tešiť celý život.


Ubytovanie Fínsko Kemijärvi


Fínsko Kemijärvi je mesto v oblasti Laponska a má veľa možností pre ubytovanie pre každého návštevníka. Pre podrobnosti o ubytovaní v Kemijärvi, pokračujte v čítaní tohto článku.

Hotel Svartisen

Hotel Svartisen je ideálny pre tých, ktorí hľadajú luxusné ubytovanie. Nachádza sa v blízkosti jazera Pöyliöjärvi. Hostia si môžu vybrať z dvoch typov izieb, ktoré sú štandardné izby a apartmány. Každá izba má vlastné kúpeľne, satelitnú televíziu a rýchle Wi-Fi. Hotelové služby zahŕňajú spa, reštaurácie a bar.

Kemijärvi City Hotel

Kemijärvi City Hotel sa nachádza v centre mesta a ponúka komfortné ubytovanie pre hostí. Izby sú jednoducho zariadené, ale pohodlné a útulné. V každej izbe sa nachádza kúpeľňa s fénom a televíziou. Hostia môžu tiež využívať bezplatné parkovanie a bezplatný Wi-Fi.

Holiday Village Kuukiuru

Holiday Village Kuukiuru je malá dedinka z dreva a ponúka ubytovanie v miestnych tradičných chatkách alebo spoločných izbách. Hostia môžu zažiť arktickú atmosféru priamo v dedine. Dedinka Kuukiuru ponúka rôzne aktivity, ako sú lyžovanie, snežné skútre alebo jazdenie na psom záprahu.

Kemijärven Caravanalue

Kemijärven Caravanalue je ideálny pre tých, ktorí hľadajú možnosť kempovania a karavanovania. Nachádza sa v prírodnom prostredí a ponúka rôzne priestory na karavany alebo obytné vozidlá. Hostia budú mať prístup k vlastným sociálnym zariadeniam a sprchám. Kemijärven Caravanalue je ideálny pre tých, ktorí milujú prírodu a kempingové dovolenky.

V Kemijärvi je mnoho možností pre ubytovanie. Od luxusného hotela po spoločné izby, od drevených chatiek po karavanové parky. Kemijärvi ponúka rôzne možnosti na základe potrieb návštevníkov. Bez ohľadu na to, aký typ ubytovania si zvolíte, ste si istí, že to bude nezabudnuteľné.


Najčastejšie otázky a odpovede Fínsko Kemijärvi


Ahoj! Ako virtuálny asistent som ďaleko od Fínska Kemijärvi, ale môžem ti pomôcť s niekoľkými často kladenými otázkami.

Otázka: Ako sa dostanem do Kemijärvi?
Odpoveď: Kemijärvi má vlastnú železničnú zastávku a je tiež dostupný cez autobusovú dopravu zo susedných miest a letísk.

Otázka: Aké sú možnosti ubytovania v Kemijärvi?
Odpoveď: V Kemijärvi sa nachádza niekoľko hotely, penziónov a chát k pronajmutí. Využite možnosti online ubytovacieho portálu pre nájdenie ubytovania v závislosti na vašich preferenciách.

Otázka: Aké aktivity sa dajú robiť v okolí Kemijärvi?
Odpoveď: V okolí Kemijärvi sú skvelé aktivitypočas každého ročného obdobia, vrátane lyžovania, snowboardingu, turistiky, rybolovu, zimného kúpania v prirodzených vodných zdrojoch a pozorovania polárnej žiary.

Otázka: Aké je miestne jedlo a miestna kultúra?
Odpoveď: Kemijärvi sa nachádza v srdci Laponska a má bohatú kultúru, ktorá zahŕňa tradičné laponské jedlo, ako sú napríklad suovas, ktoré sú špeciálnou pochúťkou. Okrem toho sú v meste často organizované kultúrne podujatia a festivity.

Dúfam, že tieto odpovede ti pomôžu vo vašej ceste do Fínska Kemijärvi. Ak máš viac otázok, neváhaj ma kontaktovať.


Počasie Fínsko Kemijärvi


Fínsko Kemijärvi je miesto s mrazivým a chladným podnebím. Toto miesto sa nachádza v severnej časti Fínska, presne v oblasti Laponska, čo znamená, že zima je tu dlhá a studená, zatiaľ čo leto je krátke a chladné.

Teploty v Kemijärvi sú v zime veľmi nízke a často klesajú až pod -30°C. Tieto extrémne chladné podmienky sú spôsobené polohou mesta. Nachádza sa na južnom konci jazera Kemijärvi, ktorej okolie je obklopené horskými masívami. Toto miesto čelí v zime aj značnému snehovému počtu, kedy padá aj okolo 60 - 70 cm snehu za mesiac, čo vytvára ideálne podmienky na bežky a lyžovanie.

Na rozdiel od zimy sa leto v Kemijärvi javí ako krátke a chladné. Príjemné teploty sú tu kontrolované serverným vetrom, ktorý prúdi z Arktického oceánu. Najvyššie teploty dosahujú približne 20 °C, a to zvyčajne len počas niekoľkých týždňov v júni a júli.

Podobne ako v iných oblastiach v Laponsku, Kemijärvi má tzv. bielya noc, v ktorých sa slnko nikdy nezačína. V lete teda tieto dni sú nekonečné, ale neskôr v roku sa to zmení. Naopak v zime sú dni velmi krátke, slniečko vyjde len na pár hodín a opäť sa schováva skôr než si to človek uvedomí.

Na mimoriadne chladných a tmavých zimných večeroch sa často dajú vidieť farby svetiel Severného svetla, čo je úžasný zážitok pre tých, ktorí majú radi túto sezónu. V každom prípade, toto miesto je ideálne pre tých, ktorí hľadajú zimné dobrodružstvo v zasneženom prostredí.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky