Nájdite letenky s najlepšou cenou

Fidži Savusavu

Dovolenka Fidži Savusavu


Fidži, tajomné súostrovie v južnom Tichom oceáne, je jedným z najkrajších miest na svete, kde môžete zažiť dovolenku snov. Ak hľadáte miesto na oddych a relax, Savusavu je tou správnou voľbou. Savusavu je mesto na ostrove Vanua Levu a ponúka úchvatné scenérie, krásne pláže a kúzelnú atmosféru.

Ako sa tam dostať?

Dostať sa do Savusavu môžete lietadlom z hlavného mesta Fidži Suva, alebo z ostrova Nadi. Cesta trvá len niekoľko hodín a ponúka úchvatné pohľady na nadupané turistické atrakcie ostrova.

Kde sa ubytovať?

Fidži Savusavu ponúka rôzne druhy ubytovania, od hotelov, cez bungalovy až po luxusné vily. Ak hľadáte romantiku, môžete si zvoliť bungalov priamo na pláži, kde si môžete užívať nádherné východy a západy slnka.

Čo robiť?

Fidži ponúka množstvo aktivít pre turistov. Môžete sa vydať na prechádzku po pláži, vychutnávať si hojdačky pod kokosovými palmami alebo sa prejsť do blízkej dedinky, kde sa môžete zoznámiť s miestnymi obyvateľmi.

Ak hľadáte zážitky pod vodou, Fidži Savusavu ponúka tiež potápanie a šnorchlovanie. Pláže sú tu plné žralokov, želv a rôznych druhov rýb, ktoré môžete vidieť v ich prirodzenom prostredí.

Kde sa dobre najesť?

Ak máte radi morské plody a tropické ovocie, Savusavu vám ponúka to najlepšie z Fidžijskej kuchyne. Môžete si vychutnať miestne jedlá v ktoromkoľvek z reštaurácií na pláži.

Ako vidieť viac z okolia?

Ak máte čas, môžete sa vydať na výlet do blízkeho národného parku Bouma, ktorý ponúka nádherné vodopády a exotickú flóru a faunu.

Fidži Savusavu je miestom, kde môžete načerpať novú energiu a zážitky, ktoré vám zostanú na dlho v pamäti. Urobte si čas a vyrazte na dovolenku, ktorú nezabudnete!


Ubytovanie Fidži Savusavu


Fidži je nádherný ostrovný štát v juhovýchodnej časti Tichomoria. Ostrov Savusavu, ktorý sa nachádza na juhu ostrova Vanua Levu, je známy svojím krásnym prístavom a čarovnou prírodou. Ak sa chystáte na dovolenku na Fidži, určite by ste mali zvážiť ubytovanie v Savusavu.

Savusavu ponúka širokú škálu ubytovania pre turistov, od jednoduchých bungalovov až po luxusné rezorty. Ak preferujete pokojnejšie a privátnejšie prostredie, môžete sa ubytovať v súkromnom dome alebo apartmáne, ktoré sú k dispozícii pre prenájom. Tieto ubytovacie miesta sú zvyčajne dobre vybavené a ponúkajú plne vybavené kuchyne, parkovanie a bezplatné Wi-Fi pripojenie.

Ak hľadáte niečo exkluzívnejšie, môžete si vybrať z ponuky luxusných rezortov alebo hotelov. Tieto rezorty a hotely sú umiestnené v nádhernom tropickom prostredí s krásnymi výhľadmi na oceán a ponúkajú širokú škálu zariadení a služieb, ako sú spa, bazény a reštaurácie. Niektoré z najpopulárnejších ubytovacích miest v Savusavu sú Jean-Michel Cousteau Resort, Koro Sun Resort a Savasi Island Resort.

Ak preferujete niečo tradičnejšie a autentickejšie, môžete sa ubytovať v miestnych dedinských domoch alebo v tzv. bures, čo sú tradičné fídžijské bungalovy. Tieto ubytovacie miesta sú často umiestnené priamo na pláži a ponúkajú nádherný výhľad na oceán. Hoci tieto bungalovy nemusia byť vybavené ako moderné hotely, môžu ponúknuť jedinečný zážitok a pohostinnosť miestnych obyvateľov.

Savusavu je ideálny cieľ pre turistov, ktorí hľadajú pokojnú a oddychovú dovolenku. Jeho nádherné pláže, krištáľovo čistá voda a čarovná príroda vás určite očaria. Bez ohľadu na to, ktoré ubytovacie miesto si vyberiete, môžete sa tešiť na nezabudnuteľnú dovolenku na tomto krásnom ostrove.


Počasie Fidži Savusavu


Fidži je krásna krajina plná tropického počasia, ktoré je presne to, čo by ste od teplého ostrova v Pacifiku čakali. Savusavu, východne od hlavného mesta Suva, na ostrove Vanua Levu, ponúka pláže, dažďové pralesy a počasie, ktoré je načo máte chuť.

Savusavu má subtropické počasie, ktoré je ideálne pre tých, ktorí hľadajú dlhé dni na pláži. Teploty sa pohybujú od 22 stupňov Celzia v noci až po 27 stupňov cez deň. Celková vlhkosť je vysoká, takže sa môže zdať, že je teplejšie, ako to ukazujú teplomery.

Ako je nač trópoch bežné, počasie na Savusavu sa mení rýchlo a bez varovania. Aj keď bude svietiť slnko a môžete si užívať pláž, ani sa nenazdáte a znenazdania začne pršať. To však nie je nič nenormálne, pretože dažďové pralesy sú v Savusavu prekrásne a sú nutnosťou pre tých, ktorý poznávajú krásy Fidži.

Je vhodné cestovať do Savusavu počas suchej sezóny, ktorá sa začína v júni a trvá až do októbra, ak hľadáte vyššie teploty a stabilnejšie počasie. Tu ovšem rátajte s tým, že ceny a turistický nápad vzrastajú niekoľkonásobne.

Okrem daždov môžete byť pripravení aj na možné cyklóny, ktoré prichádzajú do oblasti počas leta. Zvyčajne sa obmedzia na malé západy vetra a silné prílivy.

Savusavu vám ponúka tropické počasie, ktoré je uchvacujúce a krásne každým ročným obdobím. Pláže, dažďové pralesy a pohostinnosť fidského ľudu sú vašou zárukou nezabudnuteľného zážitku.


Najčastejšie otázky a odpovede Fidži Savusavu


1. Aké aktivity má Savusavu na ponuku?
Savusavu ponúka množstvo aktivít vrátane potápania, rybolovu, surfovania, plávania, turistiky, vodných športov a mnohé ďalšie.

2. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Savusavu?
Najlepšie obdobie na návštevu Savusavu je v období leta (december-február) a jesene (jún - september), keď sa teploty pohybujú okolo 26-28°C a turizmus je o niečo menej rušný.

3. Kde sa dá ubytovať v Savusavu?
Savusavu ponúka množstvo možností ubytovania, vrátane hotelov, bungalovov, viliek a súkromných apartmánov.

4. Aké sú ceny v Savusavu?
Ceny v Savusavu sú pomerne priemerné ako v iných turistických miestach v Fidži. Jednodenné zájazdy sa zvyknú pohybovať medzi 50-100 USD. Hotelové izby sa začínajú okolo 100 USD za noc.

5. Potrebujem víza na návštevu Savusavu?
Návšteva Savusavu nevyžaduje osobitné víza pre turistov z väčšiny krajín, avšak platí povinné očkovanie proti Zika vírusu.

6. Ako sa dostanem do Savusavu?
Najlepšou možnosťou je let do letiská Savusavu, alebo let na hlavné letisko Nadi Princess Diana a potom prechod na let do Savusavu.

7. Je Savusavu bezpečná?
Savusavu je považovaná za pomerne bezpečnú destináciu pre turistov, avšak stále platí venovať pozornosť svojmu okoliu. Odporúča sa chodiť v skupinách v noci a neopúšťať svoje veci bez dozoru.

8. Aké je miestne jedlo v Savusavu?
Savusavu ponúka množstvo miestnych reštaurácií a jedálenských reťazcov, kde sú k dispozícii tradičné fijijské jedlá ako kokoda (korenený kokosový mäsité ovocie), Lovo (tradičné fijijské grilované jedlo) alebo Ražnič (fijijské predjedlo).

9. Aké sú najlepšie miesta na návštevu v Savusavu?
Niektoré z najlepších miest na návštevu v Savusavu zahŕňajú Waitavala Natural Rock Waterslide, Koro Sun Resort & Rainforest Spa a Buka Buka Island.

10. Aké aktivity sa dajú robiť na pláži v Savusavu?
Turisti môžu relaxovať na pláži, užívať si slnko alebo si zaplávať v krištáľovo čistých vodách, alebo sa zúčastniť rôznych plážových hier ako volejbal alebo frisbee. Pláže sú tak isto vhodné na potápanie a šnorchlovanie.


Letenka Fidži Savusavu


Fidži je ostrovní stát ležící v jihozápadním Pacifiku. Je tvořen tisíci malých a velkých ostrovů a atolů, které jsou roztroušeny na rozloze přibližně 1,3 milionu kilometrů čtverečních. Mezi nejkrásnější a nejžádanější patří ostrov Savusavu, který leží na severovýchodě ostrova Vanua Levu.

Letenka na Fidži a do Savusavu se může zdát drahá a nedostupná, ale nemusí tomu tak být. Hlavním letištěm na Fidži je Nadi International Airport, které je spojeno s mnoha světovými letišti. Do Savusavu můžete dorazit přímým letadlem z Nadi nebo se můžete rozhodnout pro menší letadlo, které vás doveze přímo do místního letiště Savusavu Airport.

Savusavu je ideálním místem pro dovolenou pro ty, kteří hledají pravou ostrovní atmosféru. Má bílé písčité pláže s křišťálově čistou vodou, kde se můžete potápět, šnorchlovat a opalovat. Kromě toho zde najdete malebné rybářské osady a mnoho příležitostí k objevování místní kultury a tradic.

Zažijte skvělou dovolenou na ostrově a užijte si krásné pláže, turistiku, vodní sporty, ale také pokojnější aktivity, jako jsou masáže, jóga a meditace. Fidži a Savusavu vám nabídnou podmanivou atmosféru, vstřícné lidi a krásné prostředí.

Pokud hledáte pravou ostrovní dovolenou a máte zájem o návštěvu Fidži a Savusavu, není to nijak složité. Stačí si zajistit letenky a ubytování předem a můžete se připravit na zážitek, který Vás nikdy neomrzí. Zkrátka řečeno, Savusavu je naprosto ideálním místem pro odpočinek, relaxaci a poznání místní kultury.


97 percenta zákazníkov sú spokojní

Najväčší online sortiment leteniek

Záruka za najvýhodnejšiu cenu

Akciové lety za priaznivé ceny

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky